Forum Culinar: Motanul incaltat ;)) - Forum Culinar

Salt la continut

  • 48 Pagini +
  • « Prima
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Motanul incaltat ;))

#921 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,076
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 19 February 2021 - 03:17 PM

nuuu
pe spartoo local
io cit pot cumpar local
tre sa ajunga marti miercuri

#922 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 19 February 2021 - 05:35 PM

Vezi postareaalpha, la 19 February 2021 - 01:58 PM, a spus:

si pe mirapodo sunt destule faine...mai ales aia rosii Imagine postata

>>> A know! Atata doar ca maimutoii astia de la mirapodo au bagat o strategie de balta, difera reducerea in functie de numar. Ma uitam la alea negre cu toc bloc, la listat au pretul de 156 de la 265 si cand am ales marimea tac, erau cu 20 mai scumpe. Doar marimile 36 si 37 sunt la 156. Pe bune? Laaaaame!

Multumesc de oferta, you're a star!


>>>> Aaaaaw, baaaabe! Stella e a star. I, meself, am an Imagine postata. A fallen one, true...but still! Imagine postata
I'll get there, no worries Imagine postata


Somehow I ain't got the slightest doubt about that whatsoever Imagine postata Imagine postata

Vezi postareaAdriana, la 19 February 2021 - 02:31 PM, a spus:

Deci daca e adevarat ca costau la inceput 240€ le-am luat pe spartoo cu 108
daca nu-mi plac vin' pe jos pina la tine :P
Atasament AS98_blu.jpg


Tu pe principiul taci si faci, nu? Imagine postata Moaaaa, hai ca ai facut o afacere buna, bravo!
Mi-e teama ca nu vom apuca insa sa ne vedem, daca pui conditia aia. Am eu asa un feeling ca o sa-ti cam placa Imagine postata


Alphalinda, am uitat sa spun: alea maro imi plac foarte mult, mi-ai adus aminte ca am ceva in genul, dar scurte. Iar alea negre sunt funky rau! Eu nu pot purta cu varf asa ascutit din cauza de dureri...

Ei ziceti si voi la naspetii astia Imagine postata

Imagine atasata: monthly_02_2021/post-12-0-59084700-1613748906.pngImagine atasata: monthly_02_2021/post-12-0-50535700-1613748914.png
Neam de traista!
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#923 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,076
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 19 February 2021 - 05:37 PM

Vezi postareaLapona Enigel, la 19 February 2021 - 05:35 PM, a spus:

Tu pe principiul taci si faci, nu?

allways :P

#924 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 19 February 2021 - 05:48 PM

Atencion!
Pe siteul lor oficial sunt reduceri de 50% pentru colectia de toamna Imagine postata

https://www.as-98.co...caArxQEALw_wcB#


Vedeti daca aveti site oficial si la voi in tara , cele din afara IT.

Ah, si pe langa alea 50% mai primesti inca 10% cu un cod Extra 10. Super tare!

Alphilicious...time to make a trip to Italy Imagine postata

https://www.as-98.co...nget-510230-301
O pui pe Adriana sa ti le ia si te duci la vara, pushti atatia iepuri cu un glonte: ciocate reduse, te vezi cu Adriana, un espresso, o pizza si o inghetata adevarate de la mama lor. Imagine postata
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#925 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,076
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 19 February 2021 - 06:45 PM

Vezi postareaLapona Enigel, la 19 February 2021 - 05:48 PM, a spus:

Ah, si pe langa alea 50% mai primesti inca 10% cu un cod Extra 10. Super tare!

Alphilicious...time to make a trip to Italy Imagine postata

https://www.as-98.co...nget-510230-301
O pui pe Adriana sa ti le ia si te duci la vara, pushti atatia iepuri cu un glonte: ciocate reduse, te vezi cu Adriana, un espresso, o pizza si o inghetata adevarate de la mama lor. Imagine postata

exact, doar ca 10-ul ulterior era calculat pe pretul redus, de 120 nu de 240
Alpha hai ca poate la vara s-o mai putea circula un picut :P

#926 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,076
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 23 February 2021 - 09:55 PM

Au ajuns, eu am ajuns seara obosită nervoasă și epuizată și mi le-am și pus în picioare. Inițial mi s-au părut fixe si am crezut ca poate ar fi trebuit să iau un numar mai mare, dar în mod sigur cel puțin un picior e umflat, am mers pe jos 3 km. Acu mi-e cald cu ele, am deja 3 ore de cind stau cu ele în picioare. Se simte și că sint grele cind le iei în mina.
Miine mi le pun sper sa rezist.
O surpriză foarte plăcută a fost sa vad ca au ca un ciorap din piele drept calapod, peste care e construit învelișul albastru.
Mulțumesc pentru sugestie 😘 acu tre sa vad daca mai gasesc vreun model la reducere🙄

#927 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 23 February 2021 - 11:29 PM

Ma bucur ca ti-au ajuns! Sa stii ca se dau dupa picior, se relaxeaza pielea. La inceput si ale mele erau fixe pe piciorul meu si cu cat le-am purtat cu atat au devenit mai lejere si mai lejere. Si da, inauntru sunt captusite tot cu piele, nu textil. Sa faci o poza cand ai timp si chef. O sa fac si eu cu ale mele purtate si raspurtate. Ai putea sa mai comanzi o pereche un numar mai mare si vezi care ti se potriveste mai bine, in care te simti mai lejer si o trimiti pe cealalta inapoi.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#928 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,076
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 24 February 2021 - 09:12 AM

astazi costa 192 :P numa 20% reducere :( si tot mai e doar o singura pereche numaru asta, exact ca atunci cind am cumparat-o :(
uite-o inauntru
Imagine atasata: monthly_02_2021/post-4-0-05191100-1614150719.jpeg
deacu le-am luat la purtare nu le mai pot trimite inapoi plus ca le vroiam mult albastre

#929 Useril este offline   alpha 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 1,945
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationÉire

Postat 24 February 2021 - 11:37 AM

Sa le porti cu placere Adriana!
La cum merg lucrurile aici, anul asta nu scot piciorul de pe insula Imagine postata Nu ca as avea cine stie ce planuri
Too old to rock'n'roll, too young to die
Imagine postata

#930 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,076
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 24 February 2021 - 12:12 PM

multumesc :P
incercam sa nu pierdem speranta

#931 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 24 February 2021 - 04:24 PM

Hai ca am ajuns sa fac si ce nu era in plan astazi si anume sa imi curat si tratez prima pereche, luata acum 5 ani. De curatat eu le curat cu o carpa moale si le dau cu ceara speciala si grasime, dar asta cred ca s-a intamplat de maxim 4 ori in decursul a 5 ani. Asa arata pielea:
Imagine atasata: monthly_02_2021/post-12-0-51187200-1614175946.jpgImagine atasata: monthly_02_2021/post-12-0-70846700-1614175966.jpgImagine atasata: monthly_02_2021/post-12-0-68400200-1614176003.jpgImagine atasata: monthly_02_2021/post-12-0-18039600-1614176035.jpgImagine atasata: monthly_02_2021/post-12-0-54974900-1614176053.jpg
These boots are made for metal walking Imagine postata. Inauntru este captusit tot cu piele, piciorul meu este absolut happy in ele. Eu am iubit pielea de mic copil.

Cealalta pereche e mai nouta si a fost purtata mai rarut, dar dusa prin noroaie si zapezi de Subcarpati si de Podis Central Moldovenesc - au ramas neimpresionate, gagicile. De cativa ani m-am distantat grav de tot ce e fast (and very short) fashion . Caut cat mai multe lucruri autentice, de calitate maxima, pe cat posibil manufacturate si care sa ma tina cel putin 10 ani.


Vezi postareaAdriana, la 24 February 2021 - 09:12 AM, a spus:

astazi costa 192 :o numa 20% reducere :rolleyes: si tot mai e doar o singura pereche numaru asta, exact ca atunci cind am cumparat-o :71:
uite-o inauntru
Atasament a998blu_3.jpeg
deacu le-am luat la purtare nu le mai pot trimite inapoi plus ca le vroiam mult albastre


Mie dupa verde /kaki mi se scurg ochii.

Da, trebuie sa fii cu ochii ca pe butelie la oferte, cum apar si dispar. Eu asa mi-am luat cateva perechi, ca altfel, nu as fi dat atatia bani deodata , cel mult pe una singura.

Sa stii ca se vor da dupa tine si nu cred ca o sa ai probmele cu ele. Stiu ca Mino pusese un spray de relaxat pielea pe paginile din urma, poate iti faci rost de el.

Sa le porti cu mare placere!
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#932 Useril este offline   adi_edi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,424
  • Inregistrat: 28-November 09
  • LocationToronto

Postat 24 February 2021 - 06:51 PM

Imi plac toate incaltarile voastre, de toate culorile, si cizmele rosii ale lui Mino, si albastre ale Adrianei, si maro ale Laponei, doar cand vine vorba sa-mi cumpar mie tot la negru (sau cel mult maro) ajung. V-am mai zis ca nu-mi cumpar incaltari decat daca le pot proba. Am cumparat online doar niste chinezarii, din piele dar calitate cam indoielnica, au fost ieftine de aceea am riscat. Aveau de mai multe culori si nu ma puteam hotari de care sa comand. In sfarsit, dupa cateva saptamani vine pachetul, cu pantofii negri, si eu care eram convinsa ca ii comandasem pe cei rosii :71: . Sunt comozi dar talpa e cam aiurea, nu cred sa tina prea mult, dar nu am apucat sa-i port, inca-i vreme de cizme.
Lapo, ce faine cizmele alea "vechi" :rolleyes: ...

#933 Useril este offline   dragos 

  • Ratatouille
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,237
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationZierikzee, NL

Postat 24 February 2021 - 07:02 PM

Nu inteleg ce va plac incaltarile astea gen bocanci si asemanatoare. Io n-as purta asa ceva pe stil barbatesc. Brrr!
"Pamantul s-ar fi dus, hainul,
De-a berbeleacul, vorba ceea,
De n-ar fi fost pe lume vinul,
Tutunul, dracul si femeia!"

#934 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 24 February 2021 - 07:58 PM

Vezi postareadragos, la 24 February 2021 - 07:02 PM, a spus:

Nu inteleg ce va plac incaltarile astea gen bocanci si asemanatoare.

Nici nu trebäh!

Io n-as purta asa ceva pe stil barbatesc.

Nici asta nu trebäh!

Brrr!


Vezi postareaadi_edi, la 24 February 2021 - 06:51 PM, a spus:

Imi plac toate incaltarile voastre, de toate culorile, si cizmele rosii ale lui Mino, si albastre ale Adrianei, si maro ale Laponei, doar cand vine vorba sa-mi cumpar mie tot la negru (sau cel mult maro) ajung.

>>>> Ca si Mandea. Addicted to black! Ca once a metal head, always a metal head Imagine postata




V-am mai zis ca nu-mi cumpar incaltari decat daca le pot proba. Am cumparat online doar niste chinezarii, din piele dar calitate cam indoielnica, au fost ieftine de aceea am riscat. Aveau de mai multe culori si nu ma puteam hotari de care sa comand. In sfarsit, dupa cateva saptamani vine pachetul, cu pantofii negri, si eu care eram convinsa ca ii comandasem pe cei rosii :o . Sunt comozi dar talpa e cam aiurea, nu cred sa tina prea mult, dar nu am apucat sa-i port, inca-i vreme de cizme.Lapo, ce faine cizmele alea "vechi" :rolleyes: ...



Mor däh iele! Mai ales ca talpa si tocul sunt facute special ca sa arate vintage. Tocul e chiar putin waved ca sa zici ca s-or tocit Imagine postata Italienii astia si maiestria lor in ale papucariei Imagine postata

Vezi postareaadi_edi, la 24 February 2021 - 06:51 PM, a spus:

Imi plac toate incaltarile voastre, de toate culorile, si cizmele rosii ale lui Mino, si albastre ale Adrianei, si maro ale Laponei, doar cand vine vorba sa-mi cumpar mie tot la negru (sau cel mult maro) ajung. V-am mai zis ca nu-mi cumpar incaltari decat daca le pot proba. Am cumparat online doar niste chinezarii, din piele dar calitate cam indoielnica, au fost ieftine de aceea am riscat. Aveau de mai multe culori si nu ma puteam hotari de care sa comand. In sfarsit, dupa cateva saptamani vine pachetul, cu pantofii negri, si eu care eram convinsa ca ii comandasem pe cei rosii :71: . Sunt comozi dar talpa e cam aiurea, nu cred sa tina prea mult, dar nu am apucat sa-i port, inca-i vreme de cizme.
Lapo, ce faine cizmele alea "vechi" :o ...


Pai...dac-ai sti tu cate din astea am facut? Si acum mai am una-doua perechi din alea...desi cred ca le-am purtat de maxim doua ori. Ma crezi ca se deterioreaza in cutie, efectiv? Am si aruncat destule. Fast fashion = fast pierdere de bani Imagine postata
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#935 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,076
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 24 February 2021 - 10:20 PM

Vezi postareaLapona Enigel, la 24 February 2021 - 04:24 PM, a spus:

Stiu ca Mino pusese un spray de relaxat pielea pe paginile din urma, poate iti faci rost de el.

cre ca il si am

Vezi postareaadi_edi, la 24 February 2021 - 06:51 PM, a spus:

Imi plac toate incaltarile voastre, de toate culorile, si cizmele rosii ale lui Mino, si albastre ale Adrianei, si maro ale Laponei, doar cand vine vorba sa-mi cumpar mie tot la negru (sau cel mult maro) ajung. V-am mai zis ca nu-mi cumpar incaltari decat daca le pot proba. Am cumparat online doar niste chinezarii, din piele dar calitate cam indoielnica, au fost ieftine de aceea am riscat. Aveau de mai multe culori si nu ma puteam hotari de care sa comand. In sfarsit, dupa cateva saptamani vine pachetul, cu pantofii negri, si eu care eram convinsa ca ii comandasem pe cei rosii :71: . Sunt comozi dar talpa e cam aiurea, nu cred sa tina prea mult, dar nu am apucat sa-i port, inca-i vreme de cizme.
Lapo, ce faine cizmele alea "vechi" :rolleyes: ...

adi varietatea care e on line n-o gasesti niciunde
eu daca n-ar fi fost onlineul n-as fi cunoscut multe marci, ca de ex asta
plus ca in cazul asta cumpar doar de pe siteuri pe care stiu sigur ca se pot trimite inapoi

am cazut doar o singura data in plasa unui site chinezesc unde in poza era o chestie si ce a ajuns era o oribilitate nemaipomenita, am trimis rapid inapoi si m-am certat cu una pe mailuri in engleza ca vroia sa-mi dea bon si nu banii, pina la urma am pierdut doar cheltuielile de transport cind le-am trimis inapoi

amazon sau spartoo sau zalando sint serioase din punctul asta de vedere

Vezi postareadragos, la 24 February 2021 - 07:02 PM, a spus:

Nu inteleg ce va plac incaltarile astea gen bocanci si asemanatoare. Io n-as purta asa ceva pe stil barbatesc. Brrr!

dac-ai intelege ai fi femeie si nu esti :o

#936 Useril este offline   boni 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 3,735
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationSibiu

Postat 02 June 2021 - 10:51 AM

Am vrut sa-mi iau sandale, dar cu nu mai vine vara Imagine postataam luat altceva. Sunt tot Rieker, ca cei de asta toamna.
Imagine atasata: monthly_06_2021/post-84-0-35632200-1622623865.jpg

#937 Useril este offline   clau_ash 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 904
  • Inregistrat: 05-February 10
  • LocationIsrael

Postat 02 June 2021 - 01:52 PM

Boni sa le porti cu placere

#938 Useril este offline   boni 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 3,735
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationSibiu

Postat 02 June 2021 - 02:26 PM

Vezi postareaclau_ash, la 02 June 2021 - 01:52 PM, a spus:

Boni sa le porti cu placere
Multumesc Imagine postata

#939 Useril este offline   mino 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,755
  • Inregistrat: 04-December 09
  • LocationAcasa

Postat 29 June 2021 - 12:01 PM

Ce mișto sunt, Boni! Sa le porți cu drag. Uite ca intre timp a venit si caldura!

#940 Useril este offline   bellamama 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,613
  • Inregistrat: 27-May 13
  • LocationBucuresti

Postat 30 June 2021 - 10:11 AM

Vezi postareamino, la 29 June 2021 - 12:01 PM, a spus:

Ce mișto sunt, Boni! Sa le porți cu drag. Uite ca intre timp a venit si caldura!

Lasa, ca vine acus toamna! Si par o pufosenie superconfortabila...

Arata acest topic


  • 48 Pagini +
  • « Prima
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

3 useri citesc topicul
0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi