Forum Culinar: Ati suferit vreodata de astenie? - Forum Culinar

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Ati suferit vreodata de astenie?

#1 Useril este offline   roxi 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 8
  • Inregistrat: 25-October 13

Postat 20 December 2013 - 11:53 AM

Pentru ca nu se mai intelegea cu mine sotul meu m-a obligat sa mergem la medic. Eu credeam ca n-am nimic si ca toate starile mele proaste si durerile musculare si lipsa poftei de mancare sunt doar o perioada nefasta peste care voi trece usor. Insa n-a fost asa si foarte bine am facut sa merg la doctor.Am fost diagnosticata cu astenie si mi-a spus sa iau Enerios, un medicament care sa ma ajute sa imi recapat vitalitatea, insa parca as mai vrea cateva pareri. Voi ati auzit ceva despre el? Merci

#2 Useril este offline   Carmella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,237
  • Inregistrat: 30-November 09

Postat 20 December 2013 - 12:37 PM

Vezi postarearoxi, la 20 December 2013 - 11:53 AM, a spus:

Pentru ca nu se mai intelegea cu mine sotul meu m-a obligat sa mergem la medic. Eu credeam ca n-am nimic si ca toate starile mele proaste si durerile musculare si lipsa poftei de mancare sunt doar o perioada nefasta peste care voi trece usor. Insa n-a fost asa si foarte bine am facut sa merg la doctor.Am fost diagnosticata cu astenie si mi-a spus sa iau Enerios, un medicament care sa ma ajute sa imi recapat vitalitatea, insa parca as mai vrea cateva pareri. Voi ati auzit ceva despre el? Merci


La ce specialitate de medic ai fost? Astenia ar trebui completata ca diagnostic cu inca ceva (NEURastenia, de exemplu, sau astenie de "ceva"), altfel inseamna "doar" o slabire a organismului care il califica doar ca un simptom si nu ca un diagnostic. Medicamentul e Enerion si daca ti l-a dat inseamna ca a avut un motiv, asa ca as zice sa il iei fara sa ceri pareri :thumleft:

#3 Useril este offline   aura 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,681
  • Inregistrat: 04-December 09
  • Locationcanada

Postat 20 December 2013 - 03:25 PM

Roxi, imi pare rau dar eu nu pot sa te lamuresc, nu stiu nimic despre medicamente. Banuiesc ca ai cautat deja pe internet impresii despre enerion si ca te-ai lamurit cat de cat.

Multa sanatate si refacere rapida!
"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

#4 Useril este offline   roxi 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 8
  • Inregistrat: 25-October 13

Postat 22 January 2014 - 11:06 AM

Vezi postareaaura, la 20 December 2013 - 03:25 PM, a spus:

Roxi, imi pare rau dar eu nu pot sa te lamuresc, nu stiu nimic despre medicamente. Banuiesc ca ai cautat deja pe internet impresii despre enerion si ca te-ai lamurit cat de cat.

Multa sanatate si refacere rapida!


E in regula Aura, merci frumos. De cand am inceput tratamentul cu enerion, chiar mi-am recuperat din energie, sunt mult mai bine. Si incerc usor, usor sa imi schimb si alimentatia si sa nu ma mai stresez atat!:occasion15:

#5 Useril este offline   anastasia 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 04-March 14

Postat 04 March 2014 - 10:39 AM

Vezi postarearoxi, la 22 January 2014 - 11:06 AM, a spus:

Vezi postareaaura, la 20 December 2013 - 03:25 PM, a spus:

Roxi, imi pare rau dar eu nu pot sa te lamuresc, nu stiu nimic despre medicamente. Banuiesc ca ai cautat deja pe internet impresii despre enerion si ca te-ai lamurit cat de cat.

Multa sanatate si refacere rapida!


E in regula Aura, merci frumos. De cand am inceput tratamentul cu enerion, chiar mi-am recuperat din energie, sunt mult mai bine. Si incerc usor, usor sa imi schimb si alimentatia si sa nu ma mai stresez atat!:)


Buna, medicamentul e chiar bun, am o prietena care s-a confruntat cu o situatie tare neplacuta: ii venea sa planga din orice, era agitata si nu ii convenea nimic, se plangea mereu de dureri de cap. De curand a fost la doctor si a fost diagnosticata cu astenie functionala, iar medicul i-a recomandat Enerion (pe baza de sulbutiamina). efectele au inceput sa apara inca de la prima utilizare!

#6 Useril este offline   malvina 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 10-April 14

Postat 10 April 2014 - 02:20 PM

In fiecare an, in perioada asta ma lupt cu astenia, insa nu i-am gasit inca un remediu. Starile mele de oboseala si lipsa de concentrare sunt deja ajunse la extrem, nu mai stiu ce sa mai iau. O ruda mi-a recomandat medicamentul Enerion, pe baza de sulbutiamina. Am luat o pastila si deja ma simt mult mai bine. Vi-l recomand si voua cu incredere!

#7 Useril este offline   simo 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 29-January 11

Postat 24 April 2014 - 10:56 AM

Vezi postareamalvina, la 10 April 2014 - 02:20 PM, a spus:

In fiecare an, in perioada asta ma lupt cu astenia, insa nu i-am gasit inca un remediu. Starile mele de oboseala si lipsa de concentrare sunt deja ajunse la extrem, nu mai stiu ce sa mai iau. O ruda mi-a recomandat medicamentul Enerion, pe baza de sulbutiamina. Am luat o pastila si deja ma simt mult mai bine. Vi-l recomand si voua cu incredere!


#8 Useril este offline   simo 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 29-January 11

Postat 24 April 2014 - 10:56 AM

Vezi postareasimo, la 24 April 2014 - 10:56 AM, a spus:

Vezi postareamalvina, la 10 April 2014 - 02:20 PM, a spus:

In fiecare an, in perioada asta ma lupt cu astenia, insa nu i-am gasit inca un remediu. Starile mele de oboseala si lipsa de concentrare sunt deja ajunse la extrem, nu mai stiu ce sa mai iau. O ruda mi-a recomandat medicamentul Enerion, pe baza de sulbutiamina. Am luat o pastila si deja ma simt mult mai bine. Vi-l recomand si voua cu incredere!


Cam multa reclama.............

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi