Forum Culinar: Ma enervez! - Forum Culinar

Salt la continut

  • 91 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Ma enervez!

#1 Useril este offline   Cami 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 693
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrasov - Dubai

Postat 29 November 2009 - 10:26 AM

Ma enerveaza cumnatu-meu (fratele mijlociu al sotului) care, la 24 de ani, are impresia ca detine adevarul absolut. Indiferent ce-i spui, el gaseste o replica, de obicei absurda, prin care sa arate ca nu ai dreptate si el are. De ex: incerca el sa ma convinga pe mine ca gripa porcina se transmite prin intermediul carnii de porc si ii parea rau ca noi o sa facem gripa porcina daca nu renuntam la carnea de porc. L-am poftit sa mai citeasca si sa nu-i spuna el mie ce sa mananc si ce nu.
Si mi-e ciuda pe mine ca eu de obicei nu raspund la provocari de genul asta dar cu el nu ma pot abtine.

#2 Useril este offline   Kroko 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 33
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationA doua stea la stanga

Postat 29 November 2009 - 11:52 AM

Cami a spus:

Ma enerveaza cumnatu-meu (fratele mijlociu al sotului) care, la 24 de ani, are impresia ca detine adevarul absolut. Indiferent ce-i spui, el gaseste o replica, de obicei absurda, prin care sa arate ca nu ai dreptate si el are. De ex: incerca el sa ma convinga pe mine ca gripa porcina se transmite prin intermediul carnii de porc si ii parea rau ca noi o sa facem gripa porcina daca nu renuntam la carnea de porc. L-am poftit sa mai citeasca si sa nu-i spuna el mie ce sa mananc si ce nu.
Si mi-e ciuda pe mine ca eu de obicei nu raspund la provocari de genul asta dar cu el nu ma pot abtine.


Simpatic rau cumnatul tau ... :lol:
www.watch-in.com => un altfel de forum ptr. romanii de pretutindeni ( inca in dezvoltare :) )

#3 Useril este offline   Ursuleatza 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 29 November 2009 - 06:48 PM

Poate a incurcat gripa porcina cu trichineloza... :occasion14:

#4 Useril este offline   KikenHana 

  • fata verde
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,172
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationinto the wild

Postat 29 November 2009 - 08:16 PM

Oare nu stie ca nu s-a imbolnavit nici un porc de asa zisa "gripa porcina"? :cheers:
Take a walk on the wild side...

artizan

#5 Useril este offline   KikenHana 

  • fata verde
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,172
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationinto the wild

Postat 29 November 2009 - 08:36 PM

Ce ma enervez ca unii nu mai pot de grija altora! :evil:
Take a walk on the wild side...

artizan

#6 Useril este offline   Mutti 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 4,228
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDE

Postat 29 November 2009 - 09:11 PM

KikenHana a spus:

Ce ma enervez ca unii nu mai pot de grija altora! :evil:



lasa-i naibii!

Stii tu , caine latra , caravana trece , si prostii nu mai pot de grija altora ( stii la ce ma refer :cheers: )

#7 Useril este offline   KikenHana 

  • fata verde
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,172
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationinto the wild

Postat 29 November 2009 - 10:14 PM

simonaro29 a spus:

KikenHana a spus:

Ce ma enervez ca unii nu mai pot de grija altora! :evil:



lasa-i naibii!

Stii tu , caine latra , caravana trece , si prostii nu mai pot de grija altora ( stii la ce ma refer :floare: )



Asa fac Simo, da pe moment tot te enerveaza 8-)
Take a walk on the wild side...

artizan

#8 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 30 November 2009 - 12:18 AM

KikenHana a spus:

simonaro29 a spus:

KikenHana a spus:

Ce ma enervez ca unii nu mai pot de grija altora! :evil:



lasa-i naibii!

Stii tu , caine latra , caravana trece , si prostii nu mai pot de grija altora ( stii la ce ma refer :) )



Asa fac Simo, da pe moment tot te enerveaza 8-)



KHana,nu te nervoza degeaba :lol:
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#9 Useril este offline   Alexandru 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,370
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationParis, France

Postat 30 November 2009 - 12:27 AM

KikenHana a spus:

simonaro29 a spus:

KikenHana a spus:

Ce ma enervez ca unii nu mai pot de grija altora! :evil:



lasa-i naibii!

Stii tu , caine latra , caravana trece , si prostii nu mai pot de grija altora ( stii la ce ma refer :) )



Asa fac Simo, da pe moment tot te enerveaza 8-)


{SMILIES_PATH}/6.gif:P<" title="arms" /> În curînd cred ca nu or sa mai aibe de cine sa se agate. Nu te enerva Kiken, nu merita. :lol:
Nu faceti aceeasi prostie de doua ori, sunt atat de multe prostii noi de facut!

#10 Useril este offline   Cami 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 693
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrasov - Dubai

Postat 30 November 2009 - 07:21 AM

Kroko a spus:

Cami a spus:

Ma enerveaza cumnatu-meu (fratele mijlociu al sotului) care, la 24 de ani, are impresia ca detine adevarul absolut. Indiferent ce-i spui, el gaseste o replica, de obicei absurda, prin care sa arate ca nu ai dreptate si el are. De ex: incerca el sa ma convinga pe mine ca gripa porcina se transmite prin intermediul carnii de porc si ii parea rau ca noi o sa facem gripa porcina daca nu renuntam la carnea de porc. L-am poftit sa mai citeasca si sa nu-i spuna el mie ce sa mananc si ce nu.
Si mi-e ciuda pe mine ca eu de obicei nu raspund la provocari de genul asta dar cu el nu ma pot abtine.


Simpatic rau cumnatul tau ... :lol:


Daaaaaaaa, extrem de simpatic. Mi-e drag ca sarea-n ochi si l-as bate non-stop :) :P :P :P
Kiki, nu te mai nervoza, ca nu are rost.

#11 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 30 November 2009 - 07:26 AM

Cami a spus:

Ma enerveaza cumnatu-meu (fratele mijlociu al sotului) care, la 24 de ani, are impresia ca detine adevarul absolut. Indiferent ce-i spui, el gaseste o replica, de obicei absurda, prin care sa arate ca nu ai dreptate si el are. De ex: incerca el sa ma convinga pe mine ca gripa porcina se transmite prin intermediul carnii de porc si ii parea rau ca noi o sa facem gripa porcina daca nu renuntam la carnea de porc. L-am poftit sa mai citeasca si sa nu-i spuna el mie ce sa mananc si ce nu.
Si mi-e ciuda pe mine ca eu de obicei nu raspund la provocari de genul asta dar cu el nu ma pot abtine.


intr-o zi sa-i zici asa: daca maninci carne de porc faci gripa porcului. daca minci carne de vaca, faci vaca nebuna. maninci gaina, faci aviara. minci peste, ie contaminat cu chimicale gen malachite green. legume? fructa? in nici un caz!! poluare cu metale grele. apa nu poate fi bauta, pen' ca e contaminata cu nitritz si nitratz si altele. aeru' e plin de emisii de-asta toxice ... singura solutie e sa s-azvirlea di pi jiam de undeva de sus.
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#12 Useril este offline   Cami 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 693
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrasov - Dubai

Postat 30 November 2009 - 07:34 AM

vaxile a spus:

Cami a spus:

Ma enerveaza cumnatu-meu (fratele mijlociu al sotului) care, la 24 de ani, are impresia ca detine adevarul absolut. Indiferent ce-i spui, el gaseste o replica, de obicei absurda, prin care sa arate ca nu ai dreptate si el are. De ex: incerca el sa ma convinga pe mine ca gripa porcina se transmite prin intermediul carnii de porc si ii parea rau ca noi o sa facem gripa porcina daca nu renuntam la carnea de porc. L-am poftit sa mai citeasca si sa nu-i spuna el mie ce sa mananc si ce nu.
Si mi-e ciuda pe mine ca eu de obicei nu raspund la provocari de genul asta dar cu el nu ma pot abtine.


intr-o zi sa-i zici asa: daca maninci carne de porc faci gripa porcului. daca minci carne de vaca, faci vaca nebuna. maninci gaina, faci aviara. minci peste, ie contaminat cu chimicale gen malachite green. legume? fructa? in nici un caz!! poluare cu metale grele. apa nu poate fi bauta, pen' ca e contaminata cu nitritz si nitratz si altele. aeru' e plin de emisii de-asta toxice ... singura solutie e sa s-azvirlea di pi jiam de undeva de sus.


Bre nenicule, rad de una singura :lol: :) :P :P Sa stii ca o sa-i dau replica asta daca mai vine cu absurditati de astea.

#13 Useril este offline   dragos 

  • Ratatouille
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,237
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationZierikzee, NL

Postat 30 November 2009 - 08:42 AM

Cami a spus:

Ma enerveaza cumnatu-meu (fratele mijlociu al sotului) care, la 24 de ani, are impresia ca detine adevarul absolut. Indiferent ce-i spui, el gaseste o replica, de obicei absurda, prin care sa arate ca nu ai dreptate si el are.


Cand mai face pe desteptu' zi-i ca crema de maiini nu e si impotriva bataturilor in palma.
"Pamantul s-ar fi dus, hainul,
De-a berbeleacul, vorba ceea,
De n-ar fi fost pe lume vinul,
Tutunul, dracul si femeia!"

#14 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 30 November 2009 - 11:26 AM

Si adauga ca oaia are dalac :love7: cerealele sint usor iradiate....
Si poti sa te oferi, cind o sa vrea sa manince, sa-i dai tu bataie :angry:
raluca elena

#15 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 30 November 2009 - 11:29 AM

raluca elena a spus:

Si adauga ca oaia are dalac :love7: cerealele sint usor iradiate....
Si poti sa te oferi, cind o sa vrea sa manince, sa-i dai tu bataie :angry:

ah, lavash, uitasem de oae!
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#16 Useril este offline   Cami 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 693
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrasov - Dubai

Postat 30 November 2009 - 02:46 PM

Buey, ce m-ati distrat =)) =)) O sa-i spun cateva cumnatului cand mai face pe desteptul. Desi eu sper din suflet sa reusesc sa-l ignor, ca atunci moare de ciuda si fierbe in suc propriu.

#17 Useril este offline   Giorgiana 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: yellow
  • Postari: 4,405
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationBucuresti

Postat 30 November 2009 - 09:11 PM

Si eu m-am enervat, am fost vineri la un notar, trebuie sa fac niste acte pt.cadastru, sa-mi legalizeze o copie dupa certificatul de mostenire al mamei, un act vechi de vreo 40 de ani, arata ca atare, nu a vrut sa-l legalizeze, mi l-a aruncat cat colo, de a trebuit sa-l strang de pe jos, m-a dat afara din biroul ei urland la mine ca nu am ce cauta acolo si ca un act care arata asa (fiind vechi are vreo cateva cuvinte care se vad mai greu) aia nu il legalizeaza.
Oameni buni am plecat de acolo plina de nervi si neintelegand de ce a trebuit sa urle la mine si sa ma dea pur si simplu afara din birou, nu l-as fi platit, cine eram eu, un gunoi, m-am simtit ingrozitor de jignita si am inceput sa plang ca proasta pe strada si numai stiam ce sa fac si unde sa ma duc.
Pana la urma am gasit un alt notariat si am dat peste o doamna draguta care l-a legalizat fara sa-mi reproseze nimic. Deci se poate!
As vrea sa-i fac o reclamatie notarei, individei, tampitei, nu stiu cum sa-i mai spun, dar nu stiu unde si nu stiu daca as avea vreun rezultat. Doamne, in ce tara traim! Vorba aia: Tara frumoasa, pacat ca este locuita!
Voi ati trecut vreodata printr-o astfel de situatie, mie nu mi s-a intamplat pana acum.
GEORGIA

#18 Useril este offline   Hazel 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 933
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationSuffolk

Postat 30 November 2009 - 09:18 PM

Giorgiana a spus:

Si eu m-am enervat, am fost vineri la un notar, trebuie sa fac niste acte pt.cadastru, sa-mi legalizeze o copie dupa certificatul de mostenire al mamei, un act vechi de vreo 40 de ani, arata ca atare, nu a vrut sa-l legalizeze, mi l-a aruncat cat colo, de a trebuit sa-l strang de pe jos, m-a dat afara din biroul ei urland la mine ca nu am ce cauta acolo si ca un act care arata asa (fiind vechi are vreo cateva cuvinte care se vad mai greu) aia nu il legalizeaza.
Oameni buni am plecat de acolo plina de nervi si neintelegand de ce a trebuit sa urle la mine si sa ma dea pur si simplu afara din birou, nu l-as fi platit, cine eram eu, un gunoi, m-am simtit ingrozitor de jignita si am inceput sa plang ca proasta pe strada si numai stiam ce sa fac si unde sa ma duc.
Pana la urma am gasit un alt notariat si am dat peste o doamna draguta care l-a legalizat fara sa-mi reproseze nimic. Deci se poate!
As vrea sa-i fac o reclamatie notarei, individei, tampitei, nu stiu cum sa-i mai spun, dar nu stiu unde si nu stiu daca as avea vreun rezultat. Doamne, in ce tara traim! Vorba aia: Tara frumoasa, pacat ca este locuita!
Voi ati trecut vreodata printr-o astfel de situatie, mie nu mi s-a intamplat pana acum.

Nu mi s-a intamplat niciodata Girogi, dar este inacceptabil, trebuie sa te interesezi unde sa o reclami, fir-ar ei sa fie astia care nu stiu sa ne respecte, ca daca nu am avea noi nevoie de ei, nu ar fi strans averi!
Imagine postata

#19 Useril este offline   KikenHana 

  • fata verde
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,172
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationinto the wild

Postat 30 November 2009 - 09:23 PM

Giorgiana a spus:

As vrea sa-i fac o reclamatie notarei, individei, tampitei, nu stiu cum sa-i mai spun, dar nu stiu unde si nu stiu daca as avea vreun rezultat. Doamne, in ce tara traim! Vorba aia: Tara frumoasa, pacat ca este locuita!
Voi ati trecut vreodata printr-o astfel de situatie, mie nu mi s-a intamplat pana acum.


Giorgi, cauta Camera Notarilor Publici, acolo ii poti face reclamatie :) . E inacceptabil cum s-a purtat cu tine :x
Take a walk on the wild side...

artizan

#20 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 30 November 2009 - 10:39 PM

Cauta aici:
http://www.cnpb.ro/
si daca nu, intreaba aici:
http://www.uniuneanotarilor.ro/


Giorgi, sa stii ca nu as lasa-o nici daca ar trebui sa depun eforturi iesite din comun pentru a o reclama!
raluca elena

Arata acest topic


  • 91 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi