Forum Culinar: Blueberry Dream - Forum Culinar

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Blueberry Dream Tort cu afine si ciocolata

#21 Useril este offline   koral 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,485
  • Inregistrat: 01-January 10

Postat 15 April 2014 - 07:52 PM

Vin si eu cu dream-ul meu, nu va asteptati la rezultat ca al Olgutei, dar m-am straduit cat am putut... :71:
Modificari: modelul de la Joconde, am vrut pe roz pentru ca am facut mousse de capsuni in loc de afine, in plus, voiam sa se asorteze cu decorul de magnolii...
Crantul de fulgi de porumb l-am facut, dar am uitat sa-l pun, da' nu l-am aruncat, l-am mancat :71:
Nu m-am complicat cu straturile sofisticate, le-am facut simple, nimeni n-a comentat :)
In concluzie, a doua oara o sa-mi iasa mai bine- multumesc, Olguta, pentru sustinerea tehnica pe ultima suta de m.

Imagini atasate

  • Imagine atasata: monthly_04_2014/post-508-13975843130038.jpg
  • Imagine atasata: monthly_04_2014/post-508-13975843258773.jpg
  • Imagine atasata: monthly_04_2014/post-508-13975843410532.jpg

Nu-i cereţi unei femei imposibilul. E capabilă să vi-l ofere!!!

#22 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 15 April 2014 - 07:56 PM

Vezi postareakoral, la 15 April 2014 - 07:52 PM, a spus:

Vin si eu cu dream-ul meu, nu va asteptati la rezultat ca al Olgutei, dar m-am straduit cat am putut... :)
Modificari: modelul de la Joconde, am vrut pe roz pentru ca am facut mousse de capsuni in loc de afine, in plus, voiam sa se asorteze cu decorul de magnolii...
Crantul de fulgi de porumb l-am facut, dar am uitat sa-l pun, da' nu l-am aruncat, l-am mancat :71:
Nu m-am complicat cu straturile sofisticate, le-am facut simple, nimeni n-a comentat ;)
In concluzie, a doua oara o sa-mi iasa mai bine- multumesc, Olguta, pentru sustinerea tehnica pe ultima suta de m.

Aaaaaaahhhhhhh, o sa am cosmaruri la noapte..... Cand am vazut sectiunea, m-a apucat instant sughitul. :71:

#23 Useril este offline   Olguta 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 1,342
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationBucuresti

Postat 15 April 2014 - 08:49 PM

Wow, arata super Koral, Bravo pentru munca si rezultat. Inghit in sec :71:
Sper ca v-a placut ca de aratat arata intr-un mare fel sectiunea... sosul ala scurgandu-se peste straturi...mmmm

Crocantul ala e surprinzator de bun. Eu fac si bomboane din el. Adica il pun in hartiute de bomboane cat e cald si il las sa se intareasca si gata :71:
Imagine postata

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi