Forum Culinar: Ziua Națională a Gastronomiei și Vinurilor Românești - Forum Culinar

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Ziua Națională a Gastronomiei și Vinurilor Românești

#1 Useril este offline   Carmella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,237
  • Inregistrat: 30-November 09

Postat 06 October 2019 - 10:15 AM

Începînd de anul acesta se sărbătorește, în prima duminică a lunii octombrie a fiecărui an, Ziua Națională a Gastronomiei și Vinurilor Românești. Să ne trăiască!
Pentru că este un subiect foarte drag mie, am zis să vă anunț și pe voi, poate vreți să marcați într-un fel anume această zi :sad3:
M-ar bucura dacă fiecare lucru pe care alegeți să-l faceți astăzi pentru acest eveniment sau mîine, sau poimîine, sau chiar toată luna octombrie, l-ați face cunoscut printr-o poză sau un comentariu la acest subiect :hug:

Eu o să mă pun pe treabă chiar acum și o să gătesc o mîncare de gutui, poze mai pe seară :71:

#2 Useril este offline   mino 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,746
  • Inregistrat: 04-December 09
  • LocationAcasa

Postat 06 October 2019 - 12:18 PM

Ce frumos! Cat despre mancare de gutui, stiu ca facea bunica mea. Nu stiu cat este de buna dar nu am avut nici o curiozitate sa o gust atunci. Acum prefer gutuile (fructele, in general) simple, nu stiu de ce. La mine weekend-ul asta este Festivalul Toamnei, din pacate ploua si e foarte rece. Am tras un ochi rapid si am iesit rapid din aglomeratie.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi