Forum Culinar: Buna dimineata PESTISOARELOR/RILOR - Forum Culinar

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Buna dimineata PESTISOARELOR/RILOR

#21 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 18 December 2009 - 04:06 PM

Geany a spus:

Buna fetelor multumesc de primire.Sunt si eu o pestisoara,restu'' stiti cam cum e cu noi =)) Eu am tendinta sa zic mereu ,eee nu cred in zodii si deastea'' da cum aud ''horoscopu'' sar ca arsa'si daca visez ceva tre sa caut censeamna'
Ce zice zoazorel la mine so potrivit chiar m-am regasit,voi????(da chestia ca suntem gunoiu''zodiilor chiar nu mio' picat bine'' =)) )glumesc normal
Mi-am calculat(gratuit ascendentul pe google si zice ca's in balanta',hmmm''balantele's fff calculate ca sa nu zic zgircite.io'sff f. caalcuulata ii criza de'' deci mere siasta'') =))
BINE V-AM GASIT MERCI DE PRIMIRE :lol: =))



Gunoiul zodiacului?!?!?!??!!? Uni' ai citit asta?
Noi suntem picioarele omului - labele picioarelor- universal si punctul de sprijin al intregului univers. Fara noi se pierde centrul gravitational la lumii. Nu e de mirare ca apasa atata pe noi. Nu stiu cat sa cred in "zodiacul" asta de zi cu zi, nici macar nu il ascult, insa stiu pe propria-mi piele ca psihicul si intelectul imi sunt influentate de conjunstura astrelor ceresti si sa nu mai spun ce legatura teribila e intre mine si fazele lunii, iar cand e luna plina, stati in casa si departe de mine :)

Einstein, Chopin, G. Washington, Jerry Lewis, Eliade sunt doar cativa dintre cei nascuti sub semnul pestilor. Apele mele sunt la fel de un albastru intunecat si adanci ca ale lui Neptun, acolo imi place mie. Nu imi place unde e rau de munte si apa mica si sa inot contra curentului.
Ma atrage enorm orice e intunecat, ocult, interzis :laughing7: Gata, deja am spus prea multe despre mine. Ascendent in capricorn ceea ce combate toate "necalitatile" specifice pestilor cum ca ar fi nehotarati, visatori yata-yata. Eu am stiut mereu care e prada mea si in secunda doi m-am dus si am vanat-o =)) .


Milena ai pus punctul pe i. Da, lenjerie intima, sexy, budoare cu perdele grele, arome orientale, valuri pe fata, ciorapi plasa etc etc etc. La asta te referi :D
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#22 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 21 December 2009 - 10:53 AM

Lapona Enigel a spus:

Geany a spus:

Buna fetelor multumesc de primire.Sunt si eu o pestisoara,restu'' stiti cam cum e cu noi :( Eu am tendinta sa zic mereu ,eee nu cred in zodii si deastea'' da cum aud ''horoscopu'' sar ca arsa'si daca visez ceva tre sa caut censeamna'
Ce zice zoazorel la mine so potrivit chiar m-am regasit,voi????(da chestia ca suntem gunoiu''zodiilor chiar nu mio' picat bine'' :( )glumesc normal
Mi-am calculat(gratuit ascendentul pe google si zice ca's in balanta',hmmm''balantele's fff calculate ca sa nu zic zgircite.io'sff f. caalcuulata ii criza de'' deci mere siasta'') :)
BINE V-AM GASIT MERCI DE PRIMIRE :love7: :)



Gunoiul zodiacului?!?!?!??!!? Uni' ai citit asta?
Noi suntem picioarele omului - labele picioarelor- universal si punctul de sprijin al intregului univers. Fara noi se pierde centrul gravitational la lumii. Nu e de mirare ca apasa atata pe noi. Nu stiu cat sa cred in "zodiacul" asta de zi cu zi, nici macar nu il ascult, insa stiu pe propria-mi piele ca psihicul si intelectul imi sunt influentate de conjunstura astrelor ceresti si sa nu mai spun ce legatura teribila e intre mine si fazele lunii, iar cand e luna plina, stati in casa si departe de mine :)

Einstein, Chopin, G. Washington, Jerry Lewis, Eliade sunt doar cativa dintre cei nascuti sub semnul pestilor. Apele mele sunt la fel de un albastru intunecat si adanci ca ale lui Neptun, acolo imi place mie. Nu imi place unde e rau de munte si apa mica si sa inot contra curentului.
Ma atrage enorm orice e intunecat, ocult, interzis :laughing7: Gata, deja am spus prea multe despre mine. Ascendent in capricorn ceea ce combate toate "necalitatile" specifice pestilor cum ca ar fi nehotarati, visatori yata-yata. Eu am stiut mereu care e prada mea si in secunda doi m-am dus si am vanat-o :love7: .


Milena ai pus punctul pe i. Da, lenjerie intima, sexy, budoare cu perdele grele, arome orientale, valuri pe fata, ciorapi plasa etc etc etc. La asta te referi :D

Draga lapona era o postare de zoazorel,cu caracterizarea fiecarei zodii in parte,acu'no mai gasesc(a fost mutata sau stearsa?) :love7: nu stiu dar acolo scria chiar asa la zodia pesti printre altele ca mai suntem numiti si ''gunoiul zodiacului''in sensul ca am luat de la celelalte zodii si calitati da si toate defectele....
in rest afara de asta pe mine acolo chiar m-a nimerit la caracterizare chiar ma regasisem.
De ce nu mai e postarea lui zoazorel despre caracteristicile fiecarei zodii in parte??? :(

#23 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 21 December 2009 - 11:58 AM

Am gasit postari cam ce stiam eu pt fiecare zodie la ''zodii si sanatatea''da pe'aia cu pestii mai sunt numiti si:''gunoiul zodiacului'' n-o gasesc.Si totusi a-si putea sa jur c-o vazusem aici.Sper sa nu m-ansel(poate m-am''confundat''si am vazut in alta parte??hhiimm... :love7: )

#24 Useril este offline   verber 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,872
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationFRO

Postat 23 December 2009 - 10:26 PM

BUNA
AM REVENIT......
PT TOATE PESTISOARELE
UN CRACIUN CU MULTA SANATATE,FERICIRE SI IMPLINIRI SI UN BUN SOSIT NOILOR PESTISOARE
CU MULTA AMICITIE
CM :)

#25 Useril este offline   Bambina2202 

  • Ajutor de bucatar
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15
  • Inregistrat: 02-January 10
  • LocationBremen,Germania

Postat 02 January 2010 - 02:42 PM

Uraaaa :lol: :)
Bine v-am regasit dragele mele!
:) ;)

#26 Useril este offline   Bambina2202 

  • Ajutor de bucatar
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15
  • Inregistrat: 02-January 10
  • LocationBremen,Germania

Postat 02 January 2010 - 02:44 PM

Va urez un An Nou fericit cu sanatate si impliniri!

#27 Useril este offline   verber 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,872
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationFRO

Postat 02 January 2010 - 04:02 PM

Bambina2202 a spus:

Va urez un An Nou fericit cu sanatate si impliniri!

buna si pupici!

#28 Useril este offline   Bambina2202 

  • Ajutor de bucatar
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15
  • Inregistrat: 02-January 10
  • LocationBremen,Germania

Postat 03 January 2010 - 07:07 PM

va pup fetelor :)
cum ati petrecut trecerea in Noul An?
:lol:

#29 Useril este offline   verber 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,872
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationFRO

Postat 04 January 2010 - 08:10 AM

Bambina2202 a spus:

va pup fetelor :floare:
cum ati petrecut trecerea in Noul An?
:tongue3:

la mine a fost nasol rau dar ieri am avut o bucurie
am vazut AVATAR...scenariu simplu dat tot restul merita ceva oscaruri

#30 Useril este offline   Bambina2202 

  • Ajutor de bucatar
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15
  • Inregistrat: 02-January 10
  • LocationBremen,Germania

Postat 05 January 2010 - 11:41 AM

te pup Carmen, {SMILIES_PATH}/6.gif:D<" title="arms" /> :)
si eu ma dua azi cu Alina sa vad filmul acesta, ea la vazut si mi-a spus ca este bun.

#31 Useril este offline   verber 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,872
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationFRO

Postat 07 January 2010 - 08:38 PM

Bambina2202 a spus:

te pup Carmen, {SMILIES_PATH}/6.gif:D<" title="arms" /> :sad1:
si eu ma dua azi cu Alina sa vad filmul acesta, ea la vazut si mi-a spus ca este bun.

nu uita de floricele......
bisou si pe curind nu???? :lol:

#32 Useril este offline   verber 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,872
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationFRO

Postat 08 January 2010 - 08:27 AM

carmaw a spus:

Bambina2202 a spus:

te pup Carmen, {SMILIES_PATH}/6.gif;)<" title="arms" /> :floare:
si eu ma dua azi cu Alina sa vad filmul acesta, ea la vazut si mi-a spus ca este bun.

nu uita de floricele......
bisou si pe curind nu???? :love7:

hei cum a fost filmul???
O ZI BUNA!!! ;)

#33 Useril este offline   Bambina2202 

  • Ajutor de bucatar
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15
  • Inregistrat: 02-January 10
  • LocationBremen,Germania

Postat 08 January 2010 - 09:43 AM

carmaw a spus:

carmaw a spus:

Bambina2202 a spus:

te pup Carmen, {SMILIES_PATH}/6.gif;)<" title="arms" /> :floare:
si eu ma dua azi cu Alina sa vad filmul acesta, ea la vazut si mi-a spus ca este bun.

nu uita de floricele......
bisou si pe curind nu???? :love7:

hei cum a fost filmul???
O ZI BUNA!!! ;)



Neata Carmen ;)
Filmul a fost nemaipomenit, cu efecte speciale deosebite...
Dar, fara ochelari de 3Dimensional nu se vad acele efecte minunate, noi am cumparat la intrare in sala....
In rest?
Ce mai zici ?


Fetelor, unde sinteti, haide-ti la o vorba la o gluma, veniti aici ..
Va pup pe toate si sanatate multa va doresc !

#34 Useril este offline   verber 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,872
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationFRO

Postat 08 January 2010 - 06:04 PM

iubita eu am vizitat un home...camin pt mama...e in voluntari dar costa 750e si e cam restrictiv si auster.....Ca orice pestisoara ce sunt nu stiu care e solutia ideala....merg pe 3 variante
In rest cumparaturi la AUCHAN...pe care il aud pronuntindu se ca un.... ocean... in engleza...si ma enervez
Necazul e ca i un hipermatket din nordul FRANTEI
cit de curind o sa cred ca ROMANIA nu i tara latina ci una anglo saxona
Aici azi a fost ceata si multa umezeala.......ca n uk........
in rest multe bisouri.....lasa fetele fac siesta de dupa sarbatori...vor aparea ele la portita :floare:

#35 Useril este offline   Bambina2202 

  • Ajutor de bucatar
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15
  • Inregistrat: 02-January 10
  • LocationBremen,Germania

Postat 12 January 2010 - 10:06 AM

Neata!

Carmen, mai este un pic si ne vedem... :lol:

#36 Useril este offline   verber 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,872
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationFRO

Postat 01 March 2010 - 08:51 AM

Vezi postareaBambina2202, la 12 January 2010 - 10:06 AM, a spus:

Neata!

Carmen, mai este un pic si ne vedem... :toothy9;

din pacate am ratat.....

#37 Useril este offline   zoazorel 

  • Io-s aia!
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 5,494
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrăila, București, Bolintin-Vale...

Postat 14 April 2010 - 08:24 PM

Ca sa-mpac pe cine-am suparat pe-aici, ia vedeti, e de bine?
FEMEIA DIN ZODIA PESTI

Planeta guvernatoare:
Jupiter si Neptun, te inzestreaza cu empatie si idealism.

Ce spune partenerul despre ea
: ”Este visatoare si o romantica incurabila, plina de emotii intense si contradictorii. Ma face sa trec prin stari de extaz si agonie, mereu ma tine in suspans. Este femeia fara de care nu pot trai. ”



Ce spune copilul despre mama din zodia Pesti: ”Este atat de buna la suflet, intelegatoare si iertatoare incat nu mi-as fi putut dori o alta mama. Foarte sensibila, pune suflet in tot ce face pentru mine.”

Ce spune seful ei
: ”Se vede pe ea ca face cu placere munca pe care o are si ca are o curiozitate innascuta. Are foarte multe resurse si este mereu o prezenta deosebit de placuta, amabila. ”

Sfatul astrelor: Nu gandi negativist si rational despre posibilitatile pe care le ai. Astrele ti-au oferit mult mai multe in aceasta viata decat te gandesti, insa trebuie sa fii optimista. Lasa-ti imaginatia sa zboare si sa te inspire
Nu ma pricep, da' insist sa persist! Si cateodata chiar imi iese!

Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l ofere!!!

#38 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 02 July 2010 - 03:32 PM

Vezi postareazoazorel, la 14 April 2010 - 08:24 PM, a spus:

Ca sa-mpac pe cine-am suparat pe-aici, ia vedeti, e de bine?
Da' pi cini-ai suparat?


FEMEIA DIN ZODIA PESTI

Planeta guvernatoare:
Jupiter si Neptun, te inzestreaza cu empatie si idealism.

Ce spune partenerul despre ea
: ”Este visatoare si o romantica incurabila, plina de emotii intense si contradictorii.


>>>>>>>>>>>>>>>>>>Deja fraza asta este un cliseu care a umplut netul. Ca asa ar fi pestoaicele, hmmm. In ce ma priveste nu sunt neam genul care sa uite de mine visand la Fat-Frumos din Lacrima, din Tei, din Turn :hungry:
In ceea ce ma priveste sunt o femeie foarte bine infipta in realitate si atat de condusa de ea, incat, sincer, nu prea-mi mai ramane timp sa visez. De altfel, la ora actuala chiar nu mai visez la nimic :occasion14: . Insa noaptea, in somn, o da, nu trece o noapte fara sa traiesc ceva. In ce ma priveste, eu simt de multe ori ca duc o viata dubla, cea "reala" si cea din lumea viselor. Caci traiesc efectiv intensiv fiecare vis. Sigur, sunt vise si vise. In unele esti un simplu observator. Dar eu de cele mai multe ori sunt actorul principal. Si le traiesc cu absolut toate simturile. Nu o data m-am trezit singura din somn din cauza reactiilor emotionale avute in vis (ras sau plans sau un miros aparte).
Sunt convisa ca omul, indiferent de semnul zodiacal, se formeaza in functie de factorii conreti si in functie de bagajul genetic, intamplari, trairi, experiente etc. La fel de convinsa sunt ca planetele si lunile/satelitii lor naturali, respectiv ritmul cosmogonic au o influenta teribila asupra noastra, pentru ca vorbim de o imensa energie universala.

Ma face sa trec prin stari de extaz si agonie, mereu ma tine in suspans. Este femeia fara de care nu pot trai.
Cat priveste romantismul, epitetul asta a devenit unul peiorativ in lumea in care traiesc. Romantica sunt insa in nici un caz in sensul bucolic, ci sunt o romantica focoasa, de genul ca inca mai cred in iubire asa cum este ea lasata de la Dumnezeu: fizica, intelectuala, spirtuala si sufleteasca. Sunt ferm convinsa ca aceasta este iubirea pe viata...si din nefericire suntem prea grabiti si prea centrati pe noi insine, ca sa ne mai oprim sa ne mai gandim si la asta. Si asa sa gasesti iubirea e dificil, sau putini sunt privilegiati sa o gaseasca. Si uite asa...ne continuam drumul la fel de stingheri ca intotdeauna :D Asa ca, s-a dus si romantismul. Si ce ne mai ramane? Aici o sa fiu moldoveanca sadea si o sa spun, pai nu ne mai ramane decat sa facem haz de necaz :beer2:









Ce spune copilul despre mama din zodia Pesti: ”Este atat de buna la suflet, intelegatoare si iertatoare incat nu mi-as fi putut dori o alta mama. Foarte sensibila, pune suflet in tot ce face pentru mine.”

Ce spune seful ei
: ”Se vede pe ea ca face cu placere munca pe care o are si ca are o curiozitate innascuta. Are foarte multe resurse si este mereu o prezenta deosebit de placuta, amabila. ”

Sfatul astrelor: Nu gandi negativist si rational despre posibilitatile pe care le ai. Astrele ti-au oferit mult mai multe in aceasta viata decat te gandesti, insa trebuie sa fii optimista. Lasa-ti imaginatia sa zboare si sa te inspire

Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#39 Useril este offline   verber 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,872
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationFRO

Postat 10 October 2010 - 08:04 AM

Buna pestisoarelor,
Multumim unei anumite varsatoare care mai revigoreaza topicele cu zodii pe forumuri .
Scriem atit de rar incit uitam ca existam.
Si acum sa dau replica unei pestisoare cu ascendent in balanta...suntem doua caci si eu ma stabilizez punind un pestisor pe fiecate taler... :)
Si la mine s-au schimbat temperaturile,clima tot 'aluneca'vara sudul merge catre nord si se topesc banchizele si iarna nordul vine catre sud(iaca pun pull-over acum...°
Deci ce mai e nou???????????

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi