Forum Culinar: Alearga, Lola, alearga! - Forum Culinar

Salt la continut

  • 151 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Alearga, Lola, alearga!

#21 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 28 December 2009 - 10:46 AM

Lapona Enigel a spus:

Ba inseamna ca am atradus io bine cand am facut topicul initial, da asta e. E exact ce descrie cartea numai ca noi nu avem un substantiv pentru asta si eu am invatat germana direct pe germana :mrgreen: De multe ori nu gasesc corespondentii in ro. Mersi si spor mare la treaba, nici nu ma gandesc ce prajitureala e la voi in bucatarie :D


Multam de urari si poftim la masa!!!!! :D ;) Ma duc sa fac acum un Rigo Jancsi...... ;)

#22 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 29 December 2009 - 11:10 PM

Deci unii se ocupa de Rigo si Jancsi, eu ma ocup in continuare de revenirea mea in forma! Azi punctez inca 40' greu greeeeeuuuuuuu, azi ca niciodata, abia am reusit. Am o febra cu multi mujki pe ea :mrgreen: .
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#23 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 01 January 2010 - 03:39 PM

So, 2010 e aici iar eu am vrut sa il si sa ma primesc respectiv primenesc cum se cuvine, asa ca azi 1 ianuarie 2010 am pasit in lumea Lolelor cu dreptul, pe care sper sa nu o mai parasesc: azi, cea mai tare "cafea" - o sedinta superba dar tare anevoioasa, pe o temperatura foarte scazuta. :occasion15:
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#24 Useril este offline   Issis 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 170
  • Inregistrat: 26-November 09
  • LocationTargoviste

Postat 01 January 2010 - 06:49 PM

De astazi m-am apucat si eu. in fata casei mele e o scoala. Am iesit pe terenul de sport al acelei scoli. O jumatate de ora doar...cam 15 min alergat 15 min mers rapid. Maine sper sa fie mai mult alergat!
Mersi Lapona! Sa sti ca m-ai incurajat. Am luat proportii si vreau sa iau masuri.
Un nou an, noi sperante si dorinte...
Eu sunt lenesa in privinta efortului fizic si renunt usor. Dar daca am companie si sunt impulsionata sper sa reusesc

Un an bun cu reusite si impliniri tuturor!

#25 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 02 January 2010 - 01:29 PM

Issis baby, you rule!
Incepe usurel, cu mila si mai ales cu cap!
In alergat cel mai greu este inceputul si, din experienta proprie, nu inceputul cel dintai, adica atunci cand esti "virgin" in ale alergatului ci cel si cel mai greu, dupa mine, este reinceputul. Nu mai stii sa te temperezi, trebuie sa te tii mereu sub control sa nu te suprasoliciti, sa ai grija la tempo, respiratie si asa mai departe,pentru ca creierul tau e setat pe un anumit nivel insa corpul trebuie sa se readapteze.

Nu uita, da-ti o pauza de o zi intre sedinte.
Eu am facut ieri o sedinta si simt ca incet incet imi reintru in ritm. Cel mai greu va fi cand reintru in ritmul meu normal de viata si o sa trebuiasca sa planific strict sedintele pentru ca altfel iar o sa gasesc mii de scuze si o sa las balta alergatul. Astazi ma gandesc daca sa ies sau nu, ma dor incheieturile insa nu ar fi asa problema asta. Cel mai rau e, e ca afara e inghetat si e cam periculos. Inghetase si ieri de fapt, insa ama avut grija cum alerg. Oricum este o senzatie absolut fantastica!
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#26 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 03 January 2010 - 11:22 AM

Azi e ditamai stratul de zapada si mi-a dat tot programul peste cap :evil: . Drept urmare, inlocuim azi Lola cu o serie de exercitii pentru brate si pectorali :D .
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#27 Useril este offline   Issis 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 170
  • Inregistrat: 26-November 09
  • LocationTargoviste

Postat 03 January 2010 - 11:51 AM

Lapona Enigel a spus:

Azi e ditamai stratul de zapada si mi-a dat tot programul peste cap :evil: . Drept urmare, inlocuim azi Lola cu o serie de exercitii pentru brate si pectorali :D .


Idem. Am iesit sa cumpar cate ceva de la piata, iar zapada e pana la jumatatea gambei. Ma gandeam sa ies totusi dupa amiaza...asa, mai mult la plimbare...

#28 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 03 January 2010 - 12:09 PM

Pii hai iesim, iesi? Si eu o sa ies ca daca stau toata ziua in casa turbez. Ma echipez si vad cum e terenul, poate un mers rapid tot reusesc.
Mai pe dupa amiaza asa. Cred ca pe la 3-4 o sa ies, pana atunci lucrez. Nici sa se intunece prea tare. So, ce zici? Shall we do it? :D
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#29 Useril este offline   Issis 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 170
  • Inregistrat: 26-November 09
  • LocationTargoviste

Postat 03 January 2010 - 12:56 PM

Lapona Enigel a spus:

Pii hai iesim, iesi? Si eu o sa ies ca daca stau toata ziua in casa turbez. Ma echipez si vad cum e terenul, poate un mers rapid tot reusesc.
Mai pe dupa amiaza asa. Cred ca pe la 3-4 o sa ies, pana atunci lucrez. Nici sa se intunece prea tare. So, ce zici? Shall we do it? :D


Da. o sa ies. Tot cand incepe sa se insereze. Am mai mult spor cand nu ma recunoaste lumea :D

#30 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 03 January 2010 - 01:52 PM

Ah, eu nu am nici un fas cu asta, aveam la inceput dar acum imi e absolut egal. Uneori alerg cu viteza melcului calcat de tren, insa sunt in lumea mea, nu bag de seama pe nimeni. Eu merg pe drumul meu tot inainte :D
Bravo, uite, ce imi place cand am cu cine sa fac treaba :D
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#31 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 03 January 2010 - 07:12 PM

Well, azi Lola nu a fost insa o plimbare luuuuunga si la pas lejer intr-o dupa-amiaza de iarna superba! Multa multa zapada, friiiig si gheata peste tot, ca acasa la Lapona. Insa am vazut ceva dilii care alergau. Bine ca alergau la viteze reduse si cu mare mare atentie. Imi venea sa sopresc unu' sa il intreb ce sosoni are in picioare, ca ai mei aluneca si e gheata multa si zapada pe jos. Cand o sa fiu si eu un forma si fit, o sa ma incumet si eu la din astea.
Activitatea numarul doi a fost curatarea masinii de zapada, care era munte pe ea, ca nu mai stiam: oare nu cumva curat masina altuia?! :lol: Probabil ca si maine o sa fi einghetat insa cred ca o sa ma incumet si eu putin pe afara, cu echipamentul de alergat.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#32 Useril este offline   Issis 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 170
  • Inregistrat: 26-November 09
  • LocationTargoviste

Postat 04 January 2010 - 07:50 AM

Si eu tot la plimbare. Vreo 2 ore. Zapada si la noi, iar azi noapte a nins mai mult. Asa era parcul aseara.

Imagine atasata: 207_3eb59b2e46789f0b64cb124e0a89e71d.jpg

De azi merg la serviciu. Ma intorc dupa 18. Sper sa ies pe teren pe la 19.

#33 Useril este offline   Eataly 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 8,680
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationTorino

Postat 04 January 2010 - 12:19 PM

Lapo , ma bate gandu serios sa ma apuc si eu.Joi incepe Manu gradi, tre sa-mi iau echipament si sa te citesc serios de la A la Z. Tine-ti-mi pumnii.Am ditamai parcu cu padure la nici 10 minute, n-am nici o scuza.Eu la sala nu merg. In casa n-am loc de aparate. Sunt incepatoare, dar highly motivated.

#34 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 04 January 2010 - 04:55 PM

{SMILIES_PATH}/6.gif:lol:<" title="arms" /> Scumpa, incepatoare sunt si eu, am spus si o repet: faptul ca am fost in forma acum un an, nu inseamna nici pe departe ca asa ma ramas. E greu, al drac' de greu, dar crede-ma pe cuvant: nimic nu se compara cu sentimentul de I'M THE WINNER de la finalul unei runde. E mega fantastic. Sa citez pe cineva drag mie rau: mori da tine! :drool: Asa ca tataele inainte, cooro'napoi, bratele flexate si : alearga, Lola, aleaaargaaaa!
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#35 Useril este offline   irina 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 81
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationOrleans, Franta

Postat 04 January 2010 - 06:58 PM

Lapona, eu nu alerg dar merg rapid pe banda. Se pune ?
In fiecare zi vreo ora, cand dimineata, cand seara. Cu o viteza de 4,4 km.
Imi face bine. Nu ies pe strada ca mi-e rusine, asa sunt eu :oops: .
Am banda in fata televizorului si ma uit la un serial.
Am citit tot ceea ce ai scris, multumesc mult.

#36 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 04 January 2010 - 09:35 PM

Se pune, dar nu uita: mersul este doar preludiul :drool: Inca ceva: cu rusinea nu faci nic, adica stai, ba da: cooroo maaaareee. Vorbesc doar din esperentza proprie. Asa ca reconsider that a bit, please! :)
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#37 Useril este offline   Issis 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 170
  • Inregistrat: 26-November 09
  • LocationTargoviste

Postat 04 January 2010 - 10:03 PM

Am iesit putin in seara asta, dar aluneca. Doar 3 ture de teren (curtea scolii de vis-a-vis). Dar macar nu am scrintit-o la mancare. Am fost cuminteee

#38 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 05 January 2010 - 10:14 AM

Eu nu am iesit, stai iar cu nasul in hartoage, de scrantit am scrantit-o putin la mancare, una ca a fost tarziu si apoi am pus niste orez natur de care nu am mai mancat de secole. Si aici aluneca insa azi tre sa ies macar putin.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#39 Useril este offline   puskin 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: visiniu
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 27-November 09
  • LocationPrague

Postat 05 January 2010 - 11:03 AM

Laponico, spor la alergat. Grija pe unde alergati si nu fortati daca simtiti cea mai mica durere la genunchi :thumleft: .

#40 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 05 January 2010 - 04:17 PM

Multumesc Ruxi, dar pe tine tot te mai deranjeaza? Inca nu ti-ai revenit? Eu m-am riscat asa cu soldurile, deocamdata vad ca e o ok, insa nici nu fortez. Tare as vrea un drum de padure ca e cu totul altceva.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

Arata acest topic


  • 151 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi