Forum Culinar: blog - Forum Culinar

Salt la continut

  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

blog ajutor, lamuriri etc.

#41 Useril este offline   Phoenix 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,574
  • Inregistrat: 13-December 10

Postat 17 July 2011 - 09:03 PM

Cred ca am descoperit America ...pardon.. problema , in seara asta. Aveam un stupid de calendar , un gadget de la Google , pus in partea inferioara a blogului.L-am aliminat si vad ca acum cand deschid pagina , se deschide normal , la prima postare , sus , nu jos ca inainte.

#42 Useril este offline   Anca_B 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 498
  • Inregistrat: 27-November 09
  • LocationCluj Napoca

Postat 30 August 2011 - 04:21 PM

Va rog,puteti sa ma ajutati si pe mine?tot incerc sa-mi atasez un "slide" cu poze pe blog,dar nu reusesc.M-am logat,mi-am salvat si slide-ul,dar cand introduc codul...nu se intmapla nimic.Imi zice ca nu se pot incarca pozele?Oare unde gresesc?
Va multumesc anticipat!

#43 Useril este offline   La-Chef-A 

  • La-Chef-A
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,289
  • Inregistrat: 09-July 10
  • LocationKitchen

Postat 30 August 2011 - 10:13 PM

Vezi postareaAnca_B, la 30 August 2011 - 04:21 PM, a spus:

Va rog,puteti sa ma ajutati si pe mine?tot incerc sa-mi atasez un "slide" cu poze pe blog,dar nu reusesc.M-am logat,mi-am salvat si slide-ul,dar cand introduc codul...nu se intmapla nimic.Imi zice ca nu se pot incarca pozele?Oare unde gresesc?
Va multumesc anticipat!


Dupa ce Sign in in blogul respectiv te duci la Design, tot sus in dreapta langa Sign in, ti se deschide pagina cu layout-ul blogului si de acolo selectezi butonul Ad a Gadget. Ti se desfasoara o lista din care selectezi Slideshow. Apoi in casuta cu Slideshow alegi pentru Source albumul cu pricina, apoi Save si ar trebui sa fie ok.

#44 Useril este offline   Anca_B 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 498
  • Inregistrat: 27-November 09
  • LocationCluj Napoca

Postat 31 August 2011 - 02:09 PM

Vezi postareaLa-Chef-A, la 30 August 2011 - 10:13 PM, a spus:

Vezi postareaAnca_B, la 30 August 2011 - 04:21 PM, a spus:

Va rog,puteti sa ma ajutati si pe mine?tot incerc sa-mi atasez un "slide" cu poze pe blog,dar nu reusesc.M-am logat,mi-am salvat si slide-ul,dar cand introduc codul...nu se intmapla nimic.Imi zice ca nu se pot incarca pozele?Oare unde gresesc?
Va multumesc anticipat!


Dupa ce Sign in in blogul respectiv te duci la Design, tot sus in dreapta langa Sign in, ti se deschide pagina cu layout-ul blogului si de acolo selectezi butonul Ad a Gadget. Ti se desfasoara o lista din care selectezi Slideshow. Apoi in casuta cu Slideshow alegi pentru Source albumul cu pricina, apoi Save si ar trebui sa fie ok.


Asa , am tot facut dar nu merge.Slide-ul e facut pe www.slide.com am incercat sa incarc link-ul si nici asa nu merge. Imi zice feed could not be loaded. :notworthy: .Grea "matematica" asta. :) .

#45 Useril este offline   Phoenix 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,574
  • Inregistrat: 13-December 10

Postat 07 September 2011 - 09:11 AM

De ieri mi-au taiat dreptul la replica , nu pot comenta nici pe blogul personal , nici pe alte bloguri .Mai aveti careva problema asta?

#46 Useril este offline   Eataly 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 8,680
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationTorino

Postat 07 September 2011 - 01:43 PM

Ai ajuns in Romania? :floare:
Stati sa ma explic:
nici eu din Ro n-am reusit sa fac mare lucru pe Blog.la inceput am reusit sa postez, dar nu puteam sa comentez la altii(99%) si nici sa raspun la comentarii.

In August, n-am reusit nici sa mai postez la mine.Am renuntat.Sper sa nu ti se intample acelasi lucru. :angry:

#47 Useril este offline   Phoenix 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,574
  • Inregistrat: 13-December 10

Postat 07 September 2011 - 03:02 PM

Bun , mersi Lili . Deci , sa profit cat pot posta inca . :floare:

#48 Useril este offline   mariette 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: kaky
  • Postari: 281
  • Inregistrat: 01-December 09

Postat 07 September 2011 - 08:29 PM

E posibil sa fie de la template-ul acela,vad ca-l aveti la fel!

#49 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 07 September 2011 - 09:07 PM

Ieri nu-mi mergea nimic în blogosfera. De la mine. Nu stiu cum era de la altii :D Spre seara am reusit sa comentez pe alte bloguri, si a început a merge. Probabil ca astia mereu lucreaza la anumite chestii. Vad ca tot mai multe fete îsi cumpara domenii. Pe mine înca nu ma intereseaza.
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#50 Useril este offline   Eataly 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 8,680
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationTorino

Postat 07 September 2011 - 09:20 PM

Sa cumpar??'
Eventual sa-mi dea ei bani mie sa nu-mi mai pun aberatiile on-line! :D

#51 Useril este offline   Phoenix 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,574
  • Inregistrat: 13-December 10

Postat 08 September 2011 - 09:42 AM

De cumparat nu o sa cumpar nimic de la ei , ca nu am de ce sa arunc banii. Pentru mine blogul nu e decat o carte de bucate personala , nu fac bani cu el , asa ca nici nu voi da bani pe el.
La sugestia cuiva care mi-a lasat un comentariu pe blog, am incercat sa schimb browserul , a mers cu Explorer. Eu folosesc Mozilla , iar acum cateva zile am instalat o versiune noua . Se pare ca asta este problema , dar nu ma coafeaza deloc sa folosesc Explorer , pentru ca nu-mi place . Trebuie se instalez versiunea anterioara de Mozilla sau una mai noua daca este , vad eu atunci daca se schimba ceva sau nu .

#52 Useril este offline   bbenyci 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 125
  • Inregistrat: 09-December 09
  • Locationarad

Postat 03 October 2011 - 01:07 PM

Vezi postareaizuk, la 08 September 2011 - 09:42 AM, a spus:

De cumparat nu o sa cumpar nimic de la ei , ca nu am de ce sa arunc banii. Pentru mine blogul nu e decat o carte de bucate personala , nu fac bani cu el , asa ca nici nu voi da bani pe el.
La sugestia cuiva care mi-a lasat un comentariu pe blog, am incercat sa schimb browserul , a mers cu Explorer. Eu folosesc Mozilla , iar acum cateva zile am instalat o versiune noua . Se pare ca asta este problema , dar nu ma coafeaza deloc sa folosesc Explorer , pentru ca nu-mi place . Trebuie se instalez versiunea anterioara de Mozilla sau una mai noua daca este , vad eu atunci daca se schimba ceva sau nu .


Buna fetelor, am si eu nevoie de ajutorul vostru, am blogul de 1 an de zile, foarte multe lucruri nu stiu inca dar as dori mult sa pun bannerul cu arta culinara pe blog si nu gasesc codul acesta, va rog sa ma ajutati. Va multumesc frumos.
AM nevoie si de parerile voastre, ce nu e bine pe blogul meu si cum as putea sa fac sa arate mai bine blogul.
Pentru inceput nu am pus retete dar acuma am zis ca voi posta si retete. Va multumesc frumos.
Imagine postata

Arienne Sophie

Imagine postata
Nicole Anamaria

http://bbenyci.blogspot.com/

#53 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,068
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 03 October 2011 - 01:23 PM

Ii zic adminului sa-ti trimita linkurile

#54 Useril este offline   Piscotel 

  • Hexe online !
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 4,599
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDin NORD

Postat 03 October 2011 - 04:20 PM

Eu scriu cate un comentariu.
Apoi imi cere Nume/URL
Apoi dau drumul la comentariu si .....Nimic.
Nu-mi apare comentul sau nu-mi scrie ca va fi vizibil dupa aprobare,nic,nimic.
Habar n-am daca comentariul s-a marcat sau nu .Si imi pare tare rau,ca sunt subiecte interesante la care chiar as vrea sa comentez.Imagine postata
Va invit in casa mea virtuala :
http://povesticulinare.blogspot.com/

#55 Useril este offline   Cosmina N 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 423
  • Inregistrat: 06-February 10
  • LocationMalta

Postat 04 April 2012 - 08:40 PM

As avea si eu o intrebare :D Cum faceti sa aveti optiunea "citeste mai mult"?

Multumesc in avans :occasion14:
"Nu putem face lucruri mari, doar lucruri marunte cu multa dragoste." (Maica Terezadel Calcutta)

http://clipedelicioase.blogspot.com/

#56 Useril este offline   Olguta 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 1,342
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationBucuresti

Postat 04 April 2012 - 11:00 PM

Cosmina, eu fac asa:

Scriu postarea, apoi unde vreau sa "tai" textul, apas pe butonul Inserati pauza de inceput, pe care l-am incercuit cu rosu in poza de mai jos

Fisier atasat  Untitled.png (6.6K)
Number of downloads: 0

Mai departe, sunt tone de tutoriale despre cum sa perzonalizezi butonul respectiv :lol:

Sper sa-ti fie de folos...Spor la bucatarit si scris :105:
Imagine postata

#57 Useril este offline   Cosmina N 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 423
  • Inregistrat: 06-February 10
  • LocationMalta

Postat 05 April 2012 - 07:27 PM

Vezi postareaOlguta, la 04 April 2012 - 11:00 PM, a spus:

Cosmina, eu fac asa:

Scriu postarea, apoi unde vreau sa "tai" textul, apas pe butonul Inserati pauza de inceput, pe care l-am incercuit cu rosu in poza de mai jos

Mai departe, sunt tone de tutoriale despre cum sa perzonalizezi butonul respectiv :D

Sper sa-ti fie de folos...Spor la bucatarit si scris :)


Olguta, multzuuuu :floare: :floare: Ma pun pe testat :hiding:
"Nu putem face lucruri mari, doar lucruri marunte cu multa dragoste." (Maica Terezadel Calcutta)

http://clipedelicioase.blogspot.com/

#58 Useril este offline   Cosmina N 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 423
  • Inregistrat: 06-February 10
  • LocationMalta

Postat 23 April 2012 - 01:10 PM

As mai avea o intrebare =)) Imi doresc sa am un blog bilingv, in romana si engleza, iar pentru asta as vrea sa postez fiecare reteta in parte, in ambele limbi. Ceea ce as vrea eu sa fac, si nu stiu daca este posibil, e ca reteta in engleza sa apara numai in cuprins, pe lateral, dar fara sa apara in body. In body as vrea numai retetele in RO. Sunt foarte pretentioasa, stiu =)) As dori sa va intreb daca se poate :) :)
"Nu putem face lucruri mari, doar lucruri marunte cu multa dragoste." (Maica Terezadel Calcutta)

http://clipedelicioase.blogspot.com/

#59 Useril este offline   Eataly 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 8,680
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationTorino

Postat 24 April 2012 - 06:14 PM

Cosmina, eu nu te pot ajuta.Dar am o rugaminte si sa nu te superi.
Am intrat pe blogul tau si dupa trei incercari(sunt astigmatica cu lentile de contact expirate =)) ) am nimerit cuvintele alea antipatice.

Poti sa pui moderarea comentarilor fara sa folosesti cuvintele capcha.Daca vrei normal.
=))

#60 Useril este offline   Cosmina N 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 423
  • Inregistrat: 06-February 10
  • LocationMalta

Postat 29 April 2012 - 07:46 PM

Vezi postareaEataly, la 24 April 2012 - 06:14 PM, a spus:

Cosmina, eu nu te pot ajuta.Dar am o rugaminte si sa nu te superi.
Am intrat pe blogul tau si dupa trei incercari(sunt astigmatica cu lentile de contact expirate :) ) am nimerit cuvintele alea antipatice.

Poti sa pui moderarea comentarilor fara sa folosesti cuvintele capcha.Daca vrei normal.
:P


Eataly, imi cer mii de scuze ca ti-a creat blogul meu probleme, eu nici nu stiam ca face asa ceva :P Inca am muuulte de invatat. Dar cum as putea sa fac sa scot folosirea cuvintelor acelea? :)

Iti multumesc mult ca m-ai anuntat :P Sigur si altii au avut probleme si vreau sa rezolv cat mai repede.
"Nu putem face lucruri mari, doar lucruri marunte cu multa dragoste." (Maica Terezadel Calcutta)

http://clipedelicioase.blogspot.com/

Arata acest topic


  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi