Forum Culinar: veruca - Forum Culinar

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

veruca cum am scapat

#1 Useril este offline   AllyMcBeal 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 65
  • Inregistrat: 30-November 09

Postat 26 January 2014 - 09:14 PM

M-am gandit ca poate e de folos si altora.
Fetita mea a avut la degetul mare de la picior o veruca (neg) care crestea vazand cu ochii.
Dupa ce am incercat fara succes Wartner - Cryopharma (un spray care zice ca ingheata negul), am folosit Duofilm. Dupa dusul de seara, am pilit - cu pila din trusa medicamentului precedent (ca un fel de smirghel) negul, apoi am aplicat cu pensula Duofilm. Desi parea descurajator la inceput, dupa DOUA LUNI (da, atat a durat) am avut surpriza sa se desprinda si sa mearga pielea cu buba cu tot. (Nu mai spun ca buba facuse su niste pui intre timp, pe care i-am tratat la fel si au disparut deodata cu mama lor).
Sper sa fie si altora de folos.
Sanatate maxima !

#2 Useril este offline   Georgeta Violeta 

  • Ajutor de bucatar
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 28
  • Inregistrat: 17-January 12
  • LocationBucuresti

Postat 12 August 2014 - 12:25 PM

Ai dreptate. DUOFILM este foarte bun si pentru "verucii" care apar pe gat. Unii spun ca se datoreaza transpiratiei iar altii spun ca sunt cauzati de parfumurile folosite. Cred ca au dreptate cu totii.
Se aplica cu grija si rabdare DUOFILM pe fiecare veruc in parte. Acesta se usuca si cade in curand lasand locul cu o mica cicatrice care dispare si ea. Este cel mai bun tratament descoperit de mine pana acum. Am incercat si cu electrocauterizarea verucilor dar este dureroasa si reapar rapid si mai multi.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi