Forum Culinar: Deschiderea unei Ciocolaterii - Forum Culinar

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Deschiderea unei Ciocolaterii

#1 Useril este offline   pisoi 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 17-December 11

Postat 17 December 2011 - 08:49 PM

Salut! Doresc sa imi deschid o ciocolaterie. Am pregatit un mini paln de afaceri, am gasit investitor, tot ce trebuie sa fac este definitivarea planului de afaceri si analiza financiara pe primele 12 luni. In proportie de 80% am reutsit sa punctez toate cerintele necesare dar m-am impotmolit la capitolul utilaje. In mare parte, stiu de ce aparate am nevoie, dar as dori sa imi spuneti exact de ce utilaje am nevoie ca sa vad ce anume nu am trecut pe lista. Repet este o ciocolaterie, voi produce doar produse din ciocolata, adica prajituri si ciocolata de diferite forme nuante, marimi si arome. Va multumesc anticipat :) O seara palcuta :*

#2 Useril este offline   Luanda 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 174
  • Inregistrat: 24-November 09

Postat 18 December 2011 - 02:32 PM

Vezi postareapisoi, la 17 December 2011 - 08:49 PM, a spus:

Salut! Doresc sa imi deschid o ciocolaterie. Am pregatit un mini paln de afaceri, am gasit investitor, tot ce trebuie sa fac este definitivarea planului de afaceri si analiza financiara pe primele 12 luni. In proportie de 80% am reutsit sa punctez toate cerintele necesare dar m-am impotmolit la capitolul utilaje. In mare parte, stiu de ce aparate am nevoie, dar as dori sa imi spuneti exact de ce utilaje am nevoie ca sa vad ce anume nu am trecut pe lista. Repet este o ciocolaterie, voi produce doar produse din ciocolata, adica prajituri si ciocolata de diferite forme nuante, marimi si arome. Va multumesc anticipat :floare: O seara palcuta :*


Pisoi, faci analiza financiara doar pe 12 luni? Pot sa te intreb ca IRR si NPV preconizezi sa ai pe o perioada atat de scurta?

Uite un link, poate te ajuta http://myblog.boscolo.it/

#3 Useril este offline   pisoi 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 17-December 11

Postat 18 December 2011 - 04:12 PM

Il fac doar pe 12 luni ca sa imi fac o idee despre cum va fi afacerea, evident ca daca merge bine voi continua, nu intentionez sa exist pe piata doar 1 an, dar pe investitor asta l-a interesat in mod special, primele 12 luni. Merci pt link :*

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi