Forum Culinar: Discutii On si Of topic despre si pentru cei mici - Forum Culinar

Salt la continut

  • 49 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Discutii On si Of topic despre si pentru cei mici

#41 Useril este offline   MariaSan 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,481
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 13 September 2010 - 10:27 AM

Vezi postareasissi, la 13 September 2010 - 10:03 AM, a spus:

Sunt super fericita :floare: :-* , azi ii face externarea sotului, sau uscat toate bubitele, ufff ca nesuferita e varicela la adulti, a stat izolat in salon, 11 zile.



Bravo, uite ca a trecut si asta! Numai bine in continuare va doresc, cred si eu ca sunteti super fericiti! ;)

#42 Useril este offline   sorinadaniela 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 3,741
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationVicenza (Italia)

Postat 13 September 2010 - 07:26 PM

Ma bucur pt voi, Sissi! Toate cele bune!
Sorina

#43 Useril este offline   Daniella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10,870
  • Inregistrat: 04-July 10

Postat 13 September 2010 - 08:42 PM

daaaaaa, varicela sau bolile copilariei la adulti sunt f nashpa!
stiu ca a facut si o prietena de-a mea pe la 30 ani si a suferit ca naiba!

bine ca a scapat si v-ati reunit familia. Cred ca i.a fost tar egreu singurel si fara voi, fara sa-si vada flacaul mic si flacaul mare, fara sa fie alaturi de tine la nastere ... a suferit cred ...
dar totul e bine cand se termina cu bine! azi puteti serba!

Hrana sa-ti fie leac si leacul sa-ti fie hrana. (Hipocrates)

Happiness must always be an inside joy!

#44 Useril este offline   Mutti 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 4,228
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDE

Postat 15 September 2010 - 08:56 AM

Sissi , al tau a facut varicela? Mi-a scapat....cred ca am citit pe sarite. Ma bucur ca suntetzi bine. E groaznica boala asta la adultzi ! Eu am facut-o la 25 de ani si credeam ca MORRR!

#45 Useril este offline   sissi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,012
  • Inregistrat: 27-May 10
  • Locationde pe malul Salzach

Postat 15 September 2010 - 09:46 AM

Multumesc de urari fetelor :toothy9;
Da simona, a facut varicela la 43de ani :hungry: da a scapat cu bine fara complicatii,desi a fost groaznic si pt el, a stat in spital si i-au pus perfuzii mereu.
Azi merg cu Patrick la control, abia astept sa vedem ce zice si dr lui.

#46 Useril este offline   Mutti 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 4,228
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDE

Postat 15 September 2010 - 11:58 AM

Mah , fii-mea iar doarme de 2 ore...imi fac griji , e dimineatza si e cuminte.....poate face balamuc dupa-masa cand vine tat-su acasa. Si el saracul e la un Schulung zilele astea si are de invatzat seara...cred ca se pastreaza pe cand vine el :toothy9;

#47 Useril este offline   Daniella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10,870
  • Inregistrat: 04-July 10

Postat 15 September 2010 - 04:32 PM

Printesa mea e deja cu ochii numai dupa tati (de unde vine vocea sau cand sta aproape de el). Seara cand o ia el si o pune pe burtica lui sau alaturi de el si o mangaie pe talpi se cuminteste foarte bine....cea ce la mine nu functioneaza decat rar.

Hrana sa-ti fie leac si leacul sa-ti fie hrana. (Hipocrates)

Happiness must always be an inside joy!

#48 Useril este offline   Angel 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 2,199
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationfar far away

Postat 16 September 2010 - 01:32 AM

inca nu vad bine bebeii la varsta aia, doar umbre disting...simt mirosul insa al parintilor si asa isi dau seama care cum e ^_^
si ale mele l-a preferat pe el, de, fete ^_^
si acum, amandoua, adora sa adoarma cu capul pe pieptul lui(sau al meu), le linistesc bataile inimii....incercati...si cand sant mici tot asa....

#49 Useril este offline   sissi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,012
  • Inregistrat: 27-May 10
  • Locationde pe malul Salzach

Postat 16 September 2010 - 09:13 AM

Ieri am fost cu Patrick la control, cintarit si masurat,are 4700gr mare voinicul si aproape 57cm, adevartul control il facem pe 14octombrie cind ii face si eco la solduri.Dr mi-a sugerat sa ii scot suplimentul de lapte praf pt ca ia foarte bine in greutate, oricum ii dadeam numa o data sau maxim de 2ori lp in 24 de ore, el maninca la 2ore, deja cind se fac 2ore incepe scandalul, il mai pacalesc da nu tine intodeauna si seara pe la 22 ii dau totusi 90ml de lp pe care il bea pe nerasuflate, daca nu molfaie la titi pina imi vine rau.
Dennis e foarte atasat de sotul meu, cind e el acasa eu nu mai contez, sotul tre sa ii dea sa manince, sa se joace, baie si tot ce trebuie, acum el il duce si il aduce de la gradinita, eu is foarte multumita ca dennis tine asa mult la taicasu, sunt copii care nu sunt atasati deloc de tata, nu stiu cum va fi cu patrick, dar cred ca si el va fi inebunit dupa papa lui :biggrin:

#50 Useril este offline   MariaSan 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,481
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 16 September 2010 - 09:58 AM

Sissi, ce bine ca e atasat de el, ai si tu timp sa respiri :biggrin:

#51 Useril este offline   Mutti 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 4,228
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDE

Postat 16 September 2010 - 10:13 AM

A mea a fost tare cuminte ieri dimineatza de m-am mirat! A inceput programul la 6.00....numai in bratze , plansete...a adormit abia la 9.00 seara. Noi inca nu mancasem asa ca am adormit-o in sufragerie. Apoi n-a mai vrut sa se trezeasca sa mergem sus. Pe la 11 am pus-o in sac asa adormit si gata!

Mie-mi merge asa de bine , cu BB doarme mama noaptea , sa ma odihnesc si al meu se pregateste singur dimineatza , ma lasa sa dorm. Asa ca pe la 8.00 sau 8.30 imi aduce mama bebelina in dormitor..........ne jucam o leaca-n pat si apoi coboram. Viatza d-asta de rasfatz n-o sa mai duc eu veac!!!!

Azi am treaba de dimineatza , tre sa trimit acte peste tot , sa fac copii...ce credetzi ca face? Miauna! Nici cu bunica nu mai vrea!

In birou nu-i place , asa ca...tre sa se obisnuiasca :biggrin:

#52 Useril este offline   Angel 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 2,199
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationfar far away

Postat 16 September 2010 - 11:11 AM

eu disperam cand, desi erau toate bune ziua respectiva, cand credeam ca e liniste si putem sa ne asezam si noi sa mancam amandoi odata, incepea balciul. parca simteau ca stau si eu jos sa mananc. :biggrin:
nu am mancat impreuna o perioada bune, eu mancam cum apucam, el manca singr cand venea ....
dar cand au crescut, punct, cu noi la masa, in scaun, mancam toti odata. s-au obisnuit bine
doar in czul in care ele vine tarziu, atunci ele mananca pe la 5-5.30...

#53 Useril este offline   sissi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,012
  • Inregistrat: 27-May 10
  • Locationde pe malul Salzach

Postat 18 September 2010 - 12:10 PM

De citeva zile , Patrick imi pune nervii pe moate, mai bine zis imi pune sinii pe moate, ii trebe titi din ora in ora :unsure: cred ca il chinuie un pic colicii si se calmeaza molfaind la titi, eu l-as lasa toata ziua, problema e ca iar ma dor de mor si cind tre sa ii dau mai ca imi vine sa pling, aaaa in disperare am incercat sa ii dau suzeta, da nu o vrea :drool:

#54 Useril este offline   Daniella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10,870
  • Inregistrat: 04-July 10

Postat 19 September 2010 - 02:15 PM

Vezi postareasissi, la 18 September 2010 - 12:10 PM, a spus:

De citeva zile , Patrick imi pune nervii pe moate, mai bine zis imi pune sinii pe moate, ii trebe titi din ora in ora :angryfire: cred ca il chinuie un pic colicii si se calmeaza molfaind la titi, eu l-as lasa toata ziua, problema e ca iar ma dor de mor si cind tre sa ii dau mai ca imi vine sa pling,


Si la mine aceeasi situatie ziua. In schimb ultimele 2 nopti a dormit fara trezire. Si in general dimineata mai doarme bine, dupa orele 7 seara e foarte agitata ... nici nu stim ce vrea, ce o doare, daca o doare sau pur si simplu are energie si miorlaie toata seara.

Hrana sa-ti fie leac si leacul sa-ti fie hrana. (Hipocrates)

Happiness must always be an inside joy!

#55 Useril este offline   Mutti 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 4,228
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDE

Postat 20 September 2010 - 10:57 AM

Ei , doar n-o sa doarma intruna??? :)

#56 Useril este offline   Daniella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10,870
  • Inregistrat: 04-July 10

Postat 20 September 2010 - 07:10 PM

sa doarma si sa pape..., sa mai gangureasca un pic, samai mediteze si ea ... =))
nici nu stiti cym sta a mea de serioasa si ganditoare cu manuta la tampla cateodata =)) acat k nu o tine mult...
cat despre carte pare k nu-i place :unsure: : am incercat sa-i citesc o poveste =)) racnea de mama focului... =))

Hrana sa-ti fie leac si leacul sa-ti fie hrana. (Hipocrates)

Happiness must always be an inside joy!

#57 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 20 September 2010 - 07:39 PM

Vezi postareaDaniella, la 20 September 2010 - 07:10 PM, a spus:

sa doarma si sa pape..., sa mai gangureasca un pic, samai mediteze si ea ... =))
nici nu stiti cym sta a mea de serioasa si ganditoare cu manuta la tampla cateodata :P acat k nu o tine mult...
cat despre carte pare k nu-i place :(( : am incercat sa-i citesc o poveste =)) racnea de mama focului... ;)

Pfuu!!!ce ti-e si cu coptii' din ziua de azi,ce poveste draga??!!!citeste-i =)) si tu ceva mai ''elevat'' =)) Glumesc iubita,nu te supara dar m-ai facut sa rad =))

Bubuletului ii placea un cd. :unsure: de aparuse pe atunci pe piatza cu cantecele de copii,sunt si pe net cu teo si Mihaela Radulescu,Andreea Marin si nu mai stiu ce artisti ,cantecele cu Danonino,cu ratuste nu mai stiu ce...in casuta din padure,deshtia...

#58 Useril este offline   Daniella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10,870
  • Inregistrat: 04-July 10

Postat 20 September 2010 - 08:44 PM

Vezi postareaGeany, la 20 September 2010 - 07:39 PM, a spus:

Vezi postareaDaniella, la 20 September 2010 - 07:10 PM, a spus:

sa doarma si sa pape..., sa mai gangureasca un pic, samai mediteze si ea ... =))
nici nu stiti cym sta a mea de serioasa si ganditoare cu manuta la tampla cateodata :P acat k nu o tine mult...
cat despre carte pare k nu-i place :(( : am incercat sa-i citesc o poveste =)) racnea de mama focului... ;)

Pfuu!!!ce ti-e si cu coptii' din ziua de azi,ce poveste draga??!!!citeste-i =)) si tu ceva mai ''elevat'' =)) Glumesc iubita,nu te supara dar m-ai facut sa rad =))

Bubuletului ii placea un cd. :unsure: de aparuse pe atunci pe piatza cu cantecele de copii,sunt si pe net cu teo si Mihaela Radulescu,Andreea Marin si nu mai stiu ce artisti ,cantecele cu Danonino,cu ratuste nu mai stiu ce...in casuta din padure,deshtia...


da, tu fata, a scris Simona ca ea ii citeste fetii povesti si se cuminteste, ii place. Asa ca eram cat pe aci sa cumpar vreo 10 carti de povesti cand am fost in parc, dar apoi mi.am dat o calmata, spunandu-mi ca o sa o rog pe cumnata-mea sa-mi dea de la al mic. Si au mai fost fete sau baieti nu mai stiu care, ce au spus ca se potoleau copii cand le citeau sau cantau. Intre timp am vrut sa-i citesc din cele 2 carticele pe care i le-am citit si cand era in burtica: ridichea cea uriasa si broscoiul fermecat. Nu am apucat sa termin cu ridichea ... ca deja urla mai dihai ca un cimpoi. Asa ca am concluzionat: fetii nu ii place cartea :P

Hrana sa-ti fie leac si leacul sa-ti fie hrana. (Hipocrates)

Happiness must always be an inside joy!

#59 Useril este offline   Daniella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10,870
  • Inregistrat: 04-July 10

Postat 20 September 2010 - 08:46 PM

da, in schimb muzica cu cantecelele de care spui, i.am pus-o. In prima criza de plans s-a oprit, i.am cantat si eu cu casuta din padure, cu nani-nani etc si s-a oprit din concertat si a adormit. La a doua criza de plans nu a mai tinut. De atunci nu am mai incercat :rolleyes:

Hrana sa-ti fie leac si leacul sa-ti fie hrana. (Hipocrates)

Happiness must always be an inside joy!

#60 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 20 September 2010 - 08:49 PM

Vezi postareaDaniella, la 20 September 2010 - 08:46 PM, a spus:

da, in schimb muzica cu cantecelele de care spui, i.am pus-o. In prima criza de plans s-a oprit, i.am cantat si eu cu casuta din padure, cu nani-nani etc si s-a oprit din concertat si a adormit. La a doua criza de plans nu a mai tinut. De atunci nu am mai incercat :rolleyes:

Poate nu ai voce lasa doar cd. sa cante =)) =)) glumesc din nou, e prea mica fata draga sa stie ce vrea si ce-i place,tu n-ai deloc rabdare :pupic: ....

Arata acest topic


  • 49 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi