Forum Culinar: parcare in craiova - Forum Culinar

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

parcare in craiova

#1 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 22 December 2009 - 04:32 AM

intentionez sa dau uo tura pan tara anu' asta in mai cind vin in ro. planui sa inchiriez uo masina si sa ma fitzii. nevazmea de ex vrea la sarmisegetuza (ea e mereu aia patrioata din familie).

acu' io personal vreau la craiova. bunica-mea a avut casa acolo, am trait si eu destul prin locu' ala. necazu' e ca ultima oara am vazut craiova in 1994. banui ca-n 25 de ani multe s-au schimbat. stiu ca inca pe vremea aia era o veselie de parcat masina. singuru' loc in care stiam ca (pe vremea aia) e loc oarecum "la sigur" era in fata stadionului "central". acu' stiu doar ca stadionu' mai exista. polivalenta am auzit ca a ars. avetz careva, va rog, informatii mai noi? ma gindeam sa vin cu masina si o lasam citeva ore undeva, ca la cit de mare e centru', il batem cu picioru'. numa' ca nu vreau sa caut doo ore un loc de parcare.

sar'na in avans.
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#2 Useril este offline   yoyo 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,196
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationIn mijloc de codru des

Postat 19 January 2010 - 11:48 AM

Vin un pic mai tarziu cu informatii despre Craiova. Nu sunt de acolo insa mai nou convietzuiesc acolo sezonier asa ca pot sa-ti dau cateva sugestii referitor la parcari.
Centrul poti sa-l bati la picior pentru ca nu e asa de mare adica de la fantana muzicala cred ca ai 500 mt si iesi din centru ma refer aici portiunea cu magazine de colindat. Fantana este langa magazinul mare si vechi Mercur. Langa primarie, prefectura, parcul englezesc gasesti loc de parcare important e sa si gasesti liber. Depinde foarte mult si de ora la care ajungi si vrei sa vezi orasul.
Ce iti recoman ca obiective in Craiova ar fi Parcul Tineretului care e foarte frumos amenajat. Pe calea Bucuresti poti intra in cafenele insa si pe centru gasesti multe.
Aici gasesti informatii despre craiova http://www.craiova.r...og/tag/craiova/ (daca e problema ca am postat pagina de browser rog administratorii sa o stearga).
Aici gasesti si imagini live din centru Craiovei http://www.fantanamu...la.ro/live2.htm .

#3 Useril este offline   zoazorel 

  • Io-s aia!
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 5,494
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrăila, București, Bolintin-Vale...

Postat 23 January 2010 - 12:59 PM

vaxile a spus:

intentionez sa dau uo tura pan tara anu' asta in mai cind vin in ro. planui sa inchiriez uo masina si sa ma fitzii. nevazmea de ex vrea la sarmisegetuza (ea e mereu aia patrioata din familie).

acu' io personal vreau la craiova. bunica-mea a avut casa acolo, am trait si eu destul prin locu' ala. necazu' e ca ultima oara am vazut craiova in 1994. banui ca-n 25 de ani multe s-au schimbat. stiu ca inca pe vremea aia era o veselie de parcat masina. singuru' loc in care stiam ca (pe vremea aia) e loc oarecum "la sigur" era in fata stadionului "central". acu' stiu doar ca stadionu' mai exista. polivalenta am auzit ca a ars. avetz careva, va rog, informatii mai noi? ma gindeam sa vin cu masina si o lasam citeva ore undeva, ca la cit de mare e centru', il batem cu picioru'. numa' ca nu vreau sa caut doo ore un loc de parcare.

sar'na in avans.


Acolo unde locuiesti tu e o bucla temporala? 2010-1994=15 ani! Sau ai fost in 1984?
Vaxileee, matematica si carnea da porc are colesterol d'ala prost, pa persoana fizica! :floare: :hello:
Nu ma pricep, da' insist sa persist! Si cateodata chiar imi iese!

Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l ofere!!!

#4 Useril este offline   petunie 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,817
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDeutschland

Postat 25 January 2010 - 12:47 PM

zoazorel a spus:

vaxile a spus:

intentionez sa dau uo tura pan tara anu' asta in mai cind vin in ro. planui sa inchiriez uo masina si sa ma fitzii. nevazmea de ex vrea la sarmisegetuza (ea e mereu aia patrioata din familie).

acu' io personal vreau la craiova. bunica-mea a avut casa acolo, am trait si eu destul prin locu' ala. necazu' e ca ultima oara am vazut craiova in 1994. banui ca-n 25 de ani multe s-au schimbat. stiu ca inca pe vremea aia era o veselie de parcat masina. singuru' loc in care stiam ca (pe vremea aia) e loc oarecum "la sigur" era in fata stadionului "central". acu' stiu doar ca stadionu' mai exista. polivalenta am auzit ca a ars. avetz careva, va rog, informatii mai noi? ma gindeam sa vin cu masina si o lasam citeva ore undeva, ca la cit de mare e centru', il batem cu picioru'. numa' ca nu vreau sa caut doo ore un loc de parcare.

sar'na in avans.


Acolo unde locuiesti tu e o bucla temporala? 2010-1994=15 ani! Sau ai fost in 1984?
Vaxileee, matematica si carnea da porc are colesterol d'ala prost, pa persoana fizica! :-* :-*



Mie-mi da 16 :-* :mrgreen:
Manchmal ist weniger einfach mehr....

#5 Useril este offline   zoazorel 

  • Io-s aia!
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 5,494
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrăila, București, Bolintin-Vale...

Postat 25 January 2010 - 08:35 PM

am zis ca fiind ianuarie...inca nu s-a-ncheiat anul...fiscal 2009! :lol:
16, asa e!
Nu ma pricep, da' insist sa persist! Si cateodata chiar imi iese!

Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l ofere!!!

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi