Forum Culinar: unu' + unu' > doi - Forum Culinar

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

unu' + unu' > doi sau ce misto e cu doi cupii

#21 Useril este offline   Angel 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 2,199
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationfar far away

Postat 03 November 2010 - 11:06 AM

io am zis ori niciunul ori 2(nici unul daca nu puteam avea) nu am pus pb ca vreau 1 decat imediat dupa nastere :occasion14: prietenii stiu de ce :)
la mine diferenta mica a contat, sant lipite la sold ale mele.....le e tare greu una fara alta9se si ciomagesc nu va faceti pb ;)) dar sant nedespartite, se joaca amandoua, au aproape aceleeasi interese(sara e mai baietoi insa)..si abia asteapta ada sa fie si sor'sa la scoala ei sa mearga impreuna :lol:...cred ca cea mica o sa fie aparatoare celei mari dupa cum stau lucrurile la ora actuala :-*

#22 Useril este offline   sissi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,012
  • Inregistrat: 27-May 10
  • Locationde pe malul Salzach

Postat 03 November 2010 - 11:10 AM

Simo, cine stie, poate va razginditi si mai faceti un bebe.Eu tot timpul am zis ca vreau 2copii :occasion14:
Dennis e incintat de fratior si spune ca patrick nu vorbeste ca nu are dinti :) da ii mai trage si cite una asa din dragoste de frate ;) si isi mai arata uneori si gelozia, deh e normal.Nu e usor cu copii da e frumos, egal ca ori ii apuca urlatul pe amindoi o data ori pe rind, sau de multe ori nu stii pe cine sa impaci mai intii, eu de regula ii acord atentie mai mare lui dennis ,da asta nu inseamna ca il neglijez pe patrick, ii iubim pe amindoi in egala masura.

#23 Useril este offline   Mutti 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 4,228
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDE

Postat 03 November 2010 - 11:36 AM

Al meu are un argument daca nu bun , tot care pune pe ganduri: Unul va fi mai cocolosit , noi am putea fi partinitori....( asta i se trage de la cum a fost crescut el , el fiind cel mare , trebuia sa aiba grija de surori...el trebuia sa intzeleaga , ele erau prea mici.... Si cam asta vad si la cumnata-mea: al mare tre' sa-l ocupe pe al mic , tre sa taca pt ca celalalt e mic , tre sa lase dupa el.... IO ASTA NU VREAU ! )

Pe de alta parte , mie mi-ar place sa mai fiu gravida :occasion14:

Dar....cum avem grija de ei??? Noi TREBUIE sa muncim amandoi , nu vreau sa lasam datorii la urmasi , ba vreau sa las ceva in urma mea....Cat o fi la gradi e OK , la amiaza ii iau...dar cand Elena merge la scoala si termina la 11 jumate?????? Si celalalt/ cealalta la 13??? Bun ,muncesc cu 80% , dar , cu 2 copii.....ajunge???

#24 Useril este offline   Angel 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 2,199
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationfar far away

Postat 03 November 2010 - 12:17 PM

daca pui pb asa nu o sa fie nici un al doilea :)....au fost si altii in situatia ta si s-au acomodat...la mine nu e cu invinovatirea celei mari sa sa faca ea pt ca e mai mare, picea cot la cot la curatat sau la pedeapsa...nu merge cu lugu lugu...nu exista diferenta ca o sa iubesti unul mai mult, te vei imparti la 2 fara sa-ti dai seama
eu ii zic Adei: you're in charge! si sa vezi ce reguli face ea ;)....mai zice ea: it's not fair! da-i trece, nu vreau sa se simta asuprita ea pt piciulica si piciulica e belea la nebunii :)

#25 Useril este offline   sissi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,012
  • Inregistrat: 27-May 10
  • Locationde pe malul Salzach

Postat 03 November 2010 - 01:53 PM

Daca puneam problema situatiei materiale nu aveam nici acum copii si nici nu as fi facut, ne descurcam
Cel mare cind e acasa se joaca la fel ca si cind era singur, nu ii interzic nik, nu fa zgomot sau taci sau nu acum din cauza lui bebe, de aia cind dennis e acasa cel mic nu prea doarme, ori il trezeste dennis cu pupici ori cu zgomot.Noi si eu si sotul am fost in familie cei mai mari, eu mai am inca 2 surori, sotul 2frati si am avut grija de cei mici da asta nu inseamna ca si eu o sa il pun pe cel mare sa il creasca pe cel mic.

#26 Useril este offline   Daniella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10,870
  • Inregistrat: 04-July 10

Postat 11 November 2010 - 01:46 AM

si eu as mai vrea unul, dar tati nu pentru ca nu avem solutie sa ne descurcam nici cu cea mica. Nu avem cu cine sa o lasam pana la gradi. Soacra sa anuntat, dar acum nu se poat edesprinde de treburile ei si de nepoata mai mare cu care s-a obisnuit ... Cica vine din ianuarie ..., dar deja tati nu mai are incredere ... si nici io ... din alte privinte...
Dar eu tot mai vreau unul ... om trai si om vedea Simona, pana peste 1 an si mai bine cand am putea sa ramanem...

Hrana sa-ti fie leac si leacul sa-ti fie hrana. (Hipocrates)

Happiness must always be an inside joy!

#27 Useril este offline   Mutti 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 4,228
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDE

Postat 11 November 2010 - 08:24 AM

Vezi postareaDaniella, la 11 November 2010 - 01:46 AM, a spus:

si eu as mai vrea unul, dar tati nu pentru ca nu avem solutie sa ne descurcam nici cu cea mica. Nu avem cu cine sa o lasam pana la gradi. Soacra sa anuntat, dar acum nu se poat edesprinde de treburile ei si de nepoata mai mare cu care s-a obisnuit ... Cica vine din ianuarie ..., dar deja tati nu mai are incredere ... si nici io ... din alte privinte...
Dar eu tot mai vreau unul ... om trai si om vedea Simona, pana peste 1 an si mai bine cand am putea sa ramanem...


ca dreptate ai!!!

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi