Forum Culinar: Biscuiti umpluti cu nutella - Forum Culinar

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Biscuiti umpluti cu nutella cel mai bun aluat de biscuiti ever

#21 Useril este offline   any_annette 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,992
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 09 December 2018 - 06:05 PM

Eu nu am pus smiley pt ca in mesaj erau prea multi si nu m-a lasat :blush:
Sa stii ca eu la supermarket gasesc oua cu galbenusul mai galben fata de ouale luate de la taran (in fine, asa zisul taran...eu le iau de la o doamna care creste gaini la tara).

#22 Useril este offline   adi_edi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,398
  • Inregistrat: 28-November 09
  • LocationToronto

Postat 16 December 2018 - 08:35 PM

Deci mai zic si aici inca o data si din nou :D - am facut 3 portii, si parca as mai face - pozele le-am pus la "ce dulciuri..." -_- ...

#23 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 16 December 2018 - 08:56 PM

Vezi postareaDexter, la 09 December 2018 - 05:00 PM, a spus:

Vezi postareaany_annette, la 09 December 2018 - 04:35 PM, a spus:

Dexule nu prea obisnuiesc sa pictez pozele, mai ales ca facute cu Canonul nu e nevoie.

uitai să pun smiley la intrebare, pun acuma doi :D :D
eu am uitat total culoarea asta a ouălelor, la noi și ouăle de la "'țăran" sunt mult mai palide, o fi de la climă Imagine postata

parcă mă apucă dorul să incerc din nou să fac biscuiți. am făcut acum câțiva ani bacci di dama și pe cei cu fistic după rețele tale, au fost super

:D La mine sunt mai ceva ca la ourile' Kinder,nu stiu niciodata ce surpriza ma asteapta inauntru,luate de la acelasi magazin o tura,daca iau tot de la acelasi magazin alt lot alta culoare la galbenus :D am gasit si super palide si rosii fix ca ale lui Any -_-

#24 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 16 December 2018 - 09:24 PM

Vezi postareaadi_edi, la 09 December 2018 - 05:49 AM, a spus:

E ora 10:30 pm la noi in sat, si tocmai am terminat o portie de biscuiti - minunati -_- !
Sotul are asa un talent la facut complimente Imagine postata , daca zice ca o mancare e "comestibila" inseamna ca i-a placut foarte mult :D ; cand i-am dat sa guste biscuitii am asteptat sa vad daca-s comestibili, dar a zis ca "se topesc in gura, i-ai cam nimerit"! eu zic ca e complimentul suprem :D ! Poze pun maine daca apuc sa-i montez, sa-i duc luni la serviciu. Si cred ca mai fac o portie...
Aaaa, si era sa pic pe jos - mai intreaba al meu sot: cu ce i-ai umplut, cu dulceata de capsuni? Mda, ii umplusem cu... Nutella :D ! E drept ca i-am facut mai micuti si probabil nu i-o fi ajuns nici pe-o masea, vorba 'ceea.
Any, :D :D :) ! Asteptam cu interes si alte retete :D , daca ai timp!



Vezi postareaDexter, la 09 December 2018 - 04:17 PM, a spus:

abia acum am văzut gălbenușurile lui Any, sigur nu le-ai pictat cu colorant să fie așa de galbene? sunt de găină care merge pe jos și scurmă după viermișori, nu-i așa?



Any, nu contribui cu nimic la topic, dar ma hlizesc de juma de ora la ce mai scrieti pe-aici Imagine postata Continuati, va rog!
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#25 Useril este offline   any_annette 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,992
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 16 December 2018 - 10:25 PM

Adi ma duc repede sa vad...yupiiiii

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi