Forum Culinar: La Multi Ani de Ziua Femeii ! - Forum Culinar

Salt la continut

  • 5 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

La Multi Ani de Ziua Femeii !

#81 Useril este offline   mino 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,746
  • Inregistrat: 04-December 09
  • LocationAcasa

Postat 08 March 2019 - 12:30 PM

La multi ani, doamnelor!

Imagini atasate

  • Imagine atasata: monthly_03_2019/post-343-0-46863400-1552041056.jpg

Aceasta postare a fost editata de mino: 08 March 2019 - 12:30 PM


#82 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,067
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 08 March 2019 - 01:01 PM

La multi ani tuturor doamnelor care sintem =))
eu cica o sa primesc asta :)
Imagine atasata: monthly_03_2019/post-4-0-28044900-1552042859.jpeg

#83 Useril este offline   any_annette 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,992
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 08 March 2019 - 09:37 PM

La multi ani tuturor colegelor de forum :floare:

La multi ani tuturor colegelor de forum :pupic:

#84 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 08 March 2019 - 10:12 PM

La multi ani doamnelor!

Hahaha! eram la liceu si ma hilizeam in banca cu colega mea de banca in timpul orei de fizica (nu m-a atras niciodata fizica :pupic: ) si ni s-a innecat rasul cand a tunat proful'..Hei voi doua ''mimozelor'' poate vreti sa impartasiti cu noi ce e asa de nostim ca sa radem si noi..ia hai la tabla sa ne mai amuzam putin =)) Colega mea de banca e de vina ca i s-au aprins calcaiele lui domnul Geany ,ca erau consateni :71: O sa va intrebati ce legatura are cu topicul ,paii nu are dar e in legatura cu poza pe care a pus-o Adriana cu mimozele,ca dupa ce la tabla am fost bata amandoua,ma intreaba printre dinti colega mea ''Fata ,tu stii ce-i aia mimoza?!... eu ''nu,fata dar nu cred ca e de bine '' :floare: ...de mamaliga stiam amandoua daca ne-ar fi facut mamaligi,macar am fi stiut cum stam =)) =))

Aceasta postare a fost editata de Geany: 08 March 2019 - 10:14 PM


#85 Useril este offline   Carmella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,237
  • Inregistrat: 30-November 09

Postat 08 March 2019 - 10:37 PM

Eu nu chiar mămăligă, dar în loc de flori prefer să dau și să primesc orice altceva care se poate consuma și e util. Nu găsesc un lucru mai inutil ca florile tăiate, mai ales alea scumpe sau extrem de scumpe. Urăsc să primesc buchete pretențioase și să arunc la gunoi după 2 zile cîteva zeci sau sute de lei. Pe toți cunoscuții deja i-am pus în temă, dar tot se mai trezesc cîte unii să îmi aducă cîte o ikebană de-aia cu zeci de feluri de flori și verdețuri prin ea, în loc să-mi aducă o legătură de leuștean s-o pun în ciorbă :pupic: s-a dus dracu romantismul, domnule! :floare:

#86 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 08 March 2019 - 10:46 PM

Vezi postareaGeany, la 08 March 2019 - 10:12 PM, a spus:

La multi ani doamnelor!

Hahaha! eram la liceu si ma hilizeam in banca cu colega mea de banca in timpul orei de fizica (nu m-a atras niciodata fizica :pupic: ) si ni s-a innecat rasul cand a tunat proful'..Hei voi doua ''mimozelor'' poate vreti sa impartasiti cu noi ce e asa de nostim ca sa radem si noi..ia hai la tabla sa ne mai amuzam putin =)) Colega mea de banca e de vina ca i s-au aprins calcaiele lui domnul Geany ,ca erau consateni :71: O sa va intrebati ce legatura are cu topicul ,paii nu are dar e in legatura cu poza pe care a pus-o Adriana cu mimozele,ca dupa ce la tabla am fost bata amandoua,ma intreaba printre dinti colega mea ''Fata ,tu stii ce-i aia mimoza?!... eu ''nu,fata dar nu cred ca e de bine '' :floare: ...de mamaliga stiam amandoua daca ne-ar fi facut mamaligi,macar am fi stiut cum stam =)) =))


Hahahhahhahha! Am ras cu mare pofta la asta! Fata, tu stii ce e aia mimoza? Imagine postata

Vezi postareaCarmella, la 08 March 2019 - 10:37 PM, a spus:

Eu nu chiar mămăligă, dar în loc de flori prefer să dau și să primesc orice altceva care se poate consuma și e util. Nu găsesc un lucru mai inutil ca florile tăiate, mai ales alea scumpe sau extrem de scumpe. Urăsc să primesc buchete pretențioase și să arunc la gunoi după 2 zile cîteva zeci sau sute de lei. Pe toți cunoscuții deja i-am pus în temă, dar tot se mai trezesc cîte unii să îmi aducă cîte o ikebană de-aia cu zeci de feluri de flori și verdețuri prin ea, în loc să-mi aducă o legătură de leuștean s-o pun în ciorbă =)) s-a dus dracu romantismul, domnule! =))


Imagine postata Killer! Viata e prea scurta ca s-o umplu cu pragmatisme Imagine postata Cu asta am pierdut jumate din ea, e timpul sa schimbam foaia. Flori, diamante, parfumuri, perle, matasuri, un Bentley, bring'em on, baby! Imagine postata

Sper ca ati avut o zi frumoasa , colegelor de forum si si partea feminina a colegilor de forum Imagine postata Imagine postata
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#87 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 08 March 2019 - 10:54 PM

Hi hi hi! paaii sa mor' io' daca pana cand nu am ajuns in Italia nu m-am lamurit cum e cu mimoza,i-am povestit si doamnei mele din Italia patania si s-a amuzat copios atunci :pupic:

Este si un tort mimosa (e fain ca aspect ca are deasupra pandispan galben faramitat,cam cum e musuroiul de cartita la noi )

Imagine atasata: monthly_03_2019/post-405-0-05756000-1552078290.jpg

Nici eu nu sunt fan buchete de flori sunt o fire mai practica asa,de felul meu,sa ramanem totusi in tema flori galbene va ofer un camp de narcise galbene ca sunt f. vesele si solare si va mai urez o data La multi ani :floare:

Imagine atasata: monthly_03_2019/post-405-0-98393700-1552078399.jpg

#88 Useril este offline   Carmella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,237
  • Inregistrat: 30-November 09

Postat 09 March 2019 - 01:21 AM

Vezi postareaLapona Enigel, la 08 March 2019 - 10:46 PM, a spus:

Imagine postata Killer! Viata e prea scurta ca s-o umplu cu pragmatisme Imagine postata Cu asta am pierdut jumate din ea, e timpul sa schimbam foaia. Flori, diamante, parfumuri, perle, matasuri, un Bentley, bring'em on, baby! Imagine postata



Vaaai, dar de diamante, parfumuri și mașinuțe n-am zis nimic, pot să vină cît de multe și de des :tongue3: Florile mi se par inutile, atît. Se aude?! =))

#89 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 09 March 2019 - 01:26 AM

Hi hi hi! chiar de astea asa scumpe nu ma astept :tongue3: ,dar cum ai spus tu Carmella decat un buchet de flori,(nu chiar unul de loboda sau de leustean),dar tot in Italia am vazut buchetele de ardei iuti si cica poarta si noroc...eii unul de ala eu nu asi refuza niciodata ba chiar l-asi savura cu mare drag =))



Imagine atasata: monthly_03_2019/post-405-0-96877000-1552087578.jpg

Arata acest topic


  • 5 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi