Forum Culinar: Blanoasele noastre, care ne fac viata SI mai frumoasa - Forum Culinar

Salt la continut

  • 281 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Blanoasele noastre, care ne fac viata SI mai frumoasa

#41 Useril este offline   Motana 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 103
  • Inregistrat: 25-November 09
  • Locationaici! aici!

Postat 26 November 2009 - 11:14 PM

foxyy a spus:

Nici eu nu stiam la ce se refera Giorgiana, am asteptat sa vad daca se "simte" careva cu musca pe caciula.... :violent1: Tocmai rumegam daca am scris eu ceva de vreun vasile pe undeva si nu tin minte. Stiu ca am spus ca motanul meu raspunde la numele de Moshi si pisica la Tuti, da' eu mi-s nitel senila, deci nu era exclus sa fim confuzat ceva pe undeva! :laughing7: Bine ca ne-am dumirit! :headbang:


Si ca sa ne dumirim si mai temeinic, pun "subectul" si aici, ca poate n-a participat toata lumea la party-ul bonicellei :Fisier atasat  vasile la bauta.JPG (10.82K)
Number of downloads: 41Fisier atasat  vasile (Small).JPG (33.15K)
Number of downloads: 42
Ashea deci...
Pisicile, spre deosebire de oameni, isi ling numai propriul fund!
I Can only please One Person A Day, and Today Ain't Your Day! Tomorrow Ain't lookin' Too Good Either

#42 Useril este offline   ELIN 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 186
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationS

Postat 27 November 2009 - 09:44 AM

Motana, super tari pozele :lol: mai ales cea cu labuta pe burtica - are o fatzuca de surprins. :love7: .


Dam si noi buna dimineata tuturor felinelor si stapanelor (stapanilor) de aici !
Tzitzi-mitzi proaspat adoptata , dormind fara grija zilei de maine. :love7: . Cand doarme o putem muta dintr-o parte in alta fara sa se trezeasca, ca un copilas rupt de oboseala. Deci poza este facuta bine, Tzitzi doarme invers! :lol: Fisier atasat  DSCI0010.JPG (31.8K)
Number of downloads: 36
Fisier atasat  DSCI0025.JPG (26.69K)
Number of downloads: 35

#43 Useril este offline   KikenHana 

  • fata verde
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,172
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationinto the wild

Postat 27 November 2009 - 09:50 AM

Ce frumoasa e Tziti-mitzi :love7: ...ca pisicuta din reclama wiskas :love7:
Take a walk on the wild side...

artizan

#44 Useril este offline   ELIN 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 186
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationS

Postat 27 November 2009 - 10:17 AM

KikenHana a spus:

Ce frumoasa e Tziti-mitzi :love7: ...ca pisicuta din reclama wiskas :love7:

Sa stii ca asta am remarcat toti atunci cand am gasit-o, s-a mai schimbat un pic ,acum are parul ca un iepuras de camp.

#45 Useril este offline   Giorgiana 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: yellow
  • Postari: 4,405
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationBucuresti

Postat 27 November 2009 - 10:53 AM

Mama, ce am facut, am confundat pe Motana cu Foxyy, scuzele de rigoare, sigur eram ametita. tocmai gasisem camasa de noapte aia sexoasa si transparenta si m-am intimifastacit.
Deci, Motana, pot sa il trimit pe Cody sa faca niste meditatii cu Vasile "sub scara"?!?! Astept raspuns urgent!!! :love7:

Elin, chiar ca este tare mumoasa Tziti-Mitzi a ta!!!

Duchess, nu le mai vazusem demult pe frumoasele tale , parca sunt doua?!?!
GEORGIA

#46 Useril este offline   delioara 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 27-November 09
  • LocationBucuresti

Postat 27 November 2009 - 11:06 AM

Sa ne prezentam si noi...

Sunt Zuzu, si sunt exact ceea ce spune si numele, o nebuna si o zapacita de pisica.
Pacat ca n-am destul loc sa ma desfasor, ca m-ar chema altfel Dublu-Zuzu.
Pupam toate mustacioasele, mustaciosii, blanoasele si blanosii, cu mult drag.
:love7:
PS: Sper sa si mearga smecheria cu atasatul pozelor, e prima oara cand imi bag mouse-ul prin astfel de treburi.

Fisier atasat  DSCF5195-.jpg (82.03K)
Number of downloads: 29

Fisiere atasate


www.cristal-furnicutza.blogspot.com

#47 Useril este offline   ELIN 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 186
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationS

Postat 27 November 2009 - 11:34 AM

Bine ai venit Delioara- stapana de Zuzu :) ! (daca stau sa ma gandesc bine asta e un nume potrivit si pentru pisicuta noastra ;) )
P.S. Zuzu - esti frumoasa foc! ;) , si pari si foarte cuminte in poze :D

#48 Useril este offline   delioara 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 27-November 09
  • LocationBucuresti

Postat 27 November 2009 - 12:01 PM

Multumesc mult pentru aprecieri, Elin :) , dar nu suntem deloc cuminti.. capsam si muscam si zgariem si sarim la picioare si in spatele stapanei..
Dupa cum ziceam, probabil ca intr-o casa mai mare ar fi avut loc de cheltuit energia, asa ne descurcam cum putem.




Frumoasa tare Tzitzi-Mitzi, imi aduce aminte de cand am adoptat-o si eu, cam la fel de 'mare' era.
Sa va traiasca matzocii!
www.cristal-furnicutza.blogspot.com

#49 Useril este offline   ELIN 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 186
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationS

Postat 27 November 2009 - 12:08 PM

delioara a spus:

Multumesc mult pentru aprecieri, Elin :) , dar nu suntem deloc cuminti.. capsam si muscam si zgariem si sarim la picioare si in spatele stapanei..
Dupa cum ziceam, probabil ca intr-o casa mai mare ar fi avut loc de cheltuit energia, asa ne descurcam cum putem.


A noastra-i micuta dar pe zi ce trece descopera diverse lucruri cu care se poate juca,de exemplu fiica-mea are multe animalute mici colectionate de la Happymeal- scoate cate una , cate una si da cu ele jos din etajera. Seara da niste ture de viteza (sotul ii zice turbo :D ) si in viteza se mai agata ba de un picior, ba de o mana dar o prefera pentru lupte pe fiica-mea pe care nu o zgaraie numai o imbratiseaza cu labele ;) .
Multumim pentru complimente :oops: .
Sa ne traiasca matzocii!

#50 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 27 November 2009 - 12:28 PM

De citeva zile am ara minisantier in casa: am spart niste caramizi de la semineu, am demarat proiectul minisera care intre timp a devenit dulap de terasa....asa ca aspiratorul a cam stat afar din cutie citeva zile. Duda a facut un fetish pentru cutie, pur si simplu numai in cutia aspiratorului vroia sa stea :)
raluca elena

#51 Useril este offline   delioara 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 27-November 09
  • LocationBucuresti

Postat 27 November 2009 - 12:33 PM

A noastra-i micuta dar pe zi ce trece descopera diverse lucruri cu care se poate juca,de exemplu fiica-mea are multe animalute mici colectionate de la Happymeal- scoate cate una , cate una si da cu ele jos din etajera. Seara da niste ture de viteza (sotul ii zice turbo :) ) si in viteza se mai agata ba de un picior, ba de o mana dar o prefera pentru lupte pe fiica-mea pe care nu o zgaraie numai o imbratiseaza cu labele :D .
Multumim pentru complimente :oops: .
Sa ne traiasca matzocii![/quote]

Distractia ei preferata (a Zuzei) este sa ia la suturi orice obiect de pe masa, dulap, etc, pana il da jos.
Apoi sta si se uita mirata de sus.. si inca n-am stabilit daca e mandra ca a reusit sa-l arunce, sau mirata la genul: ce cauti tu acolo jos, parca erai aici, langa mine? ;)
www.cristal-furnicutza.blogspot.com

#52 Useril este offline   snej 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationMelbourne

Postat 27 November 2009 - 12:35 PM

foxyy a spus:


Il intreb pe tata diseara daca a vazut ceva asemanator prin targ sau daca a gasit ceva la magazinele unde l-am trimis eu.


Am dat aseara cu Feliway si cred ca tot ce am reusit e sa-mi starnesc alergia :D . Am fash-fashait cu el de cateva ori pe covor si m-a apucat o tuse si o sufocare ca nu vad cum o sa folosesc solutia asta o luna. Mio a privit cu respect covorul (sau usor inciudat - dupa cum iti place sa interpretezi uitatura lui :) ). Si pe el l-a deranjat mirosul, si-a luat coada pe spinare carandu-se in balcon la aer curat.
Azi dimi tot asa precaut a ocolit covorul si sper din tot sufletul ca nu a asteptat sa plec eu la serviciu ca el sa-si faca de cap ;) .

Foxxy, tatal tau ce solutii a gasit? Mai fac aiurea mitzuneii?

#53 Useril este offline   duchess 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 160
  • Inregistrat: 26-November 09

Postat 27 November 2009 - 12:44 PM

Giorgiana a spus:

Mama, ce am facut, am confundat pe Motana cu Foxyy, scuzele de rigoare, sigur eram ametita. tocmai gasisem camasa de noapte aia sexoasa si transparenta si m-am intimifastacit.
Deci, Motana, pot sa il trimit pe Cody sa faca niste meditatii cu Vasile "sub scara"?!?! Astept raspuns urgent!!! :)

Elin, chiar ca este tare mumoasa Tziti-Mitzi a ta!!!

Duchess, nu le mai vazusem demult pe frumoasele tale , parca sunt doua?!?!



Georgiana nu sunt doua blanoase ,e doar una singura Lizzie :D , nu am mai postat de multisor poze cu ea asa e

#54 Useril este offline   Motana 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 103
  • Inregistrat: 25-November 09
  • Locationaici! aici!

Postat 27 November 2009 - 01:01 PM

Ca tot a venit vorba de pishu - si pentru ca dupa bere ne cam trece pe totiImagine postata, Vasile va invita la o noua lectie de conduita in societate Imagine postata

elz1HRNOVXc

Aaaaa, pupam pe Zuzu, pe Tzitzi Mitzi, Mio, Cody, Duda, Filou ( :headbang: )si pe toti ceilalti Imagine postata


PS: Preferabil filmultetul sa fie vazut cu boxele la maxim? :-*
Ashea deci...
Pisicile, spre deosebire de oameni, isi ling numai propriul fund!
I Can only please One Person A Day, and Today Ain't Your Day! Tomorrow Ain't lookin' Too Good Either

#55 Useril este offline   duchess 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 160
  • Inregistrat: 26-November 09

Postat 27 November 2009 - 01:04 PM

Vai ce bine crescut e Vasile!
cum l-ai invatat sa faca la wc? :headbang:

#56 Useril este offline   snej 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationMelbourne

Postat 27 November 2009 - 01:12 PM

Motana a spus:

Ca tot a venit vorba de pishu - si pentru ca dupa bere ne cam trece pe totiImagine postata, Vasile va invita la o noua lectie de conduita in societate Imagine postata

Aaaaa, pupam pe Zuzu, pe Tzitzi Mitzi, Mio, Cody, Duda, Filou ( :-* )si pe toti ceilalti Imagine postata


PS: Preferabil filmultetul sa fie vazut cu boxele la maxim? :-*


Si noi pupam pe vasile dar asa... barbateste :headbang:

Si Mio ar avea ce invata de la Vasile, nu numai Cody :-*

#57 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 27 November 2009 - 01:35 PM

snej a spus:

foxyy a spus:


Il intreb pe tata diseara daca a vazut ceva asemanator prin targ sau daca a gasit ceva la magazinele unde l-am trimis eu.


Am dat aseara cu Feliway si cred ca tot ce am reusit e sa-mi starnesc alergia :-* . Am fash-fashait cu el de cateva ori pe covor si m-a apucat o tuse si o sufocare ca nu vad cum o sa folosesc solutia asta o luna. Mio a privit cu respect covorul (sau usor inciudat - dupa cum iti place sa interpretezi uitatura lui :-* ). Si pe el l-a deranjat mirosul, si-a luat coada pe spinare carandu-se in balcon la aer curat.
Azi dimi tot asa precaut a ocolit covorul si sper din tot sufletul ca nu a asteptat sa plec eu la serviciu ca el sa-si faca de cap :-* .

Foxxy, tatal tau ce solutii a gasit? Mai fac aiurea mitzuneii?


Snej, imi pare rau pentru probleme, sper ca isi va baga mintile-n cap Mio si se va duce la locul lui. Ieri, tata n-a avut succes la magazinele la care l-am trimis, se pare ca aia n-au nica pentru aceasta problema. A ramas ca se duce azi in cautari prin oras, mai sunt si alte magazine de profil si poate or avea acolo ceva solutii. Anunt daca gaseste ceva (sau, intre timp, se-ntoarna mama acasa! :-* si le baga ea mintile-n cap pisicilor! :headbang: )

#58 Useril este offline   ELIN 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 186
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationS

Postat 27 November 2009 - 01:49 PM

Giorgi, multumim, noi il cunostem de mult pe Cody cel cu ochii albastri , ii transmitem salutari!

Motana, e mortal Vasile,si acum rad :-*
Cum ai reusit sa-l inveti? :headbang: Iti gasesti cativa cursanti aici daca te hotarasti sa tii cursuri de bune maniere :-*

#59 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 27 November 2009 - 01:54 PM

Buey, Motana, crima si pedeapsa!
dar apa o trage? lasa capacul ridicat? Ehhh, hai, la cursuri!
raluca elena

#60 Useril este offline   laura_lala 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 1,128
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationPortugalia

Postat 27 November 2009 - 02:28 PM

Ia uitati ce a descoperit Miu-Miu astazi! Noul forum ArtaCulinara!!!! Si omuletzii veseli! :toothy9;

Fisier atasat  Miu01.jpg (37.76K)
Number of downloads: 65

Arata acest topic


  • 281 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi