Forum Culinar: Coincidente - Forum Culinar

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Coincidente Culinare sau nu

#1 Useril este offline   adi_edi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,413
  • Inregistrat: 28-November 09
  • LocationToronto

Postat 19 April 2024 - 11:55 PM

Azi am facut dovlecei pane cu mujdei, n-am mai mancat asa ceva cam de mult timp. Cand a venit sotul acasa m-a intrebat daca am auzit si eu la radio ca azi e Ziua Nationala a Usturoiului 😄. Nu auzisem dar m-am bucurat ca i-a placut ce am gatit.
Tot azi fiica-mea a fost in Toronto in excursie cu scoala, si cand s-au dus sa manance si-a comandat ceva care a fost foarte iute, a zis ca i-a luat gura foc, desi ea ceruse "mild". Eu am fost sa-mi fac niste analize si m-am dus la cafeneaua spitalului, mi-am luat o cafea si am zis sa incerc o chestie de patiserie, un fel de pateu. Cand am ajuns acasa si am desfacut punga era altceva, cu... jalapeno. Eh, eu am scapat mai ieftin, a fost iute dar nu insuportabil 🤪.

Daca aveti chef, haideti si impartasiti din coincidentele (nu neaparat culinare) pe care le-ati trait si care poate v-au facut sa va intrebati daca sunt coincidente sau Universul incearca sa va dea un semn?

#2 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,068
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 24 April 2024 - 12:01 PM

Coincidente nu-mi vin in minte acum, dar vroiam doar sa zic ca mi se pare ca in ultima vreme e mereu o zi universala sau nationala de ceva, cum ai zis si tu de usturoi de care nu auzisem, de carbonara, de somn sau mai stiu eu ce

#3 Useril este offline   adi_edi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,413
  • Inregistrat: 28-November 09
  • LocationToronto

Postat 30 April 2024 - 02:38 AM

Duminica dimineata (dupa-amiaza in Romania) cand am vorbit cu maica-mea i-am zis ca am de gand sa fac niste ficat si salata cu rosii, castraveti, ceapa, la care imi zice ca fix asta a avut ea la amiaza.
De Pasti probabil vor fi o sumedenie de coincidente 😁.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi