Forum Culinar: Sugestii - Forum Culinar

Salt la continut

  • 11 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Sugestii

#21 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 25 November 2009 - 03:15 PM

Fetelor,enjoy :o

viewforum.php?f=19
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#22 Useril este offline   Giorgiana 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: yellow
  • Postari: 4,405
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationBucuresti

Postat 25 November 2009 - 03:18 PM

Maya a spus:

Gio,bun venit! :(



Multam!!! Bine te-am gasit!!! :o
GEORGIA

#23 Useril este offline   raluca_teodora 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 58
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationun sat din vest

Postat 25 November 2009 - 04:58 PM

Am si eu o intrebare: cand se pune un link pe forum, se deschide respectivul link in acelasi tab. Nu se poate seta sa se deschida sub forma de tab nou? Sau nu depinde de voi (si poate depinde de mine...)? Adica... sper ca m-am facut inteleasa, ca nu stiu sa explic altfel...

#24 Useril este offline   Alexandru 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,370
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationParis, France

Postat 25 November 2009 - 05:38 PM

raluca_teodora a spus:

Am si eu o intrebare: cand se pune un link pe forum, se deschide respectivul link in acelasi tab. Nu se poate seta sa se deschida sub forma de tab nou? Sau nu depinde de voi (si poate depinde de mine...)? Adica... sper ca m-am facut inteleasa, ca nu stiu sa explic altfel...


Se poate deschide întotdeauna linkul cu click drept si "open in new tab", dar ma voi gîndi daca se poate face automat :occasion14:
Nu faceti aceeasi prostie de doua ori, sunt atat de multe prostii noi de facut!

#25 Useril este offline   raluca_teodora 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 58
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationun sat din vest

Postat 25 November 2009 - 07:20 PM

Oki, senchiu!

#26 Useril este offline   julix_2007 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: yellow
  • Postari: 1,244
  • Inregistrat: 24-November 09

Postat 25 November 2009 - 08:12 PM

Vin si eu cu o sugestie. Poate facem un locusor/dosarel (de felul meu urasc diminutivele) in care sa trecem tot felul de tips-uri, smecherii culinare gen: daca pui otet nu se taie..., carnea de gaina batrana cu buletin o fierbi mai bine cu tuica (pe bune) decat cu cuie. E de un real folos pentru cazuri disperate, cand nu stii cum sa reactionezi cand vezi ca se taie maioneza, salata de icre, salata de .... cuie.
Multumesc.

#27 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 25 November 2009 - 11:11 PM

julix_2007 a spus:

Vin si eu cu o sugestie. Poate facem un locusor/dosarel (de felul meu urasc diminutivele) in care sa trecem tot felul de tips-uri, smecherii culinare gen: daca pui otet nu se taie..., carnea de gaina batrana cu buletin o fierbi mai bine cu tuica (pe bune) decat cu cuie. E de un real folos pentru cazuri disperate, cand nu stii cum sa reactionezi cand vezi ca se taie maioneza, salata de icre, salata de .... cuie.
Multumesc.

O idee buna!
Julixule,te invit sa deschizi un asemenea subiect la Tehnici,si sa ne scrii si tu cîteva din "secretele" tale! Merci :(
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#28 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 26 November 2009 - 11:47 AM

Vin cu o intrebare: se poate imparti forumul Mancaruri in imagini in mai multe subforumuri? Adicatelea: dulciuri, supe / ciorbe, fripturi, retete vegetariene.... si alte chestii asemanatoare? Acusi ne trezim cu sute de retete si ne prindem urechile in ele. E drept ca are Maya grija de noi si ne aduce index-ul la zi, dar eu intreb, gandindu-ma la viitor. :scratch:
O alta problema (de-a mea): daca eu deschid un topic: Tiramisu (ca exemplu - ma da modestia afara din casa in valuri! :laughing7: ) la Mancaruri in imagini, iar altcineva are alta reteta, ce face? Deschide un alt topic? Sau posteaza la topicul deschis de mine? In primul caz, e posibil sa ajungem sa avem 15 topice cu aceeasi tema (deci ne prindem urechile), iar in al doilea caz, vom avea un topic cu jde pagini - iar urechi prinse - dar, propun sa se faca un index la primul post, cu link-uri catre retetele postate de fiecare user, asa vedem intr-un singur topic toate variantele existente. Acest al doilea caz mi se pare mai simplu de realizat (zic eu). Voi ce ziceti? :scratch:

#29 Useril este offline   boni 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 3,734
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationSibiu

Postat 26 November 2009 - 11:50 AM

foxyy a spus:

O alta problema (de-a mea): daca eu deschid un topic: Tiramisu (ca exemplu - ma da modestia afara din casa in valuri! :laughing7: ) la Mancaruri in imagini, iar altcineva are alta reteta, ce face? Deschide un alt topic? Sau posteaza la topicul deschis de mine? In primul caz, e posibil sa ajungem sa avem 15 topice cu aceeasi tema (deci ne prindem urechile), iar in al doilea caz, vom avea un topic cu jde pagini - iar urechi prinse - dar, propun sa se faca un index la primul post, cu link-uri catre retetele postate de fiecare user, asa vedem intr-un singur topic toate variantele existente. Acest al doilea caz mi se pare mai simplu de realizat (zic eu). Voi ce ziceti? :scratch:


si mie ca organizare mi se pare a doua solutie cea mai buna. cam cum a incercat Hana dincolo, la "in dulcele stil clasic..." , cat timp a avut drept de editare.

#30 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 26 November 2009 - 12:08 PM

Fetele, stati linistite, Maya e maestra la indexare, nu o sa isi prinda nimeni urechile!
raluca elena

#31 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 26 November 2009 - 12:46 PM

boni a spus:

foxyy a spus:

O alta problema (de-a mea): daca eu deschid un topic: Tiramisu (ca exemplu - ma da modestia afara din casa in valuri! :laughing7: ) la Mancaruri in imagini, iar altcineva are alta reteta, ce face? Deschide un alt topic? Sau posteaza la topicul deschis de mine? In primul caz, e posibil sa ajungem sa avem 15 topice cu aceeasi tema (deci ne prindem urechile), iar in al doilea caz, vom avea un topic cu jde pagini - iar urechi prinse - dar, propun sa se faca un index la primul post, cu link-uri catre retetele postate de fiecare user, asa vedem intr-un singur topic toate variantele existente. Acest al doilea caz mi se pare mai simplu de realizat (zic eu). Voi ce ziceti? :scratch:


si mie ca organizare mi se pare a doua solutie cea mai buna. cam cum a incercat Hana dincolo, la "in dulcele stil clasic..." , cat timp a avut drept de editare.



Da, ceva de genul ala! :scratch:

#32 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 26 November 2009 - 12:49 PM

raluca elena a spus:

Fetele, stati linistite, Maya e maestra la indexare, nu o sa isi prinda nimeni urechile!


Nu de abilitatile Mayei ziceam, ci de ale mele! :laughing7: Cand vad atatea retete cu acelasi nume, stau pe ganduri la care sa ma uit si pe care s-o-ncerc! Mai ales cand arata una mai apetisanta ca alta! :scratch:

#33 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 26 November 2009 - 01:01 PM

Foxy,daca ai vazut si dincolo,am facut o categorie la dulciuri cu linkul principal al subiectului KHanei de la austro-ungar,iar dedesubt,din nou linkuita fiecare reteta în parte din acel subiect.

Uite aici:

Fisier atasat  jjjj.jpg (46.66K)
Number of downloads: 88

Ce vreau sa zic ca,daca 10 fete fac 10 tiramisu-uri,si posteaza în acelasi subiect ,sau posturi/subiecte diferite(asta nu are importanta),toate vor fi indexate.

Ce va rog,cînd postati mai multe retete in acelasi subiect,sa-mi dati un mp,si sa-mi spuneti,sa nu cumva sa-mi scape.
Va multumesc :lol:
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#34 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 26 November 2009 - 04:11 PM

Maya a spus:

Foxy,daca ai vazut si dincolo,am facut o categorie la dulciuri cu linkul principal al subiectului KHanei de la austro-ungar,iar dedesubt,din nou linkuita fiecare reteta în parte din acel subiect.
Uite aici
Ce vreau sa zic ca,daca 10 fete fac 10 tiramisu-uri,si posteaza în acelasi subiect ,sau posturi/subiecte diferite(asta nu are importanta),toate vor fi indexate.
Ce va rog,cînd postati mai multe retete in acelasi subiect,sa-mi dati un mp,si sa-mi spuneti,sa nu cumva sa-mi scape.
Va multumesc :D


Maya, ca de obicei, esti o draguta! :D

#35 Useril este offline   zoazorel 

  • Io-s aia!
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 5,494
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrăila, București, Bolintin-Vale...

Postat 26 November 2009 - 10:44 PM

Io am o problema cu emoticoanele care, dupa umila mea parere is cam putine.Daca deschid "vezi mai multe zambete" si dau click pe unul de-acolo. nu se duce-n mesaj.Tre' sa-l copy/paste de sus!
Mai puteti aduce si zambilicii de dincolo? N-am :D, :pupacios: : xxx).Io vreau si mai multi, va rooog! :happy2:
(Iote ca nu pot sa va pup si sa va-mbratisez ! Si nici sa ma-nfurii!)
Se mai poate deschide un subforum de traume si gafe? Si unul de Nelamuriri? :happy2:
Nu ma pricep, da' insist sa persist! Si cateodata chiar imi iese!

Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l ofere!!!

#36 Useril este offline   Mutti 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 4,228
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDE

Postat 27 November 2009 - 09:37 AM

Am putea avea un topic numit INTREBARI ( sau ceva de genul asta) , cum era dincolo cu nelamuririle?

#37 Useril este offline   Mutti 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 4,228
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDE

Postat 27 November 2009 - 10:11 AM

simonaro29 a spus:

Am putea avea un topic numit INTREBARI ( sau ceva de genul asta) , cum era dincolo cu nelamuririle?



Retrag ce-am spus! :love7: Acum am vazut ca avem topicul ala cu ajutooooooooooor in toate limbile .
Sorry :oops:

#38 Useril este offline   Alexandru 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,370
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationParis, France

Postat 27 November 2009 - 10:48 AM

Nici o problema. Poate ar trebui însa sa-l trag în sus, dupa sugestii.
Nu faceti aceeasi prostie de doua ori, sunt atat de multe prostii noi de facut!

#39 Useril este offline   laura_lala 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 1,128
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationPortugalia

Postat 27 November 2009 - 01:04 PM

Nu stiu daca s-a mai discutat pe aici, spre rusinea mea n-am avut rabdare sa citesc tot :oops: insa vreau si eu sa semnalez o mica/mare lipsa pentru un forum culinar. E vorba despre acel "omulet" (smilie) care saliveaza abundent. Se poate pune pe lista permanenta?

#40 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,068
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 27 November 2009 - 01:18 PM

Laura, daca il gasesti pe undeva copiaza-l aici si apoi mon cher il pune linga ceilalti.

Arata acest topic


  • 11 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi