Forum Culinar: Margelute argintii - Forum Culinar

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Margelute argintii

#1 Useril este offline   pearl 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 06-May 18

Postat 06 May 2018 - 08:37 PM

Buna,
Am nevoie de niste ornamente de prajituri. Cred ca din zahar sunt facute, sunt argintii, lucioase si au diverse forme: sferice (ca margelutele) mici si mai mari, lacrima, bob de orez, triunghi, alungite etc. Pe cele sferice le-am gasit si sunt in majoritatea magazinelor, dar cu celelalte e o problema. Am fost la cateva hipermarketuri, magazine de bomboane si la 2 cofetarii, dar nu sunt nicaieri.
Stie cineva unde pot gasi? Eu sunt din Bucuresti. Imi trebuie maine, marti cel tarziu. 1-2 pungute de model, nu cantitati mari.
Multumesc!

#2 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 06 May 2018 - 08:53 PM

Vezi postareapearl, la 06 May 2018 - 08:37 PM, a spus:

Buna,
Am nevoie de niste ornamente de prajituri. Cred ca din zahar sunt facute, sunt argintii, lucioase si au diverse forme: sferice (ca margelutele) mici si mai mari, lacrima, bob de orez, triunghi, alungite etc. Pe cele sferice le-am gasit si sunt in majoritatea magazinelor, dar cu celelalte e o problema. Am fost la cateva hipermarketuri, magazine de bomboane si la 2 cofetarii, dar nu sunt nicaieri.
Stie cineva unde pot gasi? Eu sunt din Bucuresti. Imi trebuie maine, marti cel tarziu. 1-2 pungute de model, nu cantitati mari.
Multumesc!

Cauta pe net acum,adauga in cos'' fiind din bucuresti daca gasesti acolo ti le livreaza imediat la usa...un exemplu https://www.accesori.../ornamente-tort....dar mai cauta tu cu goggle...

#3 Useril este offline   pearl 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 06-May 18

Postat 06 May 2018 - 09:04 PM

Pe net am cautat prima data si am gasit doar sferice si inca o forma, lungi si subtiri. ALte forme nu sunt nici la magazinele online desi ma asteptam sa aiba de toate. Si astea pe care le au sunt in ambalaje mai maricele si implicit scumpe. Nici nu am ce face cu atatea.
Poate cineva care lucreaza in domeniul asta, cu dulciuri imi poate da vreo idee unde sa mai caut in Bucuresti?

#4 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 08 May 2018 - 08:22 PM

Eu sper ca ai gasit totusi,sau ca ai gasit o alta solutie ,regret ca nu te-am putut ajuta mai mult :thumleft: :rolleyes:

#5 Useril este offline   pearl 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 06-May 18

Postat 08 May 2018 - 09:44 PM

Nu am gasit de data asta, dar imi va aduce cineva din afara tot felul de modele pentru urmatoarele ocazii cand voi mai avea nevoie.
Multumesc!

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi