Forum Culinar: Blanoasele noastre, care ne fac viata SI mai frumoasa - Forum Culinar

Salt la continut

  • 281 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Blanoasele noastre, care ne fac viata SI mai frumoasa

#21 Useril este offline   ELIN 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 186
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationS

Postat 25 November 2009 - 01:09 PM

snej, foxxy , multumim!
Mai pun o poza de saptamana trecuta, obosise de atata citit! ;)

Fisiere atasate



#22 Useril este offline   Motana 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 103
  • Inregistrat: 25-November 09
  • Locationaici! aici!

Postat 25 November 2009 - 03:36 PM

Hop si io!Fisier atasat  Vasilica (Small).JPG (28.18K)
Number of downloads: 63
Ashea deci...
Pisicile, spre deosebire de oameni, isi ling numai propriul fund!
I Can only please One Person A Day, and Today Ain't Your Day! Tomorrow Ain't lookin' Too Good Either

#23 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 25 November 2009 - 04:58 PM

Intrebare-ntrebatoare: are careva idee / habar cum se pot dezvata pisicile de obiceiul de a-si face nevoile prin casa? De vreo 2 saptamani, pisica si motanul au renuntat la tavite, in favoarea gresiei de pe sala si-a peretilor..... :) si tata nu stie ce sa le mai faca sa-i reintoarca la tavile din baie. El le curata des, dar pisicile nica...... Tot pe hol sau in balcon se "elibereaza" ;)
Am inteles ca ar fi niste solutii cu care se stropesc / spala locurile cu pricina si apoi pisicile nu mai fac acolo. Chiar e adevarat? A reusit cineva sa verifice vreun astfel de produs? :occasion14:
Daca nu am postat corect, trageti-ma de manecuta si mut(ati) intrebarea mea la locul cuvenit! :)

#24 Useril este offline   Piscotel 

  • Hexe online !
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 4,599
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDin NORD

Postat 25 November 2009 - 10:28 PM

Mamaaa ce matze frumoase ! :hello:
Toate-s vedete !
Nu are rost sa le iau pe rand ,ca toate-mi plac.
Zilele astea tre sa le trec la photoshop si pe ale mele ! :P
Va invit in casa mea virtuala :
http://povesticulinare.blogspot.com/

#25 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 25 November 2009 - 11:53 PM

Foxxy, exista un repellent pentru pisici, care le tine departe de locurile peste care sprayezi, dar nu stiu cit de eficient e ca sa le pbligi sa faca in litiera.
Am vazut de curind un fel de pad-uri impregnate cu ceva, banuiesc ca hormoni sau feromoni, care sint facute pentru a dresa ciini, in mod deosebit. Insa pe astea scria ca merg si la pisici. Eu le-am vazut la raionul de animale din Hornbach, nu erau scumpe, dar nu mai tin minte cit.
raluca elena

#26 Useril este offline   snej 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationMelbourne

Postat 26 November 2009 - 11:00 AM

foxyy a spus:

Intrebare-ntrebatoare: are careva idee / habar cum se pot dezvata pisicile de obiceiul de a-si face nevoile prin casa? De vreo 2 saptamani, pisica si motanul au renuntat la tavite, in favoarea gresiei de pe sala si-a peretilor..... :evil3: si tata nu stie ce sa le mai faca sa-i reintoarca la tavile din baie. El le curata des, dar pisicile nica...... Tot pe hol sau in balcon se "elibereaza" :sad3:
Am inteles ca ar fi niste solutii cu care se stropesc / spala locurile cu pricina si apoi pisicile nu mai fac acolo. Chiar e adevarat? A reusit cineva sa verifice vreun astfel de produs? :scratch:
Daca nu am postat corect, trageti-ma de manecuta si mut(ati) intrebarea mea la locul cuvenit! :salut:


Mi-a ajuns Feliway si de deseara incep sa dau cu el prin casa. iti spun daca se schimba ceva :scratch:

#27 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 26 November 2009 - 12:41 PM

snej a spus:

foxyy a spus:

Intrebare-ntrebatoare: are careva idee / habar cum se pot dezvata pisicile de obiceiul de a-si face nevoile prin casa? De vreo 2 saptamani, pisica si motanul au renuntat la tavite, in favoarea gresiei de pe sala si-a peretilor..... :evil3: si tata nu stie ce sa le mai faca sa-i reintoarca la tavile din baie. El le curata des, dar pisicile nica...... Tot pe hol sau in balcon se "elibereaza" :sad3:
Am inteles ca ar fi niste solutii cu care se stropesc / spala locurile cu pricina si apoi pisicile nu mai fac acolo. Chiar e adevarat? A reusit cineva sa verifice vreun astfel de produs? :scratch:
Daca nu am postat corect, trageti-ma de manecuta si mut(ati) intrebarea mea la locul cuvenit! :salut:


Mi-a ajuns Feliway si de deseara incep sa dau cu el prin casa. iti spun daca se schimba ceva :scratch:



Sar'na! O sa-l pun pe tata sa patruleze prin targ, pe la magazinele cu mancaruri / accesorii pentru animaluri, poate au aia ceva "antidoturi". Sa vad ce-mi zice, spunea ca se duce in dimineata asta.

#28 Useril este offline   snej 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationMelbourne

Postat 26 November 2009 - 01:30 PM

foxyy a spus:

snej a spus:

foxyy a spus:

Intrebare-ntrebatoare: are careva idee / habar cum se pot dezvata pisicile de obiceiul de a-si face nevoile prin casa? De vreo 2 saptamani, pisica si motanul au renuntat la tavite, in favoarea gresiei de pe sala si-a peretilor..... :lol: si tata nu stie ce sa le mai faca sa-i reintoarca la tavile din baie. El le curata des, dar pisicile nica...... Tot pe hol sau in balcon se "elibereaza" :D
Am inteles ca ar fi niste solutii cu care se stropesc / spala locurile cu pricina si apoi pisicile nu mai fac acolo. Chiar e adevarat? A reusit cineva sa verifice vreun astfel de produs? :D
Daca nu am postat corect, trageti-ma de manecuta si mut(ati) intrebarea mea la locul cuvenit! :D


Mi-a ajuns Feliway si de deseara incep sa dau cu el prin casa. iti spun daca se schimba ceva :D



Sar'na! O sa-l pun pe tata sa patruleze prin targ, pe la magazinele cu mancaruri / accesorii pentru animaluri, poate au aia ceva "antidoturi". Sa vad ce-mi zice, spunea ca se duce in dimineata asta.


Acu citeam ce scrie pe prospect dar nu spune nimic de plecatul unuia din stapani din casa :D . Desi si asta tot un stres e si nu or fi insirat ei toate cauzele de stres.

Daca vrei iti dau linkul de unde am comandat eu, am dat 100 lei cu tot cu transport.

Nu am ajuns sa vad de solutia care scoate mirosul, poate zilele viitoare ajung si acolo. Acu am impachetat covorul ca nu mai am nervi de nimic si nu stiu cum sa-l spal. :D

#29 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 26 November 2009 - 01:37 PM

snej a spus:


Acu citeam ce scrie pe prospect dar nu spune nimic de plecatul unuia din stapani din casa :lol: . Desi si asta tot un stres e si nu or fi insirat ei toate cauzele de stres.

Daca vrei iti dau linkul de unde am comandat eu, am dat 100 lei cu tot cu transport.

Nu am ajuns sa vad de solutia care scoate mirosul, poate zilele viitoare ajung si acolo. Acu am impachetat covorul ca nu mai am nervi de nimic si nu stiu cum sa-l spal. :D


Trimite, trimite!!! :D
Nu stiu daca e stres de la plecatul stapanei, ca ei au mai stat singurei, nu-i bai, da' cred ca mai mult lipsa de atentie ii deranjeaza. Tata nu-i ia in brate sa-i mangaie, sa-i scarpine asa cum facem noi si cred ca de asta s-au suparat! :evil:

#30 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 26 November 2009 - 01:40 PM

Ma bucur ca au aparut blanoase noi,si bineînteles ca m bucur si de cele "vechi",ca au reaparut! Mai ales Filou,pe care nu l-ammai vazut de multa vreme! Imagine postata
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#31 Useril este offline   snej 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationMelbourne

Postat 26 November 2009 - 01:55 PM

foxyy a spus:

snej a spus:


Acu citeam ce scrie pe prospect dar nu spune nimic de plecatul unuia din stapani din casa :lol: . Desi si asta tot un stres e si nu or fi insirat ei toate cauzele de stres.

Daca vrei iti dau linkul de unde am comandat eu, am dat 100 lei cu tot cu transport.

Nu am ajuns sa vad de solutia care scoate mirosul, poate zilele viitoare ajung si acolo. Acu am impachetat covorul ca nu mai am nervi de nimic si nu stiu cum sa-l spal. :D


Trimite, trimite!!! :D
Nu stiu daca e stres de la plecatul stapanei, ca ei au mai stat singurei, nu-i bai, da' cred ca mai mult lipsa de atentie ii deranjeaza. Tata nu-i ia in brate sa-i mangaie, sa-i scarpine asa cum facem noi si cred ca de asta s-au suparat! :evil:


uite asta http://www.happypets...bd59f51207f936f am luat. In seara asta il incerc prima data.

#32 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 26 November 2009 - 02:08 PM

snej a spus:

foxyy a spus:

snej a spus:


Acu citeam ce scrie pe prospect dar nu spune nimic de plecatul unuia din stapani din casa :lol: . Desi si asta tot un stres e si nu or fi insirat ei toate cauzele de stres.

Daca vrei iti dau linkul de unde am comandat eu, am dat 100 lei cu tot cu transport.

Nu am ajuns sa vad de solutia care scoate mirosul, poate zilele viitoare ajung si acolo. Acu am impachetat covorul ca nu mai am nervi de nimic si nu stiu cum sa-l spal. :D


Trimite, trimite!!! :D
Nu stiu daca e stres de la plecatul stapanei, ca ei au mai stat singurei, nu-i bai, da' cred ca mai mult lipsa de atentie ii deranjeaza. Tata nu-i ia in brate sa-i mangaie, sa-i scarpine asa cum facem noi si cred ca de asta s-au suparat! :evil:


uite asta http://www.happypets...bd59f51207f936f am luat. In seara asta il incerc prima data.



Il intreb pe tata diseara daca a vazut ceva asemanator prin targ sau daca a gasit ceva la magazinele unde l-am trimis eu.

#33 Useril este offline   Giorgiana 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: yellow
  • Postari: 4,405
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationBucuresti

Postat 26 November 2009 - 09:37 PM

Si Cody cu noua lui "dragoste", papusa Nicoleta pe care o am de cand aveam 5 ani.
Foxyy, pot sa-l trimit pe Cody la Vasile sa-i dea niste meditatii "sub scara"?!?! :sad3: :love3: :( :mrgreen:
Fisier atasat  Cody.jpg (3.42K)
Number of downloads: 36
GEORGIA

#34 Useril este offline   duchess 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 160
  • Inregistrat: 26-November 09

Postat 26 November 2009 - 10:05 PM

ce haios e Cody !
a mea nu sta pe langa vreo papusa deloc ....

#35 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 26 November 2009 - 10:17 PM

Giorgiana a spus:

Si Cody cu noua lui "dragoste", papusa Nicoleta pe care o am de cand aveam 5 ani.
Foxyy, pot sa-l trimit pe Cody la Vasile sa-i dea niste meditatii "sub scara"?!?! :D :happy2: :D :mrgreen:


Si Moshi mai doarme pe animalutele de plus, nu prea-i place sa stea cu capul jos, sa nu-i vina tot sangele-n cap! :laughing7: Mereu cauta ceva sa-si puna tartacuta, iar daca n-are nica la-ndemana, e bun si peretele, pragul de la usa, ori chiar usa! :mrgreen:

edit: scris agramat! :happy2:

#36 Useril este offline   duchess 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 160
  • Inregistrat: 26-November 09

Postat 26 November 2009 - 10:18 PM

Sa ne re-_ prezentam si noi 8-) Lizzie
Imagine postata
Imagine postata
Imagine postata
Imagine postata

nu am stiut ,cat e voie sa fie poza de mare...

#37 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 26 November 2009 - 10:20 PM

duchess a spus:

Sa ne re-_ prezentam si noi 8-) Lizzie
nu am stiut ,cat e voie sa fie poza de mare...


Ce puisor frumos!!!!!!!!! :happy2:

#38 Useril este offline   irina 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 81
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationOrleans, Franta

Postat 26 November 2009 - 10:26 PM

Giorgiana, Snej, Maya

bine v-am regasit!
Mai greu dar pana la urma am reusit, Filou a pozat cu ochii deschisi, special pentru voi:salut:
Ma bucur sa vad si alte pisici, toate frumoase foc!

Fisiere atasate



#39 Useril este offline   Motana 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 103
  • Inregistrat: 25-November 09
  • Locationaici! aici!

Postat 26 November 2009 - 10:30 PM

Giorgiana a spus:

Si Cody cu noua lui "dragoste", papusa Nicoleta pe care o am de cand aveam 5 ani.
Foxyy, pot sa-l trimit pe Cody la Vasile sa-i dea niste meditatii "sub scara"?!?! :D :happy2: :D :mrgreen:
[attachment=0]Cody.jpg[/attachment]


Bre Giorgiana, mi-a sarit inima din piept, ca ma gandeam "ce pacatele mele sa caute Vasile sub poalele - pardon! - scarile lu' Foxxy :shock: ?" - da' m-am dumirit ca la cheful de-aseara beusi si portia lui Cody, asa ca se esplica de ce esti inca confuzata :happy2:
Eheheee, Vasile are inca multe talente pe care le voi dezvalui la momentul porivit :mrgreen:
Pupam mustetile tuturor!
Ashea deci...
Pisicile, spre deosebire de oameni, isi ling numai propriul fund!
I Can only please One Person A Day, and Today Ain't Your Day! Tomorrow Ain't lookin' Too Good Either

#40 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 26 November 2009 - 10:38 PM

Motana a spus:

Giorgiana a spus:

Si Cody cu noua lui "dragoste", papusa Nicoleta pe care o am de cand aveam 5 ani.
Foxyy, pot sa-l trimit pe Cody la Vasile sa-i dea niste meditatii "sub scara"?!?! ;) :D :D :mrgreen:
[attachment=0]Cody.jpg[/attachment]


Bre Giorgiana, mi-a sarit inima din piept, ca ma gandeam "ce pacatele mele sa caute Vasile sub poalele - pardon! - scarile lu' Foxxy :shock: ?" - da' m-am dumirit ca la cheful de-aseara beusi si portia lui Cody, asa ca se esplica de ce esti inca confuzata ;)
Eheheee, Vasile are inca multe talente pe care le voi dezvalui la momentul porivit :mrgreen:
Pupam mustetile tuturor!


Nici eu nu stiam la ce se refera Giorgiana, am asteptat sa vad daca se "simte" careva cu musca pe caciula.... :happy2: Tocmai rumegam daca am scris eu ceva de vreun vasile pe undeva si nu tin minte. Stiu ca am spus ca motanul meu raspunde la numele de Moshi si pisica la Tuti, da' eu mi-s nitel senila, deci nu era exclus sa fim confuzat ceva pe undeva! :laughing7: Bine ca ne-am dumirit! :happy2:

Arata acest topic


  • 281 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi