Forum Culinar: Tocător alimente. - Forum Culinar

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Tocător alimente. Achiziție

#1 Useril este offline   nicu 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 22-May 12

Postat 09 October 2023 - 10:54 AM

Vreau sa cumpăr ptr.soție, un tocător de legume,alimente, care să-i ușureze munca in bucătărie.
Ce mi-ați recomanda și ce nu, ca fiabilitate și din experiența personală?
E-magul are zeci de produse,dar vreau recomandări de la cei care chiar folosesc asemenea aparat in bucătărie.
Mulțumesc anticipat ptr. sfaturi.

#2 Useril este offline   mino 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,748
  • Inregistrat: 04-December 09
  • LocationAcasa

Postat 09 October 2023 - 03:32 PM

Mie personal nu imi plac tocatoarele de legume, prefer oricand un robot care are si lama de tocat si razatori e diferite dimensiuni. Mi se pare ca lama mai mare a robotului, toaca uniform legumele, având putere mai mare. La tocator raman bucati mari de legume, cel putin la ce am avut eu. Dar depinde si de nevoile fiecaruia. Acum gatesc rar si tai cateva legume la mana, folosesc robotul doar o data sau de doua ori pe an.

#3 Useril este offline   Carmella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,237
  • Inregistrat: 30-November 09

Postat 10 October 2023 - 01:41 PM

Dacă vrei doar tocător, adică un chopper, ia un Tefal, pe mine mă ține de 7 ani, e cît o cană mai mare, nu ocupă loc, îl cureți ușor, poți tăia/ mărunți diverse cu el. Dacă vrei ceva complex, care să facă mai multe, poți căuta un procesator, am un Panasonic cu muuulte accesorii, inclusiv storcător și rîșniță de cafea, pe care le folosesc din an în Paște. Dar pe funcțiile de tocare, răzuit, feliat, blenduit îl folosesc zilnic. Cred că e exact modelul acesta.

Imagine atasata: monthly_10_2023/post-233-0-62202500-1696938060.jpg

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi