Forum Culinar: restaurant XANADU - Bucuresti - Forum Culinar

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

restaurant XANADU - Bucuresti

#1 Useril este offline   redivivus 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 713
  • Inregistrat: 30-November 09
  • LocationIsrael

Postat 24 February 2010 - 09:36 AM

vreau sa va spun ca am am avut aici o petrecere de familie foarte reusita, in decembrie
restaurantul este intr-o vila, din cauza asta are un aer intim si familial
inainte vreme fusese pe Mantuleasa si a disparut la un moment data, iar cei care le-au luat locul evident ca nu au vrut sa spuna unde s-au mutat...i-am regasit din pura intamplare cateva strazi mai incolo :-*
au acelasi bucatar ca pe vremuri si cam acelasi personal
sunt foarte prompti, mancarurile sunt bune si portiile generoase
iar managerul restaurantului este o doamna tanara si foarte priceputa in ceea ce face
nu in ultimul rand trebuie sa spun ca preturile nu sunt exagerate
am stabilit din timp ce salon dorim, cati invitati avem, meniul, aranjamentele, etc...
totul a fost aranjat impecabil, in plus, am putut sa mai modificam pe loc alegerile noastre, ceea ce nu am intalnit in alta parte
tot ce nu am reusit sa mancam, din cauza portiilor foarte mari, ni s-a pus la pachet
nu imi mai amintesc precis-precis, dar cred ca nu s-a depasit 100 lei/persoana, cu aperitiv, platou rece, platou cald, fel de baza, tort, vin, sampanie, cafea, fructe(sper ca nu am omis nimic), in conditia in care nu s-a comandat nimic prea ieftin, dar e drept ca am avut si discount
ps: pacat ca nu mai fac inghetata de violete(?!)pe care am mancat-o acum cativa ani in celalt sediu...n-am mai mancat niciodata nici pana atunci, nici de atunci incolo

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi