Forum Culinar: MacBook Pro Retina - Forum Culinar

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

MacBook Pro Retina

#1 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 27 September 2012 - 10:51 PM

Mi-ar place, dar nu stiu daca sa bag mîna asa adînc în buzunar sau nu. Merita diferenta de pret (între MacBook-uri) doar pentru Retina? Va place? E bun? Merita? Avantaje, dezavantaje? Cum e trecerea de la Windows la... mar? :-*
Sau poate stiti alte aparate asemanatoare pe piata. Adica leptoape bune si cît mai subtiri.

Merci :((
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#2 Useril este offline   any_annette 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,992
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 28 September 2012 - 05:03 PM

Vezi postareaMaya, la 27 September 2012 - 10:51 PM, a spus:

Mi-ar place, dar nu stiu daca sa bag mîna asa adînc în buzunar sau nu. Merita diferenta de pret (între MacBook-uri) doar pentru Retina? Va place? E bun? Merita? Avantaje, dezavantaje? Cum e trecerea de la Windows la... mar? ;)
Sau poate stiti alte aparate asemanatoare pe piata. Adica leptoape bune si cît mai subtiri.

Merci :)


A iesit pe piata deja? E mare diferenta de pret?
Al meu sot a jurat ca la noi in casa nu va mai intra altceva decat Mac. Unul a intrat deja, eu ma mai chinui cu Vaio-ul meu, insa o sa-l schimb ca-mi da probleme.

#3 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 28 September 2012 - 07:54 PM

Vezi postareaany_annette, la 28 September 2012 - 05:03 PM, a spus:

Vezi postareaMaya, la 27 September 2012 - 10:51 PM, a spus:

Mi-ar place, dar nu stiu daca sa bag mîna asa adînc în buzunar sau nu. Merita diferenta de pret (între MacBook-uri) doar pentru Retina? Va place? E bun? Merita? Avantaje, dezavantaje? Cum e trecerea de la Windows la... mar? :)
Sau poate stiti alte aparate asemanatoare pe piata. Adica leptoape bune si cît mai subtiri.

Merci :)


A iesit pe piata deja? E mare diferenta de pret?
Al meu sot a jurat ca la noi in casa nu va mai intra altceva decat Mac. Unul a intrat deja, eu ma mai chinui cu Vaio-ul meu, insa o sa-l schimb ca-mi da probleme.


La noi este deja. Si eu la fel cu vaio (precedentul tot vaio, iar Dan le uraste :) ), dar nu ma chinui, e chiar un laptop bun si nici macar nu-i vechi, dar o sa-l dau mai departe în favoarea unui nou. Da, stiu, ma sacrific :) Chestia e ca e destul de piparat la pret retinatul. Unu de 15" la 2200 euro, chiar peste. Depinde si de model. Aceeasi marime, dar fara Retina ceva în jur/începînd de la 1700 euro.
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#4 Useril este offline   any_annette 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,992
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 29 September 2012 - 05:33 PM

Vezi postareaMaya, la 28 September 2012 - 07:54 PM, a spus:


La noi este deja. Si eu la fel cu vaio (precedentul tot vaio, iar Dan le uraste :tongue3: ), dar nu ma chinui, e chiar un laptop bun si nici macar nu-i vechi, dar o sa-l dau mai departe în favoarea unui nou. Da, stiu, ma sacrific :71: Chestia e ca e destul de piparat la pret retinatul. Unu de 15" la 2200 euro, chiar peste. Depinde si de model. Aceeasi marime, dar fara Retina ceva în jur/începînd de la 1700 euro.


Eu cred ca la mine n-a ajuns, chiar ieri ma uitam pe o oferta la alea normale, dara retina.
Mama, da' chiar ca-i piparat rau de tot!
Vaio-ul nu erau absolut deloc, dar in ultima vreme chiar nu ne mai intelegem =)) , plus ca vreau si eu un computer care sa nu ia virusi si in cazul asta n-am alta alegere decat Mac.

#5 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 30 September 2012 - 03:48 PM

Vezi postareaany_annette, la 29 September 2012 - 05:33 PM, a spus:



Eu cred ca la mine n-a ajuns, chiar ieri ma uitam pe o oferta la alea normale, dara retina.
Mama, da' chiar ca-i piparat rau de tot!
Vaio-ul nu erau absolut deloc, dar in ultima vreme chiar nu ne mai intelegem :D , plus ca vreau si eu un computer care sa nu ia virusi si in cazul asta n-am alta alegere decat Mac.

Piparat, ca de la pretul ala abia începe... si urca, si urca... :floare:
Nu stiu ce sa zic. Sînt în dubii. Nu sînt sigura ca merita atîtia bani un laptop, chiar daca e misto...
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi