Forum Culinar: Reteta tort cu fructe congelat - Forum Culinar

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Reteta tort cu fructe congelat

#1 Useril este offline   adi_edi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,413
  • Inregistrat: 28-November 09
  • LocationToronto

Postat 09 December 2009 - 09:14 PM

Bine (ca) v-am gasit!
M-am inscris de cateva zile dar abia acum mi-am facut curaj sa scriu, mai ales ca am nevoie de ajutor :D .
M-a rugat cineva sa-i fac de sarbatori un tort cu fructe si cu bordura de ciocolata, dar pentru ca trebuie sa i-l dau cu o saptamina inainte de Craciun musai sa fie ceva ce se poate congela (zic eu).
Am facut tortul Amico al Dorei si a stat foarte bine congelat, doar ca era cu crema de branza. Nu stiu daca o sa-i placa "clientei", aveti idee si de alte retete? Diplomatul se poate congela? Plus ca trebuie sa fie si dietetic (fara zahar). Cred ca o sa-l fac cu Splenda. Am stevia (lichida) dar nu stiu cum ar iesi blatul.
Si cum se decongeleaza? In frigider sau la temperatura camerei?
Uff!
Multumesc!

#2 Useril este offline   mona 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 417
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 09 December 2009 - 09:29 PM

Bine ai venit :D
Diplomatul se poate congela si se pastreaza foarte bine. De asemenea si orice fel de mousse.
Se poate decongela ,la temperatura camerei.
Acum nu stiu ce sa-ti spun despre bordura de cioco :D ,ca eu am congelat torturi ne ornate .
Succes si sa ne spui si noua ce ti-a iesit .


#3 Useril este offline   adi_edi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,413
  • Inregistrat: 28-November 09
  • LocationToronto

Postat 10 December 2009 - 12:46 AM

Multumesc, mona! :hungry: , m-ai linistit cat de cat...
Cum o sa fie dupa ce se decongeleaza o sa pot doar sa va spun ce-mi spune clienta, eu o sa i-l dau proaspat. Oricum, ea vrea cu fructe deasupra, asa ca si-l orneaza :blackeye:, nu trebuie decit sa "arunce" pe el niste capsuni (vrea din ala care arata ca un ciubar), doar bordura de cioco o sa o pun eu.
Mi-a mai venit chiar acum o idee :hungry: , cred ca o sa fac proba cu tot cu ornat, daca-mi iese va spun si voua :hungry:.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi