Forum Culinar: Ce am mai cumparat pentru bucataria noastra - Forum Culinar

Salt la continut

  • 104 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Ce am mai cumparat pentru bucataria noastra

#41 Useril este offline   Anca_B 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 498
  • Inregistrat: 27-November 09
  • LocationCluj Napoca

Postat 10 January 2010 - 09:27 PM

anaiordan a spus:

fain :D sa le stapanesti sanatoasa

dar acum o sa fiu carcotasa si o sa iti spun ca e deja un topi cdeschis pt shopping culinar... :D
http://artaculinara....wforum.php?f=37
probabil vor muta moderatorii subiectul tot acolo :D

sper ca nu te superi pe mine acum ... :(


:oops: Scuzeee!N-am stiut!Mi-i rusine!Chiar ma gandeam ,cum sa lipseasca un astfel de topic!
Nu,n-am de ce sa ma supar!Am sa-i rog pe moderatori sa mute mesajul direct in acel topic si sa-l stearga pe acesta! :D

#42 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,063
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 10 January 2010 - 11:05 PM

Am lipit aici subiectul tau, Anca!

#43 Useril este offline   Anca_B 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 498
  • Inregistrat: 27-November 09
  • LocationCluj Napoca

Postat 11 January 2010 - 12:41 AM

Adriana a spus:

Am lipit aici subiectul tau, Anca!


Multumesc Adriana! :angry:

#44 Useril este offline   anaiordan 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 282
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationGrecia-Syros

Postat 11 January 2010 - 02:51 AM

Anca_B a spus:


:oops: Scuzeee!N-am stiut!Mi-i rusine!Chiar ma gandeam ,cum sa lipseasca un astfel de topic!
Nu,n-am de ce sa ma supar!Am sa-i rog pe moderatori sa mute mesajul direct in acel topic si sa-l stearga pe acesta! :)


{SMILIES_PATH}/6.gif:)<" title="arms" />

:salut:

#45 Useril este offline   Doriana 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 377
  • Inregistrat: 30-November 09
  • LocationOradea

Postat 11 January 2010 - 03:57 PM

Anca , se vede ca ai fost cuminte , ai mancat tot , ti-ai facut temele ... Mosul a fost bun cu tine . :-*

Si eu am fost cuminte , mi-a adus mosul un blender vertical , mult dorit de cucuiete de fapt , pentru facut milk-shake , asa ca Mosul a imbinat utilul cu placutul (ca tot e criza :) )
Imagine postata
mama de fete cucuiete Imagine postata

#46 Useril este offline   Anca_B 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 498
  • Inregistrat: 27-November 09
  • LocationCluj Napoca

Postat 11 January 2010 - 04:35 PM

Doriana a spus:

Anca , se vede ca ai fost cuminte , ai mancat tot , ti-ai facut temele ... Mosul a fost bun cu tine . :-*

Si eu am fost cuminte , mi-a adus mosul un blender vertical , mult dorit de cucuiete de fapt , pentru facut milk-shake , asa ca Mosul a imbinat utilul cu placutul (ca tot e criza :) )
Imagine postata



De-ar veni mosu' asta mai des!eu i-am pus in tema pe ai mei, ca de acu' "nainte cand vor sa ma cadoriseasca cu ceva sa intre la raionul oale si tigai respectiv menaj.Asta-mi place!
Sa ai noroc de blender,si la cat mai multe milk-shake-uri!Si eu am unul,fix acest model,si ma tine de 3 ani!de cand il am pe primul pitic!si l-am forjat la greu ...saracutu',dar e rezistent!N-am avut nicio problema cu el!

#47 Useril este offline   Eataly 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 8,680
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationTorino

Postat 12 January 2010 - 12:40 PM

Anca_B a spus:

Dragele mele,va invit sa postam cele mai noi achizitii pt. bucataria noastra (cea de toate zilele... :D ) !Si pt. ca sa mai ramanem putin in ton de sarbatoare ...sa vedem ce-a avut mosu' in desaga pt. voi?!
Pt. mine niste produse marca Wilton:un pos,dui-uri nr.1,2,48,104,70,75.,un planator si 2 geluri ,unul verde muschi respectiv albastru inchis.


Cat costa planatorul, 20 de ron vad bine?
Aici costa un ochi din cap astea de la Wilton.


Doriana a spus:


Si eu am fost cuminte , mi-a adus mosul un blender vertical , mult dorit de cucuiete de fapt , pentru facut milk-shake , asa ca Mosul a imbinat utilul cu placutul (ca tot e criza :D )


E tare folositor blenderul vertical la casa omului.Si eu il exploatez la greu.Sa -l folosesti cu spor!

#48 Useril este offline   delioara 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 27-November 09
  • LocationBucuresti

Postat 12 January 2010 - 02:51 PM

Sa va bucurati de noile achizitii, cel putin asa cum ma bucur eu de ale mele :D !
Imagine atasata: 222_fc70849ed0149ad04f9dc3d8f24c38d1.jpg
Sa vi le prezint:
- platou rotativ - Ikea - 30 lei :D
- forma tort teflonata (are trei piese, una este pentru guguluf) - Ikea - 40 lei;
- posuri - Cast Decor - 13 lei / buc
- decupator floricele mici-mici (este cel alb din stanga, si langa el trei floricele mov :D ) - Cast Decor - 22 lei
- triunghi decorare - Cast Decor - 4,5 lei
- rotita pentru taiat aluat - Carrefour - pana in 3 lei, nu mai tin minte exact :oops:
- decupator 8 forme - Cast Decor - 60 lei
- duiuri - Cast Decor - 10 lei/buc

Am facut comanda si la lumea basmelor; bugetul meu e in spasme deja. :D
www.cristal-furnicutza.blogspot.com

#49 Useril este offline   Doriana 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 377
  • Inregistrat: 30-November 09
  • LocationOradea

Postat 12 January 2010 - 06:11 PM

Delioara , la tine a venit mosul cu bani ,asta e sigur . Si tu ti-ai facut de cap ... :D Ce faine lucruri ti-ai luat , si folositoare . Abia astept sa vad ce lucrezi cu ele . Ce mi-as dori si eu sa dau peste un astfel de magazin , cu de toate pentru torturi , si sa am cardul full , sa-mi fac si eu de cap ... Deocamdata , doar visez ... :D
mama de fete cucuiete Imagine postata

#50 Useril este offline   anaiordan 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 282
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationGrecia-Syros

Postat 12 January 2010 - 11:05 PM

Sa le stapaniti cu placere si sa tina cat mai mult!!

delioara...blatul ala de lemn e rotativ? ai idee daca la ikea avea si de sticla sau plastic? in genul celor de la wilton?

vin si eu in tara si vreau sa imi achizitionez unu neaparat...aici in grecia au astia niste preturi la toate accesoriile de bucatarie de te urci pe pereti....stai o luna fara masa de pranz :floare:

#51 Useril este offline   Anca_B 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 498
  • Inregistrat: 27-November 09
  • LocationCluj Napoca

Postat 13 January 2010 - 01:31 AM

Eataly a spus:

Anca_B a spus:

Dragele mele,va invit sa postam cele mai noi achizitii pt. bucataria noastra (cea de toate zilele... :pupic: ) !Si pt. ca sa mai ramanem putin in ton de sarbatoare ...sa vedem ce-a avut mosu' in desaga pt. voi?!
Pt. mine niste produse marca Wilton:un pos,dui-uri nr.1,2,48,104,70,75.,un planator si 2 geluri ,unul verde muschi respectiv albastru inchis.


Cat costa planatorul, 20 de ron vad bine?
Aici costa un ochi din cap astea de la Wilton.

Nu,...nu e 20 ci ..35 de ron!
Si pe dui-urile voastre scrie "made in china" ?!

#52 Useril este offline   Anca_B 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 498
  • Inregistrat: 27-November 09
  • LocationCluj Napoca

Postat 13 January 2010 - 01:36 AM

delioara a spus:

Sa va bucurati de noile achizitii, cel putin asa cum ma bucur eu de ale mele :lol: !
[attachment=0]DSCF55390.jpg[/attachment]
Sa vi le prezint:
- platou rotativ - Ikea - 30 lei :pupic:
- forma tort teflonata (are trei piese, una este pentru guguluf) - Ikea - 40 lei;
- posuri - Cast Decor - 13 lei / buc
- decupator floricele mici-mici (este cel alb din stanga, si langa el trei floricele mov :lol: ) - Cast Decor - 22 lei
- triunghi decorare - Cast Decor - 4,5 lei
- rotita pentru taiat aluat - Carrefour - pana in 3 lei, nu mai tin minte exact :oops:
- decupator 8 forme - Cast Decor - 60 lei
- duiuri - Cast Decor - 10 lei/buc

Am facut comanda si la lumea basmelor; bugetul meu e in spasme deja. ;)


Delioara,te invidiez!Si io vreau sa ma mut in Bucuresti1Si io vreau Ikea,Cast Decor etc. ;) Si io vreau platou rotativ!Is ieftine si de real folos!sa le foloseti cu placere! ;)

#53 Useril este offline   delioara 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 27-November 09
  • LocationBucuresti

Postat 13 January 2010 - 09:48 AM

anaiordan a spus:

Sa le stapaniti cu placere si sa tina cat mai mult!!

delioara...blatul ala de lemn e rotativ? ai idee daca la ikea avea si de sticla sau plastic? in genul celor de la wilton?

vin si eu in tara si vreau sa imi achizitionez unu neaparat...aici in grecia au astia niste preturi la toate accesoriile de bucatarie de te urci pe pereti....stai o luna fara masa de pranz :pupic:

Ana, platoul ala rotund pe care am insirat toate achizitiile e rotativ, din lemn de mesteacan. Alt model la Ikea n-am vazut. M-a bucurat pretul destul de mic, comparativ cu cele de la Wilton.

Doriana, intr-adevar a venit mosul la mine, se pare ca am fost cuminte. M-am gandit sa pun preturile si locatiile de unde le-am luat, ne mai inspiram una de la alta. :roll:

Anca, multumesc :lol: o sa vina si vremea ta; eu mi-am dorit chestiile astea cam de un an, acum le-a venit timpul, am renuntat la altele pentru a mi le cumpara. Si pe duiurile mele scrie 'made in China' ;)
www.cristal-furnicutza.blogspot.com

#54 Useril este offline   gloxinia 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,517
  • Inregistrat: 23-November 09
  • Locationundeva prin nord vest

Postat 13 January 2010 - 04:15 PM

Hai sa ma laud si eu cu ultimele achizitii. Din start va spun ca sunt de la Mosu din Sua. mosu' fiind sor-mea si le-am primit de Craciun.
Acum nu sunt acasa asa ca va arat poze doar de pe net, mai am cateva care le voi poza cand ajung acasa.
Deci pozele:

Imagine atasata: 71_0958821701506c5a1611edb88cfa5bea.jpg
Imagine atasata: 71_1dca1025bdda276cbbcdc822ac41b45f.jpg
Imagine atasata: 71_3a6294d6f230f8318627bb2f11074010.jpg
Imagine atasata: 71_33dda6f15e5d3200c8413a6d55c84162.jpg
Imagine atasata: 71_d3d93a6e0a30829bc17aa82dace28beb.jpg
Imagine atasata: 71_a4d7c8336fd36d1620fd25bee7b4eaae.jpg
Imagine atasata: 71_7ba4780f37c948816b64ce7dbc0c43bc.jpg
Imagine atasata: 71_f5dad81c13032cd56184e4f377836cb4.jpg
Imagine atasata: 71_b2abe685fdfdea72de06e7daac2f1f0c.jpg

Cand ajung acasa fac si poza de grup, iar daca doriti explicatii va stau la dispozitie. :floare:
Mami de

Imagine postata
si

Imagine postata

#55 Useril este offline   delioara 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 27-November 09
  • LocationBucuresti

Postat 13 January 2010 - 05:21 PM

Ei, uite aici achizitii :) .
Sa le stapanesti sanatoasa, Gloxinia, si sa faci multe minunatii cu ele! :floare:
www.cristal-furnicutza.blogspot.com

#56 Useril este offline   yoyo 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,196
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationIn mijloc de codru des

Postat 13 January 2010 - 05:27 PM

No pai tu Oti va ca ai fara numar produse. Ce cuminte ai fost? Bogat mos. Dar ii spui mosului tau te rog ca si eu sunt cuminte si cred ca a uitat adresa mea ca nu am primit nimic.

#57 Useril este offline   Ramo 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 770
  • Inregistrat: 26-November 09
  • LocationLa Strumfi

Postat 13 January 2010 - 06:32 PM

yoyo a spus:

No pai tu Oti va ca ai fara numar produse. Ce cuminte ai fost? Bogat mos. Dar ii spui mosului tau te rog ca si eu sunt cuminte si cred ca a uitat adresa mea ca nu am primit nimic.

:) cred ca a uitat-o si pe a mea.
Oti sa le stapanesti sanatoasa si sa le uzezi cat mai repede, siliconu cu "Happy birthday" ma tenteaza si pe mine ca restul le am, exceptand prima si ultima poza :D
Imagine postata Imagine postata Imagine postata


Imagine postata


incepand din 23.03.2011

#58 Useril este offline   Ramo 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 770
  • Inregistrat: 26-November 09
  • LocationLa Strumfi

Postat 13 January 2010 - 06:35 PM

delioara a spus:

Am fost la Penny ieri si am gasit forme extensibile de torturi (rotund, patrat si inimioara), la 8.99, scria pe raft, dar pe bon scria ceva de genul 6.49, nu stiu care e treaba.
Oricum, mie imi lipsea doar inimioara, caci pe restul le-am luat si mult mai scumpe din alta parte (aceleasi produse, de la aceeasi firma) :)
Si am luat un set de trei cutii de metal, pentru fursecuri, de sezon. Ceva in jur de 10 lei (m-au ametit astia cu un pret pe raft si altul pe bon).[attachment=0]DSCF5360.jpg[/attachment]

Mor incet, mi-o zis si mie Gloxi de oferta de la penny asa ca azi am mers sa vad ce si cum ... dar la noi nu sunt :D m-am invartit p-acolo cred ca o juma de ora si nimik. Sa le stapaniti santoase fetele care aveti aceste inele si sper sa mai aduca sa-mi pot lua si eu :P
Imagine postata Imagine postata Imagine postata


Imagine postata


incepand din 23.03.2011

#59 Useril este offline   Doriana 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 377
  • Inregistrat: 30-November 09
  • LocationOradea

Postat 13 January 2010 - 08:16 PM

Fetelor , sa folositi cu placere noile achizitii .
Ioi ce as vrea si eu sa vina un mos din SUA ... Gloxi , bravo pentru sora ta , a stiut ce sa ia .

Ramo , daca gasesti cumva ceva pe la penny , sa-mi zici si mie , ca nu prea fregventez magazinul ala si mi-as lua si eu forme din alea extensibile .
mama de fete cucuiete Imagine postata

#60 Useril este offline   delioara 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 27-November 09
  • LocationBucuresti

Postat 13 January 2010 - 08:26 PM

Ramo a spus:

Mor incet, mi-o zis si mie Gloxi de oferta de la penny asa ca azi am mers sa vad ce si cum ... dar la noi nu sunt :) m-am invartit p-acolo cred ca o juma de ora si nimik. Sa le stapaniti santoase fetele care aveti aceste inele si sper sa mai aduca sa-mi pot lua si eu :D


Imi pare rau, Ramo, eu am fost chiar dupa craciun la acelasi penny care in saptamana dinainte avea un raft plin de forme extensibile, mai aveau doar una sau doua de forma dreptunghiulara ratacite pe acolo; probabil s-au dus in cateva zile.
Oricum, aceleasi forme le-am luat de la Selgros dar la un pret mai mare, poate mai gasiti pe acolo, daca aveti prin zona.
www.cristal-furnicutza.blogspot.com

Arata acest topic


  • 104 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi