Forum Culinar: Manage friends - Forum Culinar

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Manage friends

#1 Useril este offline   Bonicelli 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 584
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 19 February 2010 - 08:10 AM

Am si eu o mica nelamurire. Nu stiu cat de important este, dar poate mai au si altii aceeasi problema.
Vorbesc despre prietenii adaugati in lista din profile.
Uitandu-ma intr-o zi in profilul meu am vazut ca aveam deja adugat un prieten, desi eu inca nu stiam cum se adauga.
OK, as fi adaugat oricum acel user ca mi-i tare drag :floare: dar n-o facusem eu, ca inca nu stiam cum.
Ulterior am cercetat, am descoperit si am mai adugat si eu cativa useri dragi mie. N-am avut timp sa-i adaug pe toti cei pe care as fi vrut sa-i pun, ca dintr-o data au aparut singuri :) unii, foarte bine, m-am bucurat, dar n-am inteles cum.
Problema mea nu este cu cei din lista mea, ca-mi sunt dragi toti si i-as fi pus oricum, ci cu adaugatul meu in lista altora.
Spre ex. azi am vazut ca a aparut Yandira. Un user la care eu tin mult de tot. Am vrut sa vad unde a mai scris, asa ca am intrat la ea in profil sa ma duc la mesajele ei.
Ce-mi vad mie ochisorii? Eram Bonicel sef in lista de prieteni. Nutresc speranta ca m-ar fi onorat oricum trecandu-ma in lista ei, dar a lipsit mult timp si nu cred s-o fi facut, plus ca sunt convinsa ca nu as fi fost singura acolo.
Daca am mai aparut in lista cuiva, fara sa fiu trecuta cu buna stiinta, sa stiti ca n-am niciun amestec. :((
Imagine postata

#2 Useril este offline   Alexandru 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,370
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationParis, France

Postat 19 February 2010 - 10:30 AM

Vezi postareaBonicelli, la 19 February 2010 - 08:10 AM, a spus:

Am si eu o mica nelamurire. Nu stiu cat de important este, dar poate mai au si altii aceeasi problema.
Vorbesc despre prietenii adaugati in lista din profile.
Uitandu-ma intr-o zi in profilul meu am vazut ca aveam deja adugat un prieten, desi eu inca nu stiam cum se adauga.
OK, as fi adaugat oricum acel user ca mi-i tare drag :floare: dar n-o facusem eu, ca inca nu stiam cum.
Ulterior am cercetat, am descoperit si am mai adugat si eu cativa useri dragi mie. N-am avut timp sa-i adaug pe toti cei pe care as fi vrut sa-i pun, ca dintr-o data au aparut singuri :) unii, foarte bine, m-am bucurat, dar n-am inteles cum.
Problema mea nu este cu cei din lista mea, ca-mi sunt dragi toti si i-as fi pus oricum, ci cu adaugatul meu in lista altora.
Spre ex. azi am vazut ca a aparut Yandira. Un user la care eu tin mult de tot. Am vrut sa vad unde a mai scris, asa ca am intrat la ea in profil sa ma duc la mesajele ei.
Ce-mi vad mie ochisorii? Eram Bonicel sef in lista de prieteni. Nutresc speranta ca m-ar fi onorat oricum trecandu-ma in lista ei, dar a lipsit mult timp si nu cred s-o fi facut, plus ca sunt convinsa ca nu as fi fost singura acolo.
Daca am mai aparut in lista cuiva, fara sa fiu trecuta cu buna stiinta, sa stiti ca n-am niciun amestec. :((



Bonicel, daca cineva te trece în lista lui de prieteni, apare în lista ta fara sa-l adaugi. Si vitzevercea.
Nu faceti aceeasi prostie de doua ori, sunt atat de multe prostii noi de facut!

#3 Useril este offline   Bonicelli 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 584
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 19 February 2010 - 11:13 AM

Aaaaa, e pe baza de reciprocitate, gata, am inteles. :floare:
Multumesc Alexandru, dau bomboane. :)
Imagine postata

#4 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 19 February 2010 - 11:52 AM

BonBon si la mine esti cap de serie numarul I, nu te-am pus dar nu te dau :love3: ok?
raluca elena

#5 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 19 February 2010 - 01:55 PM

Îmi pare rau sa va dezamagesc,dar cu lista de prieteni nu este asa.Deci eu am pe lista mea multi prieteni :love3: în lista carora eu nu apar...deci nu se bazeaza pe reciprocitate!Cel putin asa este la mine.
Va dau exemple...o am pe Foxyy,oanaC,Gabitza,KHana..etc..deci le am pe lista,si eu nu apar în lista lor.Lista mea momentan e ascunsa,dar nici cînd a fost vizibila nu era altfel.
Lista mea e acum "ascunsa" ,si daca cumva va întrebati de ce am ascuns-o...pentru ca ocupa prea mult din pagina.Si daca va întrebati de ce am eu asa multi prieteni si ei nu ma au pe mine :hello: ..sa stiti ca eu i-am adaugat pe toti cei mai activi,ca îmi era mai usor la trimis MP-uri,ca erau toti la un loc :hello:

Na..v-am spulberat sperantele prieteniei? :hello:
Glumesc bineînteles!În lista am o gramajoara de prieteni dintre cei mai vechi,si ei nu ma au...si nu cred ca nu ma iubesc,dar lista aia nu are vreo importanta.
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#6 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 19 February 2010 - 02:38 PM

Vezi postareaMaya, la 19 February 2010 - 01:55 PM, a spus:

Îmi pare rau sa va dezamagesc,dar cu lista de prieteni nu este asa.Deci eu am pe lista mea multi prieteni :P în lista carora eu nu apar...deci nu se bazeaza pe reciprocitate!Cel putin asa este la mine.
Va dau exemple...o am pe Foxyy,oanaC,Gabitza,KHana..etc..deci le am pe lista,si eu nu apar în lista lor.Lista mea momentan e ascunsa,dar nici cînd a fost vizibila nu era altfel.
Lista mea e acum "ascunsa" ,si daca cumva va întrebati de ce am ascuns-o...pentru ca ocupa prea mult din pagina.Si daca va întrebati de ce am eu asa multi prieteni si ei nu ma au pe mine :D ..sa stiti ca eu i-am adaugat pe toti cei mai activi,ca îmi era mai usor la trimis MP-uri,ca erau toti la un loc :P

Na..v-am spulberat sperantele prieteniei? :hello:
Glumesc bineînteles!În lista am o gramajoara de prieteni dintre cei mai vechi,si ei nu ma au...si nu cred ca nu ma iubesc,dar lista aia nu are vreo importanta.



:love3: Gata, am remediat problema! :hello: Asta-nseamna ca putem sa ne trimitem scrisorelele de amour in vazul lumii? :hello:

#7 Useril este offline   Bonicelli 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 584
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 19 February 2010 - 02:47 PM

Vezi postarearaluca elena, la 19 February 2010 - 11:52 AM, a spus:

BonBon si la mine esti cap de serie numarul I, nu te-am pus dar nu te dau :love3: ok?

:hello: :hello: Da' nici n-am de gand sa plec.
Imagine postata

#8 Useril este offline   yandira 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Scarlett
  • Postari: 211
  • Inregistrat: 30-November 09

Postat 19 February 2010 - 10:11 PM

:headbang: Boni, buna intrebare. Eu habar nu aveam ca esti singura mea prietena :angryfire: Daca as avea vreodata putin timp sa intru sa citesc toate regulile functionarii forumului as fi mai putin ratacita si as avea si eu lista mea si nu as itnra in listele altora fara sa bat la usa :D . Pana atunci, aplaud coincidenta asta fericita :pupic: Ca prietena sant tare buna sa stii, si leala si nu barfesc si-s toleranta si imi plac bomboanele verzi
Imagine postata

#9 Useril este offline   Bonicelli 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 584
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 19 February 2010 - 11:30 PM

Vezi postareayandira, la 19 February 2010 - 10:11 PM, a spus:

:unsure: Boni, buna intrebare. Eu habar nu aveam ca esti singura mea prietena :angryfire: Daca as avea vreodata putin timp sa intru sa citesc toate regulile functionarii forumului as fi mai putin ratacita si as avea si eu lista mea si nu as itnra in listele altora fara sa bat la usa :D . Pana atunci, aplaud coincidenta asta fericita :-* Ca prietena sant tare buna sa stii, si leala si nu barfesc si-s toleranta si imi plac bomboanele verzi

:D Yandira tocmai fiindca stiam ca nu pot fi doar eu singura, m-am mirat.
Si tocmai fiindca-ti stiu toate acele calitati te-am pus la listuta de prieteni, deci la mine n-ai intrat fara sa bati la usa, eu am intrat la tine asa. :D . :headbang:

Fii atenta, eu am facut sapaturi si m-am prins cum faci. Te duci in profilul userului pe care vrei sa-l adaugi si sub poza (sau umbra lui :D ) apesi pe add me ..... Nu apesi de doua ori, ca urmatoarea apasare e remove me...
Imagine postata

#10 Useril este offline   yandira 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Scarlett
  • Postari: 211
  • Inregistrat: 30-November 09

Postat 21 February 2010 - 11:07 PM

Ah, ce bine ca-mi spui. Ma duc sa imi caut prietenii Mersi Bonilinda :)
Imagine postata

#11 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 22 February 2010 - 02:34 PM

Eu as mai avea ceva de intrebat in privinta prietenilor, simpatiilor si afinitatilor: cum pot contribui la ridicarea reputatiei celor pe care ii am dragi? La un moment dat, imi vazusem in profilul meu ceva de reputation, apoi a disparut. Imi explica si mie ce e asta si cum contribui la reputatia altora? Mersi frumos!
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#12 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 22 February 2010 - 02:38 PM

Vezi postareaBonicelli, la 19 February 2010 - 08:10 AM, a spus:

Am si eu o mica nelamurire. Nu stiu cat de important este, dar poate mai au si altii aceeasi problema.
Vorbesc despre prietenii adaugati in lista din profile.
Uitandu-ma intr-o zi in profilul meu am vazut ca aveam deja adugat un prieten, desi eu inca nu stiam cum se adauga. OK, as fi adaugat oricum acel user ca mi-i tare drag :-h dar n-o facusem eu, ca inca nu stiam cum.
Ulterior am cercetat, am descoperit si am mai adugat si eu cativa useri dragi mie. N-am avut timp sa-i adaug pe toti cei pe care as fi vrut sa-i pun, ca dintr-o data au aparut singuri :) unii, foarte bine, m-am bucurat, dar n-am inteles cum.
Problema mea nu este cu cei din lista mea, ca-mi sunt dragi toti si i-as fi pus oricum, ci cu adaugatul meu in lista altora.
Spre ex. azi am vazut ca a aparut Yandira. Un user la care eu tin mult de tot. Am vrut sa vad unde a mai scris, asa ca am intrat la ea in profil sa ma duc la mesajele ei.
Ce-mi vad mie ochisorii? Eram Bonicel sef in lista de prieteni. Nutresc speranta ca m-ar fi onorat oricum trecandu-ma in lista ei, dar a lipsit mult timp si nu cred s-o fi facut, plus ca sunt convinsa ca nu as fi fost singura acolo.
Daca am mai aparut in lista cuiva, fara sa fiu trecuta cu buna stiinta, sa stiti ca n-am niciun amestec. :)


Sa o pupe mama de frumoasa si talentata, ca ma-nverzezi de invidie cu bomboanele tale magice! :)
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#13 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 22 February 2010 - 03:38 PM

Lori, nush unde au disparut reputatiile :-h ca si eu o caut pe a mea, si chuchu :)
raluca elena

#14 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 22 February 2010 - 03:50 PM

Vezi postarearaluca elena, la 22 February 2010 - 03:38 PM, a spus:

Lori, nush unde au disparut reputatiile :) ca si eu o caut pe a mea, si chuchu :-h

Nu ne trebuie reputatie,doar stim ca toti sîntem cool! :)
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#15 Useril este offline   Eataly 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 8,680
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationTorino

Postat 22 February 2010 - 04:50 PM

Mie nu-mi trebuie nici cerc restrans de prieteni.Eu va vreau pe toti!Asa-s eu, totul sau nimic!Deci ma scuzati daca n-am cerut prietenia nimanui , asta pentru ca o fac colectiv, la toti! :)

#16 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 22 February 2010 - 05:25 PM

Vezi postareaEataly, la 22 February 2010 - 04:50 PM, a spus:

Mie nu-mi trebuie nici cerc restrans de prieteni.Eu va vreau pe toti!Asa-s eu, totul sau nimic!Deci ma scuzati daca n-am cerut prietenia nimanui , asta pentru ca o fac colectiv, la toti! :)

That's the Point! ;)
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#17 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 22 February 2010 - 07:11 PM

Vezi postareaMaya, la 22 February 2010 - 03:50 PM, a spus:

Vezi postarearaluca elena, la 22 February 2010 - 03:38 PM, a spus:

Lori, nush unde au disparut reputatiile ;) ca si eu o caut pe a mea, si chuchu ;)

Nu ne trebuie reputatie,doar stim ca toti sîntem cool! :)


Me likey the new philosophy! Doar stim ca suntem enedvizi cu atitudine. La fel si cu prieteniile, subscriu la ce zice mami de Manu :) .
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#18 Useril este offline   Alexandru 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,370
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationParis, France

Postat 22 February 2010 - 07:41 PM

Recunosc ca e vina mea, am uitat sa dezactivez de la bun început chestia aia cu reputatia, care sincer, mi se pare meschina.
Nu faceti aceeasi prostie de doua ori, sunt atat de multe prostii noi de facut!

#19 Useril este offline   Bunny 

  • Iepure Sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 470
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 22 February 2010 - 09:19 PM

Vezi postareaAlexandru, la 22 February 2010 - 07:41 PM, a spus:

Recunosc ca e vina mea, am uitat sa dezactivez de la bun început chestia aia cu reputatia, care sincer, mi se pare meschina.


Eu imi fac mea culpa si recunosc ca am apasat pe butonul de reputatie cand am vrut sa mut niste posturi la un nou subiect :) (asta pana m-am prins care e butonul de selectare a posturilor pentru mutat ;) )
Imperfecta by design

Blogul meu imperfect

#20 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 22 February 2010 - 11:50 PM

Atunci stau linistita, ca oricum imi caut reputatia de-o viata :occasion15:
raluca elena

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi