Forum Culinar: Intalnirile artistilor culinari - Forum Culinar

Salt la continut

  • 65 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Intalnirile artistilor culinari

#1 Useril este offline   zoazorel 

  • Io-s aia!
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 5,494
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrăila, București, Bolintin-Vale...

Postat 15 December 2009 - 09:05 PM

Fiindca nu cred ca se mai ezista, m-am gandit ca poate se mai intampla sa ne mai si-ntalnim, si ca s-avem unde ne pune pozele si ne lauda cu cine ne-am vazut noi!
De exemplu, io fac o strigare, pentru cine vrea sa se vaza cu mine sambata , la 11 a.m in Romana la Coloane. SPER sa pot ajunge si eu! Ma gandeam s-ajung joi sau vineri.SPER s-ajung!.Punct de intalnire, gura de metrou dinspre Coloane.
Nu ma pricep, da' insist sa persist! Si cateodata chiar imi iese!

Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l ofere!!!

#2 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 15 December 2009 - 09:24 PM

Daca tot e topic cu strigaturi, anunt si io ca-s in Bucuresti duminica seara si luni! Ceva amatori de-un vin fiert pe undeva? La fro crasma / pub ori alta dugheana? :cheers: :D

#3 Useril este offline   Mutti 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 4,228
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDE

Postat 16 December 2009 - 09:51 AM

Plecasi spre casi , fato , deja?

#4 Useril este offline   dragos 

  • Ratatouille
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,237
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationZierikzee, NL

Postat 16 December 2009 - 11:05 AM

Io ajung in RO pe 25 dec.
"Pamantul s-ar fi dus, hainul,
De-a berbeleacul, vorba ceea,
De n-ar fi fost pe lume vinul,
Tutunul, dracul si femeia!"

#5 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 16 December 2009 - 12:02 PM

Dragos, zi repede, tu esti Moshu?
=))
raluca elena

#6 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 16 December 2009 - 01:22 PM

simonaro29 a spus:

Plecasi spre casi , fato , deja?


Da, sambata ne zburatacim spre romanica.... Sper sa fie drumul curatat, altfel ne ia benga!!!!!! :salut:

#7 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 16 December 2009 - 01:23 PM

raluca elena a spus:

Dragos, zi repede, tu esti Moshu?
:cheers:


N-are cum!!!!! Mosu' vine pe 24..... :salut:

#8 Useril este offline   zoazorel 

  • Io-s aia!
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 5,494
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrăila, București, Bolintin-Vale...

Postat 16 December 2009 - 02:28 PM

Si eu sper! Deocamdata sunt drumuri inchise, drumuri blocate cu TIR-uri care s-au rasturnat! Ma intreb si eu cum voi ajunge! BAFTA!
Dragos, moshule, cati anisori are "chifteaua" acum? Mi-a ramas gandul la ea! :occasion14:
Nu ma pricep, da' insist sa persist! Si cateodata chiar imi iese!

Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l ofere!!!

#9 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 16 December 2009 - 02:46 PM

zoazorel a spus:

Si eu sper! Deocamdata sunt drumuri inchise, drumuri blocate cu TIR-uri care s-au rasturnat! Ma intreb si eu cum voi ajunge! BAFTA!
Dragos, moshule, cati anisori are "chifteaua" acum? Mi-a ramas gandul la ea! :angry:


Multam de urari! La fel si tie dar si tuturor celor care trebuie sa se deplaseze, mai ales in perioada asta, cand sunt atatea probleme si cand (ca intotdeauna, de altfel) toti au fost "luati prin surprindere" de iarna!!!!! :pupic: desi acu' 3 zile se bateau cu pumnii in piept ca toate utilajele-s pregatite, oamenii-s instruiti, materiale de aruncat pe strazi / trotuare sunt sufisante. Iar acu', la prima fulguiala mai sanatoasa, cata oameni / utilaje daca ai unde!!!!!!!! Ce le-as face alora... :occasion14:

#10 Useril este offline   Olguta 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 1,342
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationBucuresti

Postat 16 December 2009 - 02:58 PM

foxyy a spus:

zoazorel a spus:

Si eu sper! Deocamdata sunt drumuri inchise, drumuri blocate cu TIR-uri care s-au rasturnat! Ma intreb si eu cum voi ajunge! BAFTA!
Dragos, moshule, cati anisori are "chifteaua" acum? Mi-a ramas gandul la ea! :D


Multam de urari! La fel si tie dar si tuturor celor care trebuie sa se deplaseze, mai ales in perioada asta, cand sunt atatea probleme si cand (ca intotdeauna, de altfel) toti au fost "luati prin surprindere" de iarna!!!!! :(( desi acu' 3 zile se bateau cu pumnii in piept ca toate utilajele-s pregatite, oamenii-s instruiti, materiale de aruncat pe strazi / trotuare sunt sufisante. Iar acu', la prima fulguiala mai sanatoasa, cata oameni / utilaje daca ai unde!!!!!!!! Ce le-as face alora... :occasion14:


Le-as face si eu ce le-ai face tu :D :angry:
De fapt, nici nu poti sa zici ca asta a fost cine stie ce ninsoare. Cel putin in Bucuresti, stratul de zapada nu e asa de gros, dar s-au miscat foarte greu. La mine pe strada (care de fapt e ditamai bulevardul), abia azi-noapte pe la 2 a trecut un utilaj din ala cu lama si a dat zapada pe trotuar :pupic: Pe strazile laturalnice au lasat zapada sa fie de samanta probabil =))
Anyway, foxxy, drum bun spre casa. Sa vii cu poze din Moldova noastra draga ca tare mi-i dor.. :sad3:
Imagine postata

#11 Useril este offline   dragos 

  • Ratatouille
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,237
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationZierikzee, NL

Postat 16 December 2009 - 02:59 PM

zoazorel a spus:

Dragos, moshule, cati anisori are "chifteaua" acum? Mi-a ramas gandul la ea! :occasion14:


2 ani si 3 luni aproape.
"Pamantul s-ar fi dus, hainul,
De-a berbeleacul, vorba ceea,
De n-ar fi fost pe lume vinul,
Tutunul, dracul si femeia!"

#12 Useril este offline   dragos 

  • Ratatouille
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,237
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationZierikzee, NL

Postat 16 December 2009 - 03:01 PM

raluca elena a spus:

Dragos, zi repede, tu esti Moshu?
:occasion14:


Ar trebui sa fiu?
"Pamantul s-ar fi dus, hainul,
De-a berbeleacul, vorba ceea,
De n-ar fi fost pe lume vinul,
Tutunul, dracul si femeia!"

#13 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 16 December 2009 - 03:13 PM

Sophie a spus:

foxyy a spus:

zoazorel a spus:

Si eu sper! Deocamdata sunt drumuri inchise, drumuri blocate cu TIR-uri care s-au rasturnat! Ma intreb si eu cum voi ajunge! BAFTA!
Dragos, moshule, cati anisori are "chifteaua" acum? Mi-a ramas gandul la ea! :P

Multam de urari! La fel si tie dar si tuturor celor care trebuie sa se deplaseze, mai ales in perioada asta, cand sunt atatea probleme si cand (ca intotdeauna, de altfel) toti au fost "luati prin surprindere" de iarna!!!!! :D desi acu' 3 zile se bateau cu pumnii in piept ca toate utilajele-s pregatite, oamenii-s instruiti, materiale de aruncat pe strazi / trotuare sunt sufisante. Iar acu', la prima fulguiala mai sanatoasa, cata oameni / utilaje daca ai unde!!!!!!!! Ce le-as face alora... :occasion14:

Le-as face si eu ce le-ai face tu =)) :angry:
De fapt, nici nu poti sa zici ca asta a fost cine stie ce ninsoare. Cel putin in Bucuresti, stratul de zapada nu e asa de gros, dar s-au miscat foarte greu. La mine pe strada (care de fapt e ditamai bulevardul), abia azi-noapte pe la 2 a trecut un utilaj din ala cu lama si a dat zapada pe trotuar :pupic: Pe strazile laturalnice au lasat zapada sa fie de samanta probabil :D
Anyway, foxxy, drum bun spre casa. Sa vii cu poze din Moldova noastra draga ca tare mi-i dor.. :((


Sophie, multumesc mult pentru urari! O sa pun cateva poze cand ajung acasa, poaten-o fi dracu' chiar atat de negru, pana la urma. :P Oricum, codul galben e pana vineri la amiaz' iar noi intram in tara abia sambata seara. De fapt, abia duminica strabatem noi tara (dormim prin Arad, la vreo pensiune). :sad3:

#14 Useril este offline   Giorgiana 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: yellow
  • Postari: 4,405
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationBucuresti

Postat 16 December 2009 - 03:19 PM

zoazorel a spus:

Si eu sper! Deocamdata sunt drumuri inchise, drumuri blocate cu TIR-uri care s-au rasturnat! Ma intreb si eu cum voi ajunge! BAFTA!


Si eu sper sa ajungi cu bine, stii tu de ce, mi-ai promis ceva si eu vreau sa te tii de promisiune?!?!
Pupici si vorbim!!!
GEORGIA

#15 Useril este offline   zoazorel 

  • Io-s aia!
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 5,494
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrăila, București, Bolintin-Vale...

Postat 16 December 2009 - 09:00 PM

Stau cu ochii pe televizor! Mai bine contramandez intalneala de sambata, ca nu cred ca voi mai reusi s-ajung eu in Bucuresti! Braila e judet inchis, Galatiul si Buzaul la fel... :blob8:
Mai bine o mutam dupa sarbatori!
Nu ma pricep, da' insist sa persist! Si cateodata chiar imi iese!

Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l ofere!!!

#16 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 16 December 2009 - 09:24 PM

zoazorel a spus:

Stau cu ochii pe televizor! Mai bine contramandez intalneala de sambata, ca nu cred ca voi mai reusi s-ajung eu in Bucuresti! Braila e judet inchis, Galatiul si Buzaul la fel... :appl:
Mai bine o mutam dupa sarbatori!



:appl: :salut: :lol: Sper sa se mai linisteasca lucrurile pana duminica... altfel ajung in Bucale via Sofia...... :blob8:

#17 Useril este offline   rym 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Scarlett
  • Postari: 176
  • Inregistrat: 24-November 09

Postat 16 December 2009 - 10:08 PM

dar traficul aerian este perturbat? fiica-mea are maine dimineata avion sv- venetia si eu sunt foarte ingrijorata de ce vad la televizor mai ales ca intoarcerea este peste o saptamana cu masina...off..


e

#18 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 16 December 2009 - 10:32 PM

rym a spus:

dar traficul aerian este perturbat? fiica-mea are maine dimineata avion sv- venetia si eu sunt foarte ingrijorata de ce vad la televizor mai ales ca intoarcerea este peste o saptamana cu masina...off..

e



In Germania am auzit ca au oprit traficul (aerian) noaptea, pe Frankfurt si cica si pe Stuttgart. Acu' nu bag mana-n foc ca-i adevarat ori am auzit io pe de-alaturi, ca nu eram prea antena la televizor!

Acu' 6 ani, veneam de la Hamburg via Budapesta, era taman de Ajun si s-a nimerit o "furtunica" in Romania de n-am putut ateriza la Otopeni - s-a intors avionul la Budapesta si abia a doua zi am ajuns in tara. E drept ca atunci a fost inchis aeroportul pentru vreo 2-3 ore, da' daca m-am nimerit taman in acea perioada... am facut Craciunu'-n aeroportul ungar :floare: :appl: :appl: Nu eram singura, eram mai multi romani, da' tot a fost naspa! Teoretic, avioanele sunt redirectionate spre cel mai apropiat aeroport, dar atunci toata Romania a fost prinsa-n acea furtuna si avionul s-a intors la Budapesta (era de-al Malev-ului).
Sper ca fiica ta sa n-aiba probleme!!!! :floare:

#19 Useril este offline   Mutti 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 4,228
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDE

Postat 17 December 2009 - 10:13 AM

foxyy a spus:


In Germania am auzit ca au oprit traficul (aerian) noaptea, pe Frankfurt si cica si pe Stuttgart. Acu' nu bag mana-n foc ca-i adevarat ori am auzit io pe de-alaturi, ca nu eram prea antena la televizor!

Acu' 6 ani, veneam de la Hamburg via Budapesta, era taman de Ajun si s-a nimerit o "furtunica" in Romania de n-am putut ateriza la Otopeni - s-a intors avionul la Budapesta si abia a doua zi am ajuns in tara. E drept ca atunci a fost inchis aeroportul pentru vreo 2-3 ore, da' daca m-am nimerit taman in acea perioada... am facut Craciunu'-n aeroportul ungar :(( :(( :(( Nu eram singura, eram mai multi romani, da' tot a fost naspa! Teoretic, avioanele sunt redirectionate spre cel mai apropiat aeroport, dar atunci toata Romania a fost prinsa-n acea furtuna si avionul s-a intors la Budapesta (era de-al Malev-ului).
Sper ca fiica ta sa n-aiba probleme!!!! :thumleft:


Foxyy , eu n-am auzit asa ceva, la noi au zburat linistite si azi-noapte.....s-au auzit din cand in cand....

#20 Useril este offline   rym 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Scarlett
  • Postari: 176
  • Inregistrat: 24-November 09

Postat 17 December 2009 - 04:37 PM

Foxxy,imi inchipui ce Craciun frumos ai sarbatorit pe aeroport.

este ora 16;30 si fiica-mea inca nu este ajunsa in italia. suceava a contramandat cursa...a trebuit sa caute o masina particulara sa poata prinde avionul de la 15;30 din bacau pentru bergamo..caci venetia a iesit din calcul.

Arata acest topic


  • 65 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi