Forum Culinar: Filme - Forum Culinar

Salt la continut

  • 61 Pagini +
  • « Prima
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Filme

#101 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 11 January 2010 - 10:35 PM

IMAX,n-am sanse...în satul meu nu estem asa ceva.Chiar si ala de la München,s-a închis(adica nu mai e IMAX),din cauza costurilor...zic de Avatar.
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#102 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 11 January 2010 - 10:58 PM

Maya a spus:

IMAX,n-am sanse...în satul meu nu estem asa ceva.Chiar si ala de la München,s-a închis(adica nu mai e IMAX),din cauza costurilor...zic de Avatar.



Atunci mergi la Bucuresti - noi acolo l-am vazut! :lol:

#103 Useril este offline   Uma 

  • Soacra de Felix forever
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 2,631
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationMica's world

Postat 12 January 2010 - 12:11 AM

La noi diferenta de pret e mica - la un film normal $12.50, 3D $ 15.50 si IMAX 3D $ 17.50..

Poate ca e asa de mica diferenta pentru ca IMAXUL este inventie Canadiana?
A cat is a friend fur-ever !

#104 Useril este offline   Uma 

  • Soacra de Felix forever
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 2,631
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationMica's world

Postat 12 January 2010 - 12:14 AM

foxyy a spus:

Am vazut si noi aseara 2012. Caca maca........ Just another disaster movie! (un alt dezastru de film!!!!!)

De acord cu tine..daca efectele sunt deosebite, se pare ca nu au avut timp si de un scenariu rezonabil..iar de actori, cu exceptia lui Cusack, toti sunt un mare fassss...
Prefer "They day after tomorrow"...
A cat is a friend fur-ever !

#105 Useril este offline   Uma 

  • Soacra de Felix forever
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 2,631
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationMica's world

Postat 12 January 2010 - 12:16 AM

foxyy a spus:


Am vazut si io Avatar pe 2 ianuarie. Superb!!!!!! Imax 3D....... M-am abtinut cu greu sa nu intind mana si sa mangai animalele, ori sa ating plantele...... da' am zis ca dupa aia m-or da paznicii afara din sala, ca le bruiez vizionarea celorlalti! :D Si eu, da' si jupanu' am iesit din sala placut impresionati! Jupanu' sustine ca-n primele 10 minute nici n-a fost atent la actiune / dialoguri - vedea doar decorul si nu-i venea sa creada cat de real poate fi totul! Filmul vazut la calculator nu se compara cu Imax 3D! Nici pe departe!


Daca iti zic ca eu vroiam sa ma sui pe dragon...e atat de emotionant si "real" simti ca faci parte din actiune..E primul film 3D pe care il vad si care cu adevarat iti da sentimentul ca esti acolo..
Iar lumea pe planeta Pandorei e ...de vis :lol:
A cat is a friend fur-ever !

#106 Useril este offline   Eataly 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 8,680
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationTorino

Postat 12 January 2010 - 12:59 PM

Azi am vazut , in sfarsit Karamel, la recomandarea Simonei Teo mai demult.L-am gasit doar acu.
Un film libanez, cu si depre lumea femeilor , occident , orient avem aceleasi preocupari , probleme, sacrificii.

#107 Useril este offline   Geomy 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 198
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBucuresti

Postat 12 January 2010 - 03:46 PM

Eataly a spus:

occident , orient avem aceleasi preocupari , probleme, sacrificii.

ce frumos ai spus!!



si eu :D am (re)vazut Avatar la 3D de data asta, alta mancare de peste... unii gasesc povestea extrem de subtire si facila, mie insa imi place ca unele lucruri importante sa fie spuse simplu, pe intelesul tuturor, cum ar fi ca Omul isi ucisese mama natura...

am mai vazut zilele astea:

Up in the air - grozav film, un George Clooney pe gustul meu (nu il suport deloc!!!!!!!!!!! nici ca actor nici ca berbant), este unul dintre putinele filme in care Jorj si mi'a placut. bine, si povestea e destul de interesanta, o sa vedeti.

si

The invension of lying - ori va v'a amuza ori il inchideti cu foc dupa 10 minute :D . pe mine m'a amuzat, am rezistat pana la final. gasiti in film o lume in care omul cica nu stie sa spuna ceva ce nu exista, nimeni nu inseala, toatalumea spune pe bune :D si cum se complica lucrurile de la apritia primei minciuni. o prostioara haioasa daca n'o iei prea in serios.


edit - da Eataly, am vazut The Nines, seamana cu Ink la... ciudatenie :D

#108 Useril este offline   Ursuleatza 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 13 January 2010 - 08:57 AM

Paranormal Activity - ideea ok, realizarea se putea si mai bine (ma rog, cica asta a fost si ideea, sa fie ceva cu low budget), bun pentru iubitorii genului (thriller spre horror dar fara sectionari de membre si alte chestii sangeroase). Excelent marketingul si iluzia de "bazat pe fapte reale".
The Big Lebowski - haios pe alocuri, plictisitor pe altele, un film ok as zice eu, pentru o seara din timpul saptamanii.

#109 Useril este offline   Eataly 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 8,680
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationTorino

Postat 13 January 2010 - 12:55 PM

Echalon Conspiracy-daca v-a placut Eagle Eye.Dar mai slab , dupa parerea mea.

Chapter 27- daca v-ati intrebat vreo data ce era in mintea asasinului lui Jhon Lennon sau o interpretare de exceptie , cu un Jared Leto ingrasat de 20 de kile.

Inainte:

Imagine atasata: 59_2aa5f4220a4a7901e0d3d4860db470ea.jpg

Dupa:

Imagine atasata: 59_51c79b1b85ab3ce4565ed06f226880ff.jpg

Adevaratul Mark David Chapman:

Imagine atasata: 59_24022d89c2b45cb32e85996d027710f0.jpg

Pacat ca filmul a iesit mult inaintea nominalizarilor la Oscar , ar fi castigat sigur, dupa parerea mea.

#110 Useril este offline   Uma 

  • Soacra de Felix forever
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 2,631
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationMica's world

Postat 13 January 2010 - 05:29 PM

Geomy a spus:

si eu :) am (re)vazut Avatar la 3D de data asta, alta mancare de peste... unii gasesc povestea extrem de subtire si facila, mie insa imi place ca unele lucruri importante sa fie spuse simplu, pe intelesul tuturor, cum ar fi ca Omul isi ucisese mama natura...

Carcotasi si blazati sunt multi :floare: Au mai scos prin Nord America si ca ar fi rasista povestea, ca "omul alb" vine si salveaza poporul...iti vine sa le dai cate una dupa cap scurt, sau sa-i rogi frumos sa-si scoata capul din...unde o fi.
Sunt de acord cu ideea de a fi "politically correct", egalitatea e minunata, dar unii inteleg egalitatea ca pe o forma de permanenta nemultumire si dorinta sa fie ..mai egali decat altii.. BS..
A cat is a friend fur-ever !

#111 Useril este offline   Geomy 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 198
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBucuresti

Postat 13 January 2010 - 06:46 PM

Uma a spus:

[Carcotasi si blazati sunt multi :) Au mai scos prin Nord America si ca ar fi rasista povestea, ca "omul alb" vine si salveaza poporul...


... sau Biserica Catolica care blameaza filmul pentru ca prezinta un atasament exagerat si nesanatos fata de natura in detrimentul religiei :D.



vazut ieri Brothers - si am simtit aproape o durere fizica urmarind traumele lui Sam si ale familiei lui...

#112 Useril este offline   Uma 

  • Soacra de Felix forever
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 2,631
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationMica's world

Postat 13 January 2010 - 08:15 PM

Geomy a spus:

Uma a spus:

[Carcotasi si blazati sunt multi :) Au mai scos prin Nord America si ca ar fi rasista povestea, ca "omul alb" vine si salveaza poporul...


... sau Biserica Catolica care blameaza filmul pentru ca prezinta un atasament exagerat si nesanatos fata de natura in detrimentul religiei :D.


Serios??? Dusi rau de tot cu capul!!

Oricum noul papa, sa-mi fie cu iertare...cred ca a fost inghetat niste sute de ani si adus acum sa ne duca iar in intunecime...sorry de off topic..
A cat is a friend fur-ever !

#113 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 15 January 2010 - 12:06 AM

Ce conteaza ce vrea papa! :)
Am reusit sa rezerv 2 locuri într-un cinema în Austria!Sîmbata,iubitul meu si cu mine,vom savura IMAX Avatar!
Deja ruleaza filmul de cîteva saptamîni,si tot greu e sa gasesti locuri!Am vrut o rezervare asa pentru 2 indragostiti de la ora 20,sau 22...nu am gasit bilete decît de la ora 16.00!Si astea în ultima secunda!Pentru ca am vrut sa se fie exact pe 16 ianuarie,am acceptat locurile la ora aia :cheers:

Daca va întrebati de ce în tara vecina...sa stiti ca IMAX-ul din München s-a închis,iar cel mai apropiat de mine(în D) e la peste 250 km...cel din Austria la nici 60 km :)
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#114 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 15 January 2010 - 01:45 PM

Maya a spus:

Ce conteaza ce vrea papa! :(
Am reusit sa rezerv 2 locuri într-un cinema în Austria!Sîmbata,iubitul meu si cu mine,vom savura IMAX Avatar!
Deja ruleaza filmul de cîteva saptamîni,si tot greu e sa gasesti locuri!Am vrut o rezervare asa pentru 2 indragostiti de la ora 20,sau 22...nu am gasit bilete decît de la ora 16.00!Si astea în ultima secunda!Pentru ca am vrut sa se fie exact pe 16 ianuarie,am acceptat locurile la ora aia =))

Daca va întrebati de ce în tara vecina...sa stiti ca IMAX-ul din München s-a închis,iar cel mai apropiat de mine(în D) e la peste 250 km...cel din Austria la nici 60 km :(



Bun s-asa rau! :laughing7:
Am vazut aseara Law Abiding Citizen... Interesant, da' la final parca au cam zbarcit-o, au cam fortat nota. De unde erau aia sa stie sigur ca o sa sune taman din celula??? Au mizat pe faptu' ca individu' stia ca imediat l-ar fi verificat si n-a riscat sa sune de pe drum???? :(

#115 Useril este offline   bristena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,329
  • Inregistrat: 26-November 09

Postat 15 January 2010 - 05:50 PM

I love radio rock, la cinema
fiica dacilor

#116 Useril este offline   Uma 

  • Soacra de Felix forever
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 2,631
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationMica's world

Postat 15 January 2010 - 07:20 PM

Maya a spus:

Ce conteaza ce vrea papa! :lol:
Am reusit sa rezerv 2 locuri într-un cinema în Austria!Sîmbata,iubitul meu si cu mine,vom savura IMAX Avatar!
Deja ruleaza filmul de cîteva saptamîni,si tot greu e sa gasesti locuri!Am vrut o rezervare asa pentru 2 indragostiti de la ora 20,sau 22...nu am gasit bilete decît de la ora 16.00!Si astea în ultima secunda!Pentru ca am vrut sa se fie exact pe 16 ianuarie,am acceptat locurile la ora aia :D

Daca va întrebati de ce în tara vecina...sa stiti ca IMAX-ul din München s-a închis,iar cel mai apropiat de mine(în D) e la peste 250 km...cel din Austria la nici 60 km :D


Pai e bine ca dupa opresti undeva si continuati sarbatorirea..la un restaurant special, ceva :salut:

Vizionare placuta si deabea astept parerile :D Sper sa va placa la fel de mult! :floare:
A cat is a friend fur-ever !

#117 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 16 January 2010 - 11:06 PM

Mi-a(ne-a) placut filmul foaaaarte mult.Ce mi-a plcut cel mai mult? Totul!
IMAX...am simtit ca am fost si eu în film!Dupa ce ma adun,o sa mai scriu una alata :D
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#118 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 16 January 2010 - 11:24 PM

Maya a spus:

Mi-a(ne-a) placut filmul foaaaarte mult.Ce mi-a plcut cel mai mult? Totul!
IMAX...am simtit ca am fost si eu în film!Dupa ce ma adun,o sa mai scriu una alata :D


No, vezi ca ziseseram cu totii / toate bine, ca e musai sa mergi la Imax. Ce vezi pe monitor e vax albina - frectie la picior de lemn!

#119 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 16 January 2010 - 11:27 PM

Am vazut aseara Invictus. Intr-adevar, Morgan Freeman e...... jos palaria! :D
Totusi, parca-i cam propagandist filmu' (cel putin mie asa mi s-a parut). :D

#120 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 16 January 2010 - 11:44 PM

foxyy a spus:

Am vazut aseara Invictus. Intr-adevar, Morgan Freeman e...... jos palaria! :D
Totusi, parca-i cam propagandist filmu' (cel putin mie asa mi s-a parut). :D


Jaaaa,dar totusi merge :D
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

Arata acest topic


  • 61 Pagini +
  • « Prima
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

8 useri citesc topicul
0 membri, 8 vizitatori, 0 utilizatori anonimi