Forum Culinar: pisica nebuna - Forum Culinar

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

pisica nebuna musica cubana?

#1 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 21 July 2010 - 04:48 AM

http://www.youtube.c...h?v=dSYYAhQBTbk
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#2 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 21 July 2010 - 12:50 PM

Pai si nu pui si albumul la dispozitie, te rog? Foarte mult imi place muzica sud-americana.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#3 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 22 July 2010 - 04:46 AM

Vezi postareaLapona Enigel, la 21 July 2010 - 12:50 PM, a spus:

Pai si nu pui si albumul la dispozitie, te rog? Foarte mult imi place muzica sud-americana.


aa, nu stiam ca chiar vrea cineva. sincer, nu am albumu', nici nu stiam ca formatia aia exista pina mai daunazi. stii, io am un joc numit "tropico 3", pisica nebuna e de pe coloana sonora a jocului. mi-a placut cintecu', l-am gasit pe iutiub si l-am pus. asa ca pot, cel mult, sa-tz dau empetreiurile de pe coloana sonora a jocului :P. btw, inca ceva de pe coloana sonora a lu' tropico3, poate-tz place.

http://www.youtube.c...feature=related
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#4 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 22 July 2010 - 08:49 AM

Da, chiar te rog! Nu ai din intamplare si coloana sonora de la Diablo?

P.S. De dimineata tot ma baila rumba pe gata loca a ta. Foarte cool!
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#5 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 22 July 2010 - 09:46 AM

Vezi postareaLapona Enigel, la 22 July 2010 - 08:49 AM, a spus:

Da, chiar te rog! Nu ai din intamplare si coloana sonora de la Diablo?

P.S. De dimineata tot ma baila rumba pe gata loca a ta. Foarte cool!


nu, regret, nu joc diablo. tropico (1 si 3), fifa manager (2003-2010) creca le mai am pe toate.

tre' sa recunosti, tare mitza nebuna :)


btw, de ce nu iei albumu' de pe torentz? chiar, habar n-am cum o fi restu'. mamborama ... never heard of.
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#6 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 22 July 2010 - 09:32 PM

Vezi postareavaxile, la 22 July 2010 - 09:46 AM, a spus:

Vezi postareaLapona Enigel, la 22 July 2010 - 08:49 AM, a spus:

Da, chiar te rog! Nu ai din intamplare si coloana sonora de la Diablo?

P.S. De dimineata tot ma baila rumba pe gata loca a ta. Foarte cool!


nu, regret, nu joc diablo. tropico (1 si 3), fifa manager (2003-2010) creca le mai am pe toate.

tre' sa recunosti, tare mitza nebuna :P


btw, de ce nu iei albumu' de pe torentz? chiar, habar n-am cum o fi restu'. mamborama ... never heard of.


Fiindca nu ma cunosc cu de-astea. Cel mult dau muzica de aici, ce mai pun ceilalti. Mamborama este un fel de scoala de dansuri afro-latine.

Dar pe astia ii stii?
http://www.youtube.c...h?v=voWb-ypNbps
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#7 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 23 July 2010 - 04:12 AM

chan chan, il stiu =((. ui colea cintece "revolutionare": cancion del elegido, paya giron si hasta siempre comandante. ma doare-mpix de politica, suna bine!

http://www.youtube.c...h?v=NAqoUF-366M

http://www.youtube.c...h?v=VMRldcrjzq0

http://www.youtube.c...h?v=GxtwzU0-wPM
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#8 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 23 July 2010 - 04:20 AM

in paranteza, discurs de bineamplecat, guevara

http://www.youtube.c...h?v=zRJITj5T7pc
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#9 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 24 July 2010 - 11:04 AM

lapona, e foarte simplu

step 1: instalezi utorrent

http://www.utorrent.com/downloads

step 2: te duci la

www.torrents.to

si in casuta din stinga sus cauti ce anume vrei. dai enter, apare o lista si-tz alegi.
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#10 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 24 July 2010 - 11:42 AM

Laponel,nu te baga pe torentz!
Nu stiu cum e în alte parti,dar pentru cei din D,lasati dehtele de pe torrent!
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#11 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 24 July 2010 - 12:52 PM

Vezi postareaMaya, la 24 July 2010 - 11:42 AM, a spus:

Laponel,nu te baga pe torentz!
Nu stiu cum e în alte parti,dar pentru cei din D,lasati dehtele de pe torrent!


explica, te rog.
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#12 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 24 July 2010 - 03:40 PM

Da, de asta nu ma bag la descarcat nimic. Nu vreau sa ma compromit in nici un fel. Dar iti multumesc Mihai de explicatii.
Aici in Germania exista o supraveghere foarte stricta a traficului de date. Legea copyright-ului este respectata. Sub paravanul asta se ascund insa si alte supravegheri. Asta vis-à-vos de ce spuneai tu la topicul cu sahul ca ar fi o tara libera...
Esti detectat si amenzile is usturatoare. Nici pe youtube noi nu putem vedea tot ce se pune aici. Nu avem acces.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#13 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 24 July 2010 - 03:48 PM

Uite inca un exemplu: Mein Kampf a lui Hitler este interzisa aici. Am avut colegi de facultate si colegi la job -profi de istorie- care au facut cate un semestru, doua (o practica frecventa a studentilor sa plece cate un an prin strainatate la schimb de studiu, aici poti sa stai o viata intreaga in facultate, nu e ca la noi ca tre sa termini in timp limita. Bine, daca ai picat un examen de doua ori ti se retrage dreptul de a mai studia materia respectiva pe tot teritoriul Germaniei. Nu stiu daca e cazul tuturor materiior, insa de ex. in medicina, studiu de profesorat - care e un studiu special aici- asa este) prin SUA si veneau total siderati ca acolo se tin seminarii pe cartea lui, toata lumea vorbeste deschis. Aici Hitler si nazismul sunt subiecte delicate...mai ales in cazul unor interlocutori mai in varsta.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#14 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 24 July 2010 - 09:57 PM

Vezi postareavaxile, la 24 July 2010 - 12:52 PM, a spus:

Vezi postareaMaya, la 24 July 2010 - 11:42 AM, a spus:

Laponel,nu te baga pe torentz!
Nu stiu cum e în alte parti,dar pentru cei din D,lasati dehtele de pe torrent!


explica, te rog.

Este ilegal,asta e una,si doi-în ultima vreme se fac controale pste controale,si se împart amenzile precum gogosile.Stiu 4 pesroane care în ultimele 3-4 luni au luat amenzi,si toate descarcau de pe torrents,toate din Germania.

Cum zice si Lapona,noi deja nu mai vedem aproape nimic nici de pe youtube.Chiar si pe siteurile gen vplay.ro,unde se gaseau seriale online,sau alte siteuri cu filme,muzica..etc,nu mai putem vedea nimic.Din alte tari,se uita lumea fara probleme.

Noua ne iau astia mau :floare:
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#15 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 25 July 2010 - 09:20 AM

Vezi postareaMaya, la 24 July 2010 - 09:57 PM, a spus:

Vezi postareavaxile, la 24 July 2010 - 12:52 PM, a spus:

Vezi postareaMaya, la 24 July 2010 - 11:42 AM, a spus:

Laponel,nu te baga pe torentz!
Nu stiu cum e în alte parti,dar pentru cei din D,lasati dehtele de pe torrent!


explica, te rog.

Este ilegal,asta e una,si doi-în ultima vreme se fac controale pste controale,si se împart amenzile precum gogosile.Stiu 4 pesroane care în ultimele 3-4 luni au luat amenzi,si toate descarcau de pe torrents,toate din Germania.

Cum zice si Lapona,noi deja nu mai vedem aproape nimic nici de pe youtube.Chiar si pe siteurile gen vplay.ro,unde se gaseau seriale online,sau alte siteuri cu filme,muzica..etc,nu mai putem vedea nimic.Din alte tari,se uita lumea fara probleme.

Noua ne iau astia mau :mad:


maya, sa nu te superi, noi in institut avem departament de tehnologia gatelor, securitate, etc. ne-au amuzat baietii cind au facut un studiu despre interceptarea torentilor ilegali. sansa de a gasi la momentu' t0 pe cineva ca descarca torentz ilegali (atentie, fedora linux e pe torentz bine merci, si e legal. ca si ultimele mele 100 de partide de sah, de ex) e nula. problema e ca datele din torentz sunt meaningless. asa e torentu'. singura sansa e sa targetezi pe cineva, sa-i urmaresti traficu' si sa-i analizezi datele. asa ceva se poate face doar cu mandat de la m'siu leo jiuj. iar daca itz fac "flagrant" si te prind ca descarci fedora ... cineva isi va pierde postu'.

ma tem ca ce va spun ei voo sunt legende urbane. stiu de hitler, mein kampf si altele asemeni. muj' de ce, mi se pare ca jarmania se cam indreapta spre alt totalitarism. impreuna cu uie.

oh. am uitat prima fraza. e "ilegal". da' de pe rapidshare.de e legal? :mad: :floare:. sau crezi ca e mai greu de depistat o conexiune SIMPLA (single and full download) decit una de tip seed-peer, cind se transmit pachete de date de lungime arbitrara si cu continut arbitrar? c'mon ... vorba unui clasic in viatza: sa gindim cu capetele noastre.
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#16 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 25 July 2010 - 09:34 AM

Vezi postareavaxile, la 25 July 2010 - 09:20 AM, a spus:

maya, sa nu te superi, noi in institut avem departament de tehnologia gatelor, securitate, etc. ne-au amuzat baietii cind au facut un studiu despre interceptarea torentilor ilegali. sansa de a gasi la momentu' t0 pe cineva ca descarca torentz ilegali (atentie, fedora linux e pe torentz bine merci, si e legal. ca si ultimele mele 100 de partide de sah, de ex) e nula. problema e ca datele din torentz sunt meaningless. asa e torentu'. singura sansa e sa targetezi pe cineva, sa-i urmaresti traficu' si sa-i analizezi datele. asa ceva se poate face doar cu mandat de la m'siu leo jiuj. iar daca itz fac "flagrant" si te prind ca descarci fedora ... cineva isi va pierde postu'.

ma tem ca ce va spun ei voo sunt legende urbane. stiu de hitler, mein kampf si altele asemeni. muj' de ce, mi se pare ca jarmania se cam indreapta spre alt totalitarism. impreuna cu uie.

oh. am uitat prima fraza. e "ilegal". da' de pe rapidshare.de e legal? :mad: :floare:. sau crezi ca e mai greu de depistat o conexiune SIMPLA (single and full download) decit una de tip seed-peer, cind se transmit pachete de date de lungime arbitrara si cu continut arbitrar? c'mon ... vorba unui clasic in viatza: sa gindim cu capetele noastre.


Pai...cum iti spuneam mai sus, sub acest pretext se supravegheaza muuuuulte, fara stirea sau inciviintarea noastra. Pe la stiri au fost cateva valuri cum ca libertatea noastra de exprimare este doar o iluzie si ca ar fi niste organe foarte bine puse la punct, care au ca sarcina fix traficul de date virtual sa il controleze si asta mai in cazul persoanelor fizice. La vremea aceea s-ar fi justificat cu terorismul etc. Prin Frankfurt parca fusesera prinsi niste stodentz la medicina, cu perciuni si petrodolari si uite ce triumf! Esti in sistem si esti bine controlat, crede-ma. As tinde mai degraba sa cred ca aici marile intreprinderi is dotate cu sisteme de protectie impotriva unor astfel de controale si nu impotriva torentzilor :mad:
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#17 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 25 July 2010 - 11:30 AM

Vaxile,ca torrent,ca e rapidshare,megaupload,megashare,netload,duckload....sau vechile emule,edonkey,kaaza...etc,toate-s ilegale,asta stim cu totii.Treaba e ca la noi în ultima vreme se curata pe rupte,si majoritatea celor care au platit-o în ultima vreme,toti trageau de pe torrents.Astia nici nu platesc asa mult amenda.Pe celalalt form ,la subiectul fetelor din D,scriu cîteva fete cate au fost amendate,tot de pe torrent descarcau.
Mai stiu 2 care trageau de peste tot(în afara de torrents)dar asta era cu ceva timp înainte.Aia nu au platit ca fetele astea doar 500 euro ,ci cîteva mii de euro amenda(unu din ei chiar 7 mii !!!),plus confiscarea computerului si alte bunuri care tineau de el ;) Pe astia îi stiu personal.Daca nu ma însel,un caz de asta, tot cineva din D,scria acolo pe forum.La fel,confiscat computer,mii de euro amenda...etc

La noi nu e de joaca!

Si da,cauta la omu' de rînd,la care oricum nu gaseste nika interesant,doar faptul ca descarca un rahat de film ca Doomsday(pe asta au dat fetele din forum aproape 500 euro ...scump filmu.Cred ca atîta nu au scos la cinema pe el ;) ),si iaca asa mai face si statu un ban cinstit :P

Aaa,si ca sa nu uit,crede-ma ca gîndesc cu capul meu(chiar daca nu pare)! :blush:
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#18 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 26 July 2010 - 03:55 AM

Vezi postareaMaya, la 25 July 2010 - 11:30 AM, a spus:


Aaa,si ca sa nu uit,crede-ma ca gîndesc cu capul meu(chiar daca nu pare)! :)


oh, terna cu de-astea. e luni dimineata si ma doare capu'. stii bine ce-am vrut sa zic, apropo de tunelarea spre saituri single download care-s usor de monitorizat.

oricum, interesanta poveste. si spune, in casa le-au intrat cu mandat de la m'siu leojiuj? sau cum au facut rost de probe? stii, in common law exista un principiu, cica nu potz sa folosesti impotriva lu' acuzatu' probe obtinute ilegal. da' la voi o fi mai al dreaq ...
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi