Forum Culinar: Ceilalti blanosi care ne fac viata mai frumoasa..Ham, ham.. - Forum Culinar

Salt la continut

  • 56 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Ceilalti blanosi care ne fac viata mai frumoasa..Ham, ham..

#21 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 06 December 2009 - 10:11 PM

Ea e Cerasela:

Fisier atasat  DSC03905 [640x480].JPG (80.24K)
Number of downloads: 84

Fisier atasat  DSC03903 [640x480].JPG (107.71K)
Number of downloads: 85

cam uritica, minca-o-ar mama pe ea! dar tot o iubim!
raluca elena

#22 Useril este offline   Coco 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 30
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 06 December 2009 - 10:18 PM

raluca elena a spus:

Coco, bella isi merita numele!

Multumesc dar cand era pana intr-un an a fost atat de terorista si sturlubatica incat ziceam ca numele i se trage de la temBella.
Acum, nici nu zici ca este in casa si si afara este foarte ascultatoare de zici ca a schimbat-o cineva cu alta mai cuminte.
mai pun si eu o poza recenta.Fisier atasat  DSC01016.JPG (167.72K)
Number of downloads: 83

#23 Useril este offline   Coco 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 30
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 06 December 2009 - 10:21 PM

Raluca, mie nu mi se pare urata deloc. Intotdeauna m-am minunat de cainii asa zis maidanezi si luati si crescuti in casa. Faptul ca sunt bine ingrijiti, ii schimba cu totul.

#24 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 06 December 2009 - 11:43 PM

Coco, era pe strada cind veneam de la piata. Linga o roata de masina. N-am zis decit :vaaaaaaaaaai ce mica esti! Si gata, s-a luat dupa mine. N-am mai scapat de ea. De stat nu sta in casa, din cauza de Duda, ci in curte la firma. Avea cam 300 grame cind am luat-o, ghearele ii erau inca transparente. Vetul mi-a zis ca e corcitura de brac german cu maidanez. Sa ma astept sa faca 15 kg :drool:
raluca elena

#25 Useril este offline   Coco 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 30
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 07 December 2009 - 11:50 AM

raluca elena a spus:

Vetul mi-a zis ca e corcitura de brac german cu maidanez. Sa ma astept sa faca 15 kg :appl:

Pai vezi, de aceea nu mi se pare mie urata. Sangele apa nu se face. Cand ma refeream la crescuti in casa ma gandeam de fapt si pe langa casa. Ingrijirea conteaza.

#26 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,068
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 07 December 2009 - 01:46 PM

Coco a spus:

Hai Adriana !!!!!!!!!! :D (in traducere fac galerie cu Bella alaturi daca reusesc sa o trezesc).

multumim

#27 Useril este offline   laura laurentiu 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 121
  • Inregistrat: 24-November 09

Postat 08 December 2009 - 06:15 PM

E simpatica foc Cerasela! :drool: Si ce nume i-ai gasit! :beer2:

Eu nu stiu ce sa ma fac cu Maya, mi-e teama ca e ruda indeparta cu temBella care a fost si care acuma s-a facut atat de cuminte - sper sa ii semene si cu asta, decat pana va implini un an mai sunt 10 luni, sper sa mai reziste rabdarea-mi deja greu incercata pana atunci! :shock: Ca se leaga de toti papucii cre dca nu are rost sa povestesc... dar ii roade in timp ce sunt incaltati in picioarele noastre! Ne rupe pantalonii, maraie la noi, fuge mancand pamantul cand o chemam - asta cate o data - alteori vine gudurandu-se de nu mai poti s-o pedepsesti! Nu sta locului o clipa, pana ce nu cade secerata de oboseala, atunci e efectiv ca o carpa. Asa e normal? :shock:

#28 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 08 December 2009 - 06:22 PM

:beer2: da Laura, ca e puiuta si are enorm de multa energie. Noi sintem 6 pe Cerase ziua, si tot ne pridideste! ea sta in tarc doar daca avem noi de incarcat ceva, ca nu puitem fi atenti si la ea, si cum numai in picoarele noastre sta... in rest e libera, si dupa cum vad eu lucrurile, mai mult timp petrece in aer decit pe pamint :drool: Ahhh, in brate daca o tii e fooooooaaaarte linistita, mai, ca un copil!
raluca elena

#29 Useril este offline   black_cat 

  • crossing your path
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,293
  • Inregistrat: 27-November 09

Postat 08 December 2009 - 06:39 PM

Bella are o privire de catel intelept, i se citeste inteligenta in ochi. Maia si Maya si Cerasella si celalalt ghem de blana pe care l-am vazut pe aici sint argint viu :beer2: Adorabili toti .
brain loading....please wait....

#30 Useril este offline   Coco 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 30
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 08 December 2009 - 10:30 PM

Black cat, m-am rusinat. Multumesc in numele bellei.
Laura, e nenorocire sa stii. Si sa mai stii ca mai dureaza, dar tu esti oricum fericita ca ai curte si spatiu unde ea isi consuma energia. Noi am dat-o la dresaj pe la 10 luni ca nu se mai putea. ne terminase si pe noi si casa :drool: Si atunci a fost prima etapa de cumintire dar de care nu vreau sa imi aduc aminte pentru ca am zis ca mi-a adus alt catel nu pe al meu. Si apoi dupa 2 ani restul de "cumintire". Oricum cred ca este bine sa luati legatura cu un dresor care va va invata cum sa va comportati cu ea astfel incat sa o scoateti la capat.

#31 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,068
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 08 December 2009 - 10:39 PM

laura laurentiu a spus:

Ca se leaga de toti papucii cre dca nu are rost sa povestesc... dar ii roade in timp ce sunt incaltati in picioarele noastre! Ne rupe pantalonii, maraie la noi, fuge mancand pamantul cand o chemam - asta cate o data - alteori vine gudurandu-se de nu mai poti s-o pedepsesti! Nu sta locului o clipa, pana ce nu cade secerata de oboseala, atunci e efectiv ca o carpa. Asa e normal? :shock:

Laura, eu cind am vazut-o m-am gindit imediat la cel al prietenilor nostri si nu stiam daca sa-ti zic sau nu. Rudy a ros tot ce a putut, pina si un telefon mobil, acu ca a mai crescut s-a mai calmat dar face alte chestii, pentru mine e teroare sa ma duc la ei daca nu e unul dintre barbati acasa pentru ca efectiv nu poti intra pe poarta, pune o labuta pe ea si cum tu o deschizi se furiseaza si iese, problema e ca in august cind "parintii" lui nu erau acasa a tot plecat pina l-a gasit o femeie pe autostrada si l-a dus la hingheri de l-au luat peste citeva zile. Mai avem un vecin care are si el un beagle dar il vad numai trecind cu el cind alearga si din cind in cind il cearta ca ii zice sa mearga mai incet.
EU nu-ti dorec altceva decit sa nu fie ca Rudy. :roll:

#32 Useril este offline   Alexandru 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,370
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationParis, France

Postat 08 December 2009 - 10:46 PM

laura laurentiu a spus:

E simpatica foc Cerasela! :D Si ce nume i-ai gasit! :D

Eu nu stiu ce sa ma fac cu Maya, mi-e teama ca e ruda indeparta cu temBella care a fost si care acuma s-a facut atat de cuminte - sper sa ii semene si cu asta, decat pana va implini un an mai sunt 10 luni, sper sa mai reziste rabdarea-mi deja greu incercata pana atunci! :shock: Ca se leaga de toti papucii cre dca nu are rost sa povestesc... dar ii roade in timp ce sunt incaltati in picioarele noastre! Ne rupe pantalonii, maraie la noi, fuge mancand pamantul cand o chemam - asta cate o data - alteori vine gudurandu-se de nu mai poti s-o pedepsesti! Nu sta locului o clipa, pana ce nu cade secerata de oboseala, atunci e efectiv ca o carpa. Asa e normal? :shock:


Poate ar trebui plimbata mai des si mai multa vreme :D
Nu faceti aceeasi prostie de doua ori, sunt atat de multe prostii noi de facut!

#33 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,068
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 08 December 2009 - 11:18 PM

Mon cher dar tu o poza cu Titti si Chippie nu ne pui aici?

#34 Useril este offline   KikenHana 

  • fata verde
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,172
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationinto the wild

Postat 09 December 2009 - 08:13 AM

Fetelor, sa va traiasca blanosii, Laura, felicitari pentru Maya :-* . Poate le mai fac azi niste poze la ai mei...doar ca acum sunt cu blana crescuta, netunsi, n-arata ei cel mai frumos, da ma bine asa decat sa tremure de frig :D
Take a walk on the wild side...

artizan

#35 Useril este offline   Ursuleatza 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 09 December 2009 - 09:24 AM

Kiken, ala micu' negru e ceva schnauzerel? :-*

#36 Useril este offline   Alis 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 78
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationKiriat Bialik,Israel

Postat 09 December 2009 - 10:46 AM

Ham,ham-sunt Alma=buldog francez
Fisier atasat  DSC_0455.jpg (69.25K)
Number of downloads: 48
si noua mea stapana
Fisier atasat  DSC_0586.jpg (85.94K)
Number of downloads: 47

#37 Useril este offline   laura laurentiu 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 121
  • Inregistrat: 24-November 09

Postat 09 December 2009 - 04:23 PM

Coco a spus:

Black cat, m-am rusinat. Multumesc in numele bellei.
Laura, e nenorocire sa stii. Si sa mai stii ca mai dureaza, dar tu esti oricum fericita ca ai curte si spatiu unde ea isi consuma energia. Noi am dat-o la dresaj pe la 10 luni ca nu se mai putea. ne terminase si pe noi si casa :violent1: Si atunci a fost prima etapa de cumintire dar de care nu vreau sa imi aduc aminte pentru ca am zis ca mi-a adus alt catel nu pe al meu. Si apoi dupa 2 ani restul de "cumintire". Oricum cred ca este bine sa luati legatura cu un dresor care va va invata cum sa va comportati cu ea astfel incat sa o scoateti la capat.


Uff! Am inceput eu sa ma ocup de ea, si intrucat numai eu o fac cu seriozitate, numai pe mine ma asculta cat de cat, sa nu aveti impresia ca e model de docilitate. Fata de sotul meu si de fiica-mea e teroare curata. Oricum ma obliga sa o var la "detentie" cel putin de doua ori pe zi pentru ca are o pasiune pe care nu si-o poate controla fata de unghiile mele de la picioare pe care vrea sa le haleasca cu orice pret. Are jucarii, are curte ( unde atat de mult alearga incat eu pur si simplu sunt siderata cum mai are energie sa ne sacaie si in casa) dar, evident, nu se poate abtine. Oricum, e un catel foarte istet, a invatat comanda "sezi" in doua zile, dar nu ma asculta decat pe mine, desigur, pe ceilalti nici nu ii baga in seama. De fapt, cand ma vede, bandita, deja vine si se aseaza in fata mea in pozitia sezand, cerseste recompensa!

Adriana a spus:

laura laurentiu a spus:

Ca se leaga de toti papucii cre dca nu are rost sa povestesc... dar ii roade in timp ce sunt incaltati in picioarele noastre! Ne rupe pantalonii, maraie la noi, fuge mancand pamantul cand o chemam - asta cate o data - alteori vine gudurandu-se de nu mai poti s-o pedepsesti! Nu sta locului o clipa, pana ce nu cade secerata de oboseala, atunci e efectiv ca o carpa. Asa e normal? :shock:

Laura, eu cind am vazut-o m-am gindit imediat la cel al prietenilor nostri si nu stiam daca sa-ti zic sau nu. Rudy a ros tot ce a putut, pina si un telefon mobil, acu ca a mai crescut s-a mai calmat dar face alte chestii, pentru mine e teroare sa ma duc la ei daca nu e unul dintre barbati acasa pentru ca efectiv nu poti intra pe poarta, pune o labuta pe ea si cum tu o deschizi se furiseaza si iese, problema e ca in august cind "parintii" lui nu erau acasa a tot plecat pina l-a gasit o femeie pe autostrada si l-a dus la hingheri de l-au luat peste citeva zile. Mai avem un vecin care are si el un beagle dar il vad numai trecind cu el cind alearga si din cind in cind il cearta ca ii zice sa mearga mai incet.
EU nu-ti dorec altceva decit sa nu fie ca Rudy. :roll:


Mai, eu sper sa fie mai docila, macar pentru faptul ca e femela. E atat de frumoasssaaa, ca ma topesc in fata ei, dar nu ii mai permit sa observe, pentru ca cineva trebuie sa fie totusi seful, dar nu ea! :mrgreen:

Alexandru a spus:

Poate ar trebui plimbata mai des si mai multa vreme :)


Alexandru, are curtea la dispozitie, unde, repet, alearga, cu urechile ale ale ei in vant :P , ore in sir! Sare, se zbenguie, miroase, scormoneste (sotul mau a facut gardulete la toti trandafirii) dar e un catel care se pare ca are nevoie si de companie, intr-un mod acut, nu doar de miscare.
Oricum, sa nu zic intr-un ceas rau :mrgreen: , parca e ceva mai bine: daca ii zic nu, pare sa priceapa, si renunta la activitatea interzisa, pret de...2 secunde, in care ma priveste cu interes... apoi o ia de la capat =)) . Si eu iara ii zic nu. Si ea din nou se lasa...si tot asa, pana cineva renunta =)) ! Daca se incapataneaza asupra unei chestii, ii distrag atentia cu altceva.
Partea nasoala e ca acest nu are valoare doar daca il rostesc eu, sotul meu si fiica-mea se pare ca sunt perceputi de catre ea drept tovarasi de joaca, buni de tras de "blana lor" - adica pantaloni. ciorapi etc. =))

KikenHana a spus:

Fetelor, sa va traiasca blanosii, Laura, felicitari pentru Maya :lol: . Poate le mai fac azi niste poze la ai mei...doar ca acum sunt cu blana crescuta, netunsi, n-arata ei cel mai frumos, da ma bine asa decat sa tremure de frig :D


Multumesc, KikenHana!

Alis a spus:

Ham,ham-sunt Alma=buldog francez

si noua mea stapana


Draguta Alma, dar stapana... :pupic: :love7: :love7: :love7:

#38 Useril este offline   KikenHana 

  • fata verde
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,172
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationinto the wild

Postat 09 December 2009 - 05:08 PM

Ursuleatza a spus:

Kiken, ala micu' negru e ceva schnauzerel? :love7:


Dap, Schnauzer pitic..am trei :love7: , Maya, cea mica, Sony, un frate cu un an mai mare si Era, mama celor doi. Daca te intereseaza rasa, la urmatoarea tura de pui iti rezerv unul :love7: . Eu ii iubesc tare mult, sunt o rasa minunata :violent1:, afectuosi pana peste poate si jucausi, dar in acelasi timp apara curtea de zici sa-s turbati, nimeni nu intra de latraturile lor :pupic:
Take a walk on the wild side...

artizan

#39 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 09 December 2009 - 05:21 PM

Bueeee voi la ce m-ati zcos la iarba verde, mai astept mult dupa friptanele alea, fi-v-ar grataru' de ras.

Aici Miculeana cea nebuna, dupa doua ore de alergat in sus si-n jos la iarba verde era hamesita. Mi-e un dor de ea de nu mai pot. Mi-o si imaginez cum face cand ajung acasa. Doamne cata dragoste fara cuvinte si cum te poate face sa te simti asa un suflet.

Fisier atasat  mica1.jpg (64.32K)
Number of downloads: 25
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#40 Useril este offline   Ursuleatza 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 09 December 2009 - 05:24 PM

Mersi de confirmare, Kiken, inseamna ca incep sa ma pricep. Ne luam si noi unu. Acu' e la cuptor, in curs de pregatire pentru intalnirea cu noi. Sare si piper o sa fie. :pupic:
Sper sa nu fie chiar ca cutzul Laurei L ca noi n-avem curte. :violent1:

Edit: Scuzati de cacofonie. :oops:

Arata acest topic


  • 56 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

3 useri citesc topicul
0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi