Forum Culinar: 4 motive sa nu cumperi aparat de aer conditionat portabil - Forum Culinar

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

4 motive sa nu cumperi aparat de aer conditionat portabil

#21 Userul este online   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,049
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 07 July 2020 - 03:56 PM

da, chestia cu adresa inexistenta mi s-a intimplat recent, le-am scris ca exista casa de peste o suta de ani, sa gaseasca alta justificare :blackeye:
la inceputul cumparaturilor on line cel mai prost de aici pentru ca cel mai ieftin si deci cel mai folosit era Bartolini si trebuia de fiecare data sa ma duc sa ridic pachetul de la ei, norocul meu e ca fiind linga zona industriala cei mai multi curieri sint aici aproape si nu era o mare problema
justificarea cea mai frecventa era ca nu eram acasa si a lasat fituica, chestie total neadevarata ca daca ar fi lasat-o o gaseam in cutia de scrisori dar nu gaseam nimic deci de fiecare data ma duceam acolo pusa pe scandal si o data tipa de acolo l-a sunat pe curier in prezenta mea si ocolit-o zicind ca el e competent pe un oras eu sint intr-altul si tot asa (ca eu stau la o granita dintre 2 orase sa zic asa)
intre timp comertul on line s-a extins enorm si ei functioneaza ceva mai bine dar pe linga ei s-au adaugat si alti incompetenti
ideea pe care mi-am facut-o eu e ca ei au multe de livrat si nu reusesc intotdeauna sa respecte asa ca evident ca nu pot spune ca nu reusesc, spun ca e vina mea ca nu's acasa chestie care nefiind adevarata ma enerveaza la maxim
acu e mult mai bine ca la inceputuri, nimic de zis, daca vreunul zice chestia asta cum trimit reclama ca urmaresc mereu tracking-ul (apropo pe Telegram e un grup excelent pentru trackingul oricarui pachet, se numeste Track Bot)
cei mai cei, parerea mea, sint Ups si Amazon, la amazon sint si lockerii de unde pot ridica daca mi-e in drum

#22 Useril este offline   dragos 

  • Ratatouille
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,236
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationZierikzee, NL

Postat 08 July 2020 - 03:44 PM

Eu il am p-asta... Linkul meu

Imagine postata


Singurul inconvenient e ca are un furtun de evacuare de aer care trebuie scos afara pe geam sau usa.
"Pamantul s-ar fi dus, hainul,
De-a berbeleacul, vorba ceea,
De n-ar fi fost pe lume vinul,
Tutunul, dracul si femeia!"

#23 Useril este offline   adi_edi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,387
  • Inregistrat: 28-November 09
  • LocationToronto

Postat 10 July 2020 - 01:20 PM

Vezi postareadragos, la 08 July 2020 - 03:44 PM, a spus:

Eu il am p-asta... Linkul meu

Imagine postata


Singurul inconvenient e ca are un furtun de evacuare de aer care trebuie scos afara pe geam sau usa.


Toate au furtun...
Dar modelul asta pe care il ai e silentios? arata fain, nu l-am vazut pe aici...

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi