Forum Culinar: Femeie te nasti, mama devii - Forum Culinar

Salt la continut

  • 18 Pagini +
  • « Prima
  • 16
  • 17
  • 18
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Femeie te nasti, mama devii

#341 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 22 February 2011 - 01:21 PM

Vezi postareaCristina, la 22 February 2011 - 12:07 PM, a spus:

Deci noi vom avea o fetita. DPN 29 iulie 2011 :headbang:

Sa fie într-un ceas bun,si sa aveti o fetita sanatoasa!
Cristina,tot asa rau îti este?Eu am avut stari de voma 8 luni.Am vomat începînd cu încheierea primei luni de sarcina pîna pe masa de op cînd a venit pe lume fiica-mea :floare:(si asta de cîteva ori pe zi) La început a fost chiar nasol de tot,nu puteam lua nici ceva impotriva acestei stari ca vomam medicamentul.Dupa care l-am facut de vreo 2 ori intravenos,apoi am renuntat pentru ca dupa perfuzia care trebuia sa fie contra vomatului,mi s-a facut si mai rau.
Am avut si eu noroc cu sotiorul care a facut atunci multe în casa + mîncare...etc.
A trebuit sa schimbam tot de la detergent la gel de dush.Cumparam totul fara parfum,si din pacate si cei care treceau pe la mine,trebuiau sa ma viziteze fara parfum,fara sa miroase a ceva :biggrin: ...dar au fot toti draguti.
În rest....toate bune :pupic:

Important este sa fie bblina bine,ca restul trece odata cu secunda în care o vei vedea pentru prima data.
Va doresc toate cele bune mai departe si husbandului :rolleyes: !
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#342 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 22 February 2011 - 01:23 PM

Andrada,poti sa începi cu acidul folic de pe acum.Te asteptam cu niuzuri!
Bafta! :rolleyes:
(Si ma bucur ca te revad :headbang: )
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#343 Useril este offline   Daniella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10,870
  • Inregistrat: 04-July 10

Postat 22 February 2011 - 01:52 PM

splendid Cristina! ai grija de amandoua si de tati! iti doresc sarcina mai usoara pe care sa o duci la bun sfarsit si sa aduci pe lume o bebelina sanatoasa!

Hrana sa-ti fie leac si leacul sa-ti fie hrana. (Hipocrates)

Happiness must always be an inside joy!

#344 Useril este offline   Ioana 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,592
  • Inregistrat: 22-December 09

Postat 23 February 2011 - 02:57 PM

Cristina, felicitari pt fetita, o perioada frumoasa de acum in colo cu cat mai putine greturi.

Hanna, te asteptam cu vesti cat mai repede
"Fine art is that in which the hand, the head, and the heart of men toghether"

Acasa la mine

#345 Useril este offline   Cristina 

  • Regina Lamâilor
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 907
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationDown Under

Postat 24 February 2011 - 09:59 AM

Mie tot rau imi este dar reusesc sa fac fata cu medicamente. Mine facem 4 luni si jumatate - deci am ajuns la jumatate.

Multumim mult de tot pntru urari si ganduri bune.

#346 Useril este offline   stella 

  • Ambasadoarea artistilor culinari
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 7,715
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 24 February 2011 - 10:02 AM

Cristina , felicitari pentru domnisoara.
Cum te mai simti? sanatate maxima si sarcina cat mai usoara .

#347 Useril este offline   Cristina 

  • Regina Lamâilor
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 907
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationDown Under

Postat 11 March 2011 - 12:48 PM

Vezi postareastella, la 24 February 2011 - 10:02 AM, a spus:

Cristina , felicitari pentru domnisoara.
Cum te mai simti? sanatate maxima si sarcina cat mai usoara .


;) Stella. Eu ma simt mai bine dar nu pot renunta la psatile ca mi-e foarte rau fara. Am redus doza la jumatate dar cel putin pot functiona cat de cat normal - adica merg la servici, ca acasa nu prea mai fac nimic sunt musafir. The Husband ne rasfata si are grija de fetele lui si nu ne prea lasa sa facem nimic acasa.
Ieri am avut ecografia de 20 de saptamani si totul este bine. Asta mica zburda la mine in burta de vreo saptamana si mi-e asa de drag de ea -_- . Suntem la jumatatea drumulii si patca nu mai am rabdare sa o tin in brate ;)
La noi este long weekend asa ca vom pleca si noi intr-o excursioara ca de 5 luni nu am putut merge nicaieri. The husband i-a cumparat deja rucsack special de carat in spate ( http://www.wildequip...hild%20Carriers) este mai maricica si un portbebe (http://www.aldi.com..../2827_12357.htm) de carat pe burta de cum se naste :blush: Deci este bine echipat. :appl:

#348 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,075
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 11 March 2011 - 12:50 PM

Vezi postareaCristina, la 11 March 2011 - 12:48 PM, a spus:

Suntem la jumatatea drumulii si patca nu mai am rabdare sa o tin in brate :blush:

Las' ca ai sa ai timp, acu tre sa stea acolo la caldurica sa creasca bine :appl:

#349 Useril este offline   boni 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 3,735
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationSibiu

Postat 11 March 2011 - 01:27 PM

Vezi postareaCristina, la 11 March 2011 - 12:48 PM, a spus:

Ieri am avut ecografia de 20 de saptamani si totul este bine. Asta mica zburda la mine in burta de vreo saptamana si mi-e asa de drag de ea :blush: .

ma bucur tare sa aud vesti bune. te mai vad pe forum si tot stau sa te intreb cum mai sunteti. nu mai e mult si o sa va vedeti Imagine postata

#350 Useril este offline   Daniella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10,870
  • Inregistrat: 04-July 10

Postat 11 March 2011 - 03:46 PM

Cristina imi pare binme sa aud vestile bune! Lasa ca o sa vezi ce mai e trece in fuga si repede o sa te trezesti cu bebe in brate! Cum mi-au spus si mie dragile de fete de aici, timpul trece in graba si bebe vine fuga, dragalasa de ea :biggrin: ! Multa sanatate amandorura!

Hrana sa-ti fie leac si leacul sa-ti fie hrana. (Hipocrates)

Happiness must always be an inside joy!

#351 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 19 March 2011 - 11:23 PM

Vezi postareaCristina, la 22 February 2011 - 12:07 PM, a spus:

Azi am aflat ca noi vom avea o fetita. DPN 29 iulie 2011 ;)

Inseamna ca fiica-ta si cu mine ne vom serba ziua deodata! :rolleyes:
Sarcina cat mai usoara in continuare! :) si felicitari!

#352 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 19 March 2011 - 11:30 PM

Vezi postareaKikenHana, la 14 February 2011 - 09:19 AM, a spus:

Intre timp m-am gandit si eu serios sa intru in cursa in primavara/vara astaImagine postata. Am fost la doc, mi-am facut testul TORCH sa vad cum stau cu imunitatea, mi-a masurat prolactina si alte chestii, totul e pe roze din punctul asta de vedere. Deocamdata ma recuperez in urma unui accident recent de munca casnica Imagine postatacare m-a costat destul de scump, dar prin aprilie planuiesc sa intrerup AC, asa ca sper sa dau raportul in curandImagine postata

Kiken, spor la treaba :rolleyes: si sa fie intr-un ceas bun! Te asteptam cu vestea cea mare!

#353 Useril este offline   Cristina 

  • Regina Lamâilor
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 907
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationDown Under

Postat 01 April 2011 - 11:49 PM

Vezi postareaFoxyy, la 19 March 2011 - 11:23 PM, a spus:

Vezi postareaCristina, la 22 February 2011 - 12:07 PM, a spus:

Azi am aflat ca noi vom avea o fetita. DPN 29 iulie 2011 :)

Inseamna ca fiica-ta si cu mine ne vom serba ziua deodata! :headbang:
Sarcina cat mai usoara in continuare! :) si felicitari!



OO Foxyy acum am citit :D Ia spune-mi tu ce defecte ai :D ca talentata in bucatarie stiu ca esti :D Multumesc mult pentru urari! :) Sper ca de acum sa mearga totul bine!

Noi suntem bine - am facut 23 de saptamani ieri si cea mica este foarte zglobie
Acum sunt tare curioasa cum va arata :) - daca o sa semene numai cu The Husband sau va lua si ceva ( macar putin) de la mine.
Mamici de fetite cum este la voi? Am vreo sansa sau sa nici nu mai sper :D . Dupa genetica are sanse de 50% de ochi albastri si par ondulat :)

#354 Useril este offline   Daniella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10,870
  • Inregistrat: 04-July 10

Postat 02 April 2011 - 10:14 AM

Cristinica sa dea Doamne Doamne sa mearga totul bine si in continuare. Nu mai ai greturi, stari de rau sper?!
Sa stii ca mie mi se pare ca seamana si cu mine, adica are urechile si barbita mea si in pozele de cand eram eu mica semanam. In schimb toata lumea care o vede pe Bea spune ca seamana DOAR cu tati. Adevarul este ca nu poti sa-ti dai seama cand sunt asa de mici. In orice caz va lua ceva si la tine, daca nu fizic, caracterul! :director:

Hrana sa-ti fie leac si leacul sa-ti fie hrana. (Hipocrates)

Happiness must always be an inside joy!

#355 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 02 April 2011 - 08:19 PM

Vezi postareaCristina, la 01 April 2011 - 11:49 PM, a spus:

Vezi postareaFoxyy, la 19 March 2011 - 11:23 PM, a spus:

Vezi postareaCristina, la 22 February 2011 - 12:07 PM, a spus:

Azi am aflat ca noi vom avea o fetita. DPN 29 iulie 2011

Inseamna ca fiica-ta si cu mine ne vom serba ziua deodata!
Sarcina cat mai usoara in continuare! si felicitari!

OO Foxyy acum am citit Ia spune-mi tu ce defecte ai :D ca talentata in bucatarie stiu ca esti :D Multumesc mult pentru urari! :director: Sper ca de acum sa mearga totul bine!
Noi suntem bine - am facut 23 de saptamani ieri si cea mica este foarte zglobie
Acum sunt tare curioasa cum va arata :drool: - daca o sa semene numai cu The Husband sau va lua si ceva ( macar putin) de la mine.
Mamici de fetite cum este la voi? Am vreo sansa sau sa nici nu mai sper :D . Dupa genetica are sanse de 50% de ochi albastri si par ondulat :D

Defecte??? Hmmmm.... N-am atata spatiu sa scriu, iar tu sigur n-ai atata vreme sa citesti! :D Asa ca scurtez: mi-s perfecta, cu bune si cu rele! :D
Din cate zici, chiar ca o sa-mi semene.... blonda, par ondulat, ochi albastri (ma rog, ai mei sunt schimbatori albastri, verzi sau gri, depinde de situatie).... :drool:
In general, se zice ca fetele seamana cu tatal, iar baietii cu mama.... Nepot-miu e leit ma-sa (sor-mea), care e leita tata.... Deci, cumva, la mine-n famelie s-ar cam potrivi (io-s exceptia ce confirma regula - seman cu mama :D).

#356 Useril este offline   boni 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 3,735
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationSibiu

Postat 04 April 2011 - 09:44 AM

Vezi postareaCristina, la 01 April 2011 - 11:49 PM, a spus:

Noi suntem bine - am facut 23 de saptamani ieri si cea mica este foarte zglobie
Acum sunt tare curioasa cum va arata :rolleyes: - daca o sa semene numai cu The Husband sau va lua si ceva ( macar putin) de la mine.
Mamici de fetite cum este la voi? Am vreo sansa sau sa nici nu mai sper :) . Dupa genetica are sanse de 50% de ochi albastri si par ondulat :)


Cristina, ma bucur de vestile bune Imagine postata
copii iau de la ambii parinti cate ceva, doar trebuie sa stii cum sa cauti Imagine postata cand mi-am vazut eu fetita "proaspata" am zis ca e goala tata. mi-au sarit in ochi degetele de la maini si picioare. asta e tot ce imi amintesc de cand am vazut-o prima data: degete lungi Imagine postata. apoi, cu timpul, a inceput sa arate "a om" si de atunci paperile sunt impartite, unii zic ca ii seamana lui tati altii ca mie. eu zic ca are muult de la tati, mai ales conformatia corpului, asa, in general (maini, picioare si rest) iar la trasaturile fetei seamana cu.... ea Imagine postata nu pot sa spun ca are ochii sau nasul sau gura cuiva, are exact trasaturile pe care trebuie sa le aiba la felul ei de a fi. nu stiu cat de "citet" am exprimat ce am vrut sa zic Imagine postata . doar culoarea ochilor e clar de la tata.

#357 Useril este offline   Cristina 

  • Regina Lamâilor
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 907
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationDown Under

Postat 13 April 2011 - 11:54 AM

Vezi postareaboni, la 04 April 2011 - 09:44 AM, a spus:

Vezi postareaCristina, la 01 April 2011 - 11:49 PM, a spus:

Noi suntem bine - am facut 23 de saptamani ieri si cea mica este foarte zglobie
Acum sunt tare curioasa cum va arata :) - daca o sa semene numai cu The Husband sau va lua si ceva ( macar putin) de la mine.
Mamici de fetite cum este la voi? Am vreo sansa sau sa nici nu mai sper :D . Dupa genetica are sanse de 50% de ochi albastri si par ondulat :)


Cristina, ma bucur de vestile bune Imagine postata
copii iau de la ambii parinti cate ceva, doar trebuie sa stii cum sa cauti Imagine postata cand mi-am vazut eu fetita "proaspata" am zis ca e goala tata. mi-au sarit in ochi degetele de la maini si picioare. asta e tot ce imi amintesc de cand am vazut-o prima data: degete lungi Imagine postata. apoi, cu timpul, a inceput sa arate "a om" si de atunci paperile sunt impartite, unii zic ca ii seamana lui tati altii ca mie. eu zic ca are muult de la tati, mai ales conformatia corpului, asa, in general (maini, picioare si rest) iar la trasaturile fetei seamana cu.... ea Imagine postata nu pot sa spun ca are ochii sau nasul sau gura cuiva, are exact trasaturile pe care trebuie sa le aiba la felul ei de a fi. nu stiu cat de "citet" am exprimat ce am vrut sa zic Imagine postata . doar culoarea ochilor e clar de la tata.


Foxxy perfecta va fii si micuta noastra :)
Boni :)
Noi avem aproape 25 de saptamani. Cea mica este foarte zglobie o simt miscandu-se aproape non stop si mi-e tare drag de ea :). Sunt in vacanta asa ca ma facut plimbari lungi la aer curat si de acum incep sa merg si la bazin sa inot usor. Cred ca va fii o sportiva deplina :)

Arata acest topic


  • 18 Pagini +
  • « Prima
  • 16
  • 17
  • 18
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi