Forum Culinar: Ma enervez! - Forum Culinar

Salt la continut

  • 91 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Ma enervez!

#21 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 01 December 2009 - 04:09 AM

Giorgiana a spus:

Si eu m-am enervat, am fost vineri la un notar, trebuie sa fac niste acte pt.cadastru, sa-mi legalizeze o copie dupa certificatul de mostenire al mamei, un act vechi de vreo 40 de ani, arata ca atare, nu a vrut sa-l legalizeze, mi l-a aruncat cat colo, de a trebuit sa-l strang de pe jos, m-a dat afara din biroul ei urland la mine ca nu am ce cauta acolo si ca un act care arata asa (fiind vechi are vreo cateva cuvinte care se vad mai greu) aia nu il legalizeaza.
Oameni buni am plecat de acolo plina de nervi si neintelegand de ce a trebuit sa urle la mine si sa ma dea pur si simplu afara din birou, nu l-as fi platit, cine eram eu, un gunoi, m-am simtit ingrozitor de jignita si am inceput sa plang ca proasta pe strada si numai stiam ce sa fac si unde sa ma duc.
Pana la urma am gasit un alt notariat si am dat peste o doamna draguta care l-a legalizat fara sa-mi reproseze nimic. Deci se poate!
As vrea sa-i fac o reclamatie notarei, individei, tampitei, nu stiu cum sa-i mai spun, dar nu stiu unde si nu stiu daca as avea vreun rezultat. Doamne, in ce tara traim! Vorba aia: Tara frumoasa, pacat ca este locuita!
Voi ati trecut vreodata printr-o astfel de situatie, mie nu mi s-a intamplat pana acum.


de ce n-ai pocnit-o? io in locu' tau ii frigeam una si-o puneam sa le adune de pe jos. din proprie experienta, itz spun ca astia de-o fac p-a durii in servicii se tem foarte tare de "aia cu spate". iar daca te vede urlind si eventual dindu-i doo gindeste asa "uau, asta sigur <>". comunismu' in ro nu s-a ternat oata cu ceausescu. "omul nou" e la datorie in continuare. si omul nou functioneaza pe baza de bita si forta.
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#22 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 01 December 2009 - 06:47 AM

Ma enervez ca nu pot dormi noaptea si in ritmul asta o sa ajung o epava :)

Da' Vaxile m-ai facut sa rad la 5 juma' dimineata, merxi :pupic: . Macar ziua s-o incep bine daca noaptea a fost un fiasco.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#23 Useril este offline   Hazel 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 933
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationSuffolk

Postat 01 December 2009 - 07:14 AM

Lapona Enigel a spus:

Ma enervez ca nu pot dormi noaptea si in ritmul asta o sa ajung o epava :pupic:


Am si eu perioade lungi in care nu pot dormi :) , cand ma supara tare ceva, sau cand ma preocupa o chestie pe care nu o pot rezolva... Dar dupa nor vine senin, nu-i asa? O sa iti revii si o sa recuperezi cat de curand {SMILIES_PATH}/6.gif:D<" title="arms" />
Imagine postata

#24 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 01 December 2009 - 07:55 AM

voi ori n-avetz inca copii, ori ai vostri is prea mari ca sa se mai trezeasca noaptea. sau nu mai tre' sa va ducetz periodic sa-i invelitz, sa le datz apa sau mai stiu io ce, sa-i ducetz de minutza la buda. io aj mai dormi si n-apuc!
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#25 Useril este offline   Hazel 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 933
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationSuffolk

Postat 01 December 2009 - 08:01 AM

vaxile a spus:

voi ori n-avetz inca copii, ori ai vostri is prea mari ca sa se mai trezeasca noaptea. sau nu mai tre' sa va ducetz periodic sa-i invelitz, sa le datz apa sau mai stiu io ce, sa-i ducetz de minutza la buda. io aj mai dormi si n-apuc!

Ambele variante is corecte :pupic:
Imagine postata

#26 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 01 December 2009 - 08:15 AM

Hazel a spus:

vaxile a spus:

voi ori n-avetz inca copii, ori ai vostri is prea mari ca sa se mai trezeasca noaptea. sau nu mai tre' sa va ducetz periodic sa-i invelitz, sa le datz apa sau mai stiu io ce, sa-i ducetz de minutza la buda. io aj mai dormi si n-apuc!

Ambele variante is corecte :pupic:


sa inteleg ca tu si n-ai copii, si ai? {SMILIES_PATH}/6.gif:D<" title="arms" />

paradoxuri cuantice p-aici ...
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#27 Useril este offline   Hazel 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 933
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationSuffolk

Postat 01 December 2009 - 08:53 AM

vaxile a spus:

Hazel a spus:

vaxile a spus:

voi ori n-avetz inca copii, ori ai vostri is prea mari ca sa se mai trezeasca noaptea. sau nu mai tre' sa va ducetz periodic sa-i invelitz, sa le datz apa sau mai stiu io ce, sa-i ducetz de minutza la buda. io aj mai dormi si n-apuc!

Ambele variante is corecte :thumleft:


sa inteleg ca tu si n-ai copii, si ai? {SMILIES_PATH}/6.gif=))<" title="arms" />

paradoxuri cuantice p-aici ...

Hahaha, sa intelegi ca Lapo nu are inca, iar ai mei sunt mari, si nu mai trebe sa alea alea.... =))
Imagine postata

#28 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 01 December 2009 - 08:55 AM

Hazel a spus:

Hahaha, sa intelegi ca Lapo nu are inca, iar ai mei sunt mari, si nu mai trebe sa alea alea.... :thumleft:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#29 Useril este offline   stella 

  • Ambasadoarea artistilor culinari
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 7,715
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 01 December 2009 - 10:09 AM

Si a mea e mare, dar ma scol din cauza de matz misunator, care ziua doarme ca porcu' si noaptea misuna, afara , in casa, etc, si nu vreau ca sa-i pun chatière ( usita sa intre si sa iasa dupa pofta inimii) ca mi-e ca-mi aduce soarecii in casa, si am fobie. asa ca..............nu-i musai sa ai copkil mic sa ai noaptea fragmentata :thumleft:

#30 Useril este offline   Hazel 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 933
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationSuffolk

Postat 01 December 2009 - 10:19 AM

stella a spus:

Si a mea e mare, dar ma scol din cauza de matz misunator, care ziua doarme ca porcu' si noaptea misuna, afara , in casa, etc, si nu vreau ca sa-i pun chatière ( usita sa intre si sa iasa dupa pofta inimii) ca mi-e ca-mi aduce soarecii in casa, si am fobie. asa ca..............nu-i musai sa ai copkil mic sa ai noaptea fragmentata :thumleft:

Matza mea doarme la mine in pat, pe plapuma, pe picioarele mele, si ma mai trezesc noaptea amortita dar mai des ma trezesc daca se supara si doarme pe fotoliu =))
Imagine postata

#31 Useril este offline   anaiordan 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 282
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationGrecia-Syros

Postat 01 December 2009 - 11:39 AM

Cami...am si eu un cumnat..vai, cred ca e mai rau decat al tau....de cand ne-am mutat in Grecia, avem un an si inca nu ne-am aranjat cum trebuie mai avem si noi inca probleme, el crede ca aici vin bani in loc de apa la chiuveta....si de aici cred ca va dati seama ce pretentii are...si prostu ca altfel nu am cum sa zic....la mine vine si cere, si eu i-o retez repede....si mereu ajung sa ma cert cu el...ca vine cu exemple tampite ca uite am eu un vecin care fi-su lucreaza in Italia si ii trimite ala bani si cadouri in fiecare luna, si voi de ce nu trimiteti...daca s-ar duce la frate-su, adica sotu meu scump si drag :(, poate ar mai avea sanse, desi a inceput sa se prinda si el care e faza si a inceput sa il evite...oricum si eu ma enervez pe el mereu :D si i-as da cu bata-n cap de fiecare data :( :angry: :(( :( :(

#32 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 01 December 2009 - 01:48 PM

vaxile a spus:

Hazel a spus:

Hahaha, sa intelegi ca Lapo nu are inca, iar ai mei sunt mari, si nu mai trebe sa alea alea.... :angry:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Sange din sangele meu inca nu, dar in rest am o droiaaaaieee :mrgreen:

Grijile ma tin treaza, dar Alunica, intr-o zi, soarele va rasari:), luna imi va zambi, stelele imi vor vorbi...îi clar, tre sa beau un cafeu. :hello:

Azi...m-a enervat una si imi venea sa ii frec una peste ochi de sa ma stie si in somn. Bai da' m-a enervat rau nu asa. Cand vad muieri ca ea ni-i rushine ca ni-s si io si inteleg, din nou, de ce emanciparea nici macar nu a demarat cum trebuie :pupic:
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#33 Useril este offline   Cristina 

  • Regina Lamâilor
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 907
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationDown Under

Postat 01 December 2009 - 02:01 PM

Lapona daca lucrezi cu oameni stresul este inerent.
Eu lucrez cu teenagers - sa-ti mai spun cat stres este in jobul meu :hello:
Eu dupa job merg ori la gym, ori fac powerwalking, ori inot. Asta ma ajuta sa-mi elimin toate grijile si pot dormi bine. Cu toate astea cand se strang prea multe am si eu nopti cand ma trezesc si lucrurile care s-au intamplat ziua imi trec prin minte repetitiv ca intr-un slow motion movie.
Mai functioneaza cateodata si un caietel in care imi scriu ce am de facut a doua zi ca sa nu "visez" toata noaptea asta.

#34 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 01 December 2009 - 02:12 PM

Fetelor, eu nu lucrez decit cu mine, si sint o nesuferita :drool:
Am cel mai nabadaios sef si cel mai uricios subaltern :drool:
raluca elena

#35 Useril este offline   Eataly 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 8,680
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationTorino

Postat 01 December 2009 - 02:27 PM

vaxile a spus:

voi ori n-avetz inca copii, ori ai vostri is prea mari ca sa se mai trezeasca noaptea. sau nu mai tre' sa va ducetz periodic sa-i invelitz, sa le datz apa sau mai stiu io ce, sa-i ducetz de minutza la buda. io aj mai dormi si n-apuc!


Si daca chestia asta se prelungeste si pana la 2 ani, ca la mine... :drool:

#36 Useril este offline   Mutti 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 4,228
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDE

Postat 01 December 2009 - 03:28 PM

Sa va mai enervez si io?

Io am avut azi zi libera , si de la job-ul normal si de la ala nr2 :drool:

asa-i de bine!!!!!!!!!!!!!!!!!! Stau pe arta , mai urmaresc vreun prost pe dincolo...mai fac o curatenie.....

Na, v-am enervat??????? :drool:

#37 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 01 December 2009 - 03:32 PM

Da, pe mine, da' rau de tot!

:drool:
raluca elena

#38 Useril este offline   Mutti 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 4,228
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDE

Postat 01 December 2009 - 03:34 PM

raluca elena a spus:

Da, pe mine, da' rau de tot!

:drool:



Poop sa treaca? :drool:

#39 Useril este offline   Hazel 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 933
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationSuffolk

Postat 01 December 2009 - 03:41 PM

simonaro29 a spus:

Sa va mai enervez si io?

Io am avut azi zi libera , si de la job-ul normal si de la ala nr2 :drool:

asa-i de bine!!!!!!!!!!!!!!!!!! Stau pe arta , mai urmaresc vreun prost pe dincolo...mai fac o curatenie.....

Na, v-am enervat??????? :drool:

Buey io ma'nervez singura, ca's libera si am senzatia ca e sambata, da' din cand in cand mi-aduc aminte ca maine tre sa ma duc la servici. Si ma-nervez :drool:
Imagine postata

#40 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 01 December 2009 - 03:43 PM

Da, dar dai si-o felie de placinta cu gutui?
:appl: {SMILIES_PATH}/6.gif:drool:<" title="arms" />
raluca elena

Arata acest topic


  • 91 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi