Forum Culinar: Si am implinit 4 anisori - Forum Culinar

Salt la continut

  • 4 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Si am implinit 4 anisori

#61 Useril este offline   elvi 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 12-January 10

Postat 12 January 2010 - 03:04 PM

Buna, sunt pentru prima data pe acest forum si am ramas surprinsa ce frumuseti ai pregatit :D :D
dar am si o intrebare cum ai facut catelusii pe 25 ianuarie baietelul meu implineste 4 ani si as vrea sa fac ceva frumos .Iti multumesc frumos. :D

#62 Useril este offline   Alis 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 78
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationKiriat Bialik,Israel

Postat 12 January 2010 - 03:46 PM

Buna,elvi si ma bucur ca ti-aiplacut pregatirile.
In legatura cu,catelusii:daca ai o reteta pereferata de fursecuri o folosesti pe aceasta,daca nu ,voi posta si reteta mea.Se face un aluat,se imparte in doua,intr-una din jumatati se pune cacao,se intind 2 foi si se decupeaza cu forma de "inima",daca vrei ca urechiusele sa fie maro,atunci lasi fata alba(adica inimioara alba)si 1 inimioara maro o tai in jumatate,rezulta doua urechiuse.Poti face si varianta inversa-capusor maro si urechiuse albe.
Se pune in tava hartie de copt,se pun inimioarele intregi cu varful in jos iar jumatatile maro cu varful in sus,se lipesc cat de cat intre ele prin apasare usoara.
Se coc fursecurile si dupa ce se racesc se orneaza cu diferite bomboane si cu ciocolata topita(bomboanele folosite de mine au fost M&M si inca un fel,pe care le-am lipit tot cu cioco)

Sper ca ai inteles ,daca nu,sunt aici sa te lamuresc. :D Petrecere frumoasa sa aveti!

#63 Useril este offline   elvi 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 12-January 10

Postat 15 January 2010 - 01:02 PM

Multumesc foarte frumos pentru explicatii e geniala ideea .Dar am indrazneala sa iti cer si reteta .
Sa iti traiasca comoara si sa va bucurati cat mai mult impreuna. :(

#64 Useril este offline   sorinadaniela 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 3,741
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationVicenza (Italia)

Postat 25 January 2010 - 11:22 AM

Alis, sa-ti traiasca sarbatoritul... impreuna cu toata familia!
Ai muncit nu gluma... felicitari! Iti multumesc muuuuuuuuuuuult de tot pt ideea cu catelusul... de efect, si foarte simplu de facut!
Daca mai ai astfel de idei (varii animalute) nu ezita sa le impartasesti cu noi. Multumesc! :-* Sorina
Sorina

Arata acest topic


  • 4 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi