Forum Culinar: Frezii din lapte praf - Forum Culinar

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Frezii din lapte praf

#21 Useril este offline   gabrenia 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 492
  • Inregistrat: 08-December 09
  • Locationmalul Dunarii

Postat 24 February 2010 - 12:43 PM

Vezi postareaAdriana, la 24 February 2010 - 12:19 PM, a spus:

Ti-am aranjat cele 2 poze.
Imi plac foarte mult freziile si ale tale par adevarate :pupic:

Mii de multumiriAdriana !Ma bucur ca iti plac si ca mi-ai aranjat pozele.Chiar ca nu ma mai incumetam sa modific ceva de teama sa nu stric postarea.Inca o data multumiri pentru tot ceea ce faci pentru noi!
Gabrenia "ce pot face doua maini dibace"

#22 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,067
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 24 February 2010 - 01:06 PM

Vezi postareagabrenia, la 24 February 2010 - 12:43 PM, a spus:

Mii de multumiriAdriana !Ma bucur ca iti plac si ca mi-ai aranjat pozele.Chiar ca nu ma mai incumetam sa modific ceva de teama sa nu stric postarea.Inca o data multumiri pentru tot ceea ce faci pentru noi!

Cu placere :) Daca mai ai problema trimite-mi un mp ca sa ajung mai devreme ca acum :pupic:

#23 Useril este offline   gloxinia 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,517
  • Inregistrat: 23-November 09
  • Locationundeva prin nord vest

Postat 24 February 2010 - 01:13 PM

Vezi postareaAdriana, la 24 February 2010 - 12:19 PM, a spus:

Vezi postareagloxinia, la 20 February 2010 - 11:45 AM, a spus:

Deci wooow, asa simplu e? Hai ca musai sa incerc si eu. Nu era mai bine sa pui acest topic la decoratii de torturi? Mi-e sa nu se piarda pe aici.
:) si un buchet mare de :pupic: pentru tine ca ai impartasit cu noi asta.

Gloxinia, nu vrei sa rescrii acum mesajul tau ca sa il elimin pe asta pe care il quotez acum. Ca sa ramina explicatiile gabreniei in ordine frumos.

Adriana, poti sa il elimini, nu ma deranjeaza. Eu am gresit ca am scris asa iute da nu mai puteam de nerabdare sa o felicit pentru pont.
Gabrenia, esti tare, fata!
Am si eu o intrebare:
Sa deschid topic separat pentru fulgii de nea? :D
Mami de

Imagine postata
si

Imagine postata

#24 Useril este offline   marinaemy 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 193
  • Inregistrat: 06-February 10
  • LocationBUCURESTI

Postat 24 February 2010 - 08:50 PM

Vai ce frumuseti de flori,sunt super reale.
Am si eu acest set si ma bate gandul sa incerc si eu,poate sambata sa am nervi mai linistiti sa ma apuc de treaba,daca iese ceva va arat si poze ca doar se apropie 1 si 8 martie
Multumim ca iti piezi din timp si ai pozat sa ne arati si noua. :toothy9; :whip2:

#25 Useril este offline   dani_ela 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,242
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 24 February 2010 - 09:25 PM

gabrenia-le-am facut si eu pe frezii in seara asta. dar nu am timp si nici acumulatori incarcati la aparatul foto, asa ca maine sau vineri cel tarziu le prezint...si fara nici o legatura cu minunatele frezii, am facut o...vacuta :toothy9; pt un tortulet.

#26 Useril este offline   gabrenia 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 492
  • Inregistrat: 08-December 09
  • Locationmalul Dunarii

Postat 24 February 2010 - 11:21 PM

Vezi postareaAdriana, la 24 February 2010 - 01:06 PM, a spus:

Vezi postareagabrenia, la 24 February 2010 - 12:43 PM, a spus:



Cu placere :floare: Daca mai ai problema trimite-mi un mp ca sa ajung mai devreme ca acum :toothy9;

Cu siguranta asa voi face!Sincera sa fiu ma gandeam sa-ti scriu dar nu am vrut sa te deranjez,nu am indraznit.
:pupic: Merci mult!

Vezi postareagloxinia, la 24 February 2010 - 01:13 PM, a spus:

Vezi postareaAdriana, la 24 February 2010 - 12:19 PM, a spus:

Vezi postareagloxinia, la 20 February 2010 - 11:45 AM, a spus:






Adriana, poti sa il elimini, nu ma deranjeaza. Eu am gresit ca am scris asa iute da nu mai puteam de nerabdare sa o felicit pentru pont.
Gabrenia, esti tare, fata!
Am si eu o intrebare:
Sa deschid topic separat pentru fulgii de nea? :pupic:

Gloxi ,multumesc din nou!Sa stii ca nu e cine stie ce pont...Trebuia musai sa fac frezii si pentru ca nu stiam sa existe vreo tehnica speciala pentru frezii,m-am gandit sa adaptez aceasta forma din setul verde si uite ca a iesit!Impartasesc bucuroasa cu voi tot ceea ce fac pentru ca tot ceea ce stiu,lucruri si trucuri,de la voi stiu si nu obosesc sa va multumesc ori de cate ori am ocazia!

Vezi postareamarinaemy, la 24 February 2010 - 08:50 PM, a spus:

Vai ce frumuseti de flori,sunt super reale.
Am si eu acest set si ma bate gandul sa incerc si eu,poate sambata sa am nervi mai linistiti sa ma apuc de treaba,daca iese ceva va arat si poze ca doar se apropie 1 si 8 martie
Multumim ca iti piezi din timp si ai pozat sa ne arati si noua. :violent1: :pupic:


Te asteptam cu nerabdare!Hai galeria sa o sustinem pe marinaemy!Pupici!

Vezi postareadani_ela, la 24 February 2010 - 09:25 PM, a spus:

gabrenia-le-am facut si eu pe frezii in seara asta. dar nu am timp si nici acumulatori incarcati la aparatul foto, asa ca maine sau vineri cel tarziu le prezint...si fara nici o legatura cu minunatele frezii, am facut o...vacuta :P pt un tortulet.

Daniela,daca ai sti ce nerabdatoare sunt sa-ti vad freziile!Hai ,nu ne mai fierbe!Pupici!
Gabrenia "ce pot face doua maini dibace"

#27 Useril este offline   dani_ela 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,242
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 26 February 2010 - 03:55 PM

am venit cu caricaturile mele, sper ca nu ati crezut ca vor fi ca ale gabreniei, dar atata m-o dus capu`. asta am facut asta va arat :wacko: .acum de m-am uitat la freziile gabreniei , am vazut ca trebuia sa pun bobocii in varf :wasted:
asa ca pt saptamana viitoare stiu ce am de facut...aaa si uitasem, nu vine fain cu hartie creponata, mie cel putin nu-mi place, asa ca musai dau azi comanda de banda speciala

Imagine postata

#28 Useril este offline   MIMI 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 629
  • Inregistrat: 26-November 09
  • LocationGalati

Postat 26 February 2010 - 04:06 PM

Vezi postareadani_ela, la 26 February 2010 - 03:55 PM, a spus:

am venit cu caricaturile mele, sper ca nu ati crezut ca vor fi ca ale gabreniei, dar atata m-o dus capu`. asta am facut asta va arat :wacko: .acum de m-am uitat la freziile gabreniei , am vazut ca trebuia sa pun bobocii in varf :wasted:
asa ca pt saptamana viitoare stiu ce am de facut...aaa si uitasem, nu vine fain cu hartie creponata, mie cel putin nu-mi place, asa ca musai dau azi comanda de banda speciala


hai,nu fi modesta!florile sunt ffff frumoase,da comanda de banda si sa vezi cum se schimba totul!
[blog='Bucataria mea']http://cumimiinbucatarie.blogspot.com/[/blog]

#29 Useril este offline   elida-silvia 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 98
  • Inregistrat: 21-February 10

Postat 26 February 2010 - 09:05 PM

daniela sunt foarte frumoase freziile :unsure:

#30 Useril este offline   Lissa 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 147
  • Inregistrat: 03-December 09

Postat 02 March 2010 - 09:56 AM

Gabrenia ,freziile tale sunt superbe ! :occasion15:

Daniela ,ce vorbesti...sunt chiar reusite si ale tale :floare:

#31 Useril este offline   gabrenia 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 492
  • Inregistrat: 08-December 09
  • Locationmalul Dunarii

Postat 02 March 2010 - 01:05 PM

Vezi postareadani_ela, la 26 February 2010 - 03:55 PM, a spus:

am venit cu caricaturile mele, sper ca nu ati crezut ca vor fi ca ale gabreniei, dar atata m-o dus capu`. asta am facut asta va arat :toothy9; .acum de m-am uitat la freziile gabreniei , am vazut ca trebuia sa pun bobocii in varf :tongue3:
asa ca pt saptamana viitoare stiu ce am de facut...aaa si uitasem, nu vine fain cu hartie creponata, mie cel putin nu-mi place, asa ca musai dau azi comanda de banda speciala



daniela ,ma bucur ca te-ai incumetat sa faci frezii,ai vazut ca nu e mare inginerie.Imi plac mult freziile tale dar daca imi permiti sa iti dau oarece sfaturi daca vrei sa mai faci si sa iti spun unde mai trebuie lucrat.La modelaj e OK ! la pictat trebuia sa faci trecerea de la o culoare la alta mai lin,sa iti iasa un degrade usor,lin.Am dreptate?Eu te felicit si ma bucur mult ca ti-am trezit interesul pentru ele si vreau sa nu te superi ca ti-am facut aceste obs.Cat despre hartia grofata,macar ai incercat cu ce ai avut mai la indemana.Poate daca taiai fasiile mai inguste si le umezeai un pic,ar fi mers.Dar nu te necaji,iti vine ea comanda si atunci sa te tii florareala!Te pup si numai bine!

Vezi postareaLissa, la 02 March 2010 - 09:56 AM, a spus:

Gabrenia ,freziile tale sunt superbe ! :)



Multumesc Lissa!Parca ziceai ca faci si tu sau am incurcat eu borcanele?Te pup!
Gabrenia "ce pot face doua maini dibace"

#32 Useril este offline   dani_ela 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,242
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 02 March 2010 - 01:28 PM

Vezi postareagabrenia, la 02 March 2010 - 01:05 PM, a spus:

Vezi postareadani_ela, la 26 February 2010 - 03:55 PM, a spus:

am venit cu caricaturile mele, sper ca nu ati crezut ca vor fi ca ale gabreniei, dar atata m-o dus capu`. asta am facut asta va arat :) .acum de m-am uitat la freziile gabreniei , am vazut ca trebuia sa pun bobocii in varf :tongue3:
asa ca pt saptamana viitoare stiu ce am de facut...aaa si uitasem, nu vine fain cu hartie creponata, mie cel putin nu-mi place, asa ca musai dau azi comanda de banda speciala



daniela ,ma bucur ca te-ai incumetat sa faci frezii,ai vazut ca nu e mare inginerie.Imi plac mult freziile tale dar daca imi permiti sa iti dau oarece sfaturi daca vrei sa mai faci si sa iti spun unde mai trebuie lucrat.La modelaj e OK ! la pictat trebuia sa faci trecerea de la o culoare la alta mai lin,sa iti iasa un degrade usor,lin.Am dreptate?Eu te felicit si ma bucur mult ca ti-am trezit interesul pentru ele si vreau sa nu te superi ca ti-am facut aceste obs.Cat despre hartia grofata,macar ai incercat cu ce ai avut mai la indemana.Poate daca taiai fasiile mai inguste si le umezeai un pic,ar fi mers.Dar nu te necaji,iti vine ea comanda si atunci sa te tii florareala!Te pup si numai bine!

Vezi postareaLissa, la 02 March 2010 - 09:56 AM, a spus:

Gabrenia ,freziile tale sunt superbe ! :)



Multumesc Lissa!Parca ziceai ca faci si tu sau am incurcat eu borcanele?Te pup!


io sa ma supar??? neeee :) ca doar si io am vazut ca nu-s chiar cum trebuie. dar maine musai sa-mi iasa mai bine pt tortul special de sambata.si comanda mea nu `da semne de viata` :angry: daca nu vine...am pus-o :toothy9;

#33 Useril este offline   gabrenia 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 492
  • Inregistrat: 08-December 09
  • Locationmalul Dunarii

Postat 03 March 2010 - 01:02 PM

Ramo,ti-am vazut ultimile torturi si mi-au placut foarte mult dar cel care mi-a mers la suflet este cel lila gen cadou cu fundita si cu frezii!Este foarte foarte frumos,elegant si finut!Te felicit inca o data si sa stii ca freziile ti-au iesit foarte bine!Mi-ai dat o idee de un viitor presupus tort.Imi e tare draga culoarea lila dar te rog sa-mi spui de unde ai acea culoare,de la wilton?daca poti sa imi spui exact nuanta!te rog mult!Te pup!
Gabrenia "ce pot face doua maini dibace"

#34 Useril este offline   Lissa 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 147
  • Inregistrat: 03-December 09

Postat 03 March 2010 - 02:34 PM

Vezi postareagabrenia, la 02 March 2010 - 01:05 PM, a spus:



Multumesc Lissa!Parca ziceai ca faci si tu sau am incurcat eu borcanele?Te pup!

Am facut dar numai una ,am vrut sa fac un buchetel pt ziua soacramii si pe urma m-am hotarat sa fac ghiocei ca si asa e ziua ei duminica,dar o sa fac si frezii mai multe ca-mi plac .
Uite-o,nu e prea grozava dar pe tort la soacra ar fi mers :hungry: .

Imagini atasate

  • Imagine atasata: monthly_03_2010/post-322-126761966139.jpg


#35 Useril este offline   gabrenia 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 492
  • Inregistrat: 08-December 09
  • Locationmalul Dunarii

Postat 03 March 2010 - 10:14 PM

Lissa dar este chiar foarte frumoasa!Nu am ce sa comentez,ti-a iesit foarte bine!Poate ne arati si noua ghioceii;voiam sa fac si eu dar nu am mai avut timp.Felicitari! :floare:P.S. Parca ma simt asa nu stiu cum sa-ti dau eu tie sfaturi ,tu care esti asa de avansata fata de mine...Te pup!
Gabrenia "ce pot face doua maini dibace"

#36 Useril este offline   Ramo 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 770
  • Inregistrat: 26-November 09
  • LocationLa Strumfi

Postat 04 March 2010 - 09:59 AM

Vezi postareagabrenia, la 03 March 2010 - 01:02 PM, a spus:

Ramo,ti-am vazut ultimile torturi si mi-au placut foarte mult dar cel care mi-a mers la suflet este cel lila gen cadou cu fundita si cu frezii!Este foarte foarte frumos,elegant si finut!Te felicit inca o data si sa stii ca freziile ti-au iesit foarte bine!Mi-ai dat o idee de un viitor presupus tort.Imi e tare draga culoarea lila dar te rog sa-mi spui de unde ai acea culoare,de la wilton?daca poti sa imi spui exact nuanta!te rog mult!Te pup!

Multumesc mult de aprecieri Gabrenia, da nuanta e de la wilton si e "violet" Freziile sa zicem ca au iesit cumva avand in vedere ca nu am avut sarme si m-am descurcat cu sarmulite taiate de la alte flori :) Am facut ieri inca 2 fire de frezii mult mai frumoase zic eu ca celelalte ca is pe sarma. Eu mi-am luat sarme de la florarie dar tare greu se lucra cu ele, is greu de manuit. Din pacate nici de data asta nu sunt complete ca nu am hartie sa maschez sarmele, dar macar astea seamana cu un fir de frezie :angryfire: Mai deseara cand am timp le pun sa vedeti cum mi-au iesit, acum tre sa plec de acasa.

Vezi postareaLissa, la 03 March 2010 - 02:34 PM, a spus:

Am facut dar numai una ,am vrut sa fac un buchetel pt ziua soacramii si pe urma m-am hotarat sa fac ghiocei ca si asa e ziua ei duminica,dar o sa fac si frezii mai multe ca-mi plac .
Uite-o,nu e prea grozava dar pe tort la soacra ar fi mers :violent1: .

Foarte grozava e Lissa si modul de prezentare e superb. Imi place tare mult frezia ta :-*
Imagine postata Imagine postata Imagine postata


Imagine postata


incepand din 23.03.2011

#37 Useril este offline   dani_ela 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,242
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 04 March 2010 - 12:24 PM

lissa ce decupator ai folosit la frezii? dar la ghiocei? si eu am facut ieri ghiocei, dar au iesit micuti
ramo si tu ai folosit acelasi decupator ca si gabrenia, pt frezii? ca mie nu-mi prea seamana freziile mele cu cele originale

#38 Useril este offline   Anca_B 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 498
  • Inregistrat: 27-November 09
  • LocationCluj Napoca

Postat 04 March 2010 - 12:39 PM

Dragele mele "florarese" Gabrenia,Dani-ela,Lissa care dati mai ieftin firu' de frezie? :floare: Eu vreau sa va felicit si sa va :tongue3: ,sunt ff frumoase florile.Spor la treaba,ca vine primavara si stiu ca o sa aveti o multime de torturi cu tematica florala.pa

#39 Useril este offline   Ramo 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 770
  • Inregistrat: 26-November 09
  • LocationLa Strumfi

Postat 04 March 2010 - 05:34 PM

Da, Daniela, acelasi decupator l-am folosit, acuma cat de reale is sau nu cred ca depinde de fiecare cum le vedem. Eu cel putin stiind cat am bibilit la ele zic ca is destul de reale, macar pentru munca depusa daca nu pentru altceva :pupic: Chiar nu inteleg de ce zici asta, ca ti-au iesit tare bine freziile.
Pun si eu ale mele 2 fire, dupa cum ziceam fara banda pe sarme ca nu am =))

Imagine atasata: monthly_03_2010/post-160-126771688635.jpg

Edit: am uitat sa specific ca ale mele sunt din pasta de zahar :hug:
Imagine postata Imagine postata Imagine postata


Imagine postata


incepand din 23.03.2011

#40 Useril este offline   gabrenia 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 492
  • Inregistrat: 08-December 09
  • Locationmalul Dunarii

Postat 04 March 2010 - 07:31 PM

Vezi postareaAnca_B, la 04 March 2010 - 12:39 PM, a spus:

Dragele mele "florarese" Gabrenia,Dani-ela,Lissa care dati mai ieftin firu' de frezie? :D Eu vreau sa va felicit si sa va :appl: ,sunt ff frumoase florile.Spor la treaba,ca vine primavara si stiu ca o sa aveti o multime de torturi cu tematica florala.pa

eheheee!Le dam gratis!Multam frumos de urari dar tu de ce nu faci?Spor si tie la treaba!

Vezi postareaRamo, la 04 March 2010 - 05:34 PM, a spus:


Edit: am uitat sa specific ca ale mele sunt din pasta de zahar :)

Multumesc Ramo pentru informatii;cred ca o sa fac si eu comanda la acel violet,cat despre frezii,te felicit,sunt foarte frumoase...dar ce nu faci tu frumos!?
Gabrenia "ce pot face doua maini dibace"

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi