Forum Culinar: ce troznai i-au mai trecut prin minte la alamic - Forum Culinar

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

ce troznai i-au mai trecut prin minte la alamic

#1 Useril este offline   Calugaru' Vaxile 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 282
  • Inregistrat: 02-September 10
  • Locationmai incoace de dincoace si mai incolo de dincolo

Postat 11 April 2011 - 07:06 AM

andrei a iesit din uichendu' asta cu doo cucuie si o vinataie pe obrazu' sting, o zgirietura pe mina stinga si una pe cur.

cucuiu' unu l-a facut dindu-se pe gheatza pe fotoliu. din pacate pentru el, a calculat gresit, s-a rasturnat si a cazut in cap. din fericire, avea viteza foarte mica si a pus si miinile. vinataie slaba.

cucuiu' doi l-a facut dindu-se pe "cal". eu i-am zis ca nu tre' sa puna prea multa forta, nu mult avint, pozitia de calarit CENTRALA. pina sa-i explic si cum e cu rezonanta, oscilatiile armonice intretinute si amplitudinea (pe un ton din ce in ce mai ridicat) ... s-a dat peste cap cu tot cu cal. din nou, mai mult sperietura. si nu, n-aveam cum sa intervin, il aveam p-alalalt in brate.

zgirietura de pe mina e de la mitza, c-a tras-o de coada. bine i-a facut. l-a tras de blana si pe motan si ala nu l-a pocnit, da' l-am pocnit io. ce-o avea cu bietu' animal?

aia de pe cur insa, nu stiu cum a reusit-o!!
Lasati dolarii sa vina la mine!

#2 Useril este offline   zerda 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 6,005
  • Inregistrat: 04-January 10
  • LocationBucuresti

Postat 11 April 2011 - 08:04 AM

hahaha! cand a cazut de pe cal probabil!
Nu trezi niciodata un tigru care doarme!

#3 Useril este offline   Calugaru' Vaxile 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 282
  • Inregistrat: 02-September 10
  • Locationmai incoace de dincoace si mai incolo de dincolo

Postat 11 April 2011 - 04:08 PM

Vezi postareazerda, la 11 April 2011 - 08:04 AM, a spus:

hahaha! cand a cazut de pe cal probabil!



nnnu, l-am urmarit azi, inclin sa cred ca s-a zgiriat in stanley
Lasati dolarii sa vina la mine!

#4 Useril este offline   sorinadaniela 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 3,741
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationVicenza (Italia)

Postat 12 April 2011 - 09:49 PM

Vaxile, nu esti singur...
Sambata am fost la ziua unei fetite. Au facut amandoua varii traznai, dar Giulia a cazut de cate ori... nimic important, cateva vanatai.
La intoarcerea acasa cu bicicletele, Mara (5 ani) s-a gandit bine sa intre cu bici propria si personala in bici a mea. Concluzie: eu, Giulia (2 ani) si bici mea in mijlocul strazii. Norocul Giuliei ca e dotata cu casca... oricum si-a prins manuta stanga sub bici. Iti poti inchipui cam cum arata.
Duminica dimineata au fost cu mama in parc... alte cazaturi, vanatai si zgarieturi...
Dupa amiaza am iesit toti la o plimbare, oare are sens sa ma mai repet?! Cazaturi, vanatai, zgarieturi... Daca o vezi te sperii...

A,si ultima chestie cu care reuseste sa ma enerveze la culme... a ajuns la concluzia ca-i place sa fie tunsa, si cum vrea sa o faca cu manuta ei, cum prinde o foarfeca se cioparteste. Nu mai stiu pe unde sa ascund foarfecele. E ciopartita toata...
Sorina

#5 Useril este offline   Calugaru' Vaxile 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 282
  • Inregistrat: 02-September 10
  • Locationmai incoace de dincoace si mai incolo de dincolo

Postat 13 April 2011 - 04:08 AM

Vezi postareasorinadaniela, la 12 April 2011 - 09:49 PM, a spus:

Vaxile, nu esti singur...
Sambata am fost la ziua unei fetite. Au facut amandoua varii traznai, dar Giulia a cazut de cate ori... nimic important, cateva vanatai.
La intoarcerea acasa cu bicicletele, Mara (5 ani) s-a gandit bine sa intre cu bici propria si personala in bici a mea. Concluzie: eu, Giulia (2 ani) si bici mea in mijlocul strazii. Norocul Giuliei ca e dotata cu casca... oricum si-a prins manuta stanga sub bici. Iti poti inchipui cam cum arata.
Duminica dimineata au fost cu mama in parc... alte cazaturi, vanatai si zgarieturi...
Dupa amiaza am iesit toti la o plimbare, oare are sens sa ma mai repet?! Cazaturi, vanatai, zgarieturi... Daca o vezi te sperii...

A,si ultima chestie cu care reuseste sa ma enerveze la culme... a ajuns la concluzia ca-i place sa fie tunsa, si cum vrea sa o faca cu manuta ei, cum prinde o foarfeca se cioparteste. Nu mai stiu pe unde sa ascund foarfecele. E ciopartita toata...


mai, la astia mici le place sa-si faca cucie, sau ce naiba? noua placere a lu' andrei: se arunca cu curu'-n apa.
Lasati dolarii sa vina la mine!

#6 Useril este offline   Angel 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 2,199
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationfar far away

Postat 15 April 2011 - 06:11 AM

desenezi pe pereti? treci si freaca. s-a suparat ca i-am facut poza, stie ca o sa o vada si bunici si prieteni =))

Fisier atasat  page3.jpg (20.66K)
Number of downloads: 2

#7 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 15 April 2011 - 02:12 PM

Vezi postareaAngel, la 15 April 2011 - 06:11 AM, a spus:

desenezi pe pereti? treci si freaca. s-a suparat ca i-am facut poza, stie ca o sa o vada si bunici si prieteni =))

Atasament page3.jpg

Hahhaha,Denise era maaare pictorita!Pe la 3 ani jumate scria anumite cuvinte,numele ei,ale noastre,nume de magazine...etc
Odata a pictat cu PIXUL! deasupra canapelei un tablou de mare frumusete,iar jos în dreapta s-a semnat precum Picasso!
Aaaa,si a zis ca nu a fost ea!

Va asigur ca atunci cînd e liniste,copiii devin mari artisti.

Putin mai tîrziu,era deja mai marisoara,l-a pictat pe copilul lui nasa-sa!I-a tras un face painting de toata frumusetea.Am si poze =)))
Problema e ca-l pictase cu tot felul de creioane si carioci,ca abia l-a putut curata.Cînd a plecat acasa înca avea urme de verde si rosu pe fata :)
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#8 Useril este offline   Alexandru 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,370
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationParis, France

Postat 15 April 2011 - 02:15 PM

Vezi postareaCalugaru, la 13 April 2011 - 04:08 AM, a spus:

...mai, la astia mici le place sa-si faca cucie, sau ce naiba? noua placere a lu' andrei: se arunca cu curu'-n apa.


Retrag ce am spus. Pîna la urma, seamana cu tine. =))
Nu faceti aceeasi prostie de doua ori, sunt atat de multe prostii noi de facut!

#9 Useril este offline   Calugaru' Vaxile 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 282
  • Inregistrat: 02-September 10
  • Locationmai incoace de dincoace si mai incolo de dincolo

Postat 17 April 2011 - 02:03 PM

Vezi postareaAngel, la 15 April 2011 - 06:11 AM, a spus:

desenezi pe pereti? treci si freaca. s-a suparat ca i-am facut poza, stie ca o sa o vada si bunici si prieteni :)

Atasament page3.jpg


no shit? ai vazt pozele de pe fesbuc, ce-a mai facut simbata teroristu' meu, da? ale tale-s 2 ingerase.
Lasati dolarii sa vina la mine!

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi