Forum Culinar: Biscuiti cu nutella - Forum Culinar

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Biscuiti cu nutella

#21 Useril este offline   LauraA 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 37
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 26 November 2009 - 08:42 AM

simonaro29 a spus:

Laura , incepe sa-mi placa forumul asta si mai mult :love3: , acum ca ai aparut si tu!

:love7:


Simo draga mea eu dupa ce am vazut anuntul pe blogul Mayei am dat fuga aici in speranta ca va voi reintalni pe toate si uite ca asa a fost!! Abia acum imi dau seama cat mi-ati lipsit !! Te pup si bine te-am regasit!!! :)

#22 Useril este offline   LauraA 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 37
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 26 November 2009 - 08:46 AM

raluca elena a spus:

Laura cred ca trebuie sa fac retetaX3, ca numai eu am capacitate de 2 portii :love7: la cum arata!

Faine poze! Bine ai venit!


Bine te-am regasit Raluca!! Pai sa stii ca multi nu prea ies si daca iti place nutella chiar iti recomand o portie mai mare. Eu in ultima perioada gatesc des si putin si daca mi se intampla sa fac cantitate mai mare o impart pe la cunostinte ca sa nu fiu tentata. Te pup si ma bucur ca iti plac! :love3:

#23 Useril este offline   LauraA 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 37
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 26 November 2009 - 08:48 AM

Daneza13 a spus:

Laura, ma bucur sa te revad :love3: si-mi place si reteta de nutelosi. E trecuta pe lista de facut, mai ales ca ai mei adora nutella. :)


Dana a trecut o vesnicie de cant nu te-am mai vazut!! Te pup si tare ma bucur sa te revad in noua formula!! :love7:

#24 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 26 November 2009 - 11:16 AM

LauraA a spus:

raluca elena a spus:

Laura cred ca trebuie sa fac retetaX3, ca numai eu am capacitate de 2 portii :scratch: la cum arata!

Faine poze! Bine ai venit!


Bine te-am regasit Raluca!! Pai sa stii ca multi nu prea ies si daca iti place nutella chiar iti recomand o portie mai mare. Eu in ultima perioada gatesc des si putin si daca mi se intampla sa fac cantitate mai mare o impart pe la cunostinte ca sa nu fiu tentata. Te pup si ma bucur ca iti plac! :scratch:


Ahaaaaaaaaaaaaaam, la fel fac si eu, fac si dau, ca nu pot de buna voie si nesilita de nimeni sa stau cu dusmanul in frigider :salut:
raluca elena

#25 Useril este offline   Oana 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 26-November 09

Postat 27 November 2009 - 01:13 PM

Am facut acesti biscuiti, doar ca reteta am luat-o de pe blogul Laurei. Sunt foarte deliciosi si foarte pufosi. Multumesc mult de reteta, Laura. :headbang:

#26 Useril este offline   Otti 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 52
  • Inregistrat: 28-November 09
  • LocationBerlin

Postat 29 November 2009 - 01:06 PM

Ce bine arata,azi ii fac dar in loc de nutella o sa folosesc o crema de cafea,deja salivez :lol:
Blup...

#27 Useril este offline   LauraA 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 37
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 30 November 2009 - 08:28 AM

raluca elena a spus:

LauraA a spus:

raluca elena a spus:

Laura cred ca trebuie sa fac retetaX3, ca numai eu am capacitate de 2 portii :P la cum arata!

Faine poze! Bine ai venit!


Bine te-am regasit Raluca!! Pai sa stii ca multi nu prea ies si daca iti place nutella chiar iti recomand o portie mai mare. Eu in ultima perioada gatesc des si putin si daca mi se intampla sa fac cantitate mai mare o impart pe la cunostinte ca sa nu fiu tentata. Te pup si ma bucur ca iti plac! :lol:


Ahaaaaaaaaaaaaaam, la fel fac si eu, fac si dau, ca nu pot de buna voie si nesilita de nimeni sa stau cu dusmanul in frigider :P


Plus ca e asa fain sa dai!! Mie imi place mult sa impart in stanga si dreapta dusmanii din frigider. Al meu sot se cam opune cand ii place mult mult un dusman dar asta e, tot trebuie dat afara din casa!! :)

#28 Useril este offline   LauraA 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 37
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 30 November 2009 - 08:32 AM

Otti a spus:

Ce bine arata,azi ii fac dar in loc de nutella o sa folosesc o crema de cafea,deja salivez :lol:


Ador cafeaua si nici nu vreau sa ma gandesc cat sunt de divini cu crema de cafea. Cum o faci? Te rog eu mult cand ai timp pune reteta aici ca sunt foarte curioasa.

#29 Useril este offline   LauraA 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 37
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 30 November 2009 - 08:33 AM

Oana a spus:

Am facut acesti biscuiti, doar ca reteta am luat-o de pe blogul Laurei. Sunt foarte deliciosi si foarte pufosi. Multumesc mult de reteta, Laura. :love7:


Eu multumesc Oana draga ca i-ai incercat si ca ti-au placut!! Te pup si o saptamana minunata sa ai!! :pupic:

#30 Useril este offline   cricket 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 49
  • Inregistrat: 28-November 09
  • LocationIasi

Postat 02 December 2009 - 08:44 PM

Bine v-am / te-am regasit mai intai. I-am facut ieri biscuitii, au iesit f. fragezi si buni. Mie mi s-au turtit mai tare la copt, e posibil sa fi facut si bilele mai mari, se lipeau de degete si n-am mai stat la rotunjit.

multumesc frumos Laura, o sa-i repet de Craciun avand in minte si niste dungi de cioco alba pe deasupra (artista din mine se da mare :D )

p.s. am mai facut si alte retete in lunile din urma de pe blogul tau, pe calea asta multumesc inca o data! =))

#31 Useril este offline   Otti 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 52
  • Inregistrat: 28-November 09
  • LocationBerlin

Postat 03 December 2009 - 04:13 PM

Am facut din start portie dubla,sant minunati.In legatura cu crema de cafea,eu o cumpar.Dar daca faci reteta Adrianei,postata de Maya, de nutella, in care adaogi cafea instant,cred ca va iesi ceva bun :pupic: .
Multumesc de reteta Laura :floare:

Imagini atasate

  • Imagine atasata: 240_826932da29f9b4131602f62cc83ae08c.jpg

Blup...

#32 Useril este offline   yandira 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Scarlett
  • Postari: 211
  • Inregistrat: 30-November 09

Postat 08 December 2009 - 06:57 PM

Laura ce bucuroasa sant ca ai venit, desi oricum eram la curent cu toate minunatiile tale, dar aici parca te simt mai aproape. :beer2:
Imagine postata

#33 Useril este offline   LauraA 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 37
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 14 December 2009 - 10:22 AM

Otti a spus:

Am facut din start portie dubla,sant minunati.In legatura cu crema de cafea,eu o cumpar.Dar daca faci reteta Adrianei,postata de Maya, de nutella, in care adaogi cafea instant,cred ca va iesi ceva bun :D .
Multumesc de reteta Laura =))


Draga Otti arata magnific biscuitii tai si sunt convinsa ca au o aroma deosebita datorita cremei de cafea. O sa incerc neaparat reteta Adrianei cu cafea instant si o sa-i fac si eu ca tine. Aici nu am vazut crema de cafea dar ca sa fiu sincera nici nu am cautat foarte bine asa ca in weekend o sa ma apuc sa caut ca poate am noroc sa gasesc si eu aici. Te pup si multumesc ca ai incercat biscutii!! :D

#34 Useril este offline   LauraA 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 37
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 14 December 2009 - 10:26 AM

yandira a spus:

Laura ce bucuroasa sant ca ai venit, desi oricum eram la curent cu toate minunatiile tale, dar aici parca te simt mai aproape. :D


Cat ma bucur sa te revad draga mea Yandira!! Noi ne-am mai intalnit virtual pe blog dar, exact cum ai spus, aici e altfel, mult mai frumos si mai aproape. Te pup cu mare drag!! =))

#35 Useril este offline   LauraA 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 37
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 14 December 2009 - 10:31 AM

cricket a spus:

Bine v-am / te-am regasit mai intai. I-am facut ieri biscuitii, au iesit f. fragezi si buni. Mie mi s-au turtit mai tare la copt, e posibil sa fi facut si bilele mai mari, se lipeau de degete si n-am mai stat la rotunjit.

multumesc frumos Laura, o sa-i repet de Craciun avand in minte si niste dungi de cioco alba pe deasupra (artista din mine se da mare :D )

p.s. am mai facut si alte retete in lunile din urma de pe blogul tau, pe calea asta multumesc inca o data! =))


Bine te-am regasit Crcket!! Dezavantajul acestor biscuitei e ca devin lipiciosi daca nu sunt lucrati rapid. Ma gandeam ca data viitoare sa ii trec putin prin congelator inainte de a le da forma. Cu niste dungulite de cicoco alba vor arata super eleganti. Te pup draga mea si iti multumesc ca ma vizitezi si ai incercat din retetele mele!! :D

#36 Useril este offline   mona 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 417
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 19 December 2009 - 07:30 PM

Laura,m-am gandit sa-ti arat ce am reusit sa fac din reteta ta :oops:
Nu stiu ce s-a intamplat dar guguloaiele mele s-au latit un toata tava .Cred ca am avut oole prea mari :lol:
Asa ca ,fiind o mica Anna-Mona-Olsen,va prezint........transformarea :laughing7:
Braduti unsi cu dulceata de nectarine si tavaliti prin zahar colorat (Eataly :love7: )

Imagine postata


Asa-i ca nu te superi foarte tare ? Mai ales ca au iesit tare buni !
:love7:




#37 Useril este offline   LauraA 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 37
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 23 December 2009 - 09:21 AM

mona a spus:

Laura,m-am gandit sa-ti arat ce am reusit sa fac din reteta ta :oops:
Nu stiu ce s-a intamplat dar guguloaiele mele s-au latit un toata tava .Cred ca am avut oole prea mari :o
Asa ca ,fiind o mica Anna-Mona-Olsen,va prezint........transformarea :laughing7:
Braduti unsi cu dulceata de nectarine si tavaliti prin zahar colorat (Eataly =)) )




Asa-i ca nu te superi foarte tare ? Mai ales ca au iesit tare buni !
:scratch:




Cum sa ma supar Mona??? Ai facut niste braduti minunati si foaaarte festivi. Si mie mi s-au latit o leaca in tava dar nu foarte mult. Pesemne ouale mele au fost mai micute!! :o
Te pup si mersi mult ca i-ai incercat!! :D

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi