Forum Culinar: Telefon mobil - Forum Culinar

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Telefon mobil

#21 Useril este offline   Alexandru 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,370
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationParis, France

Postat 31 August 2011 - 10:03 PM

Vezi postareabristena, la 31 August 2011 - 03:58 PM, a spus:

ca sa nu deschid topic nou, ma "lipesc" aici cu intrebarea mea:

ce parere aveti de ACER BE TOUCH E110?


Versiunea de Android cam depasita, mijloace materiale foarte limitate, sincer, nici un punct pozitiv. Gasesti la ora actuala de o mie de ori mai bine pe piata.
Nu faceti aceeasi prostie de doua ori, sunt atat de multe prostii noi de facut!

#22 Useril este offline   bristena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,329
  • Inregistrat: 26-November 09

Postat 01 September 2011 - 12:03 AM

Vezi postareaAlexandru, la 31 August 2011 - 10:03 PM, a spus:

Versiunea de Android cam depasita, mijloace materiale foarte limitate, sincer, nici un punct pozitiv. Gasesti la ora actuala de o mie de ori mai bine pe piata.



multumesc, Alexandru

ma atragea pentru pret ca la altceva nu ma pricep cand e vorba de smatphon

ai putea sa-mi dai niste sfaturi? la ce sa ma uit?
fiica dacilor

#23 Useril este offline   Alexandru 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,370
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationParis, France

Postat 06 September 2011 - 01:56 PM

Vezi postareabristena, la 01 September 2011 - 12:03 AM, a spus:

Vezi postareaAlexandru, la 31 August 2011 - 10:03 PM, a spus:

Versiunea de Android cam depasita, mijloace materiale foarte limitate, sincer, nici un punct pozitiv. Gasesti la ora actuala de o mie de ori mai bine pe piata.



multumesc, Alexandru

ma atragea pentru pret ca la altceva nu ma pricep cand e vorba de smatphon

ai putea sa-mi dai niste sfaturi? la ce sa ma uit?


Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy S, HTC Desire, HTC Sensation, LG OPtimus 2X, camprintre astea as alege în locul tau.
Nu faceti aceeasi prostie de doua ori, sunt atat de multe prostii noi de facut!

#24 Useril este offline   bristena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,329
  • Inregistrat: 26-November 09

Postat 06 September 2011 - 07:03 PM

Vezi postareaAlexandru, la 06 September 2011 - 01:56 PM, a spus:

Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy S, HC Desire, HTC Sensation, LG OPtimus 2X, camprintre astea as alege în locul tau.



de astea stiam eu, problema era pretul, dar am rezolvat - pentru moment - cumparand baterie noua la telefon vechi :occasion15:

mai incolo cand se vor linisti apele si vor scadea preturile o sa mai vedem
iti multumesc inca o data si cand o fi sa fie cazul de un nou telefon o sa revin cu alte intrebari
fiica dacilor

#25 Useril este offline   petunie 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,817
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDeutschland

Postat 04 February 2013 - 11:15 AM

Revin si eu cu intrebarea:ce recomandati in momentul de fata la capitolul telefoane mobile?

In curand ne expira contractele si vrem sa facem altele noi si as vrea si telefoane noi.Pretul nu ma intereseaza neaparat,caci gasesc de multe ori oferte la contracte cu telefoane cu tot,deci poate am noroc sa gasesc si un telefon bun printre ele,dar cum nu ma pricep la date si cum vanzatorii incerca sa-ti bage pe gat cam orice,va intreb pe voi.
Manchmal ist weniger einfach mehr....

#26 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 04 February 2013 - 02:23 PM

iPhone 5 ;)
La noi toata familia e fan apple, inclusiv Sam. Bun, el nu telefoneaza, dar se amuza cu jocurile de pisici, mai ales pe iPad ;)
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#27 Useril este offline   Alexandru 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,370
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationParis, France

Postat 04 February 2013 - 02:24 PM

Daca ar fi sa-l schimb pe al meu as alege un Samsung Galaxy S3, fara ezitare.
Nu faceti aceeasi prostie de doua ori, sunt atat de multe prostii noi de facut!

#28 Useril este offline   petunie 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,817
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDeutschland

Postat 05 February 2013 - 09:09 AM

Am incercat si ieri sa raspund,dar nu am reusit.

La astea doua m-am uitat si eu;sa vedem acum,ca abia prin aprilie ne expira contractele,deci mai e timp.

Va multumesc!
Manchmal ist weniger einfach mehr....

#29 Useril este offline   alimocanu 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 412
  • Inregistrat: 05-December 09
  • LocationPiatra Neamt/ Gorizia(it)

Postat 06 February 2013 - 10:42 PM

S3 fara nici o urma de indoiala, eu am s2 si vreau sa trec la 3, costurile ma omoara:)) ca abia am reinceput sa muncesc si eu ceva:) I'm in love with Galaxy.. :occasion15:
Imagine postata

#30 Useril este offline   Carmella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,237
  • Inregistrat: 30-November 09

Postat 06 February 2013 - 10:56 PM

Mie mi-a adus mosul un Galaxy S III mini, e mai de doamne, nu cit TV-ul de mare :occasion15: e foarte elegant, si are multe calitati. In primul rind ca bateria pe o zi intreaga, putine convorbiri, dar stat mult pe net, nu ajunge niciodata pina seara la mai putin de 50%. Are si multa memorie, inainte de asta am avut un HTC Desire si ma innebunise ca nu mai avea spatiu nici sa faca 2-3 update-uri la aplicatiile cu care venea telefonul...

#31 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 07 February 2013 - 01:02 PM

Ce de iPhone hateri mai :occasion15: :sad3:

Alina, te referi la contract/abonament? Cît platesti lunar?
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#32 Useril este offline   2ut 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,117
  • Inregistrat: 07-April 10

Postat 07 February 2013 - 01:24 PM

Vezi postareaMaya, la 07 February 2013 - 01:02 PM, a spus:

Ce de iPhone hateri mai :occasion15: :sad3:

Alina, te referi la contract/abonament? Cît platesti lunar?


Ca sa echilibrez balanta, vin si eu cu iPhone (e drept ca eu am 4, nu 5, dar sunt multumita de el; bine, habar nu am cum e Samsung, deci nu pot sa compar).

#33 Useril este offline   Carmella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,237
  • Inregistrat: 30-November 09

Postat 07 February 2013 - 03:10 PM

Vezi postareaMaya, la 07 February 2013 - 01:02 PM, a spus:

Ce de iPhone hateri mai :occasion15: :o

Alina, te referi la contract/abonament? Cît platesti lunar?



Io nu-s hater, dar nu am pus niciodata mina pe un iPhone, n-am cum sa-l recomand :sad3:

In plus eu sint un phone hater in general, nu stiu daca am mai scris pe undeva pe-aici, dar cred ca-s ultima persoana din Romania care a avut telefon mobil, mult dupa toti copiii de gradinita :lol: si am avut pentru ca mi l-a luat cu forta barbatu-meu, si tot cu forta mi le schimba din cind in cind. Asta cred ca e al saselea, daca nu ma inseala memoria, am avut un Sagem pe care l-am tinut vreo 5 ani si l-am dat mai departe ca si cum n-ar fi fost folosit, asa de bine arata (nici nu prea vorbeam la el) apoi 2 modele de Samsung culisabile (alea chiar mi-au placut), 2 HTC (Legend si Desire) si acum Samsungul asta.

#34 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 07 February 2013 - 03:26 PM

Vezi postarea2ut, la 07 February 2013 - 01:24 PM, a spus:




Ca sa echilibrez balanta, vin si eu cu iPhone (e drept ca eu am 4, nu 5, dar sunt multumita de el; bine, habar nu am cum e Samsung, deci nu pot sa compar).


Am avut toate modelele, în afara de primul parca. De toate am fost multumita la vremea lor. M-am jucat si cu Samsung-urile, dar cu tronc mi-au picat dintotdeauna iPhoanele.
Acum am cinciul si mi-l place. Mi-ar fi placut mai mult însa daca spatele era tot lucios ca la 4, 4S :D


Vezi postareaCarmella, la 07 February 2013 - 03:10 PM, a spus:


nu stiu daca am mai scris pe undeva pe-aici, dar cred ca-s ultima persoana din Romania care a avut telefon mobil, mult dupa toti copiii de gradinita :D si am avut pentru ca mi l-a luat cu forta barbatu-meu, si tot cu forta mi le schimba din cind in cind. Asta cred ca e al saselea, daca nu ma inseala memoria, am avut un Sagem pe care l-am tinut vreo 5 ani si l-am dat mai departe ca si cum n-ar fi fost folosit, asa de bine arata (nici nu prea vorbeam la el) apoi 2 modele de Samsung culisabile (alea chiar mi-au placut), 2 HTC (Legend si Desire) si acum Samsungul asta.



Noi toti trei sîntem mari butonatori de aparate. Adica ne plac tot felul de aparaturi :D
Dan, la fel ca tine, nu le avea cu telefoanele. A fost ultima persoana pe care o cunosc eu, care a acceptat într-un final un telefon mobil. Nu i-a placut niciodata unul, pîna la iPhone. Acu' îi plac asa mult ca nu le butoneaza si pe ale noastre =))
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#35 Useril este offline   2ut 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,117
  • Inregistrat: 07-April 10

Postat 08 February 2013 - 10:33 AM

Nici sotului meu nu-i plac telefoanele, are un Nokia de pe vremea lui pazvante, rablagit de numa, el vrea un telefon la care sa vorbeasca si atat, sa formeze usor numerele (in masina, fara se se uite la el), dar mi-a luat mie Iphone-ul anul trecut de Craciun si si-a instalat ceva joc pe el (care imi mananca toata bateria) de care e pasionat. De altfel, cum intru in casa, ori el ori fetele imi fura telefonul, ca sa se joace.

#36 Useril este offline   moatza 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,061
  • Inregistrat: 25-November 09
  • Locationtot aici

Postat 08 February 2013 - 10:45 AM

Vezi postarea2ut, la 08 February 2013 - 10:33 AM, a spus:

Nici sotului meu nu-i plac telefoanele, are un Nokia de pe vremea lui pazvante, rablagit de numa, el vrea un telefon la care sa vorbeasca si atat, sa formeze usor numerele (in masina, fara se se uite la el),


ha, ha, si-al meu la fel! da' n-are scapare, ca-i vine randul la tot ce renunta fi-miu. acuma are unu' lat si lung, de-njura tot timpul. al meu e-un samsung galaxy, tot ce-a cazut de la fi-miu, da' asa-s de pasionata de nu stiu nici macar de care e. pe mine ma enerveaza sa stau pe net pe telefon, cred ca din cauza ca tot aman ochelarii. mai mult imi place tableta, o mai car dupa mine la job :biggrin:

#37 Useril este offline   yoyo 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,196
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationIn mijloc de codru des

Postat 09 February 2013 - 01:35 AM

Vezi postareaasmera, la 29 October 2010 - 08:39 AM, a spus:

Eu recomand cu toata caldura Nokia E52. Eu am telefonul asta de vreo 5 luni si nu mi-a facut nici cea mai mica problema.


Ai gasit E52 nou?

#38 Useril este offline   Alexandru 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,370
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationParis, France

Postat 09 February 2013 - 12:36 PM

Vezi postareayoyo, la 09 February 2013 - 01:35 AM, a spus:

Vezi postareaasmera, la 29 October 2010 - 08:39 AM, a spus:

Eu recomand cu toata caldura Nokia E52. Eu am telefonul asta de vreo 5 luni si nu mi-a facut nici cea mai mica problema.


Ai gasit E52 nou?


Acu' trei ani, probabil ca da =))
Nu faceti aceeasi prostie de doua ori, sunt atat de multe prostii noi de facut!

#39 Useril este offline   alimocanu 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 412
  • Inregistrat: 05-December 09
  • LocationPiatra Neamt/ Gorizia(it)

Postat 10 February 2013 - 12:42 AM

Maya nu ma refer la preturile de la abonament sau ceva, eu platesc 10 euro ca sa am net nelimitat si in rest imi incarc cartela(pre-pay) ci la costul de achizitie. Nu imi permit momentan nici un fel de investitie, cand de la inceputul anului investim in masini... s-au stricat pe rand.
Am constatat in schimb ca in fiecare an, in vara, fac o achizitie mai sanatoasa... in primul an Kenwood, in al doilea Canon, in al treilea Samsung Galaxy s2, ma intreb anu' asta ce-oi pofti?!:pupic:)
Cand am cumparat S2-ul am ales intre el si un Iphone4, mi-a fost mai drag Samsungu' da' nu zic ca mi-a displacut Iphone-ul.
Imagine postata

#40 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 10 February 2013 - 03:06 PM

Vezi postareaalimocanu, la 10 February 2013 - 12:42 AM, a spus:

Maya nu ma refer la preturile de la abonament sau ceva, eu platesc 10 euro ca sa am net nelimitat si in rest imi incarc cartela(pre-pay) ci la costul de achizitie. Nu imi permit momentan nici un fel de investitie, cand de la inceputul anului investim in masini... s-au stricat pe rand.
Am constatat in schimb ca in fiecare an, in vara, fac o achizitie mai sanatoasa... in primul an Kenwood, in al doilea Canon, in al treilea Samsung Galaxy s2, ma intreb anu' asta ce-oi pofti?!=)))
Cand am cumparat S2-ul am ales intre el si un Iphone4, mi-a fost mai drag Samsungu' da' nu zic ca mi-a displacut Iphone-ul.


Aha, deci tu l-ai cumparat.
La noi sînt tot felul de abonamente (contract pe 2 ani), la alegere, unde platesti mai putin pe telefon, sau chiar nimic... în general fiecare gaseste ceva ce-i potriveste. Eu platesc 29,90 euro pe luna si am internet nelimitat, telefonie mobila nelimitata în netzul meu si înca unu la alegere, 100 minute free in alte netzuri si 100 SMS free. Dar cu whatsapp-ul, cine mai foloseste SMS-urile? =))
Pentru mine, în functie de ce si cum sta treaba pe piata noastra, asta a fost o varianta convenabila.

Cît despre investitii, asta este, mai le punem în asteptare. Tre' sa vedem ordinea prioritatilor :)
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi