Florile noastre
#881
Postat 19 May 2026 - 02:44 PM
#882
Postat 20 May 2026 - 12:04 PM
Și asta e pentru noi!
Fisiere atasate
-
IMG_9062.jpeg (286.16K)
Number of downloads: 0 -
IMG_9063.jpeg (248.55K)
Number of downloads: 0
#883
Postat 20 May 2026 - 12:52 PM
or fi frati
tre sa caut bulbi de crini si sa vad care e diferenza
#884
Postat 20 May 2026 - 06:50 PM
#886
Postat 21 May 2026 - 10:42 AM
clau_ash, la 20 May 2026 - 06:50 PM, a spus:
i-am vazut in buchet la sora mea
dar Perla nu mai e si eu fiind alergica nu mai iau alta, plus acu avind-o pe Mela si pe motivul asta nu mai luam alta pisica
Amaryllisul meu inflorit ieri
amaryllis_20.05.2026.jpeg (223.47K)
Number of downloads: 0
#887
Postat 21 May 2026 - 02:27 PM
Adriana, la 21 May 2026 - 10:42 AM, a spus:
clau_ash, la 20 May 2026 - 06:50 PM, a spus:
i-am vazut in buchet la sora mea
dar Perla nu mai e si eu fiind alergica nu mai iau alta, plus acu avind-o pe Mela si pe motivul asta nu mai luam alta pisica
Amaryllisul meu inflorit ieri
amaryllis_20.05.2026.jpeg (223.47K)
Number of downloads: 0
Wow ce frumos este! Al meu s-a topit!
#888
Postat 21 May 2026 - 10:31 PM
Adriana, la 21 May 2026 - 10:42 AM, a spus:
clau_ash, la 20 May 2026 - 06:50 PM, a spus:
i-am vazut in buchet la sora mea
dar Perla nu mai e si eu fiind alergica nu mai iau alta, plus acu avind-o pe Mela si pe motivul asta nu mai luam alta pisica
Amaryllisul meu inflorit ieri
amaryllis_20.05.2026.jpeg (223.47K)
Number of downloads: 0
Adriana, imi pare rau de Perla.
O frumysete crinul tau( eu tot crin ii zic....🤪🤪)
#889
Postat 26 May 2026 - 03:29 PM
Fisiere atasate
-
IMG_9095.jpeg (284.23K)
Number of downloads: 0
#893
Postat 19 June 2026 - 07:21 AM
Fisiere atasate
-
IMG_9192.jpeg (442.1K)
Number of downloads: 0
#894
Postat 19 June 2026 - 08:30 AM
am luat si eu doua cre ca identice, dupa ma duc sa le pozez sa vi le arat
#895
Postat 19 June 2026 - 02:35 PM
mino, la 19 June 2026 - 07:21 AM, a spus:
Ce frumoase sunt!
A mea a inflorit in primavara in casa. Apoi am scos-o afara ca se facuse cald, a venit un pui de frig intr-o noapte si am crezut ca am pierdut-o. Dar si-a revenit si acum sta sa infloreasca iar! Din 3 crengute care se rupsesera am facut si eu puisori. Nu am stiu ca e asa de usor de multiplicat.
IMG_2443.jpeg (3.33MB)
Number of downloads: 0
IMG_2444.jpeg (2.1MB)
Number of downloads: 0
#896
Postat 19 June 2026 - 07:57 PM
#897
Postat 20 June 2026 - 10:45 AM
ca eu tot incerc dar nu reusesc aproape niciodata si la cite am de toate neamurile mi-ar place mult sa le inmultesc cu 0 cheltuiala
#898
Postat 20 June 2026 - 02:26 PM
Adriana, la 20 June 2026 - 10:45 AM, a spus:
ca eu tot incerc dar nu reusesc aproape niciodata si la cite am de toate neamurile mi-ar place mult sa le inmultesc cu 0 cheltuiala
Eu aveam 3 crengute care se rupesesera. Am rupt de pe ele frunzele de jos, am lasat doar cateva la varf. Internetul zicea sa inmoi capatul rupt in rooting hormone, eu nu aceam asa ceva asa ca am cautat inlocuitor. Am facut un amestec de apa cu miere, am tinut crengutele (capatul rupt adica) in solutia asta o zi si o noapte si apoi pur si simplu am infipt crengutele in pamant, intr-un ghiveci. Si s-au prins. Udate in fiecare zi, bineinteles, pana prind putere.
Uite astia sunt puii.
IMG_2447.jpeg (3.05MB)
Number of downloads: 0
Dupa experimentul asta reusit, am mai incercat si cu crengute de petunia care la fel s-au rupt accidental din planta mama. Acelasi procedeu, toate mi s-au prins si chiar au inflorit deja.
#899
Postat 21 June 2026 - 08:57 PM
o sa incerc cu altele ca am 4 ghivece libere

Ajutor








