Forum Culinar: Prajitura de post cu fructe uscate - Forum Culinar

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Prajitura de post cu fructe uscate Usor de facut, apetisanta si aratoasa

#21 Guest_Gelutza_*

  • Grup: Guests

Postat 18 April 2013 - 08:02 PM

Vezi postareacerra, la 16 April 2013 - 10:57 PM, a spus:

Vezi postareasorinadaniela, la 16 April 2013 - 10:53 PM, a spus:

Da, făină jumi juma am folosit și, sincer, nu am avut probleme de genul asta până acum.
E prima oară..


Ptr ca aveai si ou in compozitie. Astea de post, sunt pik altfel mai ales daca se fac cu faina care o folosim noi si tarate. Este normal sa fie asa. Lasi pik mai mult la copt si este bine.


Pup cerulina saritoare! :notworthy:

#22 Useril este offline   ela 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 372
  • Inregistrat: 12-September 11

Postat 19 April 2013 - 02:38 PM

Multumesc de ajutor, fetelor! ;) Pana sa citesc aici, o facusem deja cu lapte de soia (de fapt e o bautura de orez si soia, iau mereu pentru al meu in post, mie nu-mi place asa simpla, dar o folosesc la prajituri. Laptele de soia nu ne place deloc). Mi-a intrat mai mult lichid decat scrie in reteta, si cred ca ar mai fi mers inca putin. Oricum a fost foarte buna. Am folosit caise si prune uscate, stafide si fructe goji. Aveam si cateva merisoare, dar am uitat de ele. Deasupra am pus granule de migdale.
Multumesc Gelutza pentru reteta! ;)

Imagine atasata: monthly_04_2013/post-1290-13663750061749.jpg

#23 Useril este offline   bristena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,329
  • Inregistrat: 26-November 09

Postat 19 April 2013 - 05:00 PM

Ela, ce faina ti-a iesit!!!
fiica dacilor

#24 Guest_Gelutza_*

  • Grup: Guests

Postat 19 April 2013 - 07:26 PM

Vezi postareaela, la 19 April 2013 - 02:38 PM, a spus:

Multumesc de ajutor, fetelor! :snorting: Pana sa citesc aici, o facusem deja cu lapte de soia (de fapt e o bautura de orez si soia, iau mereu pentru al meu in post, mie nu-mi place asa simpla, dar o folosesc la prajituri. Laptele de soia nu ne place deloc). Mi-a intrat mai mult lichid decat scrie in reteta, si cred ca ar mai fi mers inca putin. Oricum a fost foarte buna. Am folosit caise si prune uscate, stafide si fructe goji. Aveam si cateva merisoare, dar am uitat de ele. Deasupra am pus granule de migdale.
Multumesc Gelutza pentru reteta! =))



Arata foarte bine, bravo, ela!

Cu fructele se poate jongla si eu pun ce am la indemana, important este sa nu fie crude, ci uscate, am incercat cu afine congelate, fiindca d'astea am eu multe si toate s-au dus la fund, dar tot ce-am pus uscat, a mers!

#25 Useril este offline   ela 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 372
  • Inregistrat: 12-September 11

Postat 20 April 2013 - 09:24 PM

Multumesc frumos! :)

A mea s-a rumenit un pic cam tare la fund, dar asta e vina cuptorului. Oricum a fost foarte buna! A ta Gelutza pare totusi mai pufoasa, nu ca ma plang, ca si a mea a fost, dar in poze parca nu se vede la fel.

#26 Useril este offline   pal.elena 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 15-August 13

Postat 15 August 2013 - 06:41 PM

de unde as putea sa fac rost de fructe uscate? sunt in comert? eu nu am vazut momentan prin supermarketurile din orasul meu.. imi poti recomanda o anumita firma care le distribuie sau ceva? :o3

Aceasta postare a fost editata de Alexandru: 16 August 2013 - 10:00 AM
Motiv editare: Publicitate neautorizata


Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi