Forum Culinar: Tehnici de machiaj - Forum Culinar

Salt la continut

  • 6 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Tehnici de machiaj pentru femei frumoase,independente, ocupate, harnice ^^

#1 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 15 October 2019 - 09:14 PM

Ca noi! Imagine postata

Va mai aduceti aminte de fata aceea, parca Ligia, de pe raposatul forum si tehnicile ei de machiaj? Intotdeauna eram fascinata nu neaparat de combinatiile ei faine si de cata rabdare avea, dar, mai ales, de tenul ei perfect. Cand ai o piele perfecta, cred ca orice ti-ai pune, pana si mustar cu roz turbat in picatele, tot bine ti-ar sta. Dar, nu toate avem norocul asta. De cand ma stiu mi-au placut machiajurile, sa ma machiez si sa machiez si pe altii.
Intodeauna mi-au placut insa cele in nuante mai natur, care sa nu iasa in evidenta foarte tare ci care sa sublinieze trasaturile faine. Spre deosebire de prietena mea cea mai buna atunci care era fan machiaz tip Barbie.

Acum...abia am timp sa pun machiaj. Ma trezesc foarte de dimineata si de multe ori plec fara nici un fel de machiaj. Ni-mic...insa as vrea sa am timp si, mai ales, tehnica. Nush ce s-a intamplat cu mine in ultimele decade, insa in adolescenta eram maestra si la machiaj si la dat cu oja :D Chestie si de exercitiu. Una peste alta, nu mai am piele de adolescenta, asta e clar, asa ca sunt in cautare de farduri corespunzatoare si, mai ales, tehnici si sfaturi care sa mi se potriveasca. Astfel am dat peste tipul asta care imi place mult cum abordeaza o piele matura:



Mi se pare extraordinar de frumoasa tipa si ce face el ma bucura sa vad ca putem fi frumoase si chic la orice varsta.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#2 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 15 October 2019 - 09:23 PM

De curand am triat farduri , rujuri si tot ce aveam de ani de zile, chestii care abia au fos folosite si mi-am comandat tonuri pe care le-am iubit mereu: cele nude, natur si culorile pamantului.

Asta vara cand eram in Bucuresti am intrat la Afi intr-un magazin Pupa si asa ce m-au entuziasmat cateva produse ca mi-am luat si eu. Pudra asta mi se pare wow pentru tenul meu, cu porii deschisi si foarte sensibilos la soare, poluare etc.:
Imagine atasata: monthly_10_2019/post-12-0-71415800-1571167167.jpg
Pe langa asta am mai comandat si un set de pudre corectoare si care dau contur, dar deocamdata habar nu am cum sa le folosesc:
Imagine atasata: monthly_10_2019/post-12-0-58932900-1571167220.jpg
In special cand mananc ceva cu sare , beau ceva alcool ori in perioadele cu polen puternic , fata retine apa si unele zone au aspect pufos, umflat, asa ca trusa asta este utila -conform expertilor- pentru a masca si retusa aceste mici neajunsuri.

Voi ce folositi, cum folositi? Cu ce produse va simtiti bine in pielea voastra, ce vi se pare total neadecvat pentru un ten care nu mai e la 18, 20, 25?
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#3 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,067
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 15 October 2019 - 11:41 PM

Vezi postareaLapona Enigel, la 15 October 2019 - 09:14 PM, a spus:

Ma trezesc foarte de dimineata si de multe ori plec fara nici un fel de machiaj.

duamni feresti :D
eu ma trezesc la 6 da' nu ies din casa fara machiaj
mai bine ma trezesc si mai devreme sau nu maninc dar machiajul e obligatoriu, ma uit citeodata dimineata la alte doamne care se fardeaza pe bucatele la semafoare ;)
rideau pretenele mele cind eram studente, ca trebuia, in a doua casa pe care am avut-o, sa ies in Bdul 1 Mai ca sa arunc gunoiul sau sa traversez ca sa cumpar piine, si nu ieseam nemachiata macar un piculet :D

eu nu sint experta dar acum imi pun crema, fond de ten si pudra plus culoarea in obraji
pe pleoape inainte de pudra imi pun o baza (primer marca Kiko) apoi fard de pleoape si imi fac contur deasupra si dedesubt, toate astea plus un creion waterproof si rezistent ma tin si peste 12 ore
kajalul nu-l pun mereu, depinde
evident rimel, acu folosesc unul marca Essence si se comporta perfect, nu curge nici cu lacrimi

la buze am iar un primer (tot kiko) dar acu nu il folosesc prea des pentru ca folosesc ca baza un ruj de-ala verde chinezesc in etui aurit cumparat in Romania si face el o baza buna, apoi contur de creion de buze (nu pot sa scriu cu ;) ) si un gloss de la Sephora descoperit recent care tine excelent

in mod normal in fiecare zi tre sa ma tina machiajul de la 6.30 cind termin de mi-l facut pina la 19, deci caut produse care sa tina mult si care combinate cu o baza buna ma satisfac din punctul asta de vedere
citeodata daca ies seara il mai retusez pe deasupra :D

#4 Useril este offline   mino 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,746
  • Inregistrat: 04-December 09
  • LocationAcasa

Postat 16 October 2019 - 06:34 AM

Lori, tipa aia e frumoasă si nemachiata. In alta ordine de idei eu nu folosesc prea mult machiaj, doar creion si rimel, iar uneori crema de fata cand imi aduc aminte si din an in paște fond de ten, care mă enerveaza ca imi ramane pe telefon cand vorbesc. Nu am dat prea multa importanță machiajului dar desi in tinerete foloseam farduri, acum ma multumesc doar cu un creion turquaz de la Avon.

#5 Useril este offline   moatza 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,061
  • Inregistrat: 25-November 09
  • Locationtot aici

Postat 16 October 2019 - 01:08 PM

Vezi postareaAdriana, la 15 October 2019 - 11:41 PM, a spus:

Vezi postareaLapona Enigel, la 15 October 2019 - 09:14 PM, a spus:

Ma trezesc foarte de dimineata si de multe ori plec fara nici un fel de machiaj.

duamni feresti :D


duamni feresti! :D

io bag crema multa, mereu, zi, noapte, nu mai pot fara.
pe-o insula pustie dac-as pleca, crema mi-as lua prima data.

fdt - extrem de rar, ptr ca am noroc de-un ten misto, fara modestie. n-am avut cosuri, nu-i gras, nu-i uscat, nu-i patat/iritat, nu-i cuperozic...ten si unghii mi-a dat DD cum trebuie si dupa aia s-a cam plictisit. si btw, Liz Taylor spunea ca cel mai bun antirid e grasimea personala, mda!
apoi pun un anticearcan si iluminator, cateodata.
un fard bronz-auriu pe pometi, farduri in nuante de pamant la ochi, rimel, creion doar pe pleoapa de sus - am citit io undeva ca dupa o varsta e mai bine sa renuntam ptr pleoapa de jos, ca nu ne mai ajuta gravitatia, basca subliniaza ridurile fine.
pe buze aproape exclusiv doar gloss, nude sau usor roz. mai am vreo doua rujuri, dar rar folosesc.

demachierea e sfanta, ptr ochi am demachiant special.

#6 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,067
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 16 October 2019 - 01:31 PM

Vezi postareamoatza, la 16 October 2019 - 01:08 PM, a spus:

am citit io undeva ca dupa o varsta e mai bine sa renuntam ptr pleoapa de jos, ca nu ne mai ajuta gravitatia, basca subliniaza ridurile fine.

sa vaz daca pot incerca chestia asta desi imi va fi greu, macar un pic de kajal inauntru sa pun :D
acu ca zici asta am remarcat la una la tv ca foloseste la greu chestia asta, tot pe pleoapa si nimic sub ochi

#7 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 17 October 2019 - 10:55 AM

Vezi postareaAdriana, la 15 October 2019 - 11:41 PM, a spus:

Vezi postareaLapona Enigel, la 15 October 2019 - 09:14 PM, a spus:

Ma trezesc foarte de dimineata si de multe ori plec fara nici un fel de machiaj.

duamni feresti :)
eu ma trezesc la 6 da' nu ies din casa fara machiaj
mai bine ma trezesc si mai devreme sau nu maninc dar machiajul e obligatoriu, ma uit citeodata dimineata la alte doamne care se fardeaza pe bucatele la semafoare :)
rideau pretenele mele cind eram studente, ca trebuia, in a doua casa pe care am avut-o, sa ies in Bdul 1 Mai ca sa arunc gunoiul sau sa traversez ca sa cumpar piine, si nu ieseam nemachiata macar un piculet :D

eu nu sint experta dar acum imi pun crema, fond de ten si pudra plus culoarea in obraji
pe pleoape inainte de pudra imi pun o baza (primer marca Kiko) apoi fard de pleoape si imi fac contur deasupra si dedesubt, toate astea plus un creion waterproof si rezistent ma tin si peste 12 ore
kajalul nu-l pun mereu, depinde
evident rimel, acu folosesc unul marca Essence si se comporta perfect, nu curge nici cu lacrimi

la buze am iar un primer (tot kiko) dar acu nu il folosesc prea des pentru ca folosesc ca baza un ruj de-ala verde chinezesc in etui aurit cumparat in Romania si face el o baza buna, apoi contur de creion de buze (nu pot sa scriu cu :) ) si un gloss de la Sephora descoperit recent care tine excelent

in mod normal in fiecare zi tre sa ma tina machiajul de la 6.30 cind termin de mi-l facut pina la 19, deci caut produse care sa tina mult si care combinate cu o baza buna ma satisfac din punctul asta de vedere
citeodata daca ies seara il mai retusez pe deasupra :)



Vezi postareamoatza, la 16 October 2019 - 01:08 PM, a spus:

Vezi postareaAdriana, la 15 October 2019 - 11:41 PM, a spus:

Vezi postareaLapona Enigel, la 15 October 2019 - 09:14 PM, a spus:

Ma trezesc foarte de dimineata si de multe ori plec fara nici un fel de machiaj.

duamni feresti :D


duamni feresti! :)

io bag crema multa, mereu, zi, noapte, nu mai pot fara.
pe-o insula pustie dac-as pleca, crema mi-as lua prima data.

fdt - extrem de rar, ptr ca am noroc de-un ten misto, fara modestie. n-am avut cosuri, nu-i gras, nu-i uscat, nu-i patat/iritat, nu-i cuperozic...ten si unghii mi-a dat DD cum trebuie si dupa aia s-a cam plictisit. si btw, Liz Taylor spunea ca cel mai bun antirid e grasimea personala, mda!
apoi pun un anticearcan si iluminator, cateodata.
un fard bronz-auriu pe pometi, farduri in nuante de pamant la ochi, rimel, creion doar pe pleoapa de sus - am citit io undeva ca dupa o varsta e mai bine sa renuntam ptr pleoapa de jos, ca nu ne mai ajuta gravitatia, basca subliniaza ridurile fine.
pe buze aproape exclusiv doar gloss, nude sau usor roz. mai am vreo doua rujuri, dar rar folosesc.

demachierea e sfanta, ptr ochi am demachiant special.



Imagine postataImagine postataImagine postata Tu si cu adjuncta mea si cu inca o colega, pe la 33...mi-au spus ca daca ies fara machiaj din casa, e ca si cum ar fi dezbracate pentru ele.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#8 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 17 October 2019 - 11:16 AM

Vezi postareaAdriana, la 16 October 2019 - 01:31 PM, a spus:

Vezi postareamoatza, la 16 October 2019 - 01:08 PM, a spus:

am citit io undeva ca dupa o varsta e mai bine sa renuntam ptr pleoapa de jos, ca nu ne mai ajuta gravitatia, basca subliniaza ridurile fine.

sa vaz daca pot incerca chestia asta desi imi va fi greu, macar un pic de kajal inauntru sa pun :)
acu ca zici asta am remarcat la una la tv ca foloseste la greu chestia asta, tot pe pleoapa si nimic sub ochi



Dap...asta vroiam sa spun si eu. Din pacate, anii 70, 80 si 90 au promovat un stil de machiaj prea artificial si au evidentiat, eronat, rolul kajalului...din pacate, de la o anumita varsta, cam de la 40 asa, cand muschii de orice fel incep sa cedeze incet-incet fortei gravitationale, nu se mai recomanda nici folositul kajalului , mai ales pe pleoapa de jos!, si nici datul cu rimel pe genele de jos. Nu fac decat sa micsoreze ochiul, dandu-i un aspect obosit, cazut. Credeti-ma ca am vreo 5 kajale, plus din aia arabeasca pentru ochi de cadana, etc. De fiecare data cand m-am machiat cu ele, desi la lumina si oglinda speciala si parea perfect, concentrandu-ma pe ochi, cand faceam cativa pasi in spate si ma vedeam complet in oglinda, groaznic de schimbata imi era expresia fetei...si nu in bine.

Nasol e cand ne obisnuim dupa ani de-a randul cu fizionomia noastra cu un anumit tip de machiaj si schimbarea este prea crasa pentru noi, daca schimbam tehnica. De ce credeti voi ca am deschis topicul? Imagine postata




Uitati aici un tutorial care mie mi se pare folositor:

Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#9 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 17 October 2019 - 11:21 AM

Vezi postareamino, la 16 October 2019 - 06:34 AM, a spus:

Lori, tipa aia e frumoasă si nemachiata. In alta ordine de idei eu nu folosesc prea mult machiaj, doar creion si rimel, iar uneori crema de fata cand imi aduc aminte si din an in paște fond de ten, care mă enerveaza ca imi ramane pe telefon cand vorbesc. Nu am dat prea multa importanță machiajului dar desi in tinerete foloseam farduri, acum ma multumesc doar cu un creion turquaz de la Avon.


Asa e! Da' si noi Imagine postata
Acum, nah, nu toata lumea are noroc de trasaturi frumoase si armonios imbinate de la natura. Oamenii normali, ca noi, se lupta cu mici neregularitati care, slava cerului, pot fi corectate cu ajutorul machiajului. Daca il aplicam corect. De multe ori, e chiar invers rezultatul...Imagine postata. Va ziceam ca , mica fiind Imagine postata, adoram sa (ma) machiez. Eh, am aplicat aceleasi tehnici si game de culori cand am mai crescut...rezultatu: valeu!!!
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#10 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 17 October 2019 - 11:40 AM

Va mai pun un tutorial cu o tehnica de marire optica. Mai ales pentru zilele cand va simtiti de 25 asa Imagine postata





Doar ca aplicatul rimelului si a coditei / genei extra nu imi plac. Adica, merge perfect pentru varsta ei, dar nu pentru a mea, asta e clar.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#11 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,067
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 17 October 2019 - 12:34 PM

Vezi postareaLapona Enigel, la 17 October 2019 - 10:55 AM, a spus:

Dap...asta vroiam sa spun si eu. Din pacate, anii 70, 80 si 90 au promovat un stil de machiaj prea artificial si au evidentiat, eronat, rolul kajalului...din pacate, de la o anumita varsta, cam de la 40 asa, cand muschii de orice fel incep sa cedeze incet-incet fortei gravitationale, nu se mai recomanda nici folositul kajalului , mai ales pe pleoapa de jos!, si nici datul cu rimel pe genele de jos.

cind am zis kajal credeam ca e sinonim cu khôl, pentru mine inseamna cel care se pune strict inauntrul ochiului
azi am aplicat doar asta, fara contur dedesubt
rimel dedesubt nu pun de multi ani
dar eu nu vad problema in a face conturul dedesubt ci in faptul ca deasupra cade :)

#12 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 17 October 2019 - 02:46 PM

Care se pune in interior, kajal sau khôl? Mama, am uitat tot!
Te referi la datul cu negru pe "pervazul" pleaopei de jos, cum ar veni? Si aia micsoreaza ochiul. Se recomanda sa dai acolo cu creion alb, care cica mareste optic ochiul. Aiurea, mie nu imi place deloc. De fapt, la cat is io de alergica, daca dau pe interior, apai am ce sa ma scarpin la ochi si sa arat ca un zombie Imagine postata Mai sperii naiba copchiii ...

Urmareste tutorialele de mai sus si incearca sa aplici metoda cand ai timp si chef si esti in toane bune. Nu va machiati cand sunteti in toane naspa. Nush la voi, dar la mine iese o catastrofa Imagine postata
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#13 Useril este offline   Carmella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,237
  • Inregistrat: 30-November 09

Postat 17 October 2019 - 08:10 PM

Cuvîntul "tehnică" mă intimidează, înseamnă că ar trebui să studiez ceva :huh: Pînă cu vreo 4-5 ani în urmă, singurele farduri pe care le foloseam erau cele de pleoape, rimelul și rujul. De atunci am mai adăugat și un fond de ten și fard de obraz, dar astea sînt ocazionale, probabil că 2 zile pe săptămînă mă fardez complet, 2 zile doar cu rimel și ruj, restul deloc. Am nuanțe pastel pentru ochi, un roz sau sidef deschis pentru buze, iar fondul de ten este același model de cînd am început să mă dau pînă acum, un Lancome Teint Visionnaire, are 2 componente, una lichidă și una solidă, cu care poți acoperi foarte bine petele, semnele etc. La fel rimelul, în ultimii ani am folosit aceeași marcă, rezistente la apă. Am și niște creioane cu care mă dau doar seara, cîteodată, cînd îmi mai fac niște smokey eyes mai lejere. Folosesc cremă de față dimineața și seara, mă demachiez cu apă micelară și mă spăl cu un gel de la Bioderma Sebium... Nu am tehnici speciale de machiaj, după fond de ten dau un praf roz pe obraji, un praf bejuliu pe pleoape și gri la coada ochiului, rimel, ruj pe buze, puf-puf un parfum și gata :lol:

Am făcut și eu poze înainte, chiar la trezire, și după fardare. Și materialele de construcție folosite :lol:

Imagine atasata: monthly_10_2019/post-233-0-12269300-1571335681.jpg

Imagine atasata: monthly_10_2019/post-233-0-26004300-1571335700.jpg

Imagine atasata: monthly_10_2019/post-233-0-31869200-1571335717.jpg

#14 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 17 October 2019 - 08:18 PM

Foarte misto machiaj de zi! Te prinde!
Ha, vad ca avem aceleasi farduri Magnif'eyes :huh:
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#15 Useril este offline   Carmella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,237
  • Inregistrat: 30-November 09

Postat 17 October 2019 - 08:30 PM

Vezi postareaLapona Enigel, la 17 October 2019 - 08:18 PM, a spus:

Foarte misto machiaj de zi! Te prinde!
Ha, vad ca avem aceleasi farduri Magnif'eyes :huh:



Mi se par unele dintre cele mai mișto culori pentru pleoape și mai prietenoase cu pielea. Am avut o prietenă care lucra la Douglas, am probat atunci farduri de toate feluri și toate prețurile, nu m-au satisfăcut așa cum m-a satisfăcut ăsta.

#16 Useril este offline   Wowerful 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,387
  • Inregistrat: 23-November 12

Postat 17 October 2019 - 08:59 PM

Fain!Pe vremuri devenisem si eu bunisoara la aplicat machiajul ochilor.Intre timp cred ca am devenit alergica la ceva ca de cate ori indraznesc sa aplic ceva, mi se umfla ploapele. Asa ca, Lori- eu tot in pielea goala o tin de-o vreme incoace :huh:

#17 Useril este offline   moatza 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,061
  • Inregistrat: 25-November 09
  • Locationtot aici

Postat 17 October 2019 - 09:14 PM

de-aia furori!

#18 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 18 October 2019 - 08:07 AM

Vezi postareaCarmella, la 17 October 2019 - 08:30 PM, a spus:

Vezi postareaLapona Enigel, la 17 October 2019 - 08:18 PM, a spus:

Foarte misto machiaj de zi! Te prinde!
Ha, vad ca avem aceleasi farduri Magnif'eyes :huh:



Mi se par unele dintre cele mai mișto culori pentru pleoape și mai prietenoase cu pielea. Am avut o prietenă care lucra la Douglas, am probat atunci farduri de toate feluri și toate prețurile, nu m-au satisfăcut așa cum m-a satisfăcut ăsta.


M-am uitat, tu ai alta editie. Sunt oricum extraordinare culorile! Vad ca editia asta a ta are fix culorile pe care le foloseam eu cand eram mica, de la Cover Girl. Din pacate nu se gasesc pe piata europeana.

Eu pana acum am folosit aproape exclusiv fond de ten ori oudra, niciodata fond de ten si pudra. Pe tenul de 15 ani mergeau aplicate amandoua, dadeau un finish si o transparenta de papusa de portelan, acum eu evit sa pun multe straturi. De asta nu am nici primere nici concealer , ca mi se pare ca am deja tencuiala pe fata. Insa stiu ca s-au modernizat foarte mult produsele si sunt foarte light si adera foarte frumos la piele. Tre sa ma pun pe cercetat sa vad ce a mai aparut.



Doua din marcile mele favorite de farduri sunt Cover Girl si Urban Decay, mai ales editia naked.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#19 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 18 October 2019 - 09:32 AM

Ok, hold on...am facut ordine in dulapiorul cu secrete Imagine postata Si eu umblu in chielea goala.
V-am spus ca de mica mi-au placut, daca aveam ocazia , probabil ca ma faceam make-up artist . Ajungeam si eu ca tipa aia romanca cu sprancenele din Forbes Imagine postata

Cu ocazia asta am triat chestiile, o parte sunt de cel putin 15 ani, sunt din categoria by, bye, baby, bye bye.

Imagine atasata: monthly_10_2019/post-12-0-66307900-1571383209.jpg
Ca baza am chestiile astea dela Shiseido, pe care le-am primit ca mostre si care miros absolut divin si fac pielea fina tare.
Imagine atasata: monthly_10_2019/post-12-0-29368800-1571383050.jpg
Fondul asta de ten mi l-a recomandat o doctorita dermato din Bucuresti si sunt foarte multumita de el. Pana acum am folosit mult timp de la Bobby Brown. Pudra de la Neutrogena este cu aspirina in ea si este excelenta pentru ten sensibil. Si aia de la Pupa e super faina, noua generatie care va inlocui pe Neutrogena.:
Imagine atasata: monthly_10_2019/post-12-0-05344800-1571383085.jpg
Trusele de corectoare si highlightere pe care habar nu am cum sa le folosesc Imagine postata
Imagine atasata: monthly_10_2019/post-12-0-96967600-1571383093.jpg
Si fradurile mele, innoite dupa 15 ani ... acum sa vad cat ajung sa le folosesc:
Imagine atasata: monthly_10_2019/post-12-0-84367200-1571383168.jpgImagine atasata: monthly_10_2019/post-12-0-36933100-1571383228.jpg

Creioane, ustensile, si rujurile, din care o caruta tre sa fie aruncate, din cauza de vechi. Insa, cateva din ele sunt impecabile dupa cel putin 10 ani. Cele de la L'Oréal si maybelline mi se par execrabile...
Imagine atasata: monthly_10_2019/post-12-0-58560700-1571383273.jpgImagine atasata: monthly_10_2019/post-12-0-41678400-1571383286.jpgImagine atasata: monthly_10_2019/post-12-0-41678400-1571383286.jpgImagine atasata: monthly_10_2019/post-12-0-96323100-1571383322.jpg
Acum sa nu credeti ca dau carute de bani pe ele. Unele sunt foarte vechi, de cel putin 10 ani, trebuiesc aruncate. Pe unele le-am luat vrac de pe un site de aici gen ebay pentru cosmetice si fashion. De asta si unele culori care nu prea sunt ale mele, dar...mai faci mofturi? Imagine postata

Imagini atasate

  • Imagine atasata: monthly_10_2019/post-12-0-20539800-1571383309.jpg

Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#20 Useril este offline   Carmella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,237
  • Inregistrat: 30-November 09

Postat 18 October 2019 - 09:33 AM

Vezi postareaLapona Enigel, la 18 October 2019 - 08:07 AM, a spus:


Doua din marcile mele favorite de farduri sunt Cover Girl si Urban Decay, mai ales editia naked.


Dacă ar fi să am obsesia spionajului on-line și plasarea reclamelor în funcție de ceea ce vorbești cu oamenii, acum aș lua-o razna rău... După ce am citit aici pentru prima dată în viața mea de brandul Urban Decay, gama Naked Honey, primesc acest SMS :huh:
Edit: mă refer la ultimul de jos...

Imagine atasata: monthly_10_2019/post-233-0-94436700-1571383269.jpg

Aceasta postare a fost editata de Carmella: 18 October 2019 - 09:35 AM


Arata acest topic


  • 6 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi