Forum Culinar: Calamari si creveti - Forum Culinar

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Calamari si creveti

#21 Useril este offline   redivivus 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 713
  • Inregistrat: 30-November 09
  • LocationIsrael

Postat 24 February 2010 - 09:20 AM

Vezi postarealaura_lala, la 21 February 2010 - 03:39 PM, a spus:

Foarte apetisanti calamarii tai. :-* V-ati rasfatat cu fructe de mare. Sa va fie de bine! Va doresc ani multi si fericiti impreuna! :)


auzi... vad eu bine sau am vedenii? tu ai slabit de la 110 kile la 66 ???? CUM AI FACUT ?
eu, dupoa ce am fost un om ca si mort, mi-am schimbat COMPLET viata si, de atata schimbare, organismul meu si-a luat-o in cap si am ajuns de la 65 kg la 80 din aprilie si pana acum, desi am incercat in fel si chip(probabil ca a lipsit tocmai felul corect, ce sa zic...)sa slabesc
nu iau niciun fel de medicamente, de altfel sunt cat se poate de alergica la chimicale, deci nu din cauza asta m-am ingrasat
dar am schimbat tara, clima, alimentatia, sunt foarte fericita, sunt odihnita, acum n-am nicio grija(material oricum nu am prea avut niciodata cu adevarat, despre alte griji e vorba), dupa ani de teroare... - poate astea sunt cauzele
invata-ma si pe mine cum ai facut, daca vrei si poti - poate mi se potriveste si mie
oricum, iti multumesc anticipat :)

scuze ca nu e cu creveti intrebarea mea :)

#22 Useril este offline   laura_lala 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 1,128
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationPortugalia

Postat 24 February 2010 - 04:38 PM

Vezi postarearedivivus, la 24 February 2010 - 09:20 AM, a spus:

Vezi postarealaura_lala, la 21 February 2010 - 03:39 PM, a spus:

Foarte apetisanti calamarii tai. :pupic: V-ati rasfatat cu fructe de mare. Sa va fie de bine! Va doresc ani multi si fericiti impreuna! :toothy9;


auzi... vad eu bine sau am vedenii? tu ai slabit de la 110 kile la 66 ???? CUM AI FACUT ?
eu, dupoa ce am fost un om ca si mort, mi-am schimbat COMPLET viata si, de atata schimbare, organismul meu si-a luat-o in cap si am ajuns de la 65 kg la 80 din aprilie si pana acum, desi am incercat in fel si chip(probabil ca a lipsit tocmai felul corect, ce sa zic...)sa slabesc
nu iau niciun fel de medicamente, de altfel sunt cat se poate de alergica la chimicale, deci nu din cauza asta m-am ingrasat
dar am schimbat tara, clima, alimentatia, sunt foarte fericita, sunt odihnita, acum n-am nicio grija(material oricum nu am prea avut niciodata cu adevarat, despre alte griji e vorba), dupa ani de teroare... - poate astea sunt cauzele
invata-ma si pe mine cum ai facut, daca vrei si poti - poate mi se potriveste si mie
oricum, iti multumesc anticipat :floare:

scuze ca nu e cu creveti intrebarea mea :hug:


O sa ne scuze pentru off-topic, eu sunt operata din 2002, am un inel gastric, chestie care practic nu ma lasa sa mananc mai mult de 100g alimente la o masa (daca-s 3 feluri, trebue sa am grija sa mananc doar 35 g din fiecare fel... :pupic:). Acum sunt la mentinere, slabirea efectiva s-a produs in primii 2 ani de la operatie.

Tu inca n-ai ajuns la situatia la care sa te gandesti la vreo chirurgie bariatrica, uite ca aici pe forum sunt fete care tin diete usoare si in timp au slabit foarte frumos, se mentin, mai fac si sport, eu zic sa mergi sa vezi la sectiunea de diete:

Diete, Regimuri, Cure de Slabire

Sunt fete simpatice si cu experienta, puteti tine impreuna dietele, va urmariti meniurile, cantitatile, asocierile si disocierile,etc. e Laponica, Puskin, Otilia, Piscotel-Nicoleta, Pyt, Edi, Luanda, Mariette, M_Rules.... Ai sa vezi ca se pot imbina retetele apetisante de aici si daca te apuci sa tii o cura de slabire. Dar trebuie sa fie dieta sanatoasa, nu din aceea tip "13 zile 13 kile".

Mult succes iti doresc!

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi