Forum Culinar: Varsatoare si varsatori, sa ne prezentam lumii! - Forum Culinar

Salt la continut

  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Varsatoare si varsatori, sa ne prezentam lumii!

#41 Useril este offline   Issis 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 170
  • Inregistrat: 26-November 09
  • LocationTargoviste

Postat 11 March 2010 - 07:15 PM

Vezi postareaEataly, la 11 March 2010 - 02:55 PM, a spus:


Issis , ma bucur ca te si vad!Jos palaria!

Ah si sa nu uit: buna ziua! :tongue7:


Mersi, mersi, asemenea

Si...hai noroc pe ziua de azi!!!

#42 Useril este offline   zoazorel 

  • Io-s aia!
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 5,494
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrăila, București, Bolintin-Vale...

  Postat 12 March 2010 - 04:55 PM

Si fiindc-a fost 8 Martie, sa fim sanatoase, vesele si ... tinere mereu! Si toti cei dragi ai nostri!Imagine postata Imagine postata Frumoase sunte, tinera, de asemenea, destepte...avem tot timpul, ca suntem in crestere! Si-l avem si pe Rares care ne ajuta!Imagine postata Rares si tie!
Nu ma pricep, da' insist sa persist! Si cateodata chiar imi iese!

Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l ofere!!!

#43 Useril este offline   dani_ela 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,242
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 12 March 2010 - 07:38 PM

io acu ma simt rea si urata si nesuferita si... si...vreau sa vina primavaraaaa!!!! :hug: .oare sa fie de la zodie? ca de la zapada e sigur :hug: )

#44 Useril este offline   zoazorel 

  • Io-s aia!
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 5,494
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrăila, București, Bolintin-Vale...

  Postat 18 March 2010 - 10:51 PM

io acu ma simt rea si urata si nesuferita si... si...vreau sa vina primavaraaaa!!!! = varsatorii nu-s nici urati, nici rai si, mai ales, nici nesuferiti! Cat despre primavara, cica vine de maine!Imagine postata
Uite, aici va puteti vedea ascendentul si bioritmul!
http://astromax.eva.ro/astrologie.php
Nu ma pricep, da' insist sa persist! Si cateodata chiar imi iese!

Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l ofere!!!

#45 Useril este offline   zoazorel 

  • Io-s aia!
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 5,494
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrăila, București, Bolintin-Vale...

  Postat 14 April 2010 - 08:27 PM

Fetite dragi, si voi baietei, ia luati si mai cititi cate ceva.Noi sa ne cunoastem cat de cat, ei sa ne-nteleaga(?!?):
FEMEIA DIN ZODIA VARSATOR

Planeta guvernatoare: Saturn si Uranus, te inzestreaza cu originalitate si obiectivitate.

Ce spune partenerul despre ea
: ”Este o femeie surprinzatoare, o combinatie de pasiune si prietenie de care nu am mai intalnit pana acum. Inteligenta si cu simtul umorului. Este atat de diferita de alte femei, iar pentru mine speciala.”

Ce spune copilul despre mama din zodia Varsator: ”Mama mea este deschisa la idei noi si m-a invatat sa nu gandesc ca cei din jur. Mi-a deschis ochii asupra a multor lucruri. ”

Ce spune seful ei: ”Originala si inteligenta, nu trebuie sa ii explic prea mult ce are de facut. Prinde ideile din zbor si se descurca de minune in tot ceea ce face.”

Sfatul astrelor:
Citeste cat mai mult despre psihologie si spiritualitate, deoarece inteligenta ta simte nevoia sa descopere mistere si sa patrunda in profunzimea lucrurilor. Fa acest lucru pentru tine si vei descoperi o noua activitate placuta
Nu ma pricep, da' insist sa persist! Si cateodata chiar imi iese!

Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l ofere!!!

#46 Useril este offline   zoazorel 

  • Io-s aia!
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 5,494
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrăila, București, Bolintin-Vale...

  Postat 29 April 2010 - 06:58 PM

Prietenia cu Varsatorul

Varsatorul cel umanist gaseste in prietenie una dintre modalitatile de a se simti implinit. De aceea, relatiile sale de prietenie reprezinta un aspect foarte important in viata sa. Isi face prieteni cu usurinta dar adevaratii sai prieteni sunt putini si pentru totdeauna. Imparte oamenii in trei: prieteni intimi (adevaratii prieteni), prietenii-amici si restul lumii (cunostinte). Numai primii ajung sa-l cunoasca in profunzime si sa-i stie unele dintre cele mai intime
aspecte ale existentei sale. Acestia sunt cei care nu-l judeca, cei care-l iubesc asa cum este, sprijinindu-l de cate ori are nevoie si, mai ales, sunt cei care nu-i lezeaza libertatea de actiune sau de manifestare.
Ceilalti prieteni sunt numeroasele persoane din viata lui pe care le cucereste cu veselia, bunavointa si altruismul sau. Ajuta oricand sacrificandu-si propriile interese si nu asteapta nimic in schimb, pentru ca se implineste pe sine tocmai prin aceasta renuntare de sine.
Dar cel ajutat poate fi vecinul de bloc, nepotul gazdei la care sta sau colegul de serviciu. Asadar, nu este vorba aici despre o prietenie intima, dar mai degraba este acel spirit umanitar care-l face pe Varsator sa sufere in fata durerii lumii, in fata dezastrelor si a celor napastuiti. Si tocmai pentru ca exista persoane care nu-i partasesc nici mila fata de cei aflati in nevoie, nici preocuparile sale intelectuale, nici viziunea asupra vietii, si-a creat cea de-a treia categorie, simplele cunostinte. Cu acestea incearca sa pastreze o relatie cat de cat civilizata, dar este complet indiferent fata de soarta lor.
Trebuie spus ca mitul Varsatorului care renunta la iubire in favoarea prieteniei, considerata mai importanta, este un fals. Oricat ii este de drag un prieten, persoana iubita nu va fi pusa niciodata pe planul II. Desi zapacit, cu capu-n nori adesea, naiv si copilaros, Varsatorul este constient ca prietenii lui au propria lor viata si deci si el trebuie sa si-o protejeze pe a lui.

Defecte: Varsatorul tanar si neexperimentat este adesea posesiv cu prietenii si face crize cand in viata acestora apare un iubit/iubita care-i rapeste din timpul acordat lui inainte. Este incapatanat si subiectiv, fiindu-i foarte greu sa accepte ca exista mai multe adevaruri. Si mai greu ii este sa priceapa cand greseste. Face gafe, vorbind fara sa gandeasca si uneori isi raneste prietenii foarte tare pentru ca nici nu-i trece prin cap sa fie diplomat, crezand ca-si poate permite orice in numele prieteniei.
Nu ma pricep, da' insist sa persist! Si cateodata chiar imi iese!

Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l ofere!!!

#47 Useril este offline   zoazorel 

  • Io-s aia!
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 5,494
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrăila, București, Bolintin-Vale...

Postat 03 June 2010 - 08:25 PM

Varsator - profilul carierei
Pentru un lup singuratic, Varsatorul va dori cu siguranta multi oameni in preajma sa. Mai presus de toate este un luptator pentru umanitate si crede cu putere in cauzele sale. Organizatiile non-profit sunt potrivite pentru el orice care va putea ajuta lumea. Acestui rebel ii pasa atat de mult de cel de langa el incat intrebarile si raspunsurile legate de acest subiect nu se sfarsesc niciodata.
Va primi cu siguranta o provocare, fie ca este vorba de o intalnire sau un proiect. Sunt fermi in ceea ce cred si isi vor duce treba la bun sfarsit.
Sunt mereu intersati de ceea ce este nou, diferit si misterios si de modul in care aceste lucruri pot ajuta oamenii in viitor. In viziunea lor aceasta lume este o pierdere de resurse. Va petrece multe ore cand este prins intr-un proiect si va trage si anumite concluzii, dar doar in zilele de lucru. Si nu trebuie sa fie un proiect plicticos! O zi plictisitoare este un cosmar pentru acest semn al aerului.
Biroul unui Varsator va fi probabil asemanator literei Z, cu multe scaune pentru toti "musafirii". Si acel ceas de pe perete este facut probabil de el.
Masina dorita va fi un Beetle.
Sunt potriviti pentru posturile de inventatori, politicieni, scriitori,oameni de stiinta, astronauti, artisti si astrologi.

Nu ma pricep, da' insist sa persist! Si cateodata chiar imi iese!

Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l ofere!!!

#48 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 08 June 2010 - 11:34 PM

Zorzo...tu sigur nu ai dat din greseala copy paste de la pesti? :P
Varsatorii sunt semne de aer, nu? De apa sunt pestii, racii si scorchiile :P .

Da' mai zi despre varsatori ca-mi place.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#49 Useril este offline   zoazorel 

  • Io-s aia!
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 5,494
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrăila, București, Bolintin-Vale...

  Postat 09 June 2010 - 07:56 PM

Vezi postareaLapona Enigel, la 08 June 2010 - 11:34 PM, a spus:

Zorzo...tu sigur nu ai dat din greseala copy paste de la pesti? :angryfire:
Varsatorii sunt semne de aer, nu? De apa sunt pestii, racii si scorchiile :icon_fessee: .

Da' mai zi despre varsatori ca-mi place.


Mai, recunosc! Mi-a scapat faza cu semnul de apa! Da, Varsatorul e "de aer". Gata, am corectat! Le primesc in yahoo ca mesaje, si ce mi se pare mai interesant, pastuiesc p-aici!
Tu esti tot varsatoare si-am uitat eu?
Daca mai vrei ,mai ia:
Varsator

Gabriel- Ingerul adevarului

Nativii din Varsator primesc puterea adevarului revelat de la Gabriel. El ii ajuta sa rosteasca si sa transmita adevarul in orice actiune pe care o intreprind. Caracteristica Varsatorilor este faptul ca ei reprezinta legatura intre nevoile personale si cele general umane. Varsatorii sunt cautatori ai adevarului si pentru asta creaza sisteme de gandire prin care sa se inconjoare de oameni care sa le impartaseasca idealurile. Ei pot parea egoisti multora dintre semeni. Gabriel le da Varsatorilor bucuria cunoasterii adevarului si a raspandirii acestuia in grupuri din ce in ce mai mari de oameni. Tot el le da capacitatea de a insufla idealuri inalt spirituale.

Gabriel este mesagerul Domnului si este cel care le aduce in permanenta Varsatorilor informatii, dar nu direct, ci prin intermediul intuitiilor, revelatiilor, semnelor. El ii indeamna sa nu tina pentru ei aceasta cunoastere divina si sa o foloseasca pentru a inspira mari grupuri de oameni pentru a-i face constienti si pe acestia de menirea lor divina.

Tzadqiel ii mai poate ajuta, el fiind ingerul compasiunii, va da puterea de a tine cont de nevoile oricarui om atunci cand isi urmaresc planurile spirituale. El da Varsatorilor capacitatea de a schimba sisteme sociale, dar in coordonatele compasiunii si grijii fata de ceilalti.
Nu ma pricep, da' insist sa persist! Si cateodata chiar imi iese!

Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l ofere!!!

#50 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 14 June 2010 - 01:30 PM

Nu, nu, eu vin de aici:
Imagine atasata: monthly_06_2010/post-12-127651494994.jpg

Uiti-ma :occasion14:
Imagine atasata: monthly_06_2010/post-12-12765149689.jpg

Dupa cum vezi, sunt putin ocupata :(

Te :love7:
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#51 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 14 June 2010 - 01:38 PM

Cat despre ce ai scris mai sus, da-mi voie sa replichez cu un citat din unul din mentorii mei pe viata, Albus Dumbledore:
" The truth. It is a beautiful and terrible thing, and should therefore be treated with great caution." :occasion14:
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#52 Useril este offline   zoazorel 

  • Io-s aia!
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 5,494
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrăila, București, Bolintin-Vale...

  Postat 15 June 2010 - 08:36 PM

Ahaaaa...Deci, tu esti...meduza sau pirat?:occasion14::):)
Cat despre prietenul Albus, mie mi-a zis in romaneste: "Adevărul. Este un lucru frumos şi teribil, şi, prin urmare, ar trebui să fie privit cu mare prudenţă!"
Stii, nu toti vorbim fluent engleza.Eu nici atat, dar ma straduiesc! M-oi intalni f'odata cu tine...:)
Daca mai gasesc lucruri ineresante, mai zic!
Nu ma pricep, da' insist sa persist! Si cateodata chiar imi iese!

Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l ofere!!!

#53 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 15 June 2010 - 08:44 PM

:occasion14: Pot sa fiu si meduza, si pirat (dar doar din liga lui Davy Jones :) ) si rechina. Depinde incotro duce curentul :)

Scuze pentru postul in engleza, nu am vrut sa patronez in vreun fel, pur si simplu am doar editia in engleza :) Data aviatuare o sa pun si traducerea :)
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#54 Useril este offline   Alexandru 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,370
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationParis, France

Postat 16 June 2010 - 08:20 PM

Helau varsatori! Ma primiti si pe mine? :-*
Nu faceti aceeasi prostie de doua ori, sunt atat de multe prostii noi de facut!

#55 Useril este offline   zoazorel 

  • Io-s aia!
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 5,494
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrăila, București, Bolintin-Vale...

  Postat 16 June 2010 - 08:47 PM

:-* Normal! Aici oricine-i binevenit! Zodia chiar n-are importanta! :) Cu cat mai multi, cu-atat mai bine! O mare rugaminte: mai trimite-l pe Rares p-aici, ca n-a mai dat de-o viata!
Laponico, nu m-am suparat, da' io vreau ca tu sa fii meduza, nu pirat! Ma prinsesem, oricum, ca esti pestoaica!:P:P
Nu ma pricep, da' insist sa persist! Si cateodata chiar imi iese!

Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l ofere!!!

#56 Useril este offline   nrares 

  • Site Admin
  • PipPipPipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 468
  • Inregistrat: 26-November 09
  • LocationRO

Postat 16 June 2010 - 09:36 PM

Aci sunt.

#57 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 16 June 2010 - 10:05 PM

Vezi postareazoazorel, la 16 June 2010 - 08:47 PM, a spus:

:P Normal! Aici oricine-i binevenit! Zodia chiar n-are importanta! :P Cu cat mai multi, cu-atat mai bine! O mare rugaminte: mai trimite-l pe Rares p-aici, ca n-a mai dat de-o viata!
Laponico, nu m-am suparat, da' io vreau ca tu sa fii meduza, nu pirat! Ma prinsesem, oricum, ca esti pestoaica!:P:pupic:


Da di ci vrei ca sa fiu eu meduza? Uiti-ma ci gratziuasî îs numai pentru tini =))
Nu puneti mana ca faceti aua! Sa nu ziceti ca nu v-am spus =))
Imagine atasata: monthly_06_2010/post-12-127671869776.jpg
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#58 Useril este offline   yandira 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Scarlett
  • Postari: 211
  • Inregistrat: 30-November 09

Postat 01 July 2010 - 08:23 PM

Ah, imi place aici la voi, printre sirene, meduze rechini si flori marine
Trec doar in vizita, ca m-am dat la Gemeni si m-au adoptat :D
Da ma bag si eu in vorba pentru ca m-am avut cu varsatorii si chiar le-am gasit calitati comune. Nu zic ca toti or fi la fel, dar eu pe astea le-am confirmat -evident ca de-a lungul vietii, in caracterul oamenilor intervin multi factori care ii diferentiaza-. Deci, sotul meu era Varsator si tare m-am distrat cu el toata viata, fiind boem si nebun rau. Caci se zice ca e semnul geniilor sau al nebunilor (in sensul bun al cuvantului) si asta e un adevar foarte mare ;) Sant avangarda -pare ca traiesc mereu inaintea epocii sale-, sant umanisti, idealisti, viseaza sa schimbe lumea sau cel putin cea in care s-a nascut, foarte buni prieteni, mereu curiosi dar doar din punct de vedere intelectual, caci in rest sant destul de absenti in reuniuni daca nu ii atrage subiectul. Iubesc libertatea si independenta mai mult ca orice si in conseciinta, calatoriile. Visatori, dornici de pace si armonie in relatia amoroasa sau matrimoniala fapt pentru care cauta o pereche inteligenta si culta (bine cu mine a facut exceptie,ca era indragostit rau, ha ha) cu care sa poate conversa si sa-i asigure o viata linistita fara sacaieli sau probleme ordinare (asta ii intereseaza cel mai mult). Mentin prietenii cu foarte multa lume pentru ca sant toleranti si nu critica nici nu barfesc( culmea, chiar si femeile varsator ;) Persoane originale dar niciodata excentrice, traiesc intr-o lume propie, sant foarte altruisti si e semnul cel mai putin posesiv (in amor si prietenie). ;)
Imagine postata

#59 Useril este offline   zoazorel 

  • Io-s aia!
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 5,494
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrăila, București, Bolintin-Vale...

Postat 01 July 2010 - 09:48 PM

:occasion14: Ca meriti!
Nu ma pricep, da' insist sa persist! Si cateodata chiar imi iese!

Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l ofere!!!

#60 Useril este offline   zoazorel 

  • Io-s aia!
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 5,494
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrăila, București, Bolintin-Vale...

  Postat 09 October 2010 - 01:16 PM

Varsatorul la volan
articol preluat de pe siteul
http://www.horoscopu...l-la-volan.html
Gradul riscului de a face accident:
Varsatorul este un candidat la cresterea pretului la asigurare din cauza stilului de a conduce. Varsatorii au plasati pe locul 2, dupa Balanta in raiting-ul riscului de a face accident, si au fost recunoscuti ca cei mai indisciplicati soferi – ei deseori incalca regulile de circulatie. Niste conducatori mai putin buni, Varsatorii de obicei “calca” (la propriu si la figurat) mijloacele de transport mai mici. Cel mai des acest lucru se intampla atunci cand ei se muta pe o alta banda si la intersectii. Au pe constiinta, in total, 9,9% din accidente rutiere.
Stilul de a conduce:
Stilul Varsaorului de a conduce este unul econom. El nu va accelera niciodata fara motiv, doar asta duce la consumul mai mare de benzina.

Recomandari pentru cel, care “sta langa” sofer:
Gasiti-va o ocupatie, ca timpul sa treaca mai repede. Cel mai bine ar fi sa va luati un ziar.

Automobil: – i se va potrivi un mijloc de transport mai rapid, dar in acest caz poate fi ceva mai simplu, de exemplu, amicul pe doua roti – motorul. Ati putea chiar sa va faceti biker. Varsatorul de asemenea prefera masini cu accesorii exotice: cu baterii solare de exemplu. Asa ca, daca nu va convine motorul, puteti simti vantul si intr-un cabriolet ‘Lamborghini’ sau in automobilul supersonic ‘Subaru Impreza Turbo’

Aceasta postare a fost editata de Adriana: 29 January 2011 - 08:47 PM
Motiv editare: adaugat link de provenienta

Nu ma pricep, da' insist sa persist! Si cateodata chiar imi iese!

Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l ofere!!!

Arata acest topic


  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi