Forum Culinar: Dieta macrobiotica sau cura cu cereale Oshawa - Forum Culinar

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Dieta macrobiotica sau cura cu cereale Oshawa afectiuni cronice, cancer, boli provocate de dezechilbrul Ying-Yang

#21 Useril este offline   dora 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 860
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationItaly

Postat 02 August 2010 - 10:01 PM

Vezi postareakoral, la 29 July 2010 - 04:51 PM, a spus:

Mulţumesc şi eu, dragă Dora, pentru informaţiile pe care le-ai postat - recunosc că , deşi am mai auzit de această dietă, nu m-am informat mai mult asupra beneficiilor pe care le aduce.
Dacă ai cunoştinţă, poţi să-mi spui dacă există o variantă şi pentru copii?
Mulţumesc mult, cu drag, Corina. Multă sănătate şi toată admiraţia mea pentru tine. :)


Iti foarte multumesc pt urari...din pacate nu stiu sa-ti spun daca aceasta dieta este binevenita si pt copii...sa nu uitam ca organismul lor are alte cerinte si reactioneaza altfel..tot ce pot sa-ti spun e ca doua serii de regim 7 cu pauzele de rigoare le-a tinut si fiica mea cand avea 14-15ani pt un psoriazis...si organismul i-a reactionat pozitiv...
dar a fost prea dur pt ea (copil fiind si pofticios) asa ca am continuat cu un tratament naturist coroborat de un regim special ce includea si multe cereale...
Ma voi informa si voi reveni cu amanunte.

Vezi postareaadi_edi, la 01 August 2010 - 01:39 AM, a spus:

Dora, banuiesc ca ai urmat regimul sub observatia medicilor in Italia.
Stii cumva daca in Romania exista centre, cabinete, medici la care se poate apela pentru aceasta? Am un caz disperat in familie, s-ar putea sa fie cam tarziu insa cum zici, cand ai securea deasupra capului incerci orice...
De asemenea, nu stiu daca tatal meu ar rezista la severitatea acestui regim, deja e piele si os, desi acum zice ca mananca din 2 in 2 ore... De aceea ar fi nevoie de indrumarea unui medic...


Adriana draga ti-am raspuns printr-um pm...te puup


Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi