Forum Culinar: FECIOARELOR prezentati-va la apel! - Forum Culinar

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

FECIOARELOR prezentati-va la apel!

#1 Useril este offline   dora 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 860
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationItaly

Postat 21 March 2010 - 12:09 AM

Invit pe toate Fecioarele sa vina cu mic cu mare sa facem o sezatoare si sa depanam...de toate..pt toti!!!!
Putem discuta despre tot ce doriti voi...afinitati, curiozitati, diete, probleme de sanatate...tot ce doriti si va trece prin cap!!

Si hai sa incep eu..
Eu mi-s fecioara...nascuta pe 16 septembrie...

Imi aduc aminte (ca si cum a fost ieri) ca in fiecare an ziua mea cadea dupa prima zi a noului an scolar...
Dar cel mai mult ma marcheaza amintirea primei mele zile de scoala...clasa I...
Parca-l vad ca si acum pe tata cu ochii radiind de bucurie avand-o pe mama alaturi cum in ziua aceea (16 septembrie 1975) s-au invoit de la servici amandoi...m-au asteptat cand am iesit de la scoala si m-au dus in oraselul copiilor unde m-am distrat pana seara...am fost si la cofetarie...si-am mancat tot ce mi-a poftit inima...dar eu tot asteptam cadoul...
si el nu sosea...
In sfarsit cand am sosit acasa...tata a scos din servieta o cutiuta micuta...
Si din ea un stilou chinezesc cu penita aurie si subtire...
Era primul meu stilou adevarat...pe vremea aceea cine avea stilou chinezesc era mare domne'..ce mai...
Mi-a spus sa-l uzez cu folos si sa am rezultate bune la scoala...
Va spun ca atata drag am prins de acel stilou incat chiar daca an de an imi cumparam un stilou nou (tot chinezesc :angryfire: ) tot cu acela continuam sa scriu...
Cu timpul mi-am format un scris frumos...invatatoarea imi dadea mereu 10 la caligrafie...
Dar eu eram sigura ca acel stilou facea totul...si facea posibila si caligrafia mea frumoasa...
Ca atare dupa 12 ani de scoala, la sfarsitul liceului...la examenul de bacalaureat am scris tot cu acel stilou...mi-a adus noroc...
Din pacate astazi nu-l mai am...s-a stricat saracul dupa atatia ani de folosinta :) ...


#2 Useril este offline   gloxinia 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,517
  • Inregistrat: 23-November 09
  • Locationundeva prin nord vest

Postat 21 March 2010 - 12:36 AM

Dora, desi eu nu sunt fecioara, il am pe Andrei din 7 septembrie :D Pot sa vin si eu la discutii? :D Se spune despre barbatii fecioara ca sunt foarte sensibili, e adevarat? Asta mi-a spus-o directorul meu, care desi prof de mate scrie poezii. Asa de faine... Inca in afara de o sensibilitate la durere si afectiva alta nu am gasit la Andrei. Adica deseneaza si scrie uraaat nici vorba de 10 la caligrafie :D Despre modelat in plastelina ioooi e dezastru, a avut de facut un arici pt scoala, nu va zic cum a aratat. Bine, a fost smecher si in loc de tzepi i-a pus scobitori de ziceai ca e buzdugan nu arici. :scratch:
Noa, ma mai gandesc si mai zic pe parcurs :D
Mami de

Imagine postata
si

Imagine postata

#3 Useril este offline   dora 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 860
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationItaly

Postat 23 March 2010 - 02:02 PM

Vezi postareagloxinia, la 21 March 2010 - 12:36 AM, a spus:

Dora, desi eu nu sunt fecioara, il am pe Andrei din 7 septembrie :P Pot sa vin si eu la discutii? :D Se spune despre barbatii fecioara ca sunt foarte sensibili, e adevarat? Asta mi-a spus-o directorul meu, care desi prof de mate scrie poezii. Asa de faine... Inca in afara de o sensibilitate la durere si afectiva alta nu am gasit la Andrei. Adica deseneaza si scrie uraaat nici vorba de 10 la caligrafie :D Despre modelat in plastelina ioooi e dezastru, a avut de facut un arici pt scoala, nu va zic cum a aratat. Bine, a fost smecher si in loc de tzepi i-a pus scobitori de ziceai ca e buzdugan nu arici. :D
Noa, ma mai gandesc si mai zic pe parcurs :P


Sigur ca da draga Oti...esti binevenita :D
Chestia cu sensibilitatea excesiva cred ca este o caracteristica a zodiei...
Pana acum vreo 25 de ani eram foooooarte sensibila...ma suparam din orice...orice mi se parea ca cineva m-a atacat verbal sau a spus o vorba pe care eu o interpretam ca o jignire si imediat "puneam botu'" :P
Dar viata m-a schimbat...mai ales traiul printre straini, pe mealeaguri straine...
Si-am devenit mai...."menefreghista"(neologism inventat de mine ;) :D)..adica mai nesimtita...
Cat despre sensibilitatea la durere...depinde de fiecare in parte...si eu am momente cand simt foarte acut durerea...dar am momente(mai dese) cand o suport foarte bine :D


#4 Useril este offline   hot-cofee 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 25-March 10

Postat 01 April 2010 - 12:36 PM

Eu sunt chiar la granita cu zodia fecioarei (22 august) iar o data cu inaintarea in varsta :rolleyes: descopar ca am tot mai multe caracteristici din fecioara :P

Aprilie 2010
FECIOARA ( 23.08 – 21.09 )

DRAGOSTE. Vei atrage privirile si interesul multora si ar fi bine sa nu te lasi dusa de nas de aparente; pe de alta parte “amintirile te chinuiesc, amintirile te rascolesc” - pastreaza din ele numai detaliile cu adevarat importante. Daca te-ai gandit bine de tot, poti incerca...

.........aflati mai multe intr-un horoscop lunar real si funny - 2010 ; :floare:


http://www.verze.ro/...rilie-2010.html

#5 Useril este offline   zoazorel 

  • Io-s aia!
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 5,494
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrăila, București, Bolintin-Vale...

Postat 14 April 2010 - 08:20 PM

Primiti un mic dar de bun venit de la o varsatoare?
Iata:
FEMEIA DIN ZODIA FECIOARA

Planeta guvernatoare
: Mercur, care te inzestreaza cu istetime si simtul umorului.

Ce spune partenerul despre ea: ”Este curioasa, amuzanta, o prietena excelenta cu care poti vorbi despre orice, iar senzualitatea ei ma face sa ma gandesc la fiecare moment cu ea ca la un deliciu exotic.”

Ce spune copilul despre mama din zodia Fecioar
a: ”Este o mama cu care pot discuta orice si stie sa ma ghideze in viata. Am invatat de la ea sa acord atentie detaliilor si mi-a folosit mult acest lucru.”



Ce spune seful ei: ”Este perfectionista si munceste mult, face lucrurile cu maxima atentie. S-a adaptat foarte usor la mediul colegial si in general la toate modificarile de program.”

Sfatul astrelor: Sufletul tau tanjeste dupa cultura: un film bun, o carte interesanta, un ceai cu o prietena intelectuala sau o piesa de teatru te va face sa te simti deosebit. Nu prea iti place lumea agitata in care traim si astrele te sfatuiesc sa te refugiezi cand poti din ea.
Nu ma pricep, da' insist sa persist! Si cateodata chiar imi iese!

Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l ofere!!!

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi