Forum Culinar: Revelionul, Anul Nou, ziua mea... - Forum Culinar

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Revelionul, Anul Nou, ziua mea... Trei intr-una!

#21 Guest_Gelutza_*

  • Grup: Guests

Postat 05 January 2013 - 07:07 PM

Vezi postareaMaya, la 05 January 2013 - 04:35 PM, a spus:

Gela, la multi ani cu sanatate! :) :boohoo:
Ai facut pregatiri ca un erou! Una si una! Esti harnica percum o albinuta!
Ma duc sa-mi delectez inca odata pupila, sa le iau la rînd, asa în liniste :)


Multumesccc, la multi ani si tie!
Albinele sunt pentru mine un model de organizare/diviziune a muncii si rezultatele spectaculoase pe care le obtin ele ma fascineaza, de-a dreptul si ma fac invidioasa totodata, dar, din pacate, eu sunt asa de departe de ele...Cert este ca ma straduiesc si eu sa tin pasul, macar sa nu le fac de ras, ca o stuparita (cu diploma) ce sunt! :hungry:

Eu nu am avut puterea sa reiau postarea, oi fi gresit vreo virgula pe acolo, sa am pardon, mi se ducea mesajul in eter , una, doua si o luam de la capat cu tastarea, woww, ce aventura! Asa ca daca gasesti omisuni, adaugiri, te rog sa le corectezi, ca iti dau voie!

#22 Guest_Gelutza_*

  • Grup: Guests

Postat 05 January 2013 - 07:16 PM

Vezi postareacerra, la 05 January 2013 - 05:17 PM, a spus:

Vezi postareaGelutza, la 05 January 2013 - 12:04 AM, a spus:




La multi ani!

Nu pot sa zic nimik , pur si simplu nimik,nimik, decat ca esti o femeie de milioane, priceputa in toate pe lumea asta nu doar in bucatarie.

Te pup si iti doresc sa fi sanatoasa si sa ai parte doar de lucruri bune in viata ptr ca meriti. :boohoo: :hungry: :)


cerra, ma colplesesti,cred ca toate femeile sunt pricepute in bucatariie lor si una dintre acelea foarte pricepute esti chiar tu! Multumesc mult !

#23 Useril este offline   Ioana 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,592
  • Inregistrat: 22-December 09

Postat 05 January 2013 - 07:43 PM

La multi ani cu multa sanatate si Un an mai bun.

Toate pregatirile una si una.Piftia m-a dat pe spate, e de efect.
Bratarica trebuie sa o prestez si eu, chiar voiam sa o fac pt luni dar n-am gasit rodie
"Fine art is that in which the hand, the head, and the heart of men toghether"

Acasa la mine

#24 Guest_Gelutza_*

  • Grup: Guests

Postat 05 January 2013 - 08:12 PM

Vezi postareaIoana, la 05 January 2013 - 07:43 PM, a spus:

La multi ani cu multa sanatate si Un an mai bun.

Toate pregatirile una si una.Piftia m-a dat pe spate, e de efect.
Bratarica trebuie sa o prestez si eu, chiar voiam sa o fac pt luni dar n-am gasit rodie

Multumesc, Ioana, daca faci bratarica sa nu eziti in a pune si nuca, asa ca in reteta, eu am taiat-o mai grob,de fapt, fara nuca nu stiu daca ar avea farmec. Sa pui rodie din belsug, eu am avut una nazdravana si am pus pana la ultimul bob, cu cat mai acrisoara, cu atat mai bine, vei vedea!

#25 Useril este offline   Ellani 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,352
  • Inregistrat: 21-August 11

Postat 05 January 2013 - 10:41 PM

Inca o data,La Multi Ani si inca o data,pentru a nu stiu cata oara,ma minunez de cate reusesti sa faci,in ciuda problemelor de sanatate!Masa are acea alura de 'facut cu dragoste acasa' si cred ca si asta e unul din factorii care ii atrage pe mesenii tai,mai ales ca mereu le faci colorate,dar si naturale.Nu pot decat sa adaug 'jos palaria'! =))


Salata 'bratara' e favorita sotului,dar eu o fac mereu in varianta simplificata,adica strat de carne slaba prajita,sau gratar,ceapa domolita in unt,cartofi fierti,sfecla fiarta,semintele de rodie si maioneza intre unele straturi.El ar manca in toata ziua.Cred ca am mai vorbit de ea cu Any,pe la topicul unde am mai postat si eu din 'masutzele' mele :toothy9; ,caci mese mari nu le pot zice,dupa ce vad pe aici pe la multele gospodine.

#26 Useril este offline   Daniella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10,870
  • Inregistrat: 04-July 10

Postat 05 January 2013 - 11:56 PM

La multi ani, cu multa sanatate, alaturi de cei dragi! Felicitari pentru pregatiri, pentru prezentare, pentru tot! Esti mare si faci minuni :toothy9;!

Hrana sa-ti fie leac si leacul sa-ti fie hrana. (Hipocrates)

Happiness must always be an inside joy!

#27 Guest_Gelutza_*

  • Grup: Guests

Postat 06 January 2013 - 12:01 AM

Vezi postareaEllani, la 05 January 2013 - 10:41 PM, a spus:

Inca o data,La Multi Ani si inca o data,pentru a nu stiu cata oara,ma minunez de cate reusesti sa faci,in ciuda problemelor de sanatate!Masa are acea alura de 'facut cu dragoste acasa' si cred ca si asta e unul din factorii care ii atrage pe mesenii tai,mai ales ca mereu le faci colorate,dar si naturale.Nu pot decat sa adaug 'jos palaria'! =))


Salata 'bratara' e favorita sotului,dar eu o fac mereu in varianta simplificata,adica strat de carne slaba prajita,sau gratar,ceapa domolita in unt,cartofi fierti,sfecla fiarta,semintele de rodie si maioneza intre unele straturi.El ar manca in toata ziua.Cred ca am mai vorbit de ea cu Any,pe la topicul unde am mai postat si eu din 'masutzele' mele =)) ,caci mese mari nu le pot zice,dupa ce vad pe aici pe la multele gospodine.


Si eu inca o data iti multumesc frumos! :toothy9; Cu musafirii mei este poveste lunga...sotul are trei frati, care la randul lor au copii, am si eu o sora mai aproape si nepoate, am si frate,dar el nu a fost, ca-i departe, avem o armata de fini si un batalion de finici plus prietenii, care n-au venit toti, asteapta revansa la ziua sotului, care coincide cu ziua casatoriei, e pe aproape, dar am decis, bufet suedez, m-am resimtit dupa toate astea si nu vreau sa ma mai expun, azi am stat in pat pana la zece si ceva...

Referitor la bratara...
Eu nu am dat de topicul asta de care zici, mi-e si rusine sa mai zic asta, intru, ce-i drept cu un anumit interes, postez sau caut ceva, ies repede. Azi m-am minunat cand am vazut la suprafata topicul cu pregatirile de Craciun, l-am citit cu drag si m-am apucat, fara sa pot finaliza, sa postez si pregatelile mele, nu mi-a reusit si nu mai postez nimic pana nu se rezola ceva, ca ma apuca nervii.
Ma duc sa caut topicul tau...

#28 Guest_Gelutza_*

  • Grup: Guests

Postat 06 January 2013 - 12:05 AM

Vezi postareaDaniella, la 05 January 2013 - 11:56 PM, a spus:

La multi ani, cu multa sanatate, alaturi de cei dragi! Felicitari pentru pregatiri, pentru prezentare, pentru tot! Esti mare si faci minuni =))!

Multumesc, Daniella, :toothy9; chiar ca sunt mare, am facut o groaza de ani...nu-i mai spun in gura mare, sincera sa fiu, vreau numaratoare inversa de acum incolo! =))

#29 Useril este offline   Giorgiana 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: yellow
  • Postari: 4,405
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationBucuresti

Postat 07 January 2013 - 11:24 AM

Gelutza, ce de bunatati ai pregatit, esti o harnica si jumatate! :love7: :occasion14:

Sa fiti sanatosi, sa mai faci bunatati, sa aveti un an bun, indestulat si cum ti-am mai spus: Sa va vad cu nepotei!
GEORGIA

#30 Guest_Gelutza_*

  • Grup: Guests

Postat 08 January 2013 - 02:43 PM

Vezi postareaGiorgiana, la 07 January 2013 - 11:24 AM, a spus:

Gelutza, ce de bunatati ai pregatit, esti o harnica si jumatate! B) B)

Sa fiti sanatosi, sa mai faci bunatati, sa aveti un an bun, indestulat si cum ti-am mai spus: Sa va vad cu nepotei!

Saru'mana, saru'mana, saru'mana!

#31 Useril este offline   stella 

  • Ambasadoarea artistilor culinari
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 7,715
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 24 March 2013 - 11:46 PM

Gela draga, nu stiu cum de mi-a *scapat* acest topik; cu maaaaaaaaaare intarziere un mare La multi ani si in special un mare bravo pemtru tot...incredibila piftia, si tot ce o acompania .
Felicitarile si urarile sunt bine primite oricand :hungry:
Ma bucur ca ai facut trufele :drool: *mele* ( vorba vine, ca asa cum spusei e o reteta pe care acum jde mii de ani am citit-o pe o * pe un pachet de ciocolata neagra * si de atunci o aplic mereu :drool:.
Sanatate si noroc intregii familii :hungry:

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi