Forum Culinar: Cu traista in...spinare - Forum Culinar

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Cu traista in...spinare CAP! raspuns la provocare :)

#41 Useril este offline   Carmella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,237
  • Inregistrat: 30-November 09

Postat 28 August 2012 - 09:18 PM

Vezi postareaLuanda, la 28 August 2012 - 12:38 AM, a spus:

Ohohoho pai Cezar Dumitru a trecut de la faza de calator de ocazie, ca mine, la ceva profesionist! Are totul calculat pe ore. Eu ma duc cum bate vantul. Ma mai uitam pe site-ul lui pt unele indicatii si intradevar experienta isi spune cuvantul. Cred ca omologul dansului e doar sotia lui care il insoteste de cele mai multe ori. :occasion14:



Stai asa, am gresit, cred ca esti Imperator incrucisat cu Elizabeth Gilbert, tipa cu "maninca, roaga-te, iubeste" ;)

#42 Useril este offline   Alexandru 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,370
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationParis, France

Postat 28 August 2012 - 09:35 PM

Vezi postareaLuanda, la 28 August 2012 - 05:22 PM, a spus:

Balinezi sunt supercool, aveam de gand sa mergem si in Lombok dar ne-am speriat de ogoh-ogoh ca ne-am nimerit inainte de nyepi day. Nu tu barca, nu tu masini...ehh am facut si noi ce am putut. Dar am luat-o un pic si spre nord spre Batur. M-as intoarce oricand in partea asta de lume. Sincer, am ales bali din motive economice ;) erau biletele ffffff ieftine dar java e pe dreams list! :occasion14:


Lombok este unul din cele mai cumplite cosmaruri pe care le-am trait calatorind. Am avut dreptul la tot tacîmul. Sfîrsit de Ramadan, au pus megafoanele si au behait în ele toata noaptea, la buda trebuia sa te duci cu picioroange, asa era de murdar. În fata camerei, cum am dat cu gîndacid, aveam un strat de doi centimetri de insecte moarte, în camera am avut un gekko din ala mare care s-a apucat sa guitze în mica pauza pe care au facut-o aia cu megafonul si cînd speram sa adorm si eu (gekko din ala de trei kile, care se aude la cinci kilometri), iar dimineata am gasit un scorpion marisor ascuns în rucsac. În tot rastimpul, a plouat. Ce mai, un festival!!!
Nu faceti aceeasi prostie de doua ori, sunt atat de multe prostii noi de facut!

#43 Useril este offline   any_annette 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,992
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 05 October 2012 - 01:10 PM

Superb Luanda, multumesc de poze, mi-am clatit ochii. Parca ma uitam la Discovery.

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi