Forum Culinar: Meniurile mele de Pasti 2011, 2012, 2013, 2014 - Forum Culinar

Salt la continut

  • 6 Pagini +
  • « Prima
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Meniurile mele de Pasti 2011, 2012, 2013, 2014

#101 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 25 April 2014 - 02:09 PM

 icecream, la 25 April 2014 - 11:36 AM, a spus:

O, grozav arată toate bucatele și aranjamentele-s pe măsură, totul dichisit și aranjat la marea artă cum ne-ai obișnuit Maya, dar farfuriile albastre în care se răsfață ciorba de perișoare sunt un vis...

Merci. Castroanele si farfuriile albastre sînt frumoase, dar sa stii ca nu-mi place sa manînc din ele. Cînd dau cu lingura prin castron se aude un zgomot asa "zgrumturos" :D
In farfuria întinsa parca e mai bine, dar doar asa prajituri sau chestii care se pot mînca cu furculita. Deci sa tai cu cutitul în ea nu e confortabil :P
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#102 Useril este offline   Daniella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10,870
  • Inregistrat: 04-July 10

Postat 25 April 2014 - 03:18 PM

Foarte frumos si imbietor prin colorit si asorteu! As lua bulanul de rata, as gusta si din coaste cu sparanghel, fara sa mentionez ca-mi face cu ochiul si ciorba cu perisoare ... hai ca eu gust din toate, pofticioasa cum sunt! Felicitari si sa nu mai aveti peripetii, afara de alea placute!
Personal nu am colorat oua niciodata, pt ca mereu ne-au amenintat "mamele" ca ne dau ele, plus ca mergem la colindat la parinti in cele 2 zile de sarbatoare. Anul asta, mai mult ca in alti ani m-a deranjat sa mananc ouale penetrate de coloranti sintetici, asa ca am decis ca la anul voi colora si eu cu Bea oua cu coloranti inofensivi pt sanatate. Este undeva procedura si sugestii de coloranti?

Hrana sa-ti fie leac si leacul sa-ti fie hrana. (Hipocrates)

Happiness must always be an inside joy!

#103 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 07 May 2014 - 07:32 AM

Superb meniul si aranjamentul, ca intotdeauna! :D Imi ploua-n gat, asa ca iau o gura de apa, sa-mi treaca. :D

#104 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 07 May 2014 - 07:34 AM

 Daniella, la 25 April 2014 - 03:18 PM, a spus:

Foarte frumos si imbietor prin colorit si asorteu! As lua bulanul de rata, as gusta si din coaste cu sparanghel, fara sa mentionez ca-mi face cu ochiul si ciorba cu perisoare ... hai ca eu gust din toate, pofticioasa cum sunt! Felicitari si sa nu mai aveti peripetii, afara de alea placute!
Personal nu am colorat oua niciodata, pt ca mereu ne-au amenintat "mamele" ca ne dau ele, plus ca mergem la colindat la parinti in cele 2 zile de sarbatoare. Anul asta, mai mult ca in alti ani m-a deranjat sa mananc ouale penetrate de coloranti sintetici, asa ca am decis ca la anul voi colora si eu cu Bea oua cu coloranti inofensivi pt sanatate. Este undeva procedura si sugestii de coloranti?

E cam stufos topicul, dar citeste aici. Precis gasesti informatiile de care ai nevoie! :D

#105 Useril este offline   Carmen L 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,690
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBucuresti

Postat 08 May 2014 - 10:34 AM

Eleganta si atenta la detalii! Preparatele apetisante si frumos aranjate, foarte imbietoare. Felicitari Maya!
Imagine postata

#106 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,068
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 10 May 2014 - 09:35 PM

Eu servesc ciorba de perisoare si coastele :thumleft:

#107 Useril este offline   vali 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 199
  • Inregistrat: 05-July 10

Postat 13 May 2014 - 10:57 AM

Maya, imi ploua'n gura raaau! Doamne cum arata coastele alea! Vreau si eu! Ai pus reteta pe undeva?

Arata acest topic


  • 6 Pagini +
  • « Prima
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi