Forum Culinar: Am nevoie de sugestii pentru un coafor in Iasi - Forum Culinar

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Am nevoie de sugestii pentru un coafor in Iasi

#1 Useril este offline   snej 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationMelbourne

Postat 30 August 2011 - 02:53 PM

Merg sambata la o nunta in Iasi si nu stiu niciun coafor la care sa ma programez. Fetele din Iasi imi puteti recomanda pe cineva? Si de asemenea pentru machiaj?

Merci frumos de orice ajutor :mellow: .

#2 Useril este offline   Hazel 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 933
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationSuffolk

Postat 30 August 2011 - 03:17 PM

FREESTYLE, programari la nr 0740 461 157.
Imagine postata

#3 Useril este offline   snej 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationMelbourne

Postat 30 August 2011 - 09:21 PM

Vezi postareaHazel, la 30 August 2011 - 03:17 PM, a spus:

FREESTYLE, programari la nr 0740 461 157.


Merci frumos. Sun maine dimineata sa ii intreb daca mai au timp de mine =)) .

:D

#4 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 31 August 2011 - 03:47 PM

Fete, cam cat costa la un coafor din asta de lucreaza cu produse Wella un spalat, tuns si aranjat?
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#5 Useril este offline   snej 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationMelbourne

Postat 31 August 2011 - 03:54 PM

Eu nu o sa-ti pot spune asta, mi-au zis ca nu au timp atunci sa ma tunda. Doar ceva freza o sa-mi faca... Numai la asta daca vrei sa-ti spun.

#6 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 31 August 2011 - 04:19 PM

Chiar si asa. Aici variaza de la 25 la 50.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#7 Useril este offline   iulia nicoleta 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,134
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 31 August 2011 - 07:25 PM

de machiat, stiu o tipa care vine acasa cu farduri foarte bune.
eu am apelat la ea pt nunta. cam 60-70 lei!

#8 Useril este offline   moatza 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,061
  • Inregistrat: 25-November 09
  • Locationtot aici

Postat 31 August 2011 - 07:31 PM

Vezi postareaLapona Enigel, la 31 August 2011 - 03:47 PM, a spus:

Fete, cam cat costa la un coafor din asta de lucreaza cu produse Wella un spalat, tuns si aranjat?



Vezi postareaLapona Enigel, la 31 August 2011 - 04:19 PM, a spus:

Aici variaza de la 25 la 50.


eu ma duc la un salon nu prea pretentios si ce-ai zis tu costa cam 30euro -12o lei. Tunsoare obisnuita ptr par scurt cu foarfecele, dupa spalat un tratament usor -masca, balsam, masaj, coafat cu peria, ceva ceara si fixativ. mi se pare mult.

#9 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 31 August 2011 - 07:44 PM

Este...30 euro la salariile din Romania e mult.
Acum 5 saptamani o colega de-a mea a venit cu o tunsoare be-ton! Demult nu am mai vazut asa o tunsoare buna aici. Vroiam sa merg si eu la coafeza aia, insa pentru ca ma grabeam din cauza unei nunti am mers in oras la mine, la un coafor de fite, cu stilisti cu diploma bla-bla. Tipul -la care mai fusesem inainte- m-a nenorocit. Demult nu cred sa mai fi trait asa cosmar, va jur. Ultima oara cand am fost asa nefericita cu o tunsoare a fost la banchetul de-a 12-a...Ei, vazand ca imi creste parul si se inrautateste situatia, am mers pana la urma la coafeza aia. Si-a pus mainile in cap tipa, cand a vaztu dezastrul...asa ca a taiat si a reconstruit si, in ciuda faptului ca sunt iar cu parul scurt, ceea ce nu vroiam deloc, am o tunsoare be-ton. La individul ala, pe nume Patrick si neamt pur-sange, am platit 45 euro. Si nu mai calc pe la ei. La tipa asta, cu tot cu pensat si vopsit sprancene aceleasi pret. Nu au salon de fite, lucreaza cu Wella si nu au mai stiu eu ce diplome pe pereti, insa e talentata.
In orice caz, mi-am invatat regula: singurii frizeri capabili si cu mana buna aici sunt turcii. Nemtii au excelente produse de par si...relativ putin talent la frizat si coafat.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#10 Useril este offline   snej 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationMelbourne

Postat 31 August 2011 - 07:44 PM

Sa inteleg ca e mai scump in iasi decat in timisoara?
Pentru ce a insirat Moatza mai sus aici platesc cam 130 cu tot cu bacsis. Si eu am par lung. In schimb cand e si vorba de vopsit atunci mi se pare ca "stilistul" meu isi cam ia revansa ca rar am platit sub 360 lei( pe langa vopsit mai intra un tuns de varfuri, o masca, un uscat cu peria lejer, fara multe bibileli).
Oricum mi s-a parut cam scumpicel peste tot pe unde am mers dar cred ca asa spun toti clientii :violent6: .

#11 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 31 August 2011 - 07:47 PM

Oh, Snej, asta vine cam la 100 euro, nu?
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#12 Useril este offline   moatza 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,061
  • Inregistrat: 25-November 09
  • Locationtot aici

Postat 31 August 2011 - 07:54 PM

Vezi postareasnej, la 31 August 2011 - 07:44 PM, a spus:

Pentru ce a insirat Moatza mai sus aici platesc cam 130 cu tot cu bacsis.


deci cam la fel. eu merg destul de rar la salon. am la munca un coleg priceput care-i tundea pe toti colegii -barbati. am avut curaj si m-am dat pe mana lui, cateodata mai ajustez si eu ce nu se potriveste pe ondulator...eh, mai fac o economie, ca tot romanu'Imagine atasata: monthly_08_2011/post-100-13148131981563.gif. nici nu-s prea pretentioasa.

#13 Useril este offline   snej 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationMelbourne

Postat 31 August 2011 - 08:13 PM

Vezi postareaLapona Enigel, la 31 August 2011 - 07:47 PM, a spus:

Oh, Snej, asta vine cam la 100 euro, nu?

Pe aproape. Inchid ochii ca si asa merg destul de rar. Ma chinuie o dermatita si tratamentul nu se prea pupa cu vopsitul meu dar nici nu pot sa nu il vopsesc deloc. De cele mai multe ori ma vopsesc singura, acasa, si din motive de timp. Pe putin pierd 2-3 ore cu plimbatul pana acolo, stat si dichisit si intors acasa. Asa ma vopsesc pe mine si intreaga baie in mai putin de o ora :violent6: . Econoama.
PS Chiar acu sunt cu vopseaua in par si mi se pare ca am iesit rezonabil si ca bani si ca timp :violent6:

#14 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 31 August 2011 - 09:04 PM

:violent6: Esti o artista!

Treaba cu timpul ma calca si pe mine pe nervi. Din fericire coaforul pe care l-am gasit are parcare in fata...care e 2 euro/ora :fuckme: Azi nu am mers cu masina, ci cu mijloacele de transport in comun...am plecat la 9:30 de acasa, avand programare la 11 ...am intrat abia la 12, am ajuns acasa la 15:00 :blush: Asa ca de acum, voi sari in masina, trag la scara, dau banul si pe parcare si apoi am sarit inapoi si in 20 minute sunt acasa. Eu de vopsit nu ma vopsesc...am fost cam toate culorile, cand nu era nevoie. Acum, la varsta pe care o am, sunt deja grizonata. Vad ca incercarile si nu numarul anilor isi lasa amprenta mult mai puternic. :violent6:
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#15 Useril este offline   snej 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationMelbourne

Postat 31 August 2011 - 09:29 PM

Si eu sunt un pic un pic dar, la genetica pe care o am in spate, zic merci. Puteam sa fiu alba de tot :violent6: . Nu ma mai panichez din atat lucru. E si puterea obisnuintei cred.
Azi arat chiar onorabil, dupa lucrul meu manual. Nu voiam sa ies chiar atat de inchisa la culoare dar se pare ca am stat prea mult pe arta :violent6: . Pentru minuni din astea merg de obicei la vopsit...sa repare el ce stric eu :D . Probabil ca pana nu ies portocalie nu o sa ma astampar, ca mai si amestec culorile intre ele. Nu ma rezum doar sa cumpar 2 tuburi de aceeasi culoare. Dar azi e bine!
Mie imi ia atat cu taxiul care si mana in turbare de cele mai multe ori. Tot trebuie sa traversez orasul si cu mijloacele de transport in comun cred ca mi-ar lua mult mai mult.

Uneori imi place sa merg (chit ca dau mult si pierd si timp) si pentru ca simt nevoia de o schimbare, de acel "ceva" si chiar daca nu ma tund radical tot ma simt bine venind de acolo :fuckme: . Toane si toane :blush:

#16 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 31 August 2011 - 09:32 PM

Vezi postareaLapona Enigel, la 31 August 2011 - 07:44 PM, a spus:

singurii frizeri capabili si cu mana buna aici sunt turcii.


Nu stiu daca e asa, dar fata la care ma duc eu, e turcoaica. Înainte mergeam la o ploneza. Multumita si la aia.
Odata, presata de timp, am fost nevoita sa intru într-un salon fara programare. Stiam ca e scump, foarte scump, dar nu aveam încotro! Cum spuneam, timpul presa! M-a aranjat o pustoaica, proaspata stilista din Berlin. Tot turcoaica! Nu am ales-o eu, ci asa s-a nimerit. Vreau sa va spun ca dupa tot tacîmul, am facut un turneu de cîteva zile prin Bayern, în care parul meu s-a comportat de parca aveam o stilista invizibila dupa mine!!!
Nici macar nu l-am spalat zilele alea. Nu a fost nevoie! Ma trezeam dimineata, îl pieptanam, îl "dragaleam" putin cu degetele, si coama mea pica într-o forma stilizata la maxim! Nu stiu ce-a facut fetita aia cu capul meu, dar asa experienta nu am mai trait. Am platit cît calul lui Berila!
Aveam 200 cash... si nu mi-au ajuns! A trebuit sa scot cardul.

La saloanele astea, make-upul este gratuit :violent6:

...în rest, nu ma duc la saloane de astea, ci d'alea normale.
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#17 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 31 August 2011 - 11:03 PM

Vezi postareasnej, la 31 August 2011 - 09:29 PM, a spus:

Si eu sunt un pic un pic dar, la genetica pe care o am in spate, zic merci. Puteam sa fiu alba de tot :) . Nu ma mai panichez din atat lucru. E si puterea obisnuintei cred.



Ah, dar nici vorba de panicare, ba din contra, ma gäsesc foarte sic asa, tinerica si grizonata. Denota asa o intelepciune precocä :) Iac-asa ma impun si eu printre colegi, eu fiind, cred, cea mai mica...de statura. Ba nu, stai, am doua colege care sunt cun un centimetru mai scunde :P

Mie imi place sa merg si la coafor si la manichiura si pedichiura pentru ca efectiv imi place :)

Mihaela, ai avut bafta ;)) Cel mai rau e cand dai banii aiurea.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#18 Useril este offline   Lizura 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 866
  • Inregistrat: 25-November 09
  • Locationcrywolf

Postat 01 September 2011 - 01:56 AM

Snej intr-adevar e f tirziu sa faci programare acum pt simbata.
Daca vrei machiaj iti pot recomanda pe cineva in Iasi si are preturi destul de normale. Mie cred ca mi-a luat anul trecut ceva in jurul la 1.5mil cu tot cu pensat una alta. Ii poti zice tu daca vrei mai puternic sau mai linistit machiajul.
Spune-mi daca ai nevoie si iti trimis pe privat.
Imagine postata
Imagine postata

#19 Useril este offline   Angel 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 2,199
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationfar far away

Postat 01 September 2011 - 12:11 PM

la cat e de lung parul meu eu platesc 140aud - 120 euro de fiecare data, vopsit, tuns si aranjat...acasa ma face si ma bucur ca am gasit-o...si eu ca si lori, nu mi-a venit sa cred cand m-a tuns, parca nu era capul meu.....si ca maya, ce mi-o fi facut ca si eu cateva zile ma pupam in oglinda singura. :(
ma trezeam dimineata si aratam ca in filme, pe cuvant :(

la salon ma costa 260, parca au tarif toti la fel :(

#20 Useril este offline   stella 

  • Ambasadoarea artistilor culinari
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 7,715
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 01 September 2011 - 05:29 PM

Mai la mine-n sat e 120 franci, dar in puglia :( platesc la o tanti tuns si vopsit 25 euroi :(, deci mult mai eftin ca la iasi :(

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi