Forum Culinar: cazare in bucuresti - Forum Culinar

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

cazare in bucuresti recomandari, ceva?

#1 Useril este offline   dani_ela 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,242
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 01 April 2010 - 10:49 AM

pe 12 aprilie incep niste cursuri de specializare in bucuresti, undeva pe calea grivitei. cei din bucuresti (voua ma adresez in special) imi puteti recomanda un hotel ceva, in care sa pot sta? nu imi trebuie nimic de fite, doar curat sa fie si sa am propria buda cu dus. am mai rugat pe cineva din capitala sa se intereseze, dar pana acum ...nimic :) . poate fi si in zona gara de nord, basarab, grivitei, sau oriunde este o statie de metrou, sa ajung mai repede acolo unde trebuie.deci imi trebuie o camera pt 6 saptamani, mai putin week-end-ul, ca uzina nu imi deconteaza si in we.multumesc anticipat pt orice sugestie :)

#2 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 01 April 2010 - 12:39 PM

Dani-ela, m-am uitat un pic dupa cazare, hotelurile in zona aia sint scumpe, cel mai ieftin am gasit Sir la 144 ron/noapte, la Orhideea.
Insa ma gindeam ca poate poti inchiria o garsoniera in regim hotelier, sau sa cauti o inchiriere pe termen scurt, unde mai poti si negocia, undeva intr-o zona mai ieftina...zic si eu...si factura in acest caz va fi la total, nu mai conteaza ca sint si WE-urile incluse....

Mai stiu niste hosteluri pe linga Buzesti, dar nu te sfatuiesc sa mergi acolo, zona e chiar proasta, iar de conditii nu stiu ce sa zic...
raluca elena

#3 Useril este offline   dani_ela 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,242
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 02 April 2010 - 05:59 PM

multumesc raluca-elena, vad eu cum ma descurc pana la urma :) :tongue3:

#4 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 06 April 2010 - 12:54 AM

dani_ela, incearca sa te informezi despre conditiile de la hotel Astoria, e chiar langa Gara de Nord. Am gasit pe net o lista de preturi, iar camera single costa 70 RON pe noapte. Tot acolo scrie ca ar avea baie si tv. Nu strica sa dai un telefon la receptie si sa intrebi, pentru siguranta.
Aproape de gara Basarab este un hotel foarte bun - Elizeu. Acum 2 ani au stat acolo niste rude si au fost foarte multumiti de tratatie. Am intrat si eu in el, camera era curata, are si baie, cablu, arata bine. Pretul unei camere single ar fi cam 40 de euro, dar cica se poate negocia. Tu spui ca vei sta o perioada mai lunga de timp la hotel, asa ca ai putea obtine o reducere substantiala, zic eu.
Bafta la gasit cazare! :)

#5 Useril este offline   Luanda 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 174
  • Inregistrat: 24-November 09

Postat 06 April 2010 - 10:05 AM

Daca sunt 6 saptamani de ce nu te uiti la ofertele de apartamente de inchiriat in regim hotelier. O gasoniera o sa te ajunga pe luna cam 700 - 850 euro. In plus te poti organiza mult mai bine ca la hotel.

http://www.cazare-re...ermen-lung.html asta ca idee. Dar daca cauti un pic gasesti preturi mult mai bune.

#6 Useril este offline   dani_ela 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,242
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 06 April 2010 - 02:45 PM

Vezi postareaFoxyy, la 06 April 2010 - 12:54 AM, a spus:

dani_ela, incearca sa te informezi despre conditiile de la hotel Astoria, e chiar langa Gara de Nord. Am gasit pe net o lista de preturi, iar camera single costa 70 RON pe noapte. Tot acolo scrie ca ar avea baie si tv. Nu strica sa dai un telefon la receptie si sa intrebi, pentru siguranta.
Aproape de gara Basarab este un hotel foarte bun - Elizeu. Acum 2 ani au stat acolo niste rude si au fost foarte multumiti de tratatie. Am intrat si eu in el, camera era curata, are si baie, cablu, arata bine. Pretul unei camere single ar fi cam 40 de euro, dar cica se poate negocia. Tu spui ca vei sta o perioada mai lunga de timp la hotel, asa ca ai putea obtine o reducere substantiala, zic eu.
Bafta la gasit cazare! :lol:


astoria este inchis , am sunat si eu la nr afisat pe net. de elizeu nu stiam, am sa merg si acolo, multumesc mult !

Vezi postareaLuanda, la 06 April 2010 - 10:05 AM, a spus:

Daca sunt 6 saptamani de ce nu te uiti la ofertele de apartamente de inchiriat in regim hotelier. O gasoniera o sa te ajunga pe luna cam 700 - 850 euro. In plus te poti organiza mult mai bine ca la hotel.

http://www.cazare-re...ermen-lung.html asta ca idee. Dar daca cauti un pic gasesti preturi mult mai bune.


am luat in calcul si varianta asta. multumesc luanda! sigur rezolv cumva. sunteti dragute :lol:

#7 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 07 April 2010 - 09:06 PM

Vezi postareadani_ela, la 06 April 2010 - 02:45 PM, a spus:

Vezi postareaFoxyy, la 06 April 2010 - 12:54 AM, a spus:

dani_ela, incearca sa te informezi despre conditiile de la hotel Astoria, e chiar langa Gara de Nord. Am gasit pe net o lista de preturi, iar camera single costa 70 RON pe noapte. Tot acolo scrie ca ar avea baie si tv. Nu strica sa dai un telefon la receptie si sa intrebi, pentru siguranta.
Aproape de gara Basarab este un hotel foarte bun - Elizeu. Acum 2 ani au stat acolo niste rude si au fost foarte multumiti de tratatie. Am intrat si eu in el, camera era curata, are si baie, cablu, arata bine. Pretul unei camere single ar fi cam 40 de euro, dar cica se poate negocia. Tu spui ca vei sta o perioada mai lunga de timp la hotel, asa ca ai putea obtine o reducere substantiala, zic eu.
Bafta la gasit cazare! :pupic:

astoria este inchis , am sunat si eu la nr afisat pe net. de elizeu nu stiam, am sa merg si acolo, multumesc mult !



Pentru putin! Sper sa te fi putut ajuta cu ceva. :lol:

#8 Useril este offline   dani_ela 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,242
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 08 April 2010 - 07:01 AM

saru`mana pentru sugestii! am rezervat o camera deja la `andy`.sper sa fie ok, ca pe net arata bine pozele :hug:

#9 Useril este offline   yoyo 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,196
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationIn mijloc de codru des

Postat 13 November 2012 - 10:25 AM

Sunt in cautarea unui hotel in Piata Victoriei.
Astept recomandarile voastre in cazul in care le aveti.

#10 Useril este offline   verber 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,872
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationFRO

Postat 13 November 2012 - 11:04 AM

Vezi postareayoyo, la 13 November 2012 - 10:25 AM, a spus:

Sunt in cautarea unui hotel in Piata Victoriei.
Astept recomandarile voastre in cazul in care le aveti.

nu pot recomanda hotel dar daca stai o perioada mai lunga poate ar fi interesant sa te uiti dupa apartamente in regim hotelier si poate negociezi bine!
noroc :)

#11 Useril este offline   zerda 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 6,005
  • Inregistrat: 04-January 10
  • LocationBucuresti

Postat 13 November 2012 - 02:03 PM

Pentru ce perioada??
In Piata Victoriei nu sunt hoteluri, dar sunt in apropiere, pe Banu Manta colt cu Ion Mihalache este Irisa, pe str. Maltopol, este unul nou si mic, numai straini am vazut iesind din el, langa Sailor's, uite ca nu-mi aduc aminte cum il cheama, astea sunt la 5 minute de Piata Victoriei.
Langa Gara de nord sunt mai multe hoteluri astea inseamna 10 minute de mers pe jos, Ibis, Eurohotels, inca unul iar lipit de Ibis, sunt mai multe.
Mai e Minerva pe Lascar catargiu, tot 10 minute de mers pe jos.
Deci, pentru ce iti trebuie?
Nu trezi niciodata un tigru care doarme!

#12 Useril este offline   yoyo 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,196
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationIn mijloc de codru des

Postat 14 November 2012 - 01:31 PM

In weekend asta particip la un workshop de 3 zile langa Muzeul de Geologie din Piata Victoriei.

As vrea undeva aproape de locatie ca sa nu strabat toata capitala.

Un loc decent si nu foarte scump in care pun doar capul pe perna si dorm pentru ca plec dimi si vin seara. Asa ca nu stau pe la hotel mult.

#13 Useril este offline   DoReMi 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 31
  • Inregistrat: 27-March 12

Postat 14 November 2012 - 03:43 PM

Vezi postareayoyo, la 14 November 2012 - 01:31 PM, a spus:

In weekend asta particip la un workshop de 3 zile langa Muzeul de Geologie din Piata Victoriei.

As vrea undeva aproape de locatie ca sa nu strabat toata capitala.

Un loc decent si nu foarte scump in care pun doar capul pe perna si dorm pentru ca plec dimi si vin seara. Asa ca nu stau pe la hotel mult.

Am inchiriat de la firma asta pentru niste prieteni un apartament in vara , a fost totul ok .Poate te ajuta .

http://www.cazare-bu...m-hotelier.html

#14 Useril este offline   zerda 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 6,005
  • Inregistrat: 04-January 10
  • LocationBucuresti

Postat 14 November 2012 - 03:45 PM

Cred ca Irisa ti-ar fi bun, e chiar aproape de Muzeul Geologiei.
Nu trezi niciodata un tigru care doarme!

#15 Useril este offline   yoyo 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,196
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationIn mijloc de codru des

Postat 16 November 2012 - 01:20 AM

Vezi postareazerda, la 13 November 2012 - 02:03 PM, a spus:

Pentru ce perioada??
pe str. Maltopol, este unul nou si mic, numai straini am vazut iesind din el, langa Sailor's, uite ca nu-mi aduc aminte cum il cheama, astea sunt la 5 minute de Piata Victoriei.


hotelul de pe str Maltopol e cumva AVEhotel?

#16 Useril este offline   zerda 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 6,005
  • Inregistrat: 04-January 10
  • LocationBucuresti

Postat 16 November 2012 - 07:52 AM

http://www.helloroma...ictoriei-cazare
Dupa poza eu as zice ca asta e!
Nu trezi niciodata un tigru care doarme!

#17 Useril este offline   yoyo 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,196
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationIn mijloc de codru des

Postat 19 November 2012 - 09:52 AM

Merci melt Zerda de ajutor. :pupic:

#18 Useril este offline   zerda 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 6,005
  • Inregistrat: 04-January 10
  • LocationBucuresti

Postat 19 November 2012 - 11:12 AM

Sper ca ti-a folosit!
Nu trezi niciodata un tigru care doarme!

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi